Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Biraz Moral Bozmaca

Motovento
    REKLAM ALANI
    Nasate - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık Yok. Kim bilir nezaman...
    Bugün Karşıma şu video çıktı. Reklam amaçlı değildir. Amerikada ki motor fiyatlarını güncel olarak çekmiş.

https://www.youtube.com/watch?v=cBeK...C4%B0lkayZAMAN

Moralim çok bozuluyor. Bir scooterı nasıl alırım planı yaparken adamlar yaklaşık 2-3 maaşa(ne kazanıyorlar bilmiyorum belki daha azdır) r3 alabiliyor. Bu fiyatlara alışmamız lazım ama alışamıyorum çünkü kendimi güncel fiyata alıştırırken bir anda 2-3 zam daha yiyor Eskiden zevkle yeni çıkan motorlara bakıp forum da gezinirken, son zamanlarda yeni üye ve motor bilgisi paylaşımı çok azaldı farkındaysanız..

Sizce nezaman stabil duruma geçeriz? Dolar 25tl-26tl olup, 50cclik motorlar 70bin-80bin tl olunca mı? Yoksa daha da mı artar acaba..
    espresso bunu beğendi.
    "Çok Bilen Çok Yanılır"

Yürüdüğü yolda iz bırakmayan o yoldan geçmiş sayılmaz ...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Bu ülkeden de halkından da bir cacık olmaz. Eski, eskide kaldı. İyi günler gelecek diye de kendimizi kandırmayalım.

Motoru alsak benzini pahalı, benzine para bulsak bakımları pahalı, bakımlara para bulsak motorun çalınma tehlikesi var, çalınan motor bulunamıyor ve hırsız ceza yemiyor vs.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:42 ----------

Ekonomi tut ki düzeldi biz birbirimizden nefret eder hale geldik, birbirimize güvenmiyor ve birbirimizi sevmiyoruz artık. Benim de içinde bulunduğum %48, %52'nin batmasını, sürünmesini, ölmesini istiyor. Ne kadar ayıp şey değil mi? ama artık bu düşünce bize ayıp gelmiyor. Eminim %48 de %52 de kendi içlerinde birbirlerine gıcık.

İnşallah ben yanılırım ama ben ülkemizin bir sonraki yüzyıla kadar yaşayabileceğine inanmıyorum.
    Lunatique, Nasate, TIGERSHARK ve 8 diğerleri bunu beğendiler..

0M42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bazı konulardan bende çok rahatsız olsam da gelişmekte olan ülkenin hali böyle olur bunu inkar edemezsin son 20 yılda yapılanları hepimiz görüyoruz.. Ondan önce imf den para dilenmeler, emekliye maaş ödeyememeler, tüp için saatler süren kuyruklar, hastanedeki cenazeni parasını ödemeden alamamalar vs. vs. vs. gibi bir sürü şey.. Çoğunuz bunları bilmediği için ve sürekli avrupa ülkeleri ile mukayese ettiğiniz için ülkenin ilerleyişini yavaş yavaş büyüyüşünü göremiyorsunuz bazılarınızın da işine gelmiyor.. İşi siyasete dökmek istemiyorum yoksa buraya sayfalarca yazı yazarım ama bakış açısını genişletmek lazım sonrayı belirleyen öncesidir. Amerikaya özenen orada yaşasın iki arkadaşım sizler gibi düşünüyordu topladı tasını tarağını oraya yerleşti hatta bir tanesi 7 sene bunun için yatırım yaptı bu işe çalıştı bende helal olsun delikanlı adamlar kuru gürültü değilmiş dediler yaptılar dedim.

Atladığınız nokta amerika bir asır önce araba üretiyordu o zamanlar bizimkiler içki masasında gününü gece, gecesini gün ediyordu (çok daha fazlası da var). Ne ekersen onu biçersin kimse kendini kandırmasın. Biliyorum şu yazdıklarımı bile hazmedemeyeceksiniz ama gerçekler acıdır ve gözardı edilemez. Her fırsatta ülkenize kin ve nefret kusmanın size hiç bir getirisi olmayacak aksine mutsuzluğunuza mutsuzluk katacak.
    zihnigonen ve benhasan bunu beğendiler.

