Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Tavsiye Motosiklet Rotaları

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Ducati Monster 821
    Herkese merhaba

Motosiklet rotaları ile ilgili tavsiyelerinize ihtiyacım var. Ne zaman internette rotalarla ilgili bir araştırma yapsam birbirinin kopyası rotalar görüyorum. Tabii ki bu yollar çok keyifli ve güzel ama daha özel, daha farklı rotalar var mıdır tavsiye edeceğiniz? Burada böyle bir listeleme yapalım mı?

İnternette gördüğüm karma rota ya da lokasyon önerileri:

- İstanbul > İğneada
    - İstanbul > Şarköy
    - Bozcaada
    - Bayburt Soğanlı Geçidi
    - İstanbul > Yedigöller
    - İzmir Çamlıbel
    - Trabzon - Artvin
    - Bursa Trilye

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tecrube0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ns 160, Dominar 400 Tur Versiyon
    Sarkoye gidersen ucmakdereden git bence yollari da yapmislar kaymak olmus kendine guveniyorsan Zonguldak'a git

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    İstanbul - İnegöl - Domaniç - Tavşanlı - Emet - Demirci - Salihli - İstanbul rotasını yapacağım yaz bitmeden. Alternatif olarak da yakın geçmişte yaptığım İstanbul çıkışlı bazı günü birlik rotaların haritasını fikir vermesi açısından paylaşıyorum.

GoGi, espresso, hakanbuber ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    farklı rotalar istiyorsan wikiloc app indirin çok güzel lokasyonlar var

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Tomygun arkadaşın yukarıda yazdığı rotalardan ilki olan Trakya rotası çok güzel. Hem avrupa turu attım diye yemin etseniz başınız ağrımaz öyle bir rota, güney doğu avrupa rotası olmuş. Hem de rota üzereinde birbirinden güzel köfteciler var. Sırf köfte için bile gidilir. Ahmetbey kasabasındaki Birtat köftecisini rotaya yazmış zaten, sonrasında Uzunköprü'de de köfteci niyazi'nin köfteleri güzeldir. Keşan tarafında da satır et meşhurdur. Bu rotayı yapmadan önckei hafta sıkı bir rejime girmek gerek.
    tommygun ve GoGi bunu beğendiler.

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tomygun arkadaşın yukarıda yazdığı rotalardan ilki olan Trakya rotası çok güzel. Hem avrupa turu attım diye yemin etseniz başınız ağrımaz öyle bir rota, güney doğu avrupa rotası olmuş. Hem de rota üzereinde birbirinden güzel köfteciler var. Sırf köfte için bile gidilir. Ahmetbey kasabasındaki Birtat köftecisini rotaya yazmış zaten, sonrasında Uzunköprü'de de köfteci niyazi'nin köfteleri güzeldir. Keşan tarafında da satır et meşhurdur. Bu rotayı yapmadan önckei hafta sıkı bir rejime girmek gerek.
    Ahmetbey'de yer alan köfteci "Meşhur Bahar Köftecisi" , Birtat da Kırklareli Merkez'de ve oranın da köfteleri güzel.
    espresso ve GoGi bunu beğendiler.

Macabre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhaba arkadaşlar. Birtat köftecisine giden D020 karayolunu kullanmayı düşünüyorum yakın bir tarihte. Ama bilgi almak isterim. 250cc Dominar sahibiyim. Geçtiğimiz haftasonu ilk kez tek başıma İstanbul - Tekirdağ arası gittim. İlk şehirler arası deneyimimdi. Daha önce Şile, Riva tarafına da gitmiştim ama bu sefer farklı bir deneyim oldu. Otobanı da kullanmak durumunda kaldım. Biraz adrenalinli olsa da turu çok şükür tamamladım. Ayrıca farkettim ki Bağcılar İstoç tarafından Silivri çıkışına kadar otomobil sürücüleri bir garip sürüyor. Açıkçası acayip tırstım. Bu yol nasıldır peki? Amacım keyif alarak yolda gitmek. Önerileriniz ve tavsiyeleriniz altın değerindedir. Herkese selamlar.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı Macabre adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar. Birtat köftecisine giden D020 karayolunu kullanmayı düşünüyorum yakın bir tarihte. Ama bilgi almak isterim. 250cc Dominar sahibiyim. Geçtiğimiz haftasonu ilk kez tek başıma İstanbul - Tekirdağ arası gittim. İlk şehirler arası deneyimimdi. Daha önce Şile, Riva tarafına da gitmiştim ama bu sefer farklı bir deneyim oldu. Otobanı da kullanmak durumunda kaldım. Biraz adrenalinli olsa da turu çok şükür tamamladım. Ayrıca farkettim ki Bağcılar İstoç tarafından Silivri çıkışına kadar otomobil sürücüleri bir garip sürüyor. Açıkçası acayip tırstım. Bu yol nasıldır peki? Amacım keyif alarak yolda gitmek. Önerileriniz ve tavsiyeleriniz altın değerindedir. Herkese selamlar.
    Keyif almak istiyorsanız Yeni havalimanı yolu - Çatalca subaşı - Saray - Vize üzerinden giderseniz daha iyi olur. Hem doğa tabiat içinde sürersiniz, hem abartılı olmayan virajlardan keyif alırsınız, hem de bu güzergahta araç trafiği çok yoğun olmadığı için daha tehlikesiz bir sürüş yapmış olursunuz.
    Macabre, espresso ve -Black- bunu beğendiler.

Macabre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    @tommygun çok teşekkür ederim.
    tommygun bunu beğendi.

Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ahmetbey'de yer alan köfteci "Meşhur Bahar Köftecisi" , Birtat da Kırklareli Merkez'de ve oranın da köfteleri güzel.
    Evet ben yanlış yazmışım, oralarda en iyi köfte Ahmetbey kasabasında bahar köftecisinde.

Eklemiş olayım, Trakya'da bir çok kasabada Birtat köftecisi adında köfteci bulunur. Çok fazla görünen bir isimdir. Bence Trakya'nın en kötü köftesi bile istanbulda yediklerimizden iyidir zaten, ya da bu küçük kasabaların köftecileri meşhur diye bilinen tekirdağ köftecilerinden çok çok iyidir.

Kırklareli Merkez'deki Birtat köftecisi de çok güzel de oranın yolu sapa biraz. Ama Tomygun'un dediği gibi Çatalca Subaşı - Saray - Vize üzerinden giden yol güzel, oradan gitmek keyifli olur. TEM otobanından dümdüz yolda gitmenin pek eğlencesi yok, otobanda sağda solda ayçiçek tarlaları var, orman yok, mola vereyim etrafa bakınayım deyince de otoban kenarı dandik mola yeri tesisleri dışında bir şey yok, amaç ulaşım değil gezmekse otobandan gitmeyin.
    tommygun ve Macabre bunu beğendiler.

Motosikleti
    250r
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    farklı rotalar istiyorsan wikiloc app indirin çok güzel lokasyonlar var
    Bu site iyiymiş.

Motosikleti
    Ducati Monster 821
    İstanbul - İnegöl - Domaniç - Tavşanlı - Emet - Demirci - Salihli - İstanbul rotasını yapacağım yaz bitmeden. Alternatif olarak da yakın geçmişte yaptığım İstanbul çıkışlı bazı günü birlik rotaların haritasını fikir vermesi açısından paylaşıyorum.

https://i.hizliresim.com/mjpzltn.JPG

https://i.hizliresim.com/ay33ncy.JPG

https://i.hizliresim.com/cf8raow.JPG

https://i.hizliresim.com/719oll7.JPG

https://i.hizliresim.com/8u9sp1d.JPG
    Çok çok güzel bir çalışma olmuş, ellerinize sağlık. Bayıldım gerçekten!
    tommygun bunu beğendi.
    Enjoy the ride

block - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Malaguti Specte 125 GP
    Merhaba İstanbul- İğneada ile ilgili bir rota yapmak isterim bende.
    Öncelikle gidiş rotası
    Çatalca çıkışlı olduğunuzu kabul ediyorum. Çatalca'dan öncesi sizin.
    benim rotam kıyı şeridi olacak dönüş rotası da farklı. Benim yazdığım gibi mapse yazarsanız görebilirsiniz.
    ÇATALCA - Subaşı - Yalıköy - Kıyıköy - Cehennem Şelaleleri - Demirköy - İgneada - Limanköy - Beğendik köyü (Mapse bu şekilde yazın)

