Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Gümrük hakkında.

Motovento
    REKLAM ALANI
    Metehan48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Rocket 3 GT 221 Edition
    Merhaba arkadaşlar.
    Triumph Rocket 3 GT satın almıştım. 2 gün önce gümrüğe giriş yapmış fakat ne zaman çıkacağı hakkında bilgi vermiyorlar. İşlemler tamamlanıp mağazaya geldikten sonra arayacağız diyorlar.
    Bir buçuk aydır bekliyorum biraz heyecan yaptım.
    Bu tarz deneyimi olan veya ortalama ne kadar sürede gümrükten çıkıp mağazaya ulaşacağı hk. bir fikri olan var mı?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Bir gün de sürebilir, bir ay da. Mağazanın vereceği süreye itibar etmeyiniz.
    Firmanın biri haftaya gelecek diye diye 2 ay oyalamıştı beni. Mağaza da kasten öyle davranmıyordur belki ama gümrük bu. Orayla ilgili verilen süreye itimat olmaz.

Motosikleti
    Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Firmanın biri haftaya gelecek diye diye 2 ay oyalamıştı beni. Mağaza da kasten öyle davranmıyordur belki ama gümrük bu. Orayla ilgili verilen süreye itimat olmaz.
    Hadi ya. Umarım o kadar uzamaz. Komple şans işi o zaman bu anladığım kadarıyla.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    duke 390
    Gumrugu arayip ortalama bir sure icin bilgi alabilirsin

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Satın aldığınız hali hazırda belgeleri tamamlanmış (daha önce ithal edilmiş) bir motosiklet ise öyle pek fazla sürmez gümrük işleri. her seferinde kırmızı hatta düşen ithalatlar yaptım yıllarca, bütün motosiklet camiası bu gümrük işlerinin süresini mazeret olarak kullanıyor.

arkadaşım streetfighter v2 siparişi vermişti, 2 ay bekledi gümrükte gümrükte diye. o sırada parası pul oldu. iptal etti siparişini sonra.
    M.balibey bunu beğendi.

xtrafrozen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 1000RR (2018) & Nmax 155 (2022)
    Kırmızı aldım deme

Kazasız belasız binin insallah ..
    atalayalper bunu beğendi.
    “I never saw a wild thing sorry for itself. A small bird will drop frozen dead from a bough without ever having felt sorry for itself.”.

Motosikleti
    Alıntı killingroad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Satın aldığınız hali hazırda belgeleri tamamlanmış (daha önce ithal edilmiş) bir motosiklet ise öyle pek fazla sürmez gümrük işleri. her seferinde kırmızı hatta düşen ithalatlar yaptım yıllarca, bütün motosiklet camiası bu gümrük işlerinin süresini mazeret olarak kullanıyor.

arkadaşım streetfighter v2 siparişi vermişti, 2 ay bekledi gümrükte gümrükte diye. o sırada parası pul oldu. iptal etti siparişini sonra.
    Yani motoru satın aldım, sipariş formu gönderdiler, daha sonra üretime girdi, üretimden çıktıktan sonra da gönderdiler. 2 hafta yol sürdü. Şimdi gümrükte.
    İptal edeceğimi düşünmüyorum ama uzun sürmese de çok mutlu olurum, motor havaları başladı, süremiyorum, içim gidiyor birilerini gördükçe

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:50 ----------

Alıntı xtrafrozen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kırmızı aldım deme

https://images.triumphmotorcycles.co...25-image11.jpg

Kazasız belasız binin insallah ..
    Tam kırmızı almadım.
    221 Edition olan versiyonunu aldım.
    Ön çamurluk ve depo kısmı kırmızı, kuyruk siyah.

Amin cümlemize Allah kaza bela göstermesin.

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:53 ----------

Alıntı Atincozkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gumrugu arayip ortalama bir sure icin bilgi alabilirsin
    Bunu bilmiyordum teşekkür ederim, arayıp soralım bakalım bi.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Alıntı Metehan48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yani motoru satın aldım, sipariş formu gönderdiler, daha sonra üretime girdi, üretimden çıktıktan sonra da gönderdiler. 2 hafta yol sürdü. Şimdi gümrükte.
    İptal edeceğimi düşünmüyorum ama uzun sürmese de çok mutlu olurum, motor havaları başladı, süremiyorum, içim gidiyor birilerini gördükçe
    Hayırlı olsun tekrardan
    Standart bir ürün çekimi o zaman, belge onayı vs gibi durumlar olmamalı. Zart diye çekebilmeleri lazım bakalım. Sorunca da kafayı yersin, iki lahmacun getirecek adam bile koronavirüs önlemleri kapsamında diye başlıyor cümleye, sinir hastası ederler insanı.
    Kısa sürede çıkar umarım.
    Metehan48 ve espresso bunu beğendiler.

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Ulann fakirlik böyle bişeey demekki.Bende arkadaş kask satın aldı sandım.Motorun adını bile duymamıştım.

Hayırlı olsun tez zamanda elinize ulaşır inşallah konuyada resimlerini eklersin.Kazasız belasız binmeniz dileği ile.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Hayırlı olsun tekrardan
    Standart bir ürün çekimi o zaman, belge onayı vs gibi durumlar olmamalı. Zart diye çekebilmeleri lazım bakalım. Sorunca da kafayı yersin, iki lahmacun getirecek adam bile koronavirüs önlemleri kapsamında diye başlıyor cümleye, sinir hastası ederler insanı.
    Kısa sürede çıkar umarım.
    Teşekkür ederim.
    İlk kez sıfır araç satın aldığım için pek bilmiyorum standart ürün çekimi mi nasıl oluyor bu işler falan.
    Umarım dediğiniz gibi zart diye çekerler de lahmacun işine dönmez.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:24 ----------

Alıntı okanbagiscan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ulann fakirlik böyle bişeey demekki.Bende arkadaş kask satın aldı sandım.Motorun adını bile duymamıştım.

Hayırlı olsun tez zamanda elinize ulaşır inşallah konuyada resimlerini eklersin.Kazasız belasız binmeniz dileği ile.
    Bende motorun adını duyalı çok olmadı, HD Vrod Muscle almayı düşünüyordum sonra bu çıktı karşıma.
    Zenginlikten ziyade uzun yılların birikimi sayesinde alıyorum. 12 yıl kadar.
    Çok teşekkür ederim, Allah size daha iyilerini ya da gönlünüzdekini nasip etsin inş.
    Gelirse resimde paylaşırım tabiki.
    atalayalper ve espresso bunu beğendiler.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Alıntı Metehan48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkür ederim.
    İlk kez sıfır araç satın aldığım için pek bilmiyorum standart ürün çekimi mi nasıl oluyor bu işler falan.
    Umarım dediğiniz gibi zart diye çekerler de lahmacun işine dönmez. [COLOR="Silver"]
    Yani standart ürün çekimi dediğim işte gümrükten bir mal çekmek. Ben 4 sene boyunca her seferinde kırmızı hatta düşen ürünleri çektim, hatta bir ara gümrükçü değiştirdik, yenisi ilk ithalatta "kırmızı hatta düşmüş" diye bir telaşla falan aradı, dedim hepsi düşüyor merak etme.
    Bu süreçlerle haşır neşir olduktan sonra bunun insana bahane olarak sunulması beni gerçekten çok sinirlendiriyor.

Gelişme var mı meraktayız =)
    Metehan48 bunu beğendi.

Motosikleti
    Triumph Trident 660
    Gümrüğe giriş yaptıysa teslimi çok yakındır. Zevkli bir seçim olmuş, güle güle kullanın. "Table manners" başlıklı reklam filmini her izlediğimde duygulanırım
    Metehan48 bunu beğendi.

xtrafrozen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 1000RR (2018) & Nmax 155 (2022)
    Alıntı motorstorm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gümrüğe giriş yaptıysa teslimi çok yakındır. Zevkli bir seçim olmuş, güle güle kullanın. "Table manners" başlıklı reklam filmini her izlediğimde duygulanırım
    Amme hizmeti -->

“I never saw a wild thing sorry for itself. A small bird will drop frozen dead from a bough without ever having felt sorry for itself.”.

Motosikleti
    Yani standart ürün çekimi dediğim işte gümrükten bir mal çekmek. Ben 4 sene boyunca her seferinde kırmızı hatta düşen ürünleri çektim, hatta bir ara gümrükçü değiştirdik, yenisi ilk ithalatta "kırmızı hatta düşmüş" diye bir telaşla falan aradı, dedim hepsi düşüyor merak etme.
    Bu süreçlerle haşır neşir olduktan sonra bunun insana bahane olarak sunulması beni gerçekten çok sinirlendiriyor.

Gelişme var mı meraktayız =)
    Anladım, haliyle işin içinde olmayınca bilemiyoruz kullanıcı olarak gümrük işleri nasıl işliyor ne oluyor.
    Bugün yazdım aldığım yere, gümrüğe giren ilk parti motorlar dün mağazaya gelmiş, benimde motorumun bulunduğu ikinci parti motorlarda en kısa sürede mağazaya gelecekmiş, bir 5 iş günü kadar daha sürer dedi, haftaya kalıcak gibi sanırım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:26 ----------

Alıntı motorstorm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok teşekkür ederim. Umarım en kısa sürede gelir, havalar tam sürmelik oldu buralarda.
    killingroad bunu beğendi.

ryangt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İşin içerisinde korlas varsa agustosu bile bulur.
    Sizin motoru başkasına satmışlar anlaşılan ,siz hazır müşteri olduğunuz için 2. Plandasiniz su an. Motorun tam ücretini verdiyseniz geri almaya bakın,motorun geliş tarihi erkene çekilmez ama 2.partideki motorunuzu başkasına satmazlar en azından.

caglar48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW S1000R
    Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sen ne anlarsın la gumrukten hikayeden millete akıl verme burda hamal
    https://www.instagram.com/besafes1kr/

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Siz bilgi verin de aydınlanalım.

Mal gümrüğe girdikten sonra ardiye yazmaya başlar, her geçen gün firmaya maliyet demek o yüzden en acilinden çekmeye çalışırlar. Başkasına satma vb gibi 3 kağıt varsa orası ayrı ama korlastan beklemem açıkçası.

Motosikleti
    Alıntı ryangt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İşin içerisinde korlas varsa agustosu bile bulur.
    Sizin motoru başkasına satmışlar anlaşılan ,siz hazır müşteri olduğunuz için 2. Plandasiniz su an. Motorun tam ücretini verdiyseniz geri almaya bakın,motorun geliş tarihi erkene çekilmez ama 2.partideki motorunuzu başkasına satmazlar en azından.
    Ben sadece kaporasını yatırdım, bana bir sipariş formu yapıp gönderdiler. Sipariş formunda şase no. yazmakta, farklı birine satabileceklerini düşünmüyorum o yüzden. Valla Ağustos'a kadar bekleyemem, öyle bir durum olursa kaporamı geri alıp, piyasadaki rödajı bitmiş olanlardan bir tane alır geçerim 2. el.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:56 ----------

Alıntı mchi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mal gümrüğe girdikten sonra ardiye yazmaya başlar, her geçen gün firmaya maliyet demek o yüzden en acilinden çekmeye çalışırlar. Başkasına satma vb gibi 3 kağıt varsa orası ayrı ama korlastan beklemem açıkçası.
    Ben kaporayı yatırınca sipariş formu oluşturuldu, şase no.suda yazıyor formda, o yüzden katakülli olacağını düşünmüyorum, olmaz inş.

Motosikleti
    Merhaba arkadaşlar, mağaza p.tesi günü motorları mağazaya çekiyorlarmış. Kısmetse bu hafta almaya gideceğim.
    espresso ve atalayalper bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)