Motosikleti
    Yahu siyasete gram girmek için yazmadım. Yinede öyle bir çektiniz ki cevap vermeden olmaz. Anlıyorum ki sizin tuzunuz kuru. Yıl olmuş 2023 uzay çağındayız, bırakında bir takım şeyler olmuş olsun. Bence sizin gibi düşünenlerin bakış açısını genişletmesi gerek. Ülke elbette ki yükselirken sıkıntıları olacaktı ve konumu ile diğer ülkeler gelişmesini engelleyecekti. Ki bahsettiğiniz konu KIBRIS BARIŞ HAREKATI sonrası yapılan ambargo sonucunda çıkmıştır. Hani Rum kesiminin saldırdığı şu Türk vatandaşları kurtarmak için yapılan operasyon. Bilirsiniz yaşınız yeter kuyruğa girmişseniz. Siz gelişmekte olan bir ülke olarak, sizden daha iyi konumda ki ülkeye mi bakarsınız , yoksa sizden daha kötü durumda ki ülkeye mi ? Bunun özenmek ile alakası yok. Siz 1Tl lik ürünü eğer 22Tl ye alıyorsanız bunu sorgulamanız lazım. Güzel ülkemizi sevdiğimiz ve Durumların böyle olmaması gerektiğini düşündüğümüz için konuşuyorum. Kaçıp gidip ülkeyi Kimseye bırakmayacağım merak etmeyin.

Şimdi sorarım size son 20 yılda özelleştirilmeyen ne var ?, Devlet Hangi fabrikaları açtı (Özel değil)?, Vatan topraklarının Ne kadarı Yabancıya satıldı,Neden? , Şimdide ekmek ve yağ sıraları var, Savaş mı var yada ambargo mu var? ,Para birimimiz Savaşa giren Rusyadan bile daha fazla değer kaybetti Neden ? , Son sorum Neden üretim ülkesi olan Türkiye dışarıdan ürün alır hale geldi?

Lütfen şu yolu yaptı, şu hastaneyi açtı demeyiniz. Devletin görevini biliniz. Öncelikle cevaplarınız mantıklı gelirse düşüncemi değiştireceğim söz.

İçki masasına gelince Bende Çok fazla şey söylerimde, Motosiklet Fiyatları hakkindaki açığım konu başlığı çok değişir...
    erensel, tommygun, Motoseverrr ve 3 diğerleri bunu beğendiler..
    "Çok Bilen Çok Yanılır"

Merdo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ülkeyi kim yönetirse yönetsin, sosyalistler hariç, abd veya bir avrupalı ülkenin refahında yaşamamızın bir imkanı yok. bu bizim için de böyle, Sırbistan için de Yunanistan için de. 500 yıldır dünyanın en ücra yerlerini bile sömürmüş, bütün piyasa ve ekonomik ilişkileri kendi çıkarlarına göre planlamış ülkelerde yaşayan insanlar şimdi de insan kaynaklarını gönüllü bir şekilde sömürüyorlar ki bu da iyice pekiştiriyor bu durumu. bu çarka somak sokmadıkça 20 yıl çalışıp bu motorlara sahip olma hakkına anca sahip oluruz.
    0M42 bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda Cb500f & SYM Joymax Z+
    Alıntı 0M42 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Atladığınız nokta amerika bir asır önce araba üretiyordu o zamanlar bizimkiler içki masasında gününü gece, gecesini gün ediyordu (çok daha fazlası da var)
    Biraz açsanız?

Sen çok iyi anladın yalan yazan tarih utansın....

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:08 ----------

Alıntı Merdo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ülkeyi kim yönetirse yönetsin, sosyalistler hariç, abd veya bir avrupalı ülkenin refahında yaşamamızın bir imkanı yok. bu bizim için de böyle, Sırbistan için de Yunanistan için de. 500 yıldır dünyanın en ücra yerlerini bile sömürmüş, bütün piyasa ve ekonomik ilişkileri kendi çıkarlarına göre planlamış ülkelerde yaşayan insanlar şimdi de insan kaynaklarını gönüllü bir şekilde sömürüyorlar ki bu da iyice pekiştiriyor bu durumu. bu çarka somak sokmadıkça 20 yıl çalışıp bu motorlara sahip olma hakkına anca sahip oluruz.
    İşte bütün mesele bu ve bunu görebilmekte.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaş amerika gibi olamayacagımızı kabul ettik diye de pakistan gibi olmayı normal bulmayın.

en azından ortalamanın üstüne cıkmayı hedef almamız lazım.
    Italian bunu beğendi.

Alıntı Nasate adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    U]

Lütfen şu yolu yaptı, şu hastaneyi açtı demeyiniz. Devletin görevini biliniz.

Kesinlikle devletin görevidir tabii. Peki önceden neden bu milletin anası ağlatıldı? Ülkede ssk nın batması, emeklisine maaş verememesi ne demektir? Petrol yoktu petrol arabana benzin alamıyordun sen şimdi yedek parça pahalı diye sitem ediyorsun.. O zamanın cumhurbaşkanına petrol sorulduğunda "ne yapayım ben içmedim ki bu petrolu" cevabını veriyordu. Her şey bir yana savunma sanayi demek ülkenin onuru, gururu, namusu demektir peki 30 yıl önce mke'nin ürettiği 9 mm. mermiden başka neyi vardı ordunun? Siz eskiyi bilmiyorsunuz herhalde..Ben eskiyi iyi bilirim eski Türkiye ile şimdiki Türkiye yi kıyaslayınca bana cennet gibi geliyor..

Rahatsız olduğunuz konular elbette benide rahatsız ediyor nitekim aynı gemideyiz ama zamanla her şey çok daha iyi olacak ben buna inanıyorum. Konu hakkında başka yazacak bir şeyim yok. Dileyen arkadaşlar istediği gibi esip gürleyebilir saygılar hürmetler.
    benhasan bunu beğendi.
    5 yaşındaki Rizeli bir çocuğun,dolmuşta annesine söylediği gibidir belkide hayat ;

"Hem vuriysun, hem ağlama diysun.."

maximusti, - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 250
    https://twitter.com/ArsivUnutmaz/sta...71373207068674

şöyle 75 saniyelik bir video ekleyim sadece.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Kesinlikle devletin görevidir tabii. Peki önceden neden bu milletin anası ağlatıldı? Ülkede ssk nın batması, emeklisine maaş verememesi ne demektir? Petrol yoktu petrol arabana benzin alamıyordun sen şimdi yedek parça pahalı diye sitem ediyorsun.. O zamanın cumhurbaşkanına petrol sorulduğunda "ne yapayım ben içmedim ki bu petrolu" cevabını veriyordu. Her şey bir yana savunma sanayi demek ülkenin onuru, gururu, namusu demektir peki 30 yıl önce mke'nin ürettiği 9 mm. mermiden başka neyi vardı ordunun? Siz eskiyi bilmiyorsunuz herhalde..Ben eskiyi iyi bilirim eski Türkiye ile şimdiki Türkiye yi kıyaslayınca bana cennet gibi geliyor..

Rahatsız olduğunuz konular elbette benide rahatsız ediyor nitekim aynı gemideyiz ama zamanla her şey çok daha iyi olacak ben buna inanıyorum. Konu hakkında başka yazacak bir şeyim yok. Dileyen arkadaşlar istediği gibi esip gürleyebilir saygılar hürmetler.
    Esip gürlemeye gerek yok çünkü: Çok başarısız bir trolleme... Bir asır önce içkiymiş, ssk batırmakmış vs. 5 yaşında çocuk kanmıyor artık bunlara.
    espresso, iptaluyelik02 ve Italian bunu beğendiler.

Beto87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 650F
    Bazı konulardan bende çok rahatsız olsam da gelişmekte olan ülkenin hali böyle olur.
    Gelişmekte olan değil, tüm varlıkları yöneticileri tarafından babasının malı gibi satılan ve cebindeki parayı alanlara deli gibi oy veren halka sahip 3. dünya ülkelerinde böyle olur. Yazık la kimin memleketiyse.
    iptaluyelik02 ve Italian bunu beğendiler.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ...
    İnşallah ben yanılırım ama ben ülkemizin bir sonraki yüzyıla kadar yaşayabileceğine inanmıyorum.
    Seni çok iyimser gördüm; bu ülke halen yaşıyormuş gibi yazmışsın. Bana kalırsa de facto olarak artık o bildiğimiz ülke yok ve yaşamıyor.

Böyle devam ederse bu de facto gerçeklik gelecek yüzyilda de jure hale gelir, olacağı o. Böyle devam etmemesi lazım...
    espresso ve DickName bunu beğendiler.

Beto87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 650F

Cehalet çıtasını jüpiter'e taşıdığımıza göre dağılabiliriz. Aynen aynen, okula da taş tablet götürüyorduk kağıdı da bunlar getirdi çünkü.
    Thracian, pea, iptaluyelik02 ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Alpbatur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800GS, Tracer 9 GT, Triumph Tiger 1200 GT Pro
    Adamı kimse S2lemedi ya Helal olsun. Lozanın gizli maddeleri eksik kaldı belki ondandır.

Motosikleti
    Beyefendi yada hanımfendi siz geçmişe aşırı bağımlı kalmışsınız güncel durumu malesef ki göremiyorsunuz. Yazımda da dediğim gibi yıl 2023 tabi ki bazı şeyler üretilmiş olacaktır. Bu A B yada C partisi gelsede olacaktı. Size sadece bir kaç soru sordum ve yanıtlamadığınız gözümden kaçmadı. Madem ki sizde bu ülkeyi düşünüyor ve rahatsız oluyorsunuz bazı şeyleri Güncel olarak da sorgulayın lütfen. Madem sadece mermi üretiyor idik, şimdi tank palet fabrikasını neden sattık veya yabancı ülkeye kiraladık ?

Açtığım konunun çok dışına çıktık malesef. Kusura bakmayın.
    iptaluyelik02 bunu beğendi.
    "Çok Bilen Çok Yanılır"

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Bilerek kişiyi alıntılamadım ama "Atladığınız nokta amerika bir asır önce araba üretiyordu o zamanlar bizimkiler içki masasında gününü gece, gecesini gün ediyordu (çok daha fazlası da var)" Bu cümle şu anlama geliyor; "Ben Atatürk ve o dönemin yöneticilerinin içki içmekten başka bir cacık yapmadıklarını düşünüyorum ama bunu da uluorta söylemeye yüreğim yetmiyor çünkü bende dinci sinsiliği ve ödlekliği var"

İnşallah alkol içmek ve domuz eti yemek konusundaki hassasiyetiniz zina yapmak ve kul hakkı yemek konusunda da vardır.
    Macabre, Thracian, Tesla_Y ve 9 diğerleri bunu beğendiler..

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Çok haklısınız eksiden tuvalet kağıdı yoktu g.tümüzü asma yaprağı ile siliyorduk.Öyle bir fakirdik ki aynı asma yaprağı ile akşama da yaprak sarma yapıp yiyorduk.

30 yıl önce MKE,mermi üretmiyordu,askerimiz töreriste tüf tüf atıyordu.SKK battığı içi baytara gidiyorduk.Mesela benim rahmetli dayıma böbrek nakli yaptılar.Baytar yanlışla köpek böbreği taktı.Adam bayramlarda bizi koklaya koklaya bir hal oluyordu.Ne çektik be....
    OsaK, espresso, Nasate ve 4 diğerleri bunu beğendiler..
    Özgürlüğün en büyük düşmanı halinden memnun kölelerdir.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yine provokasyon var.

100 yıl önce gününü gün etmiyorlardı, alkol ve sigara tüketiyorlardı cogu insan gibi. bu alem yapmak demek değildir.

alkol ve sigara tüketmediğini söyleyen 20 yıllık iktidarı boşver; yeni kurulmus bir ülkede 15 yılda kurulan fabrikalar gözünüze girsin.

1-Ankara Fişek Fabrikası (1924)
    2-Gölcük Tersanesi (1924)
    3- Şakir Zümre Fabrikası (1925)
    4-Eskişehir Hava Tamirhanesi (1925)
    5-Alpullu Şeker Fabrikası (1926)
    7-Uşak Şeker Fabrikası(1926)
    8-Kırıkkale Mühimmat Fabrikası (1926)
    9-Bünyan Dokuma Fabrikası (1927)
    10-Eskişehir Kiremit Fabrikası (1927)
    11-Kırıkkale Elektrik Santrali Ve Çelik Fabrikası (1928)
    12- Ankara Çimento Fabrikası (1928)
    13-Ankara Havagazı Fabrikası (1929)
    14-İstanbul Otomobil Montaj Fabrikası (1929)
    15-Kayaş Kapsül Fabrikası (1930)
    16-Nuri Killigil Tabanca, Havan Ve Mühimmat Fabrikası (1930)
    17-Kırıkkale Elektrik Santrali Ve Çelik Fabrikası (1931- Genişletildi)
    18-Eskişehir Şeker Fabrikası (1934)
    19-Turhal Şeker Fabrikaları (1934)
    20-Konya Ereğli Bez Fabrikası(1934)
    21-Bakırköy Bez Fabrikası (1934)
    22-Bursa Süt Fabrikası (1934)
    23-İzmit Paşabahçe Şişe Ve Cam Fabrikası (1934 Temel Atma)
    24-Zonguldak Antrasit Fabrikası (1934 Temel Atma)
    25-Zonguldak Kömür Yıkama Fabrikası (1934)
    26-Keçiborlu Kükürt Fabrikası (1934)
    27-Isparta Gülyağı Fabrikası (1934)
    28-Ankara, Konya, Eskişehir Ve Sivas Buğday Siloları (1934)
    29-Paşabahçe Şişe Ve Cam Fabrikası (1935 - Tamamlandı)
    30-Kayseri Bez Fabrikası (1934 Temel Atma)
    31-Nazilli Basma Fabrikası (1935- Temel Atma)
    32-Bursa Merinos Fabrikası (1935 Temel Atma)
    33-Gemlik Suni İpek Fabrikası (1935 Temel Atma)
    34-Keçiborlu Kükürt Fabrikası (1935)
    35- Ankara Çubuk Barajı (1936)
    36-Zonguldak Taş Kömür Fabrikası (1935)
    37-Barut, Tüfek Ve Top Fabrikası (1936)
    38-Nuri Demirağ Uçak Fabrikası (1936- İlk Türk Uçağı Nud-36 Üretildi)
    39-Malatya Sigara Fabrikası (1936)
    40-Bitlis Sigara Fabrikası (1936)
    41-Malatya Bez Fabrikası (1937 Temel Atma- Bu Fabrika Hariç Bütün Bez Ve Dokuma Fabrikaları Atatürk'ün Sağlığında Açılmıştır.)
    42-İzmit Kağıt Ve Karton Fabrikası (1934- Temel Atma)
    43-Karabük Demir Çelik Fabrikası (1937- Temel Atma)
    44-Divriği Demir Ocakları (1938)
    45-İzmir Klor Fabrikası (1938- Temel Atma)
    46-Sivas Çimento Fabrikası (1938-Temel Atma)
    iptaluyelik02 bunu beğendi.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Alıntı pea adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Biraz açsanız?
    Amerikalılara içkiyi CeHaPe öğretti demek istiyor gibi anladım.
    pea bunu beğendi.
    May the Force be with McLaren Mercedes

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler