Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anneannesinin Rüya Görüp Aldığı Kask Sayesinde Ölümden Döndü

Motovento
    REKLAM ALANI
    admin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Eskişehir'de motosikletiyle trafik kazası geçiren 22 yaşındaki Aslı Ece Ersoy, yoğun bakımda gördüğü 20 günlük tedavinin ardından taburcu oldu. Omurgası kırıldığı için halen yürüyemeyen Ersoy, 'Motosiklet kullanmaya başladığım ilk dönemlerde benim iyi bir kaskım yoktu. Anneannem beni rüyasında kaza yaparken görmüş. Bana kask alabilmek için para biriktirip vermişti. Anneannem sağ olsun aldığı kask da hayatımı kurtardı' dedi.

Eskişehir'de, Anadolu Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme bölümünden mezun olup, bir otomobil firmasında çalışmaya başlayan Aslı Ece Ersoy (22), 1 Ekim sabahı işe giderken kullandığı motosikletle Atatürk Bulvarı´ndaki kavşakta, sinyal vermeden sola dönmeye çalıştığı öne sürülen hafif ticari araçla çarpıştı.

Kazada ağır yaralanan Ersoy, ambulansla Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne kaldırıldı.

Vücudunun çeşitli yerlerinde kırıklar olan Ersoy, 4 ameliyat geçirdi, 20 gün yoğun bakımda kaldı. Tedavisinin ardından taburcu olan Ersoy, halen yürüyemiyor, sol elini kullanamıyor.

Büyükdere Mahallesi'nde ailesiyle birlikte yaşadığı evde fizik tedavisine devam edilen Ersoy, çok zor bir dönemden geçtiğini söyledi. Tedavisinin tamamlanmasının ardından tekrar yürüyebilmeyi istediğini belirten Ersoy, 'İşe gittiğim sırada bir kaza geçirdim. Döner kavşakta orta şeritteki hafif ticari araç sola dönmek isterken bir anda aniden önüme kırdı. O sırada herhangi bir sinyal vermedi. Sonrasında kaza gerçekleşti. Kaza sonucunda hastaneye kaldırıldım. Yoğun bir tedavi sürecim oldu. Yoğun bakımda yaklaşık 20 gün kaldım. Çok ağır ve acılı günler geçirdim. Halen daha acılarım devam ediyor. Fizik tedavi alıyorum' dedi.

Şu an yürüyemeyen Ersoy 'Kemikler kaynadıkça tekrar yürüyebileceğim. Sol elimi kullanamıyorum. Ameliyatta ödem oluştuğu için sol kolumdaki sinir çalışmıyor, omurgamdaki kırıklardan dolayı çok ağrı yaşıyorum. Bugüne kadar 4 ameliyat geçirdim. İnşallah en kısa sürede toparlayacağımı umuyorum' diye konuştu.

tecrube0 ve dundanbiri bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Öncelikle arkadaşa geçmiş olsun ama birşey soracagım, hep merak etmişimdir.

Bu tip insanların haberini okurken hep "ulan basını arayıp böyle birşey oldu gelin haber yapın" diye haber mi veriyorlar?

Cok sacma bir haber değil mi? Sürekli böyle gereksiz haberlerle medyayı mesgul etmeye mı calısıyorlar?

Aklınızda olsun, kaza yaparsanız show haberi arayıp "rüyamda büyük dedemi gördüm, vites değiştirirken debriaja bas demişti, o korudu beni" falan diyin.
    DickName bunu beğendi.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Genç kardeşimize geçmiş olsun, inşallah tez zamanda iyileşir.

Anneannesinin rüya görmesi sonrası kask almak konusuna gelirsek insan hayatında bazen mucizeler olabiliyor. Kimimiz bunun "kader", kimimiz bunun "tesadüf" , kimimiz bunun "farklı bir şey" olduğuna inanıyoruz. Kendi hayatımdan örnek vermem gerekirse 1999 senesinde üniversite sınavımdan çok çok kısa bir süre önce beni terk eden 2 senelik sevgilim sayesinde hayattayım. Çünkü o beni terk etmese 1999 Temmuz ayında barışmak için onunla buluşmayacak ve de Selimpaşa'da arkadaşımın karıştığı trafik kazasında pert olacaktım.
    freasy, dundanbiri, ryangt ve 5 diğerleri bunu beğendiler..

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    motosiklete biniyorsun kask takmıyorsun ve ananen kask için para biriktirip kask alıyor kaza yapıyorsun ve ölmüyorsun yemin ediyorum daha kral bi senaryo görmedim duymadım
    kardeşim motosiklet kullanıyorsan kişisel korucuyu ekipmanlarını alacaksın onları alamıyorsan trafiğe çıkmayacaksın motosikletin kontağını çevirmeyip otobüsle işe gideceksin
    dundanbiri bunu beğendi.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Arkadaşa geçmiş olsun.
    Omurgasında kırık var, 4 kere ameliyat olmuş.
    Başlık, anneannemin rüyası sayesinde kask aldım. Okuyan da sanacak ki anneannesi dün rüya görmüş, bu kız sabah kask almış, akşamına kaza geçirmiş.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    samanyolu tv kurgusu. kaskı satan arkadaş da salih abidir kesin..

ryangt, dundanbiri ve maktama bunu beğendiler.

OnixsyS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 500R
    dedemin dedeside beni motorla uçurumdan uçarken gördü bakalım o günün gelmesini bekliyorum
    balki bende haberlere çıkar tüm ülkenin hiç bir sıkıntı sorunu yokmuş gibi bana bakarlar

not:ekipmana gerek yok 200 tl lik kask almanız sizi kurtarır hahahahaa (he bide reflektörlü yelek bak bunlar olmazsa ölürlün ölürr)

Motosikleti
    cb250r
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motosiklete biniyorsun kask takmıyorsun ve ananen kask için para biriktirip kask alıyor kaza yapıyorsun ve ölmüyorsun yemin ediyorum daha kral bi senaryo görmedim duymadım
    kardeşim motosiklet kullanıyorsan kişisel korucuyu ekipmanlarını alacaksın onları alamıyorsan trafiğe çıkmayacaksın motosikletin kontağını çevirmeyip otobüsle işe gideceksin
    "iyi bir kaskim yoktu" demis. Yani kaski varmis ama iyi degilmis.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Haber, günümüz haberciliğinin ne kadar vasat olduğunun kanıtı.

Haberde aslen 2 ay önce kaza geçiren kızın son durumu. Kız anlatmış, omurgası kırılmış, 4 ameliyat olmuş. Kaskı kötüymüş, anneannesi rüyada kaza görünce (endişeye bağlı muhtemelen) kask almış, o kask olmasa belki daha kötü durumda olurmuş.

Haber sunumu, anneannesi rüyada gördü, kask aldı, hayatı kurtuldu. Keramet varmış gibi.
    dundanbiri ve espresso bunu beğendiler.

TIGERSHARK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Omurgalık denen şeyin ne kadar önemli birşey olduğunu gösteren bir kaza olmuş. Umarım en kısa zamanda sağlığına kavuşur. Kim ne derse desin, nasıl dalga geçerse geçsin siz robocop gibi giyinmeye devam edin ki üzülmeyin.
    espresso bunu beğendi.

Beto87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 650F
    Eli yüzü düzgün ekipman almak için illa ki birilerinin rüyasında mı görmesi gerekiyor? Muhtemelen tek koruma ekipmanı karpuz kabuğundan hallice bir kasktı. Karizmasını bozmasın diye mont, eldiven ve dizlik kullanmayan bir başka kekonun hikayesi. Bir müsibet bin nasihatten iyidir. Siz müsibeti beklemeyin, daha az cool görünün ama ekipmandan taviz vermeyin. Ya da verin doğal seçilime yardımcı olun.

ryangt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    samanyolu tv kurgusu. kaskı satan arkadaş da salih abidir kesin..

https://galeri7.uludagsozluk.com/253...mel_432604.jpg
    salih abiye hönkürdüm.

cbr1100 xx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ HAYABUSA 2021 BLACK EDİTİON
    Arkadaşlar bu işin temel kuralı full ekipman .Kızımıza geçmiş olsun ALLAH tan acil şifalar dileriz...DuRT marka airbag yelekler mevcut ve koruma özellikleri çok iyi bence herkes almalı.....(Başka markalarda var ama ilkemizdeki en uygunu DURT ).... https://www.youtube.com/watch?v=BQPZ...e%C4%B0stanbulhttps://www.youtube.com/watch?v=BQPZ...e%C4%B0stanbul" width=320 height=288 type=application/x-mplayer2 controller="true" loop="0" transparentstart="1" autostart="false"> Bu tip ürünlerde vergi avantajları oluşursa fiyat mutlaka düşecektir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:59 ----------

