Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Fren hortumunun kauçuğu çatlak diye muayeneden geçemedim

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaslar fren hortumunun ici saglam.herhangi bir sorunu da yok. Sadece disindaki lastik kismi catlak diye gecirmedi. Pulsar ns 200 on fren hortumu 1500tl alcak durum yok. Ne yapabilirim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Beto87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 650F
    Hortumdaki çatlak sisteme işlenmiştir o yüzden illa ki değişecek. Aynı ölçülerde muadil ürün bak 1500 tl çokmuş cidden.

Alıntı Beto87 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hortumdaki çatlak sisteme işlenmiştir o yüzden illa ki değişecek. Aynı ölçülerde muadil ürün bak 1500 tl çokmuş cidden.
    Herhangi bir tadilat ile duzelmez mi? O kismi silikon ile kapladim resmi de atmak isterim buraya da nasil atacagimi bilmiyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:24 ----------

https://resimyukle.io/r/4wMGWY80m0

Bu muayeneden kalmis hali

https://resimyukle.io/r/EMjMFvzjmy

Bu da silikon sonrasi

tomass - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha SR500, Vespa Sprint 150S
    Burada ve birkaç yerde 475 civarı.
    https://www.kalyoncumotor.com/urun/b...lik-hortumu-on

Motoseverrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200 15"
    Belki sanayide frencilerde hortum yaptırabilirsiniz, hatta çelik bile yapılabilir.

-ZERO- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ön fren hortumu 400-500 lira. siz fiyatı nereden aldınız.

EUOGLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mt 25
    hortumu söküyorsun hortumcuya gidip makina sinyal hortumu bastırıyorsun 100tl ya. içi çelik olduğu için freninde iyilesecektir.np
    fatih.met bunu beğendi.

-Black- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki DL650 2014
    Bu bir ilk olabilir mi?

(Yani benim için öyle en azından. İlk defa böyle bir gerekçe duydum. Çoğu yerde baktıklarına bile ihtimal vermem.)
    Sentis ad medullis!
    Dengeliyorum.com
    youtube.com/we2strom

f0cus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF Moto 250 CL-X
    Araçlarda çok gez bırakıyorlar, motosiklette ilk defa gördüm

Parça değiştirmezseniz yine bırakırlar bilginiz olsun, o sisteme işlendiyse illa ki parça değişecek

Alıntı tomass adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Burada ve birkaç yerde 475 civarı.
    https://www.kalyoncumotor.com/urun/b...lik-hortumu-on
    Ustam abs li model degil bunlar. Abs liler 1500

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:29 ----------

Alıntı -ZERO- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ön fren hortumu 400-500 lira. siz fiyatı nereden aldınız.
    Ustam bu abs siz olanlar o fiyat. Abs liler 1500

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    forumdan rahmetli "osmanico" vardı, tvs apache grubu kurduydu whatsapp dan, ve grupta tanımadığım bir arkadaşın başına benzer durum geldiydi, muayene için orjinal egzoz ihtiyacı vardı ve istanbul da ortak bir yerde buluştuk ve ben orjinal egzozumu verdim ve onun abart egzozu benim motora taktık... bir rezillik yaşadık görmeniz lazım...

egzoz sökme için 12 numara anahtar lazım ama bizde 14 var, araya 10 kuruş sıkıştırıp yapalım dedik ve milletten 10 kuruş dileniyoruz, "istanbul bahçelievler bölgesinde ömür plaza önünde 10 kuruş dileniyoruz milletten görmeniz lazım :D abi millet gavur olmuş resmen yani 1 kişi bile 10 kuruş vermedi ya la.... en son bir tane taksici abi bulduk o verdi, isterse 1 lira vereyim falan dedi ama "o kalın gelir abi, 14 numara anahtara sıkıştıracağız, 10 kuruş yeterli" dedik...

....................

bu gereksiz anımı anlattıktan sonra sadete geliyorum, kardeşim git NS 200 sahibi olan bir adam bul ve fren hortumlarını değişin bir kaç günlüğüne ve muayene sonrası geri takas edersiniz... hem bahanesiyle fren yağını değişmiş olursun... yarım litre dot4 fren yağı al... hem adama hem kendine iyilik yapmış olursun...

adam bulamaz isen motosikletçileri dolaş ve aynı teklifi onlara yap, tabi para teklif et çünkü yardım etmezler ama işin ucunda para olursa yardım ederler belki...
    espresso bunu beğendi.

Şükrü Çelik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TNT 250/ Honda Dio 110
    Reis siyah elektrik bandı ile o hortumu nizami bir şekilde bantla bi bak sırıtmiyorsa şansını dene.

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Hortumu sökün, oto sanayiye gidip "Fren hortumu nerede yaptırabilirim" diye sorun, gösterirler. Oraya gittiğinizde elinizdeki örneğe göre birebir aynı veya daha kaliteli - farklı tiplerde hortumla da üretimi yaptırabilirsiniz. Aldığınız fiyatın 5-1' ine falan gelir.
    TIGERSHARK, Cyan, espresso ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

joshua - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLX 250 (2016) KLR 650 (2006)
    sizin için söylemiyorum ama motorumu şu fiyata almıştım şimdi şu kadar oldu diye sevinenler bakınız artık yedek parça, lastik vb alırken dahi zorlanacağız.
    fatih.met, Thesinner83, tommygun ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Alıntı joshua adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sizin için söylemiyorum ama motorumu şu fiyata almıştım şimdi şu kadar oldu diye sevinenler bakınız artık yedek parça, lastik vb alırken dahi zorlanacağız.
    benim tvs apache için egzoz bakmıştım ve 1000 lira görünce pahalı deyip vazgeçmiştim, şimdi egzoz iyice kötü oldu ve yenisini alayım diye baktım geçenlerde ve 3400 liraydı... şimdi yine baktım karaborsa olmuş, Tvs apache egzoz yok ortalıkta.

joshua - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLX 250 (2016) KLR 650 (2006)
    Alıntı fatih.met adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim tvs apache için egzoz bakmıştım ve 1000 lira görünce pahalı deyip vazgeçmiştim, şimdi egzoz iyice kötü oldu ve yenisini alayım diye baktım geçenlerde ve 3400 liraydı... şimdi yine baktım karaborsa olmuş, Tvs apache egzoz yok ortalıkta.
    Bazı arkadaşlar Hindistan üzerinden getirtiyorlar, gümrük vergisi Ve kargo ödedikleri halde daha uygun oluyor.
    fatih.met bunu beğendi.

Motosikleti
    falcon flash 100
    Bir çok Avrupa markasına yedek parça üreten fabrikanın laboratuvar şefliğini yaptım. Bire bir, bir çok fren hortumunun testini yaptım.

Fren hortumu dediğin şey hayati önemi olan parçadır. En ufak görevini yerine getirememe durumunda bedeli canınız ile ödeyeceğiniz parçadır.

Sırf sizin canınız değil bazen hiç alakası olmayan kişilerinde canına mal olacaktır.

O yüzden yetkili servisten orijinal parça ile değiştirin.

Abi sanayiye git falanca usta da kestir ucuza mal edersin gibisinden veya farklı yol gösterenlere itibar etme.

İnan o usta dediğin adamın ne yaptığına dair en ufak bilgisi yok. Kulaktan dolma veya falanca kişiden görerek kafasına göre yaptığı işler.

O işi yapmaya ne teknik bilgisi var ne teknik alet ve edevatı.

Elimden ne fren hortumları geçti inan bir çoğu içimi sızlattı.
    espresso, DickName, fazil ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    muayeneden geçirmemesi iyi olmuş gidip yenisini taktırın
    espresso ve 19051919 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Alıntı yaşlıveacemi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir çok Avrupa markasına yedek parça üreten fabrikanın laboratuvar şefliğini yaptım. Bire bir, bir çok fren hortumunun testini yaptım.

Fren hortumu dediğin şey hayati önemi olan parçadır. En ufak görevini yerine getirememe durumunda bedeli canınız ile ödeyeceğiniz parçadır.

Sırf sizin canınız değil bazen hiç alakası olmayan kişilerinde canına mal olacaktır.

O yüzden yetkili servisten orijinal parça ile değiştirin.

Abi sanayiye git falanca usta da kestir ucuza mal edersin gibisinden veya farklı yol gösterenlere itibar etme.

İnan o usta dediğin adamın ne yaptığına dair en ufak bilgisi yok. Kulaktan dolma veya falanca kişiden görerek kafasına göre yaptığı işler.

O işi yapmaya ne teknik bilgisi var ne teknik alet ve edevatı.

Elimden ne fren hortumları geçti inan bir çoğu içimi sızlattı.
    adamın kullandığı motosiklet 150 cc 200cc bir makine, yani 600 lük 4 silindir makine kullanmıyor... makine yüksek hız yapabilen bir motosiklet değil...

bir öneride bulunmak haddime değil fakat söylemek isterim; önümüzde gerçekten sıkıntılı günler var, arttırabildiğiniz paraları altın yapın koyun kenara yada tahıl alın koyun kenara, yapay da olsa önümüzde bir gıda krizi var. arttırabildiğiniz tüm nakiti gelecekte yaşayacağınız sorunlar için ayırın...

yani bazılarının takıntılı halleri aklınızı çelmesin, önümüzde ciddi sıkıntılar var, deprem de yaşanabilir, çadırdan uyku tulumuna kadar önlemlerinizi alın... 300 liralık hortum iş görür böyle problemli bir devirde 1500 yada 1200 lira vermek mantıklı değil benim görüşümce.

Alıntı fatih.met adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    adamın kullandığı motosiklet 150 cc 200cc bir makine, yani 600 lük 4 silindir makine kullanmıyor... makine yüksek hız yapabilen bir motosiklet değil...
    Motosiklet üzerinde ölmek için 50-60 kmh yeterli. 50cc'nin çıktığı hızlarda bile ölebilirsiniz bu işin şakası yok. 150-200cc diye de küçümseye gerek yok yine rahat 120-130kmh hızlara çıkabilen bir motosiklet. Ölmek için illa 600cc ile 260 kmh hızlarda mı kaza yapmak lazım?
    espresso bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)