Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

İlk bakım sonrası vites boşa geçmiyor.

Motovento
    REKLAM ALANI

Mondial 125 drift l kullanıcısıyım. İlk bakıma kadar da çok memnundum. Sözde bakıma götürdükten sonra usta olacak adama, bazen vites gösterge ekranında boşa geçti gösteriyor ama aslında viteste kalıyor dedim. Çünkü N ışığı yanınca debriyajı bırakır bırakmaz motor hareketleniyor. Usta da gördü. Neyse; getirdi motoru yağını değiştirmiş bir de debriyajını ayarladım dedi. Motosikleti aldım gıv gıv gidiyorum. Ancak bu sefer boşa neredeyse hiç geçmiyor. 1 ve 2 arası çok sertleşmiş. Seyir halindeyken tüm vitesler şık şık geçiyor, aşırı gaz verip 1-2 arasında oynayınca da problem yok. Zincirini yağlattım belki ondandır diye. O da pek fayda etmedi. Sorunun kaynağı sizce nedir? Bu şekilde vites değiştirmeye devam edersem motor zarar görecek. Motor yağını değiştirsem çözülür mü? nasıl bir yol izlemeliyim sizce?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Motoseverrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200 15"
    Sorununuz kavrama ayarı ile ilgili, bu ayar aslında basit ama bir o kadarda önemli olan bir ayar. Başka bir unsur ise zincir gerginliğidir, zincir gerginliğinin önemi ise şanzımanın geçişlerinin rahatlığıdır. İkiside çözülücek basit sorunlar hangisi kolayınıza geliyorsa (zincir kontrolü daha kolaydır ve optimum zincir gerginliği 2cm civarı olmalıdır) bu sorunlardan başlayarak devam edebilirsiniz. Kullanılan motor yağını belirtirseniz daha iyi olur.

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    2 ihtimal var, ya debriyaj ayırmıyor yada zinciri çok fazla germişler.

ikisinide kontrol edin lütfen

dediğiniz tavsiyeleri uygulayacağım buraya tekrar yazarım.

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Sorun hatalı debriyaj ayarı, üretim hatalı vites konum müşiri veya tamburundan kaynaklı olabilir. Zincirden olması pek olası değildir. Aynı probleme yanlış motor yağı kullanımı da neden olur. Bunların kontrolünü sağladıktan sonra durumu belirtirseniz buna göre bir harita çizebiliriz.
    4strings bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)