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:18 ----------

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:19 ----------

http://https://www.durt.com.tr/urun/...toairbag-basic bu ürün sadece 990 tl sadece çok büyük sırt korumalı ......
    espresso bunu beğendi.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Alıntı cbr1100 xx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bu işin temel kuralı full ekipman .Kızımıza geçmiş olsun ALLAH tan acil şifalar dileriz...DuRT marka airbag yelekler mevcut ve koruma özellikleri çok iyi bence herkes almalı.....(Başka markalarda var ama ilkemizdeki en uygunu DURT ).... https://www.youtube.com/watch?v=BQPZ...e%C4%B0stanbul[video]https://www.youtube.com/watch?v=BQPZ...e%C4%B0stanbul[/url] Bu tip ürünlerde vergi avantajları oluşursa fiyat mutlaka düşecektir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:59 ----------

https://www.youtube.com/watch?v=FVvY...nnel=ATtheRide

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:18 ----------

https://www.youtube.com/watch?v=vFqP...nnel=DURTSTORE

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:19 ----------

http://https://www.durt.com.tr/urun/...toairbag-basic bu ürün sadece 990 tl sadece çok büyük sırt korumalı ......
    Sarı yelek yerine kullanılabilir rahatlıkta bir şey gibi duruyor. Yani montun üzerinde çok rahatsız etmez gibi. Güzel icatmış.
    cbr1100 xx bunu beğendi.

-Black- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki DL650 2014
    Kaskı boşverin de, doğruysa sinyal dahi vermeyen bir gerizekalı yüzünden gencecik kızın çektiği eziyete bakın. 4 ameliyat söylerken kolay geliyor da, sen onu bir de bir tanesinden bile çıkana sor.
    Sentis ad medullis!
    Dengeliyorum.com
    youtube.com/we2strom

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    bilinçaltı diye bir şey var, muhtemelen kızının motosiklet almasına karşı çıkıyordu ama kızı yinede aldı ve anneside hep onun kaza yapmasından korkar iken bir gün rüyasına girdi bilinçaltı olarak ve bunun üzerine ona kask aldı ve kaza yapması muhtemel arkadaş da kaza yaptı...

motosiklet ile kaza yapan birini görünce şaşırmıyorum çünkü kuvvetle muhtemel bir olay, kaza yapılma riski çok yüksek, özellikle Türkiye gibi bir ülkede ve özellikle kalabalık yerlerde.

yani bunun için annesinin rüya görmesine gerek yokmuş, ben şahsen kendi tercihim ile giydiğim ekipmanlar beni çok defa yaralanmaktan ve bir kere de ölümden kurtarmıştı. hatta hörgüç niyetine taktığım sırt çantası da hayatımı kurtardı çünkü arabanın altına girmemi engelledi bir nevi.
    espresso bunu beğendi.

cbr1100 xx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ HAYABUSA 2021 BLACK EDİTİON
    Selam bence süper bir şey mutlaka almalısınız. BAna yurtdışından gelecek yoksa almıştım....Araçlarda airbag hayat kurtarır buda öyle...
    espresso bunu beğendi.
    Büyük aşklar yolculuklarla başlar ama önce güvenlik....

Ekrem_06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    Ananenin B12 sağlammış.. kaç yıldır rüya görmüyordum bi b12 iğne yaptılar şimdi full hd hepsini hatırlıyorum.. Arada neler kaçırdık acaba

Motosikleti
    2014 Iron 883
    benim kaza yaptığımı ailemden önce hasar tespit bilmemne şirketleri, çeşitli dolandırıcılar ve avukatlar öğrenmişti ve 2-3 hafta telefonum hiç susmadı. büyük ihtimal haber kanallarının çok daha iyi bir istihbaratı vardır.

ichiroo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF1000L Africa Twin
    Allah şifa versin, bu üzücü olayla da olsa ekipmanın önemini görsün genç arkadaşlar. inşallah en kısa zamanda eski sağlığına kavuşursun kardeşim.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)