Çıkış dediğim gibi Çatalca, Subaşı köyüne geçiyoruz orada Alaiye şehitliği var görmek isterseniz.
    Devamında Yalıköy'e uğruyoruz, küçük bir kasaba benim oraya gitme sebebim Zülfü Livaneli Kardeşimin Hikayesi kitabının romanın orada geçmesi idi. Bir çay içebilirsiniz. Sonrasında yolumuza Çilingöz Tabiat parkı ile devam eder, belki burada varsa kumanyanız onu yiyebilirsiniz.
    Oradan Kıyıköy'e geçiyoruz, Kıyıköy'de küçük bir yer sahili dolaşabilir, aşıklar tepesine çıkabilir bir gece kamp yapabilirsiniz. Deniz bisikleti ile gölde gezebilir. Aya Nikola kilisesini gezebilir ve bekçiye en az beş lirada bahşiş bırakabilirsiniz.
    Kıyıköy sonrası yolumuza cehennem şelalerine uğrar gerçekten bence doğa harikası demesekte doğa güzelliğini izleyebilir suya ayaklarımızı sokabiliriz.
    Cehennem şelaleri sonrası kıyı şeridinden ayrılmayıp Demirköy ilçesine devam ediyoruz. Burada Fatih Sultan Mehmet'in İstanbulu feth etmek için topları döktürmüş olduğu dökümhaneyi görüyoruz. Yeni yeni bir şeyler yapılıyor.
    Evet İğnedaya son 35 km'miz KALDI.
    İğneada tahmin ettiğinizden çok küçük bir yer.
    İğne adada yapacağımız iş,
    Mert Gölünde kano yapabilirsiniz, yaklaşık 45 dk, kişi başı 75 TL
    Langoz ormanlarını Kuş gözlem evini gezebilirsiniz.
    Yaklaşık 5 km uzaklıktaki Limanköye gidip Fransız fenerini ziyaret eder,Limanbaba türbesine gidebilirsiniz. oradanda 10 km uzaklıktaki Beğendik köyüne gider teneke de tavuk yiyebilirsiniz. (250 TL - 4 kişi doyar) Beğendik köyü tam sıfır noktası karşı kıyı Bulgaristan. Beğendik Limana inip denize girebilirsiniz. Bence denize girilecek en güzel yeri.
    Merkezde köfte yiyebilir, doğa ile içiçe olabilirsiniz. Aquapark isterseniz kişi başı 120 TL üç tane kaydırak var karar sizin.

Şimdi dönüş yoluna geçiyoruz.

Bu sefer bu yolu takip etmeyip
    İğneadadan - Poyralı - Vize - Saray - Çatalca (Bu yola ayrıca sultanlar yolu deniyor, zamanında rumeliye gitmek için sultanlar bu yolu kullanırmış)
    dönüş yolunda ise Vize'ye uğrayabilir burada Küçük ayasofya camii, vize kalesi ve birkaç cami daha vardı lokasyonda onları ziyaret edersiniz. Zaten cittaslow sakin şehir ünvanlı bir ilçe buranın ziyaretinden sonra. Saray'da ben küçükken bir kurufasulyeci vardı hala durur mu bilmem var ise kuru fasulye ya da köfte yer aynı gün turunuzu tamamlayabilirsiniz.
    Kırklareli merkez, Kaynarca beldesi ve Ahmetbey köfte isterseniz rota dönüş için daha farklı da olabilir. Farklı alternatiflerde üretilebilir.

Şarköy ve trilye içinde rotalar yazacağım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:11 ----------

Merhaba
    İstanbul - Şarköy rotası
    İstanbul - Tekirdağ- Uçmakdere - Şarköy - Bolayır - Erikli- Enez - İpsala - Uzunköprü - Hayrabolu- Lüleburgaz/ Ahmetbey - İstanbul

