Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

r25 marş basmıyor, motosiklet çalışmıyor. Ne yapabilirim?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    R25
    Merhaba arkadaşlar, herkese iyi pazarlar diliyorum. Bu sabah eve dönerken yolda kaldım.
    Motosikletime bindim, bir dakika kadar ısındı ve yola çıktım. Acelem olduğu için 160'la 10 dakika yol aldım. Yavaşlayıp, vites düşürüp elimi gazdan çekince motor söndü.
    10-15 dakika bekledim. Vurdurdum derken olmadı. En son marşa basarken bir anda gaza yüklendim ve yola koyuldum. Devri 3000 üzerinde tutmaya gayret ettim yoksa yine yolda kalıyorum. Videoda çektim, normal şekilde çalışmıyor. Ancak marşa basarken gaz vermem gerekiyor ve elimi çekmemem gerekiyor.

https://youtube.com/shorts/huNOrguJbnI?feature=share

2017 model r25 kullanıyorum. Tüm bakımları zamanında yapılıyor serviste. Bir problemi yoktu. Öyle motosikleti hor kullanan, tek teker yapan bir tip değilim. İşte çok acil durumlarda gaza yükleniyorum. Maksat motosikletin durumu aktarmak arkadaşlar.

Motosikletimin problemi ne olabilir? Rölanti ayarı diye düşündüm ama nette çok çok kötü yorumlar var. Sizlerin fikrini almak isterim. (Ustam öğlen açacak dükkanı, yapabilirsem kendim yapacağım)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    TIGERSHARK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    akü bitmiş

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Sargı yanık olabilir , alt devirlerde çalışmıyorsa elektrik üretimi 9-10 volta kadar düşmüştür , aküyü değişmeden önce ölçüm yaptırın..

HRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GD 250R'dı Artık pert :(
    statör ya da sübap kesmiş olabilir

Burak.D - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar RS200 2022
    Merhaba dostum Ns200 ile dediğin olayı yaşamıştım günlerce denedim normal marş almıyordu çalışıp anında stop ediyordu gaz vererek çalıştırıyordum ama gazı bırakınca sönüyordu çalıştırıp motorcuya kadar gaz kesmeden çok zorlamadan götürdüm usta hava filtresi nem kapmış hava almıyor gibi bir şeyler söylemişti sonra arka fren pompasının orada ucu kapalı bi tahliye hortumu vardı onun ucunu söküp içini boşaltmıştı benzin gibi sarı sarı su akmıştı kuru hava tabancasıyla içini kurutup geri kapatıp çalıştırmıştı sonrasında da hiç bir sorun kalmadı
    https://www.hizliresim.com/nq0y241

Motosikleti
    Artık Yok...
    Ustanı ara

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)