Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Telefon tutucu ??

Motovento
    REKLAM ALANI
    Yasin D - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    22" Bajaj NS 200
    Herkese selamlar

Motora telefon tutucu takmak istiyorum ama telefonun kamerasını bozuyor diye duydum özellikle Iphone da.
    Böyle bir sorunla karşılaşan oldu mu acaba?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Ercument - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150
    Şehir içinde sorun yaşamadım birşey olmuyor derken.
    600 km'lik uzun yolda iphone 6 kamera pert oldu.

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Ben titreşimden kameranın bozulmasından çok binlerce liralık telefonu 100 150 tl tik bir aparata emanet etmeye korkuyorum.Yolda kırılıp düşse gider telefon.
    TimFx bunu beğendi.

xtrafrozen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 1000RR (2018) & Nmax 155 (2022)
    Telefon tutucunuz mıknatıs vb. mantıkla calısıyorsa mümkündür.
    “I never saw a wild thing sorry for itself. A small bird will drop frozen dead from a bough without ever having felt sorry for itself.”.

Lastikli aldım ben bimden 20 tl ye çok sağlam tutuyor ve titreşimin zarar verebileceğini sanmıyorum bu tutamaçla

1996furkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF MOTO 250CLX
    Dikkatli kullanılması gereken alet. Bir kaç hafta önce kasisten geçerken tutacaklar gevşediğinden dolayı veya benim kilidini kapatmayı unuttugumdan dolayı ekranım kırıldı. Telefonu 1 sene önce 2000 tl ye aldım taksiti yeni bitti 900 lira ekran masrafı var bozulana kadar devam dokunmatiğinde sıkıntı yok şuan için.

Ama yinede vazgeçemiyorum şu aletten çok kolaylık sağlıyor navigasyon,şarkı,telefon görüşmesi vb.

tecrube0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ns 160, Dominar 400 Tur Versiyon
    Alıntı okanbagiscan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben titreşimden kameranın bozulmasından çok binlerce liralık telefonu 100 150 tl tik bir aparata emanet etmeye korkuyorum.Yolda kırılıp düşse gider telefon.
    Ben 350 liraya nukrotech aldim kazada telefonla birlikte firladi telefonda tutucu da pert oldu.telefon tutucunun iphonelari bozmasinin sebebi iphone kamerasi gimbal mantigi ile calisiyor bu yuzden stabilizasyonu saglamaya calisirken sapitiyor.

Motosikleti
    falcon flash 100
    Son gezime çıkarken telefonumu düşürdüm. Yeni sıfır telefon alarak yola çıktım. Fermuarlı tutucu almıştım. Fermuar bozulmuş aradan kayıp düştü.

Üzerinden araç geçmiş ekran kırık Macaristan'da ekranı değiştirdim 200 Euro ya olmadı Türkiye'ye gelince tekrar yetkili servise götürdüm diğer parçaları da değişti yaklaşık 200 Euro da o tutu toplam 400 Euro tamire verdim.

Zaten telefonu yaklaşık yirmi gün önce yola çıkarken 400 Euro ya sıfır almıştım.
    espresso, F54 ve CRF bunu beğendiler.

f0cus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF Moto 250 CL-X
    Motosikletle de alakalı biraz

Ama genel olarak iPhone takmamak lazım
    Araştırma yaparken yabancı bir Apple resmi twitter hesabı motosikletlerde kullanımın önerilmediğini yazdığını görmüştüm

< iLk@yy > - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '01 CBR600F4i(2011-?) / '07 Burgman400(2018-?)
    iphone serisinde x ve sonrasında özellikle garanti verilmediğini açıklamışlardı garanti sayfasında da vardı diye hatırlıyorum apple sitesinde.

ne yazıkki kamerada odak yapan lensi bozuyor ve garanti kapsamına girmiyor.
    Hayat çok küçük bir olasılık ile gerçektir...
    Bunu size kanıtlayabilirim !

Se-ZeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow Vt 750 C4
    Merhabalar,
    Titreşimden dolayı kamerasını bozmuş birisi olarak cevap vereyim, "evet bozuyor."
    Peki nasıl çözebiliriz?
    Standart telefon tutucular;

Bu şekilde telefonu sıkıca kavramaya odaklılar. Bu da eğer gidon vb. yerlere telefonu direkt bağlarsanız tüm vibrasyonu telefona aktarıyor ve kameranın zoom ve odaklama özelliğini sağlayan motorların yaylarını çabucak bozuyor.
    Bunun yerine, telefon sıkarak tutan değil, içine koyarak kullandığımız şu tarz telefon tutucular kullanabilirsiniz;

Bu donanım içerisinde telefon vibrasyonu direkt almıyor, bunun yerine bir miktar sönümlenmiş şekilde alıyor, bu sayede de telefon asgari zarar görüyor. Elbette bu donanım tamamen zararsız değil, ancak üstte gösterdiğim tutucu ile Denizli-istanbul yaptım ve kamera bozuldu, altta gösterdiğimi yıllardır kullanıyorum, çok şükür problem yok.
    espresso bunu beğendi.

joshua - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLX 250 (2016) KLR 650 (2006)
    Benim telefonumun kamerası bu yüzden bozuldu, motosikletlerim tek silindirli ve titreşimli modeller, belki titreşimi daha az olan motosikletlerde ve sadece düzgün asfalt sürüşlerinde sorun olmayabilir.

Jeansque - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Alıntı Se-ZeR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar,
    Titreşimden dolayı kamerasını bozmuş birisi olarak cevap vereyim, "evet bozuyor."
    Peki nasıl çözebiliriz?
    Standart telefon tutucular;
    https://kaanelektronik.com/wp-conten...12/k0137-1.jpg
    Bu şekilde telefonu sıkıca kavramaya odaklılar. Bu da eğer gidon vb. yerlere telefonu direkt bağlarsanız tüm vibrasyonu telefona aktarıyor ve kameranın zoom ve odaklama özelliğini sağlayan motorların yaylarını çabucak bozuyor.
    Bunun yerine, telefon sıkarak tutan değil, içine koyarak kullandığımız şu tarz telefon tutucular kullanabilirsiniz;
    https://productimages.hepsiburada.ne...0183799105.jpg
    Bu donanım içerisinde telefon vibrasyonu direkt almıyor, bunun yerine bir miktar sönümlenmiş şekilde alıyor, bu sayede de telefon asgari zarar görüyor. Elbette bu donanım tamamen zararsız değil, ancak üstte gösterdiğim tutucu ile Denizli-istanbul yaptım ve kamera bozuldu, altta gösterdiğimi yıllardır kullanıyorum, çok şükür problem yok.
    İkinci görseldeki tutucuyu almıştım Durttan hiç memnun kalmadım. Birden çok bağlantı yeri olduğu için ayrı ayrı sürekli gevşiyordu, telefon kılıf ile içerisine girmiyordu, üstteki su sızdırmaz alan da bir süre sonra sızdırmaya başladı.

Yasin D - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    22" Bajaj NS 200
    Bilgi için teşekkürler arkadaşlar ben vazgeçtim takmıcam sağolun
    espresso bunu beğendi.

ahmetmert58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Nc 700 S
    https://kaanelektronik.com/urun/moto...ayarlanabilir/

şu yukarda görmüş olduğunuz telefon tutucusundan aldım kaan elektronikten. birde ekstra olarak lastik taktım. telefon çelik gibi duruyor. 2 aydır kullanıyorum daha gevşeme olmadı. 195 km hıza kadar çıktım, dünyanın rüzgarını yedi telefon ama bana mısın demedi valla ben çok memnun kaldım.

kameranın entegrasyonunu bozduğu doğru, bunun bir çok örneği var. fakat ben sürekli kullanmadığım için kullanmakta bir problem görmüyorum. uzun süreli kullanmam gerekecekse de evde gözden çıkardığım eski bir telefon var onu takar devam ederim. telefon tutucu benim için olmazsa olmaz bir aparat. öyle ya da böyle kullanıcaz.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    telefon tutucudan dolayı kamera bozulduğunu ilk defa duyuyorum bir günde 1250 km yol yaptım telefon takılı hatta hatta şarj bile takılı yağmur çamur yandan fermuarlı model vardı fermuarı bozuk diye hem altan hem yandan ambalaj lastiği taktım hiçbirşey olmadı
    şimdi ram mount var onuda 2 yıldır kullanıyorum ne telefonum düşüyor neden kamera bozuluyor arka taraf komple silikon yan tutacaklar da aynı şekilde

espresso ve CRF bunu beğendiler.

Motosikleti
    T7
    Motomax’ta SP Connect titreşim önleyici ünitesiyle satılanlar var, bir sıkıntı yaşamadım

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Ben daha önce fermuarlı tutuculardan almıştım. iyi güzel rahat, hem su da geçirmez diye almıştım ama çok kaba, fermuarlı kılıf içinde telefon özellikle yazın aşırı ısındı deyip şarj etmeyi durduruyor navigasyon açıkken de batarya çabucak bitiyor ısındı deyip şarjı kestiğinde.
    Bir d ebu ucuz tutucuların bağlantı parçaları plastik. Daha önce Gürcan bir gezi yazısında kırıldığından bahsetmişti ben de ne olur ne olmaz diye onun yaptığı gibi cırt kelepçe ile de tutturmuştum tutucunun dibindeki bir yerden. iyi ki öyle yapmışım, sarsıntılı parke taşlı yollarda benim tutucu da kırıldı bağlantı yerinden. tekrar aynı üründen aldım, 2 ay sonra o da kırılınca bu sefer bağlantı yeri parçası metal olsun sağlam dursun diyerek bir model aldım.

SOn aldığım telefon tutucu bu: Bu sefer su geçirmezlik aramadım çünkü benim xmax'da ön camın hemen arkasına taktığım navigasyon barı yağmurda bile pek su almıyor: https://www.hepsiburada.com/jiekai-t...HBCV00002EGNQ6

Henüz çok kullanmadım, ama telefonu yeterince sağlam tutuyor. ara ara gevşemiş mi diye kontrol etmem gerekecek ama o kadar olsun. Zaten telefonum eski, 2015 yılı sonlarında aldığım samsung note4 telefonu kullanıyorum hala, kırılana kadar yeni telefon almam demiştim bir türlü kırılmadı da. Yeni telefon alırsam daha sağlam tutucu niyetine o zaman girerim.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Motoruna bağlı biraz. Eski 4 silindirli Yamaha motorum duruyor olsaydı ona takardım telefonu.
    Şimdi zorlanmış bir iki silindir var, kimse yeni OIS'li telefonumu tutturtamaz bana gidona :D Titreşim engelleyicilerden de sadece RAM'ın 30% azaltma iddiası olduğunu görmüştüm, pek dişe dokunur bişey değil açıkçası o yüzden bağlamama taraftarıyım.

Bir de geçen Pazar günü bir arkadaşımızın telefonu TEM'de kuş oldu. O tarafı da ürkütmüyor değil.

-Black- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki DL650 2014
    Alıntı Yasin D adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese selamlar

Motora telefon tutucu takmak istiyorum ama telefonun kamerasını bozuyor diye duydum özellikle Iphone da.
    Böyle bir sorunla karşılaşan oldu mu acaba?
    Tutucudan değil, Iphone'dan kaynaklı olduğu için, hangisini kullanırsan kullan, riskli.

(Ucuz android ikinci telefon en ekonomik çözüm gibi.)
    espresso bunu beğendi.
    Sentis ad medullis!
    Dengeliyorum.com
    youtube.com/we2strom

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)