Büyükçekmece çıkışlı olarak başlar isek,

Tek nefeste Tekirdağ'a gelebilir, burada köfte yiyebilir. Müze gezme merakınız var ise müzeleri gezer ve sahilde bir tur attıktan sonra navigasyona uçmakdere yazarsınız.
    Uçmakdere virajlarını tamamlayıp önce Mürefte ardından Şarköy'de olabilirsiniz.
    Sonrasında ise Şarköy'den Malkara yoluna gitmek yerine Çanakkale'yi tercih eder isterseniz Bolayır'a uğrayabilirsiniz burada Namık Kemal doğmuş ve Süleymanpaşanın türbesi var (Süleymanpaşa yanlış hatırlamıyorsam Orhan Gazi'nin oğlu ve Rumeli Fatihi çorlu- tekirdağ- şarköy - çanakkele - kırklareli hep kendisi feth etmiş)
    Buradan isterseniz listede bozcaada var bozcadaya geçebilirsiniz.
    Ya da
    Sonrasında denizden ayrılmak istemiyor isek Erikli (Hareketli) - Enez (daha sakin) uğrayabilirsiniz. Yanlış hatırlamıyorsam Enez kalesi de vardı ziyaret etmek isterseniz. Sonrasında sınır ilçesi olan olan İpsala'ya uğrayıp Uzunköprüye geçer burada yukarıda bahsedilen köfteyi yer ve hayrabolu üzerinden Lüleburgaz'a geçersiniz. Hayrablu'da hayrabolu tatlısı yemeyi unutmayın. Lüleburgaz'dan Ahmetbey'e geçip Bahar Köftecisinde köftenizi yer ve turunuzu tamamlarsınız.
    Yine farklı alternatifler üretilebilir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:28 ----------

Merhaba,
    İstanbul - Trilye rotası

Yalova'dan deniz otobüsünden indiğinizi düşünerek rotayı oluşturuyorum.
    Yalova'da tabi ki yürüyen köşkü gezdikten sonra Armutlu'ya doğru gideriz, bu yol çok güzel, burada gezilecek şelaler vs var.
    Armutlu'ya varır yolumuzu hiç değiştirmeden Gemlik ilçesine doğru devam edersiniz. Gemlik'de sahilde bir tur attıktan sonra isterseniz 3. Cumhurbaşkanı Celal Bayar'ın anıtını ziyaret edebilir. Gidonu hiç Bursa'ya kırmadan Gemlik - Kurşunlu - Altıntaş üzerinden Mudanya'ya varabilirsiniz.
    Mudanya sokaklarını gezip mütareke evini ziyaret ettikten sonra yıldız tepe ve ardından trilyeye bağlanır. Burada da biraz vakit geçirdikten sonra kıyıdan yine Karacabey Longoz ormanlarına devam edebilir buradada güzel bir gün geçirebilirsiniz.
    Dönüşte aynı yolu yine dönmüyoruz.
    Uluabat kuş cenneti, gölyazı (artık gerçi tavsiye etmiyorum), Eskikaraağaç Leylek köy evine uğradıktan sonra Bursa'ya devam edebilirsiniz.
    Bursadan- Orhangazi'ye kadar anayolda gidip, Orhangazi'ye geldiğinizde gidonu İznik ilçesine kırıp yaklaşık 20 km sonrası Boyalıca köyünden Karamürsel'e sapak var oraya sapıp Karamürsel'e gidersiniz. 35 km yol ben çok beğenmiştim.
    Sonrasında isterseniz Karamürsel'de sahilde dolaşabilir, Karamürsel Bey'in mezarını ziyaret edebilirsiniz ve sonrasında eskihisar - topçulara geçip istanbula dönebilirsiniz.

Mudanya da balık yemenizi tavsiye ederim.
    iyi sürüşler
    espresso, GoGi ve M.balibey bunu beğendiler.

nicknamer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hayaller Tracer 9 Gt, gerçekler Metro/Metrobüs
    önceden olsa çok yararlı bir başlık derdim.

Şu yakıt fiyatları ortamında tur yapma planı öncesi psikoloji rahatlatma yöntemlerini de paylaşırsanız, kendi adıma çok mutlu olacağım. 😁

Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı block adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle gidiş rotası
    Çatalca çıkışlı olduğunuzu kabul ediyorum. Çatalca'dan öncesi sizin.
    benim rotam kıyı şeridi olacak dönüş rotası da farklı. Benim yazdığım gibi mapse yazarsanız görebilirsiniz.
    ÇATALCA - Subaşı - Yalıköy - Kıyıköy - Cehennem Şelaleleri - Demirköy - İgneada - Limanköy - Beğendik köyü (Mapse bu şekilde yazın)

Çıkış dediğim gibi Çatalca, Subaşı köyüne geçiyoruz orada Alaiye şehitliği var görmek isterseniz.
    Devamında Yalıköy'e uğruyoruz, küçük bir kasaba benim oraya gitme sebebim Zülfü Livaneli Kardeşimin Hikayesi kitabının romanın orada geçmesi idi. Bir çay içebilirsiniz. Sonrasında yolumuza Çilingöz Tabiat parkı ile devam eder, belki burada varsa kumanyanız onu yiyebilirsiniz.
    Oradan Kıyıköy'e geçiyoruz, Kıyıköy'de küçük bir yer sahili dolaşabilir, aşıklar tepesine çıkabilir bir gece kamp yapabilirsiniz. Deniz bisikleti ile gölde gezebilir. Aya Nikola kilisesini gezebilir ve bekçiye en az beş lirada bahşiş bırakabilirsiniz.
    Kıyıköy sonrası yolumuza cehennem şelalerine uğrar gerçekten bence doğa harikası demesekte doğa güzelliğini izleyebilir suya ayaklarımızı sokabiliriz.
    Cehennem şelaleri sonrası kıyı şeridinden ayrılmayıp Demirköy ilçesine devam ediyoruz. Burada Fatih Sultan Mehmet'in İstanbulu feth etmek için topları döktürmüş olduğu dökümhaneyi görüyoruz. Yeni yeni bir şeyler yapılıyor.
    Evet İğnedaya son 35 km'miz KALDI.
    İğneada tahmin ettiğinizden çok küçük bir yer.
    İğne adada yapacağımız iş,
    Mert Gölünde kano yapabilirsiniz, yaklaşık 45 dk, kişi başı 75 TL
    Langoz ormanlarını Kuş gözlem evini gezebilirsiniz.
    Yaklaşık 5 km uzaklıktaki Limanköye gidip Fransız fenerini ziyaret eder,Limanbaba türbesine gidebilirsiniz. oradanda 10 km uzaklıktaki Beğendik köyüne gider teneke de tavuk yiyebilirsiniz. (250 TL - 4 kişi doyar) Beğendik köyü tam sıfır noktası karşı kıyı Bulgaristan. Beğendik Limana inip denize girebilirsiniz. Bence denize girilecek en güzel yeri.
    Merkezde köfte yiyebilir, doğa ile içiçe olabilirsiniz. Aquapark isterseniz kişi başı 120 TL üç tane kaydırak var karar sizin.

İğneadadan - Poyralı - Vize - Saray - Çatalca (Bu yola ayrıca sultanlar yolu deniyor, zamanında rumeliye gitmek için sultanlar bu yolu kullanırmış)
    dönüş yolunda ise Vize'ye uğrayabilir burada Küçük ayasofya camii, vize kalesi ve birkaç cami daha vardı lokasyonda onları ziyaret edersiniz. Zaten cittaslow sakin şehir ünvanlı bir ilçe buranın ziyaretinden sonra. Saray'da ben küçükken bir kurufasulyeci vardı hala durur mu bilmem var ise kuru fasulye ya da köfte yer aynı gün turunuzu tamamlayabilirsiniz.
    Kırklareli merkez, Kaynarca beldesi ve Ahmetbey köfte isterseniz rota dönüş için daha farklı da olabilir. Farklı alternatiflerde üretilebilir.

Şarköy ve trilye içinde rotalar yazacağım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:11 ----------

Merhaba
    İstanbul - Şarköy rotası
    İstanbul - Tekirdağ- Uçmakdere - Şarköy - Bolayır - Erikli- Enez - İpsala - Uzunköprü - Hayrabolu- Lüleburgaz/ Ahmetbey - İstanbul

Büyükçekmece çıkışlı olarak başlar isek,

Tek nefeste Tekirdağ'a gelebilir, burada köfte yiyebilir. Müze gezme merakınız var ise müzeleri gezer ve sahilde bir tur attıktan sonra navigasyona uçmakdere yazarsınız.
    Sonrasında ise Şarköy'den Malkara yoluna gitmek yerine Çanakkale'yi tercih eder isterseniz Bolayır'a uğrayabilirsiniz burada Namık Kemal doğmuş ve Süleymanpaşanın türbesi var (Süleymanpaşa yanlış hatırlamıyorsam Orhan Gazi'nin oğlu ve Rumeli Fatihi çorlu- tekirdağ- şarköy - çanakkele - kırklareli hep kendisi feth etmiş)
    Buradan isterseniz listede bozcaada var bozcadaya geçebilirsiniz.
    Ya da
    Sonrasında denizden ayrılmak istemiyor isek Erikli (Hareketli) - Enez (daha sakin) uğrayabilirsiniz. Yanlış hatırlamıyorsam Enez kalesi de vardı ziyaret etmek isterseniz. Sonrasında sınır ilçesi olan olan İpsala'ya uğrayıp Uzunköprüye geçer burada yukarıda bahsedilen köfteyi yer ve hayrabolu üzerinden Lüleburgaz'a geçersiniz. Hayrablu'da hayrabolu tatlısı yemeyi unutmayın. Lüleburgaz'dan Ahmetbey'e geçip Bahar Köftecisinde köftenizi yer ve turunuzu tamamlarsınız.
    Yine farklı alternatifler üretilebilir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:28 ----------

Merhaba,
    İstanbul - Trilye rotası

Yalova'dan deniz otobüsünden indiğinizi düşünerek rotayı oluşturuyorum.
    Yalova'da tabi ki yürüyen köşkü gezdikten sonra Armutlu'ya doğru gideriz, bu yol çok güzel, burada gezilecek şelaler vs var.
    Armutlu'ya varır yolumuzu hiç değiştirmeden Gemlik ilçesine doğru devam edersiniz. Gemlik'de sahilde bir tur attıktan sonra isterseniz 3. Cumhurbaşkanı Celal Bayar'ın anıtını ziyaret edebilir. Gidonu hiç Bursa'ya kırmadan Gemlik - Kurşunlu - Altıntaş üzerinden Mudanya'ya varabilirsiniz.
    Mudanya sokaklarını gezip mütareke evini ziyaret ettikten sonra yıldız tepe ve ardından trilyeye bağlanır. Burada da biraz vakit geçirdikten sonra kıyıdan yine Karacabey Longoz ormanlarına devam edebilir buradada güzel bir gün geçirebilirsiniz.
    Uluabat kuş cenneti, gölyazı (artık gerçi tavsiye etmiyorum), Eskikaraağaç Leylek köy evine uğradıktan sonra Bursa'ya devam edebilirsiniz.
    Bursadan- Orhangazi'ye kadar anayolda gidip, Orhangazi'ye geldiğinizde gidonu İznik ilçesine kırıp yaklaşık 20 km sonrası Boyalıca köyünden Karamürsel'e sapak var oraya sapıp Karamürsel'e gidersiniz. 35 km yol ben çok beğenmiştim.
    Sonrasında isterseniz Karamürsel'de sahilde dolaşabilir, Karamürsel Bey'in mezarını ziyaret edebilirsiniz ve sonrasında eskihisar - topçulara geçip istanbula dönebilirsiniz.

Mudanya da balık yemenizi tavsiye ederim.
    iyi sürüşler
    Abe Eyyy koca Trakya'lı.
    Ne güzel detaylı rota yapmışsınız. Çok faydalı olur bu da.

Ben yıllardır Trakya'da pek gezme fırsatı bulamadım, çocukluğumdan hatırladığım yerler de kalmamıştır. Çoluk çocuk gidilebilecke kamp yerlerini de merak ediyorum. Aşırı kalabalık olmayan, çocukların rahatça oynayabileceği, çocuklar çadırı kurmakla uğraşırken ben mangalı yakayım mangal başında soğuk biramı içeyim, öyle rahat kampingler arıyorum, deniz olmasa da olur. Cumartesi sabah büyükçekmece'den hanım arabayla çıksın ben peşlerinden motorla gideyim, hem kamp yapmış hem motor sürmüş olurum, aklımda böyle planlar var. Tabi istanbul'a ne kadar yakın olursa o kadar iyi.
    block bunu beğendi.

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı tecrube0 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sarkoye gidersen ucmakdereden git bence yollari da yapmislar kaymak olmus kendine guveniyorsan Zonguldak'a git
    Nasıl yani? Uçmakdere'ye asfalt mı atmışlar? Ne zaman atıldı? Bak heyecan yaptım şimdi
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Ducati Monster 821
    Allah'tan yakıt fiyatları düşmeye başladı. Brent petrol düştüğü için Haziran'a göre fiyatlar rahatladı biraz :D
    Geçtiğimiz günlerde Datça'ya gittim. Esnaf çok dertli. Eskiden günübirlik motorcular geliyordu, şimdi yoluydu yakıtıydı diye kimse gelemiyor diye üzgünler.

Ortak bir google haritalarda rota çizsek ve paylaşabilsek süper olurdu
    espresso bunu beğendi.
    Enjoy the ride

block - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Malaguti Specte 125 GP
    Trakya abi her gün özlüyoruz. Büyükçekmece de kısmen trakya sayılır. Biz çatalca'ya kadar Trakya sayıyoruz.

Günübirlik alıştırma turları yapacaksan eğer bence Kıyıköy ile başlayabilirsin.
    Oralarında eski tadı kalmadı ama çokta geçe kalma Ağustos sonuna kalma artık oralar soğuk olur denize girmek zor olur.
    Ben ay başı İğneadadayıdım iki hafta kaldım, üç gün boyunca denize girmek yasaklandı dalgadan, hatta akşamları rüzgarlık giydim.
    İğneadanın bile eski tadı yok bence.
    İğnedada da Beğendik köyü var yaklaşık 15 km uzaklıkta ben orayı çok beğendim kamp için olabilir, denizi de çok güzel, mangal yapamazsan Sabri Usta var teneke de tavuk 4 kişilik aile 300 TL götürür. Hatta çok bile gelir yanınıza bile alırsınız kalan tavuk ve yemekten .
    Sen bana istediğin zaman yaz abi, bir şekilde rota oluştururuz sende incelersin hoşuna giderse gidersin.

İstanbul'a en yakın ise Saray Kastro - Kıyıköy ve Yalıköy. Zaten Yalıköy İstanbul olarak geçiyor. Dediğim gibi sen bir deneme turu yap sonra başka rotalarda bakarız.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:39 ----------

Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abe Eyyy koca Trakya'lı.
    Ne güzel detaylı rota yapmışsınız. Çok faydalı olur bu da.

Ben yıllardır Trakya'da pek gezme fırsatı bulamadım, çocukluğumdan hatırladığım yerler de kalmamıştır. Çoluk çocuk gidilebilecke kamp yerlerini de merak ediyorum. Aşırı kalabalık olmayan, çocukların rahatça oynayabileceği, çocuklar çadırı kurmakla uğraşırken ben mangalı yakayım mangal başında soğuk biramı içeyim, öyle rahat kampingler arıyorum, deniz olmasa da olur. Cumartesi sabah büyükçekmece'den hanım arabayla çıksın ben peşlerinden motorla gideyim, hem kamp yapmış hem motor sürmüş olurum, aklımda böyle planlar var. Tabi istanbul'a ne kadar yakın olursa o kadar iyi.
    rakya abi her gün özlüyoruz. Büyükçekmece de kısmen trakya sayılır. Biz çatalca'ya kadar Trakya sayıyoruz.

Oralarında eski tadı kalmadı ama çokta geçe kalma Ağustos sonuna kalma artık oralar soğuk olur denize girmek zor olur.
    Ben ay başı İğneadadayıdım iki hafta kaldım, üç gün boyunca denize girmek yasaklandı dalgadan, hatta akşamları rüzgarlık giydim.
    İğnedada da Beğendik köyü var yaklaşık 15 km uzaklıkta ben orayı çok beğendim kamp için olabilir, denizi de çok güzel, mangal yapamazsan Sabri Usta var teneke de tavuk 4 kişilik aile 300 TL götürür. Hatta çok bile gelir yanınıza bile alırsınız kalan tavuk ve yemekten .
    Sen bana istediğin zaman yaz abi, bir şekilde rota oluştururuz sende incelersin hoşuna giderse gidersin.

İstanbul'a en yakın ise Saray Kastro - Kıyıköy ve Yalıköy. Zaten Yalıköy İstanbul olarak geçiyor. Dediğim gibi sen bir deneme turu yap sonra başka rotalarda bakarız.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Trakya abi her gün özlüyoruz. Büyükçekmece de kısmen trakya sayılır. Biz çatalca'ya kadar Trakya sayıyoruz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:39 ----------

rakya abi her gün özlüyoruz. Büyükçekmece de kısmen trakya sayılır. Biz çatalca'ya kadar Trakya sayıyoruz.

Çatalca Trakya gibi, yani her ne kadar artık İstanbul olduğu için karışmış olsa da en azınan köftecileri ve kasapları Trakya'yı aratmıyor. Sucuk vb. için Çatalca'ya gidip geliyorum zaten.

Geçen ay Tommygun ile Tüyap önünde buluşup Çatalca-subaşı-yalıköy-çilingöz turu yaptık, çok güzeldi. Bana kalsa Şile darlık taraflarına gitmem, buralarda geçilen köylerde köfteciler var, gözlemeyi gözüm görmez köfte varken.

Ağustos ayı sonu Lüleburgaz'da Kent ormanı denen bir yerde izci kampı varmış, eşim ve çocuklar izci, beni de çağırıyorlar, onlar arabayla gitsin ben de motorla giderim diyordum. Kent ormanı dedikleri yer de eskiden askeriye olan bir yerdi, sonradan belediyeye devredilmiş, belediye de kent ormanı yapmış. Liseli falan yaşlarda Lüleburgaz Edirne bayırı denen yerde mangal yapar şarabımızı biramızı alıp akılırdık kimse de bir şey demezdi, kimseyi rahatsız da etmezdik zaten öyle rahat bir yerdi. Ama en az 20 yıldır en fazla yılda bir falan gitmişimdir orada pek kimse kalmayınca gitmeye bahane de olmuyor. Bak yine trakya özledim.
    İğneada da daha ortaokul çocuğu yaşlarındayken mahalleden çocuklarla babamın arabaya doluşup gider çadır kurardık, bizi en az bir hafta sonraki haftasonuna kadar yalnız bırakırlardı, zaten oradaki kamp yerinde etrafta hep tanıdıklar olurdu.
    Kıyıköy'e de en son 1997 yılbaşında gitmiştim, eskiden sakindi kalabalık değildi. tabi yıllarca gitmeyince şimdi çok değişmiştir. Haritalardan bakınca bir sürü kamping işletmesi görüyorum ama hangisi iyidir google yorumları kafa karıştırıyor, gidip görmüş olanları fikri daha iyi oluyor bu yüzden.

Çocuklarla kampa gitsem pek deniz aramayız, çadır kuralım, etrafta yürüyecek orman falan olsun, deniz olsa da olur. bu açıdan kıyıköy iyi hem fazla uzak da sayılmaz.
    tommygun ve block bunu beğendiler.

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Bir kac tane gezdigim yazayim, parantez icindekiler tum yolun en guzel bolumleri.

Bursa - Iznik - Yalova (Boyalica - Karamursel/Altinova)
    https://riserapp.com/trip/517184

Ankara - Safranbolu (Kizilcahamam - Cerkes)
    https://riserapp.com/trip/510420

Kas - Elmali - Finike - Kas
    https://riserapp.com/trip/465194

Kapidag Yarimadasi
    https://riserapp.com/trip/479741
    https://riserapp.com/trip/479086

Akyaka-Amos-Akyaka
    https://riserapp.com/trip/462357

Akyaka-Datca
    https://riserapp.com/trip/462759

Aydin-Cine-Aydin (Yenipazar-Altinova)
    https://riserapp.com/trip/461581

Canakkale-Istanbul
    https://riserapp.com/trip/169228

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:41 ----------

Keyif almak istiyorsanız Yeni havalimanı yolu - Çatalca subaşı - Saray - Vize üzerinden giderseniz daha iyi olur. Hem doğa tabiat içinde sürersiniz, hem abartılı olmayan virajlardan keyif alırsınız, hem de bu güzergahta araç trafiği çok yoğun olmadığı için daha tehlikesiz bir sürüş yapmış olursunuz.
    Ille yardircam diyorsaniz yeni havalimani yolundan gidebilirsiniz tabii ki, ben sevmedim o yolu. Ucak gibi yukselirsiniz ruzgari boldur. Subasi'dan Catalca'dan sonra Buyukcekmece yapardim ben olsam. Ama sonrasi kotu, E5.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:44 ----------

Guzel rota.

Bu rotada guzeldir, Vize-Kirklareli yolunu cok sevmistim ben. Bir de Saray-Kiyikoy yolunu.

Guzel rotadir, 1-2 kez yaptim.

İstanbul - Trilye rotası
    Ben olsam, Yalova, Yuruyen Kosk, Termal, Ataturk Kosku, Tesvikiye, Gemlik, Kursunlu, Mudanya, Trilye, Bursa yapardim.

Golyazi fotograf icin iyi, onun disinda bir sey yok pek.
    Bursa-Kestel-Soloz-Iznik-Boyalica-Karamursel daha iyi bence. Bahsettiginiz 35km'lik en cok gectigim yollardan biridir.
    espresso, GoGi ve JK5F bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler