Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Egzozdan duman çıkıyor yardım!!!

Motovento
    REKLAM ALANI

Haojue da135s motorum var motor 15 gündür filan yatıyordu çalıştırırken jikle ile 5 6 defa uğraşarak çalıştırdım, sonra 5 dk kullanıp stop ettim ve egzozdan duman çıktığını gördüm motor zorlandığı için olduğunu düşündüm ama daha sonra yine kullandıktan sonra egzozdan duman çıktı ince sigara dumanı gibi bir duman çıkıyor sebebi nedir yardımlarınızı bekliyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Motoseverrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200 15"
    Beyaz dumansa hiç sorun etmeyin, o duman egzoz genkeştiği için içindeki nem buhar yapıp atıyor bunda dert edilcek birşey yok, mavi duman atıyorsa yağ yakıyordur ve siyah duman ise zengin karışımda gidiyordur.

Yani çok yoğun bi duman çıkmıyor dediğim gibi beyaz gri tonlarında sigara dumanına benzer bi duman çıkıyor, daha önce hiç yapmamıştı yada ben fark etmedim bilmiyorum bir arızaya filan işaret değildir inşallah

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:35 ----------

Motoru daha götürmedim ama usta yağ yakmasa duman atmaz filan dedi

AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Haojue Suzuki ile iş yapan bir firma. Öyle baş belası makine üretmiyor. Motorun modeli km.si nedir?

2015 model 7.000 km

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:33 ----------

6.540 km de motul 7100 koydum

Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200 15"
    Beyaz duman ise hiç sorun etmeyin kafanızada takmayın, 7000 kilometre civarındaki motosiklet yağ yakması zor ihtimal, dediğim gibi genleşmeden kaynaklı dumandır sizinkisi.

Yağ konusuna gelirsem krank tipi rulmanlı olan motosikletlerde tam sentetik yağ kullanılması doğru değildir sebebi ise krank rulmanları yağın özelliğini bozup krankı aşındırıyor (tek silindirli motosikletler genelde rulmanlı krank yapısına sahiptir).

Hangi yağı tavsiye edersiniz ve hemen değiştirmem gerekirmi yoksa zamanı gelince mi değiştiriyim.

Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200 15"
    Alıntı Wabien adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hangi yağı tavsiye edersiniz ve hemen değiştirmem gerekirmi yoksa zamanı gelince mi değiştiriyim.
    Yarı sentetik notosikletiniz kitapçığında belirtilmiş tüm yağları kullanabilirsiniz, yağ değişimini ise yapabiliceğiniz en yakın zamanda yapmanız daha sağlıklı olur, bildiğimiz üzere motor ömrünü en çok etkileyen etkenlerden biride yağdır.

Karbüratör de sıkıntı olabilirmi motor yakıt olarak da fazla yakıyor özelliklerinde ort tüketim 1.8 lt filan göstermesine rağmen 4 lt ye yakın yakıyor.

Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200 15"
    Karbüratör de sıkıntı olabilirmi motor yakıt olarak da fazla yakıyor özelliklerinde ort tüketim 1.8 lt filan göstermesine rağmen 4 lt ye yakın yakıyor.
    Motosikletteki ayarsızlıklar-sıkıntılar ve kullanım stiliniz yakıta etki eder, ayarsızlık yoksa sorun kullanım stilinizde olabilir.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Yamasaki Ybf 1000
    duman siyahsa ve fazla yakıyosa zengin karısımdır

AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    1.8 lt. tüketim değeri yazmış olabilirler fakat. Sen onu ciddiye alma. 135cc. motorun 3 litre yakarsa şükret. Belli ki çok yatmış bir motor. Benim aylarca aküsünü söküp yatırdığım motor bile seninkinin 6-7 katı yol yaptı. Üstelik 2017 model. Karbüratör dahil iyi bir bakıma alırsan düzelir. Hava filtresinden başlayabilirsin. Benzin deposunu da iyi bir temizlemende fayda var.

Alıntı Motoseverrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yağ konusuna gelirsem krank tipi rulmanlı olan motosikletlerde tam sentetik yağ kullanılması doğru değildir sebebi ise krank rulmanları yağın özelliğini bozup krankı aşındırıyor (tek silindirli motosikletler genelde rulmanlı krank yapısına sahiptir).
    Kaynak nedir hocam?

Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200 15"
    Alıntı degerk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kaynak nedir hocam?
    Genel olarak Cbr 250r kullanıcıları ve Ruhi ustanın gözlemlediği bir durumdu, yanlış hatırlamıyorsam bir motosikletinde kullanım kitapçığında yazıyor olmasıydı.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler