Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Dom 250d mi pulsar f250 n250 mi?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    misonXD
    Benim x city 250 cc yi. Motosiklet istedigim icin satiyorum arkadaslar. Bu 3 motordan birini almak istiyorum. Yeni 2 motordan pek bilgim yok. Dom 250lerin sehirici yakit tuketimi vs iyi diye duydum. Absleri de var. En azindan o paralara mt25 abssiz almaktan iyidir diyorum. Sizler ne diyorsunuz?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Cevap veriyorum: hayırlı olsun , motorları tanımadığım için şu daha iyidir diyemiyorum ne alırsan al şimdiden hayırlı olsun , sadece şunu söyleyebilirim, şehir içinde sukuterini çok arayacaksın hele kışın yağmurda çamurda sık kullanıyorsan Xcity gibi büyük tekerlekli bir sukuteri sattığına pişman bile olabilirsin..
    espresso bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    misonXD
    Haklisiniz. Ben her gun ise gidip gelirken kullaniyorum motorumu. Yagmur vs icin baya kullanisli. Ki hatta evliyim ve bazen marketten yoguet yumurta aliyorum arka cantasina koyuyorum. Suan siz soyleyince aklima geldi.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:51 ----------

X city guzel de ruhu yok işte. Motor kullandigimi hissetmiyorum...

Motosikleti
    Artık Yok...
    Ben dominar ile f250 arasında kalırdım .. f250 sport touring olarak güzel makine bence gezilerde konforlu olabilir ..

AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı logaritma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben dominar ile f250 arasında kalırdım .. f250 sport touring olarak güzel makine bence gezilerde konforlu olabilir ..
    Pulsar F250'yi ben de merak ediyorum. Çıplak gözle görmek için 2 bayiye gittim. İkisinde de yoktu. Hadi deneme sürüşü falan yok. Millet çıplak gözle görsün bari diye bayilere de mi gönderilmez? Kuralkan'ı tebrik ederim.
    stubborn bunu beğendi.

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    Alıntı AzÇok adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Pulsar F250'yi ben de merak ediyorum. Çıplak gözle görmek için 2 bayiye gittim. İkisinde de yoktu. Hadi deneme sürüşü falan yok. Millet çıplak gözle görsün bari diye bayilere de mi gönderilmez? Kuralkan'ı tebrik ederim.
    Sipariş üzerine motorlar teslim edilmek üzere bayilere gidiyor teslim zamanlarını bilirseniz o zaman bayiye gelen motoru görmüş olursunuz onun harici o iş yaş.

dundanbiri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar NS 200
    Scooter depolama alanı, nispeten rüzgar, yağmur çamur vs korumalı oturuş pozisyonu, çok güzel.

onun haricinde bence , özellik olarak, 25hp, azami 130 kmh konforlu sürat, abs, su soğutma, 12/15tl depo giriş seviyesi standardı olmalı, markası ne olursa olsun, bu özelliklerin altında olmamalı.
    espresso bunu beğendi.

hn33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha xj6 diversion
    D250 çok ağır ve sağ çekiyor 600CC ağırlığında

denizz1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar D400//Dash 110i
    Alıntı hn33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    D250 mi sıfır olarak aldım ve 114km de şuan 22 modellerin son serisinde çıkan tps gaz sensörü,akü,ve rölanti dengesizliği sorununun hiç birini yaşamadım henüz,gayet memnunum yolda falan giderken de bilmeyen insanlar baya bakiyor çocukların ilgisini çok çekiyor.Sağ çekme doğru ancak elleri bıraktıktan sonra bir sağ çekme var yoksa eller gidondayken motorun seni sağ atması gibi bir sorun yok

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Alıntı dundanbiri adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Scooter depolama alanı, nispeten rüzgar, yağmur çamur vs korumalı oturuş pozisyonu, çok güzel.

onun haricinde bence , özellik olarak, 25hp, azami 130 kmh konforlu sürat, abs, su soğutma, 12/15tl depo giriş seviyesi standardı olmalı, markası ne olursa olsun, bu özelliklerin altında olmamalı.
    xmax ve forza tarif etmişsiniz.

xmax 250 bu saydığınız özelliklerin çoğunu karşılıyor gibi. Bir kere scooterlara göre çok iyi yol tutuşu var, otobanda zorlanmadan 130km süratle sürekli gidilebiliyor, arada heyecan olsun diye 140'ı geçebiliyor da, abs, su soğutma vb. de var, deposu 11 litre bu da yetiyor. Çok aşırı olmayan yağmurlarda pantalona ve botlara su gelmiyor, tek rüzgar alan yer eller o da ortalama bir kışlık eldiven yetiyor aşırı soğuk havalar hariç. Sele altı depo alanı da arkaya çanta gerektirmeyecek kadar büyük.

AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı kivanc34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim x city 250 cc yi. Motosiklet istedigim icin satiyorum arkadaslar. Bu 3 motordan birini almak istiyorum. Yeni 2 motordan pek bilgim yok. Dom 250lerin sehirici yakit tuketimi vs iyi diye duydum. Absleri de var. En azindan o paralara mt25 abssiz almaktan iyidir diyorum. Sizler ne diyorsunuz?
    Bende sizinle benzer düşüncedeyim. Fakat, Burgman 200 yerine XCITY 250 kullansaydım büyük ihtimalle vitesliye geçmek istemezdim. Çünkü, XCITY250 uzun mesafeli sürüşlerde çok yüksek devir çevirmeden ve zorlanmadan 120-130 km/h bandında gidebiliyor. Burgman 200'de bunun için çok yüksek devirler gerekiyor. Atik ve çok konforlu. Fakat vitesli motorun zevki uğruna bu konfordan vazgeçilebilir. Yağmurda ve soğuklarda sürüş yapmayıp, arka ve yan çanta takılırsa skuteri özleyecek bir durum olmaz.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha MT09 2021+yadea g5
    benim için net 2023 yılında yağ soğutmalı 5 ileri bir motosiklet almiyacağıma göre .... yanii

Motosikleti
    CF Moto CL-X 250 / TVS Jupiter 125
    Yağ soğutma ve 5 vites işini görecekse n250-f250 yerine tvs apache rtr 200 araştırmanı öneririm aradaki fiyat farkı kararını değiştirebilir. Son viteste gördükleri hız benzer 10000rpm 145-148km civarında. Dominar 250 ise söylediğin modeller arasında en mantıklı olanı benim gözümde tamamiyle beklentine ve ayırmak istediğin bütçeye bağlı.

OnixsyS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 500R
    Alıntı hn33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gereksiz ağırlık diyince aklıma gelen motor
    benelli tnt 249s 205kg mu neydi boşu aşırı gereksiz ağırlığı var ya

Motosikleti
    Artık Yok...
    Alıntı OnixsyS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gereksiz ağırlık diyince aklıma gelen motor
    benelli tnt 249s 205kg mu neydi boşu aşırı gereksiz ağırlığı var ya
    Ben o motoru yakından gördüm yalnız çok kaliteli adamlar bir şase yapmış kalın boru etli sanırım en büyük ağırlığı o yapıyor motor blokuda çok iyi hatırladığım çift silindir üstten çift egzantirik li güzel bir blok yapmışlar ama ağır o doğru son hızada ciddi etki eder ..

Motosikleti
    cb250r
    Alıntı logaritma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben o motoru yakından gördüm yalnız çok kaliteli adamlar bir şase yapmış kalın boru etli sanırım en büyük ağırlığı o yapıyor motor blokuda çok iyi hatırladığım çift silindir üstten çift egzantirik li güzel bir blok yapmışlar ama ağır o doğru son hızada ciddi etki eder ..
    Servis ve yedek parca sorunu olmasa, ben 249s alirdim. Kullanmadim ama yakimdan hiraz inceledim malzeme kalitesi sesi vs efsane.

OnixsyS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 500R
    Alıntı Mr.wind adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Servis ve yedek parca sorunu olmasa, ben 249s alirdim. Kullanmadim ama yakimdan hiraz inceledim malzeme kalitesi sesi vs efsane.
    bu arada arkadaşım vardı kurtuldu tek + yönü o efsane sesi yani gözünü kapa 600cc 4 silindir ses var

valla elektriksel ve malzeme kalitesi olarakta sorunlar yaşadılar 2 adet vardı bizde ayaklık açma çubuğumu kırılmadı yolda giderken abs düğmeleri zaten açıyomu kapıyomu belli değildi 2 motordada kullanmıyolardı gitme gitmiyo birde o güzelim ses uzun yolda 140-150 km gibi hızlarda bir baş ağrıtıyor varya

Motosikleti
    Artık Yok...
    Zaten o servis parça kronik sorunları olmasa geçen yaz sıfır trk251 alıyordum az kalsın sonra YouTube videoları kullanıcı yorumlarını okuyunca vazgeçtim

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    misonXD
    ya uzun yol cok nadir çıkıyorum. %99 şehiriçinde işe git gel kullanıyorum.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Alıntı kivanc34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya uzun yol cok nadir çıkıyorum. %99 şehiriçinde işe git gel kullanıyorum.
    Miss gibi japon scooterınız var, çoğunlukla da şehir içi kullanıyorsunuz, japonu satıp çinli ya da hintli motosiklet alıp maceraya girmeyin derim.
    stubborn bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)