Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Jinlun 150 ön amortisör sorunum

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Jinlun 150 marauder
    Tüm motosiklet seven arkadaşlara öncelikle selamlar.Benim 2005 model bir jinlun 150 motosikletim var.Kendisinden genel olarak memnunum.Rahat ,yakıt tüketimi az (100 kmde2.5-3 arası) parçası bulursan ucuz vs ama bir sorunum var ki çok can sıkıcı.Motosikleti aldığından beri ön fren sıkınca sola doğru kafa atma hareketi yapıyordu .Daha sonra keçelerden yağ kaçırmaya başladı bende ustama götürdüm keçeler değişti yağ tamamlandı ama ustanın dediğine göre sol maşa iç yayı sağdakinden yaklaşık 8 cm kısaymış dengesizliğin nedeni bu dedi .Şu an motosiklet daha stabil ama hala sola çekme var yinede.Şimdi ben çatalları komple değişeyimmi yoksa o iç yayı bulabilirmiyim . Bilgisi olan arkadaşlar varsa cidden çok sevinirim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    İstanbul da istediğin ölçüde ve sertlikte yay yapıyorlar, kendi sukuturumun arka yaylarını daha kalın olarak yaptırdım yaklaşık 70bin km dir kullanıyorum, yaşadığın yerde sanayi sitelerinde soruştur yapan vardır..

Motosikleti
    Jinlun 150 marauder
    Çok teşekkür ederim arkadaşım.Dediğin gibi bugün yaycıya gittim bana çifti 500 lira ya yapabileceğini ama orijinalden biraz daha uzun yapacağını söyledi.Benim amortisör sol iç boruda ezik var sanırım önceki sahibinden kalan birşey.Bu yayı yaptırsam bu sefer o ezik kkısımda yayı sıkar da amortisör ü salmazmı acaba bundanmı kestiler soldaki yayı diye aklımıza geldi ustada bence sıfır al diyor çok kararsız kaldım boruyu bulsam sıfır alıcam ancak komple amortisör var sadece sanırım o da her yerde yok ben Antalya da bulamadım en azından sanayide.Muadil aynı ölçüde parça kullanan bir motor varmı bildiğin.Ordan bulayım olmadı

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    İstanbul'da birsürü çıkma parça satan yerler var sarı sitede ilanlarını bulabilirsin , iletişime geçip amortisörün ölçülerini verirsen uygun birşey bulurlar belki..

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:16 ----------

yaycının tecrübesine de bravo bu arada , yaylar yıllar içinde kapanır yani kısalır biraz daha uzun yapması iyidir.
    espresso ve Ekarademir bunu beğendiler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)