Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

2022 - Antik Kentler Gezisi - S02E03 - Babakale-İzmir

Motovento
    REKLAM ALANI
    gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    30 Nisan - 20 Mayıs tarihleri arasında yaptığım Antik Kentler gezimin önceki bölümlerine aşağıdaki linklerden erişebilirsiniz.

http://www.motosiklet.net/forum/etki...si-s02e01.html
    http://www.motosiklet.net/forum/etki...-babakale.html

-
    * Bu rotada pek durmadığım için pek fotoğraf yok nedense, belki fotoğraf makinasının kartlarından birini kaybetmiş olabilirim. Oysaki Babakale-Assos arasında çok güzel köy yollarından geçmiştim.

Sabah 08:00'de kalkana kadar ara ara uyandım sonra kalkıp çadırı, eşyaları topladım, balıkçı arkadaşlardan uyanık olanların bayramlarını kutladım, teşekkür ettim.

Babakale' nin güneyinden köy yollarından Assos. Yollar bozuk, özellikle Babakale 'den ilk 2-3km. Daha sonra dağ yolları, yeşillik. Yol bozuk, dar ve tehlikeli (inekler, koyunlar, köpekler vs) olduğu için sakin sakin, temkinli sürdüm.

Assos' a ulaştığımda antik liman girişinin hala inşaat sebebiyle kapalı olduğunu gördüm. Bu sırada limana yürüyerek inmek isteyen Hollandalı bir turiste inemeyeceğini anlatmaya çalışan bekçiye yardım ettim Antik kente çıkmaya başlayınca taş döşeli yollara edebildiğim kadar küfür ettim. İnanılmaz rahatsız edici ve sarsıntılı 300-400m sonra köy kahvesinin yanına parkedip antik kente tırmandım ama sürprizzzzz, bayram sebebiyle öğlene kadar kapalı. Ülkemin memur zihniyetinin yansıması, her yerde 8:30 yazıyor ama abiler keyiflerine göre açıyor. Neyse ki Assos'u daha önce 2-3 kez gezmiştim. Tekrar boktan yoldan iniş.

Alışveriş ve ihtiyaç molası için köyün aşağısındaki benzin istasyonunda çalışanlarla sohbet ettim, bayramlarını kutladım, ikram ettikleri çayı içtim, motosikletlerden ve geziden konuştuk.

Assos 'tan Küçükkuyu'ya kadar yol çok kaliteli olmayan, iki otomobilin ancak geçebildiği, büyük araçların yol verdiği darlıkta. Yol boyunca deniz tarafında irili ufaklı oteller, restoranlar, kamp alanları var. Küçükkuyu'dan sonra ise yol kalitesi artıyor hatta 3 şeritle otoban kalitesine geliyor ama karşıdan karşıya geçen yayalar ve bazen 2 şerit park etmiş otomobiller yüzünden tehlikeli hale geliyor.

Kahvaltı için Akçay şehir içine girdim, çarşı içinde güzel bir simitçi bulup klasik simit/peynir/çay kahvaltımı yaptım. Akçay son gördüğümden bu yana çok değişmiş, gelişmiş.

Aslında planım Ayvalık'tan geçmek, Altınova'da ev satın alan iş arkadaşıma uğramak, belki Artur'da yazlığı olan arkadaşlarıma uğramak ancak koyu bulutlardan tedirgin olup yoluma devam etmek zorunda kaldım, eski yoldan hızlıca İzmir'e döndüm. Bu yolun en kötü kısmı Menemen-Karşıyaka arası sanırım. Trafik çok yoğun ve hızlı, bu hızlı trafikte bir de sürekli trafik ışıkları. Daha sonra çevre yolundan aile evi. Çevreyolu E5'i aratmıyor maşallah.

İzmir'de 2 gün boyunca hiç bir şey yapmadan aile saadeti. Bir ara sadece bir yapı market alışverişi onun dışında rakı, votka, viski

Babakale - Assos rotası;

Assos - İzmir rotası;
    Guven, Metela, Cyan ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Assos yolunda karşılaşmışızdır belki.
    Ayvacık-Küçükkuyu arası güzel köy yollarıyla dolu ama bilmeden girmemek mantıklı tabi. Haberim olsa beraber sürerdik.
    Küçükkuyu çarşı girişinde Narin’in simidi ve Boşnak böreği çok iyidir. Altınoluk’ta da Cadde pastanesinin ürünlerini beğenirim. Sonrası için not olsun.

Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı ushuaia adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Assos yolunda karşılaşmışızdır belki.
    Ayvacık-Küçükkuyu arası güzel köy yollarıyla dolu ama bilmeden girmemek mantıklı tabi. Haberim olsa beraber sürerdik.
    Küçükkuyu çarşı girişinde Narin’in simidi ve Boşnak böreği çok iyidir. Altınoluk’ta da Cadde pastanesinin ürünlerini beğenirim. Sonrası için not olsun.
    Karşılaşmışızdır hocam, çok daha kötü köy yollarında scooter sürdüm daha önce de
    Bilgiler için teşekkürler, o taraflara yerleşmeyi de düşündüm bir ara, o yüzden Akçay'a girdim biraz da.
    espresso ve ushuaia bunu beğendiler.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Bozuk yollar kısmını okuyunca senin x-adv ya da adv 350 alma zamanın gelmiş diye düşündüm.

Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bozuk yollar kısmını okuyunca senin x-adv ya da adv 350 alma zamanın gelmiş diye düşündüm.
    ADV 350 bu yıl gelseydi almistim bile. X-ADV icin hala gozum korkuyor biraz.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Alıntı gurcanozturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ADV 350 bu yıl gelseydi almistim bile. X-ADV icin hala gozum korkuyor biraz.
    ADV 350 mantıklı aslında. Gelse keşke.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ADV 350 mantıklı aslında. Gelse keşke.
    Süspansiyonların Forza 250'den çok çok iyi olduğunu zannetmem. Genel olarak standart Forza'dan 1cm daha yüksek. Ön amortisörler ters. Başka fark yokmuş gibi duruyor.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Süspansiyonların Forza 250'den çok çok iyi olduğunu zannetmem. Genel olarak standart Forza'dan 1cm daha yüksek. Ön amortisörler ters. Başka fark yokmuş gibi duruyor.
    Bi tık daha az küfrettirir herhalde bozuk yollarda. tabi önce gelmesi ve hakkında yorumları görmek lazım.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)