Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Şampiyonların hikayesi KNN54 Riders yayında!

Motovento
    REKLAM ALANI
    admin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

KNN54 Riders Şampiyonları Hikayesi belgeseli yayınlandı. Kenan Sofuoğlu'nun mentörlüğünde Türkiye'yi gururlandıran dört motor sporları yıldızının pistlerden özel hayata uzanan sıra dışı dostluklarına tanık olun.

04.05.2023 Perşembe günü de 20.00'de S Sport'ta izleyebilirsiniz.

İzlemek için: https://redbull.com/knn54riders

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Knn54 sanırım Kenan Sofuoğlu'nun "knn'si" ve memleketi Sakarya'nn plakası olan 54'ün bileşiminden oluşuyor. Tebrik ediyorum, çok vizyoner, çok yaratıcı bir marka ismi...

Konu başlığını okuyan arkadaşlar "Lan knn54 riders gibi toparlak isim mi olur?" diye küfretmesin diye bilgi vereyim istedim.
    Cyan, espresso ve DickName bunu beğendiler.

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Bende intercomcular sponsor olmuş diye düşündüm.
    DickName ve espresso bunu beğendiler.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Alıntı okanbagiscan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende intercomcular sponsor olmuş diye düşündüm.
    Ben de öyle düşünmüştüm. Onların da ürünlerinin modelleri çok yaratıcı ya.
    Ama intercomcular KN2000 gibi model ismi kullanıyor bu KNN kullanmış adında bir "n" harfi fazla var diye herhalde.

Motosikleti
    cb250r
    Bay senatör cok aktif

DickName - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Konu başlığını okuyan arkadaşlar "Lan knn54 riders gibi toparlak isim mi olur?" diye küfretmesin diye bilgi vereyim istedim.
    Ya benim gibi ödemeyi peşin yaptılarsa?
    tommygun, ero__ ve _recoo bunu beğendiler.

oialdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XMAX 250
    Rossi' de akademinin adını VR46 koymuştu. Sonra bir marka adı oldu. İşin siyasi tarafı ile ilgilenmiyorum.
    Yakın olduğu görüşü de zerre sevmem. Ancak bu adam oturup parasını yer. Siyasete girmeden tatlı tatlı zengin hayatına devam ederdi.
    Bunu yerine 5-6 tane çocuğu ufakcık yaşta buldu. Cevheri gördü. Bazıları için cebinden para harcadı. Kariyerlerine yön verdi.
    Bu çocuklar şimdi büyüdü. Genç oldu. Büyük markaların önemli sürücüleri oldular. Aralarından biri dünya WSBK şampiyonu oldu.
    Her şeye siyaset penceresinden bakarsak. Hiç bir şeyi tarafsız göremeyiz.
    tommygun, karaca3 ve Cyan bunu beğendiler.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Siyaset bizim hayatımıza bu kadar sokulmasaydı, biz de her şeye siyasi pencereden bakmazdık evet. Kendisi sadece siyasi görüşü olan düz bir vatandaş da değil bu arada, maaşını hep beraber ödediğimiz bir vatandaş.

Siyasete girmez, tatlı tatlı parasını yerdi diyorsun, evet bu doğru. Ama sonra karşısına koyduğun şey "bunun yerine çocuk buldu".. e tamam yine siyasete girmeden tatlı tatlı çocuklarla vakit geçirebilirdi? "Bunun yerine" yaptığı tek şey siyasete girmek.
    Ha günün sonunda siyasete de girebilir, karşıt görüşte olması da onu öcü yapmaz, karşıt görüş öcü olduğu halde. Benim kendisin sevmeme sebebim Toprak'ı garip kaprislerle WBSK'ya tutsak etmesi, "ben çıtayı MotoGP'ye koysaydım kimse ulaşamazdı" falan diye bık bık konuşması. Sen denedin onu, Moto2'de dayak yedin geldin, keyfinden çıta koyamamak falan yok ortada.
    DickName, oialdemir ve Mr.wind bunu beğendiler.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Senatörümüz uygun / potansiyel olan birkaç kente pist açtırırsa çok iyi olur. Pist olmadan sporcu yarışçı yetişmesi çok zor.

oialdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XMAX 250
    Alıntı killingroad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Siyaset bizim hayatımıza bu kadar sokulmasaydı, biz de her şeye siyasi pencereden bakmazdık evet. Kendisi sadece siyasi görüşü olan düz bir vatandaş da değil bu arada, maaşını hep beraber ödediğimiz bir vatandaş.

Siyasete girmez, tatlı tatlı parasını yerdi diyorsun, evet bu doğru. Ama sonra karşısına koyduğun şey "bunun yerine çocuk buldu".. e tamam yine siyasete girmeden tatlı tatlı çocuklarla vakit geçirebilirdi? "Bunun yerine" yaptığı tek şey siyasete girmek.
    Ha günün sonunda siyasete de girebilir, karşıt görüşte olması da onu öcü yapmaz, karşıt görüş öcü olduğu halde. Benim kendisin sevmeme sebebim Toprak'ı garip kaprislerle WBSK'ya tutsak etmesi, "ben çıtayı MotoGP'ye koysaydım kimse ulaşamazdı" falan diye bık bık konuşması. Sen denedin onu, Moto2'de dayak yedin geldin, keyfinden çıta koyamamak falan yok ortada.
    Toprak konusunda yaptığı inat için sana katılıyorum. Gidip bir uydu takımda her hangi bir markadan girebilirdi.
    Eminim Toprak bir sezon sonra bir Fabrika takımı için yarışırdı. Burada KNN' nin açıklamalarından şunu anlamıştım.
    '' Toprak çok uzun. GP makinesin için fazla büyük. WSBK ona daha uygun gibi bir şeyler söylemişti ''
    Ama toprak seneye Fabrika Yamaha da yarışacak deniyor. O zaman senin dediğin gibi kendisi ile çelişiyor. Belki Ego belki söylediği gibi Fizik.

Ancak vekil olmadan bu kadar rahat hareket alanı bulamazdı. Antrenman pistinin yapılması.
    Henüz bir başarıları yokken bu çocuklara bir ödenek alıp ülke ülke turnuva turnuva gezdirmek. Bunlar para ve yetki isteyen şeyler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:24 ----------

Bu vekilin biz motosikletçiler için pek bir şey yaptığını düşünmüyorum mesela.
    killingroad bunu beğendi.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Alıntı oialdemir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Toprak konusunda yaptığı inat için sana katılıyorum. Gidip bir uydu takımda her hangi bir markadan girebilirdi.
    Eminim Toprak bir sezon sonra bir Fabrika takımı için yarışırdı. Burada KNN' nin açıklamalarından şunu anlamıştım.
    '' Toprak çok uzun. GP makinesin için fazla büyük. WSBK ona daha uygun gibi bir şeyler söylemişti ''
    Ama toprak seneye Fabrika Yamaha da yarışacak deniyor. O zaman senin dediğin gibi kendisi ile çelişiyor. Belki Ego belki söylediği gibi Fizik.

Ancak vekil olmadan bu kadar rahat hareket alanı bulamazdı. Antrenman pistinin yapılması.
    Henüz bir başarıları yokken bu çocuklara bir ödenek alıp ülke ülke turnuva turnuva gezdirmek. Bunlar para ve yetki isteyen şeyler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:24 ----------

Bu vekilin biz motosikletçiler için pek bir şey yaptığını düşünmüyorum mesela.
    Pistin çalışmalarına vekil olmadan başlamıştı diye biliyorum ve nihayetinde de pisti kendisi ve sporcuları için yaptı, halka açık bir yer değil orası. KNN'ye akan parayı da vekillikle bulduysa yandık :D Redbull sporcusu o da ekipteki herkes de, paranın önemli kısmı oradan geliyordur. Çocuklara ilk günden destek olabilmesi de Kenan'ın SBK padoğundaki ünvanı bilinirliği ile olmuştur, yani yine vekil olmasının bir katkısı yoktur bence.

Toprak GP için uzun mu evet, ama bununla bitmiyor ki iş, bırak kendisi karar versin. WSBK'dan gelip GP'de fabrika takımına geçmek diye bir şey yok, kimse için yapmamışlar Toprak için de yapmalarını beklemek saçma. Ben Jarvis'in koltuğunda olsam Morbidelli'yle yolları ayıracaksam da Toprak'ı fabrika takımına almam hemen.
    oialdemir bunu beğendi.
    senin fikrinin ne önemi var vasat herif

ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Siyasete biz girmek istemesek de BU kendisi çekti tüm camiayı. Terbiyesizin teki benim gözümde. Halkın parasıyla millete hava atmalar falan. Aynen devam. Biz hak ediyoruz.

Her isteyen sadece iyi yaptığı şeyleri görmek ve takdir etmek hakkına sahip olduğu gibi her isteyen de yaptığı terbiyesizlikleri, yapmadığı yardımları görme hakkına sahiptir.
    oialdemir bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)