Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

2022 Ağustos Zorunlu Trafik Sigortası Fiyatları

Motovento
    REKLAM ALANI
    nicknamer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hayaller Tracer 9 Gt, gerçekler Metro/Metrobüs
    Yeni aldığım motosikletim için 1770 tl olarak gerçekleşen sigorta fiyatıdır.

RKS TRV242. 189 cc ve kazam hiç yok. A sınıfı 3 yıldır ehliyet sahibiyim, otomobilde 9 yıl ve kazasızım etkisi oluyor mu bilmedim.

Ceza, kaza vb. hiçbirşey yok üstelik.

Sizde durumlar nedir? Bu tutar çok yüksek değil mi?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    xtrafrozen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 1000RR (2018) & Nmax 155 (2022)
    Mayıs ayında Nmax (2019) icin ödedigim rakam - 747 TL

Nisan sonu MT 09 (2020) icin ödedigim rakam - 615 TL
    “I never saw a wild thing sorry for itself. A small bird will drop frozen dead from a bough without ever having felt sorry for itself.”.

Motosikleti
    Dominar D400
    Bugün yaptırdım, 2017'den beri kullandığım Dominar D400 için 637 tl, ray sigorta. 2014'ten beri motor ehliyetim var. Kazam falan yok. Arabam da var, onda da kaza yok.

Motosikleti
    cb250r
    Alıntı nicknamer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yeni aldığım motosikletim için 1770 tl olarak gerçekleşen sigorta fiyatıdır.

RKS TRV242. 189 cc ve kazam hiç yok. A sınıfı 3 yıldır ehliyet sahibiyim, otomobilde 9 yıl ve kazasızım etkisi oluyor mu bilmedim.

Ceza, kaza vb. hiçbirşey yok üstelik.

Sizde durumlar nedir? Bu tutar çok yüksek değil mi?
    Hayirli olsun hocam bende biraz fazla odedim gibi sanki. 3 gun once cb250r icin soyle oldu:

zittirizittik sigorta 900 tl
    Anadolu sigorta+yol yardimi 1300 tl

yol yardimliyi sectim.

OnixsyS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 500R
    16/Temmuz/2022
    2014 Honda Cbr500 955₺

denizz1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar D400//Dash 110i
    Valla ben haziran ayında nmax 155im için 1050tl sigorta parası ödedim tabi ehliyetim 2 senelik onun da etkisi çoktur.

tecrube0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ns 160, Dominar 400 Tur Versiyon
    Gecen yil pulsar ns160 icin 600 lira ödedim spontini icin 693 odemistim.3 ay sonra biri ondan 3 ay sonra digeri moralim bozuldu simdi :/

MR.BERK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DUCATI MULTISTRADA 950S
    Dün x max 250 için 1.680 TL ödedim, geçen sene durak harici yolcu indiren minibüsten kucağıma kadın düşmüştü onun etkileri belkide
    PsychOnur, espresso ve F54 bunu beğendiler.

xtrafrozen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 1000RR (2018) & Nmax 155 (2022)
    Alıntı MR.BERK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dün x max 250 için 1.680 TL ödedim, geçen sene durak harici yolcu indiren minibüsten kucağıma kadın düşmüştü onun etkileri belkide
    Kadına her sene nafaka ödeyeceksin demek ki Kucaklamasaydın sen de..
    F54, MR.BERK, espresso ve 1 diğerleri bunu beğendiler..
    “I never saw a wild thing sorry for itself. A small bird will drop frozen dead from a bough without ever having felt sorry for itself.”.

MR.BERK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DUCATI MULTISTRADA 950S
    Alıntı xtrafrozen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kadına her sene nafaka ödeyeceksin demek ki Kucaklamasaydın sen de..
    Nikahıma alsaydım daha az masraf olurdu
    espresso ve xtrafrozen bunu beğendiler.
    4 teker bedenimi 2 teker ruhumu taşır.

Motosikleti
    MT-07
    6. Basamak olarak ödemişim. 859TL. Çekici hizmeti aldım mı bilmiyorum ama gereksiz zaten. Hem Kasko'nun çekisi mevcut hem de saçma sapan kredi kartlarının çekici hakkı da var. Calaskar ile motosikleti çok iyi bağlarım çekicinin üstüne

dreams82 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-Max 300 ABS / 2018
    09.08.2022 tarihinde 2018 model Xmax 300 için 932 TL. ödedim.
    espresso bunu beğendi.

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    2012 yılından beri 1 tane bile kazam yok, geçen sene guick sigortadan 196tl ye yaptırmıştım d250 için, bu ayın 18 inde sigortam doluyor ve çıkan teklif 706tl, hepsi ağız birliği yapmış gibi 695tl ile 706tl arasında oynuyor tüm sigorta şirketleri mecbur yaptıracağım yapacak birşey yok ve basamak da 7.

sallami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Downtown350i/Dominar 400
    Geçen sene ile bu sene arasında teminat 50.000 den 100.000'e çıktı, otomatik olarak sigorta 2 kat arttı + üstüne enflasyon ve parça fiyatlarındaki artış. Öpajjj

fazil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xv250 / fz6
    Geçen sene ile bu sene arasında teminat 50.000 den 100.000'e çıktı, otomatik olarak sigorta 2 kat arttı + üstüne enflasyon ve parça fiyatlarındaki artış. Öpajjj
    Benim sigortamda teminat gecen senekinden %20 artmış, buna ragmen prim, 260 liradan 690 liraya cikmisti.

http://www.motosiklet.net/forum/moto...yapmislar.html

gerivites - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    D400
    Ben de Nisan'da Anadolu'dan yol yardımlı 1200 civarına yaptırdım. 2nci sene yani 5nci basamak. Diğer araçlarınız veya kaç sene ehliyetinizin olduğu fark etmiyor. 35 yaş altı üstü gibi bir sınır var ama onun da ne kadar etki ettiği belirsiz.
    Eskiden hasar veya hasarsızlık sonraki araca aktarılıyordu. Hatta aktarılacak aracın sınıfı farklı olsa bile indirim aktarıyordu. Önce bunu kaldırdılar, sonra indirim ya da hasar aktarmayı kaldırdılar. Her araç sıfırdan yani 4ncu basamaktan başlıyor. Aynı araçta poliçe yenilediğinizde hasar yoksa indirim aktarıyor. Bu da zaten enflasyona yenildiği için hiç indirim olmuyormuş gibi gözüküyor.

2015te acentede çalışırken motosiklete 60tl sigorta çıkınca sen ne yaptın ya niye bu kadar pahalı diye söylenirdi müşteriler. O sıralar en ucuz otomobil sigortası 300tl civarında çıkıyordu. Nereden nereye nereden nereye nereden nereye geldi Türkiye. Bu kısmı melodili okumanız lazım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:14 ----------

Alıntı kdiner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2012 yılından beri 1 tane bile kazam yok, geçen sene guick sigortadan 196tl ye yaptırmıştım d250 için, bu ayın 18 inde sigortam doluyor ve çıkan teklif 706tl, hepsi ağız birliği yapmış gibi 695tl ile 706tl arasında oynuyor tüm sigorta şirketleri mecbur yaptıracağım yapacak birşey yok ve basamak da 7.
    https://www.hesapkurdu.com/trafik-sigortasi/h/tavan-fiyat-hesaplama

7nci basamak tavan fiyat 706TL diyor
    Sanırım 2016da geçildi bu sisteme. Benim görüşüm; Kaza ve hasar riski daha çok olan otobüs kamyon taksi minibüs gibi ticari araçların tavan fiyatlarını düşük tuttukları için şahsi otomobil ve motosiklet sigorta fiyatları yükseldi. 4ncu basamak motosiklet tavan fiyatı 1200 küsür TL ise her firma buna yakın fiyat çıkarıyor.

Konu sahibinin 4ncu basamak için ödediği tutar fazla. Kaç şirketten fiyat aldınız. Ben son 5 senedir sigortam netten yaptırmasam bile fiyat alıyorum. Çok firma olduğu için hızlı ve iyi oluyor
    instagram.com/gerivites
    youtube.com/user/nimbus8222

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    Alıntı gerivites adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de Nisan'da Anadolu'dan yol yardımlı 1200 civarına yaptırdım. 2nci sene yani 5nci basamak. Diğer araçlarınız veya kaç sene ehliyetinizin olduğu fark etmiyor. 35 yaş altı üstü gibi bir sınır var ama onun da ne kadar etki ettiği belirsiz.
    Eskiden hasar veya hasarsızlık sonraki araca aktarılıyordu. Hatta aktarılacak aracın sınıfı farklı olsa bile indirim aktarıyordu. Önce bunu kaldırdılar, sonra indirim ya da hasar aktarmayı kaldırdılar. Her araç sıfırdan yani 4ncu basamaktan başlıyor. Aynı araçta poliçe yenilediğinizde hasar yoksa indirim aktarıyor. Bu da zaten enflasyona yenildiği için hiç indirim olmuyormuş gibi gözüküyor.

2015te acentede çalışırken motosiklete 60tl sigorta çıkınca sen ne yaptın ya niye bu kadar pahalı diye söylenirdi müşteriler. O sıralar en ucuz otomobil sigortası 300tl civarında çıkıyordu. Nereden nereye nereden nereye nereden nereye geldi Türkiye. Bu kısmı melodili okumanız lazım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:14 ----------

https://www.hesapkurdu.com/trafik-si...iyat-hesaplama

7nci basamak tavan fiyat 706TL diyor
    Sanırım 2016da geçildi bu sisteme. Benim görüşüm; Kaza ve hasar riski daha çok olan otobüs kamyon taksi minibüs gibi ticari araçların tavan fiyatlarını düşük tuttukları için şahsi otomobil ve motosiklet sigorta fiyatları yükseldi. 4ncu basamak motosiklet tavan fiyatı 1200 küsür TL ise her firma buna yakın fiyat çıkarıyor.

Konu sahibinin 4ncu basamak için ödediği tutar fazla. Kaç şirketten fiyat aldınız. Ben son 5 senedir sigortam netten yaptırmasam bile fiyat alıyorum. Çok firma olduğu için hızlı ve iyi oluyor
    Sigortam.net nerdeyse anne kızlık soy adını isteyecek bu nedir oldu olacak nüfusuna geçirsin bitsin bu iş. Yaş 38 7.basamak dediğin gibi en düşük meblağ 635 695 ve 706tl diye son buluyor.

gerivites - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    D400
    Alıntı kdiner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sigortam.net nerdeyse anne kızlık soy adını isteyecek bu nedir oldu olacak nüfusuna geçirsin bitsin bu iş. Yaş 38 7.basamak dediğin gibi en düşük meblağ 635 695 ve 706tl diye son buluyor.
    TC, plaka, ruhsat seri no yetiyordu. Ne yaptılar sistemi mi değiştirdiler
    instagram.com/gerivites
    youtube.com/user/nimbus8222

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    Benim hiç kazam yok, geçen sene 450tl vermiştim bu sene ne çıkar?

sallami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Downtown350i/Dominar 400
    1 Temmuz itibari ile 100.000 oldu. Nereden biliyorsan dersen. Mayısta şirket aracını yaptırdık, birde temmuzda, arada teminat farkı var.
    Ben şimdi 2. motora yaptıracağım bakalım nasıl öpücekler. 1. araçta en düşükten ödesen bile 2. yeni araçta öpüyorlar. Patronun BMW' ye 1600 tl yaptırdığımız trafik, 92 model Renault toros'a 3600 TL çıktı. Sebep dediler ki bu arabadaki riskler yeni. O yüzden en pahalısınıdan.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler