Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Güncel Fiyatlar ile bi yaz kombini yapsak...

Motovento
    REKLAM ALANI
    awitrus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hayabusa
    Mont : https://www.fc-moto.de/epages/fcm.sf...le-Jacket-0001
    Pantolon : https://www.fc-moto.de/en/Held-Grind...-Textile-Pants
    Eldiven : https://www.fc-moto.de/epages/fcm.sf...le-Gloves-0001
    Bot : https://www.fc-moto.de/epages/fcm.sf...cle-Boots-0010

Kombini yurtdısı sitesinden yaparsam toplam 13.320 TL yapıyor. Üzerine 630 Tl kargo ekleyediğimde 13850 yapıyor. Üzerine %20 vergi koydugumuz zaman toplam kombin fiyatı 16.620 TL :D

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    %20'yle yırtabiliyorsan yarın 2'şer tane söyle.

Değişen gümrük mevzuatı ile artık böyle alışverişler hayal.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Hayabusa
    Değişen gümrük mevzuatı ile Avrupa birliği üyesi ülkelerinden gelen kargolara %18 gümrük vergisi uygulanıyor. Bunun üstüne ayrıca vergi gelmiyor diye biliyorum.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Alıntı awitrus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Değişen gümrük mevzuatı ile Avrupa birliği üyesi ülkelerinden gelen kargolara %18 gümrük vergisi uygulanıyor. Bunun üstüne ayrıca vergi gelmiyor diye biliyorum.
    Hayır. Değişen gümrük mevzuatı ile birlikte artık €150 üstünde "basit ithalat" rejimi uygulaması bitiyor. Ticari ithalat ile aynı uygulama gerçekleştiriliyor. Yani gümrükçün gidecek beyanname açtıracak, ürünlerin faturadaki GTIP kodlarına göre gerekirse farklı belgeler isteyecek (mesela aracına coilover alan bir arkadaşımın ürünü TSE'ye gidecek gibi görünüyor şu an Tareks'te bekliyor). Bununla birlikre kredi kartı ile alacağını tahmin ediyorum, %6 KKDF ödeyeceksin çünkü gümrük daha önce bu konuda bir emsal karara sahip, kredi kartının ödeme tarihi ispat edilemez nitelikte olduğu için devlet KKDF'yi otomatik olarak alıyor.

Bütün bunlar olurken uçak kargo ile gelen malın ardiye yazacak, bireysel gönderilerde böyle bir şey yoktu. Ondan sonra ürün AB menşeili ise %20, diğer ülkelerden ise %30 gümrük vergidi ödeyeceksin, bütün bu ödediklerinin üzerine ürün fiyatı da eklenecek; bunlar için toplam bir KDV ödeyeceksin.

* Bu arada ürünün nereden geldiği değil, nerede üretildiği önemli. Japonya'da üretilen bir ürün Almanya'dan da kargolansa aslında gümrük vergisi %30'dur. Gönderici bunu gizleyip Alman malı olarak söylerse eğer, o zaman %20 olur.

Özet olarak...
    Herkes tuttuğunu sever, Türkiye Cumhuriyeti Devleti de herkesi sever.
    espresso, atalayalper, tommygun ve 4 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Yamaha MT09 2021+yadea g5
    Konusu açılmışken bir soru soriyim.motora aliexpresten ön cam ve koruma alıcam.mesela cam 600 tl ok diyorsun ödeme ekranında tr de alınan vergiyide ekliyor 750 falan oluyor.şimdi bunu aldığım an bidaha vergi mergi yok dimi direk teslim?? Bi önceki alışverişimde ptt de vergisini ödemiştim alırken ama sitede bu bahsettigim vergi yoktu.vergiler dahil mi oluyor artık?

Dahada euro dolar artışa geçti bu fiyatlar bile zor.imkan varsa elden alıp üzerine tax free alınabiliyorsa uyguna geliyor.mesela finlandia da arai kask 6500tl idi burdan alsan 13k ve üzeri.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Ortalık netleşene, bir kaç garibanın canı yanıp ne olduğunu öğrenene kadar bir şey almayın. ATP ve bursalı'ya bu durum için hayır duası edin.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Bu konuyu görünce almayı düşündüğüm revit montun fc-moto.de sitesindeki fiyatına baktım. yaklaşık 1000 lira farkedecek gibi. Avrupadan gelecek bir arkadaşım bavulunda getirsin konusuna girme niyetim var. ya da ipsala'dan sınırdan geçip kendim mi alsam? bin lirayı gezmeye harcamış olurum.
    GoGi bunu beğendi.

Motosikleti
    Hayabusa
    Alıntı killingroad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayır. Değişen gümrük mevzuatı ile birlikte artık €150 üstünde "basit ithalat" rejimi uygulaması bitiyor. Ticari ithalat ile aynı uygulama gerçekleştiriliyor. Yani gümrükçün gidecek beyanname açtıracak, ürünlerin faturadaki GTIP kodlarına göre gerekirse farklı belgeler isteyecek (mesela aracına coilover alan bir arkadaşımın ürünü TSE'ye gidecek gibi görünüyor şu an Tareks'te bekliyor). Bununla birlikre kredi kartı ile alacağını tahmin ediyorum, %6 KKDF ödeyeceksin çünkü gümrük daha önce bu konuda bir emsal karara sahip, kredi kartının ödeme tarihi ispat edilemez nitelikte olduğu için devlet KKDF'yi otomatik olarak alıyor.

Bütün bunlar olurken uçak kargo ile gelen malın ardiye yazacak, bireysel gönderilerde böyle bir şey yoktu. Ondan sonra ürün AB menşeili ise %20, diğer ülkelerden ise %30 gümrük vergidi ödeyeceksin, bütün bu ödediklerinin üzerine ürün fiyatı da eklenecek; bunlar için toplam bir KDV ödeyeceksin.

* Bu arada ürünün nereden geldiği değil, nerede üretildiği önemli. Japonya'da üretilen bir ürün Almanya'dan da kargolansa aslında gümrük vergisi %30'dur. Gönderici bunu gizleyip Alman malı olarak söylerse eğer, o zaman %20 olur.

Özet olarak...
    Ben köşeye gidip ağlıyorum izninle
    -Black- bunu beğendi.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Ben devletimizi yönetenlerdeki ticari zekaya hayranım.

Düşünün ki bir ürünü Japon üretiyor, Alman satıyor, Amerikalı dağıtımını yapıyor ama en çok parayı vergiler nedeniyle Türkler kazanıyor.
    -Black-, ucar98, muam ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Hem de kaç katı fazla kazanıyorlar.

Alıntı tarzan rıfkı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Konusu açılmışken bir soru soriyim.motora aliexpresten ön cam ve koruma alıcam.mesela cam 600 tl ok diyorsun ödeme ekranında tr de alınan vergiyide ekliyor 750 falan oluyor.şimdi bunu aldığım an bidaha vergi mergi yok dimi direk teslim??
    Burası çok karışık şu an. Garip garip oranlar görüyorummesela GoPro'nun sitesi %35 koydu ürünün üzerine gümrük için. Eski düzenden kalma diye tahmin ediyorum çünkü şu an %30 ile yırtmak mümkün değil. Vergisi dahil gibi ödemeli işlerde ne olacağını kestiremiyorum, ama o para havaya gider bizim devlet de o parayı KDV matrahına katarsa hiç şaşırmam.
    tarzan rıfkı bunu beğendi.

XGAMER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    N-Max 155

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:24 ----------

Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu konuyu görünce almayı düşündüğüm revit montun fc-moto.de sitesindeki fiyatına baktım. yaklaşık 1000 lira farkedecek gibi. Avrupadan gelecek bir arkadaşım bavulunda getirsin konusuna girme niyetim var. ya da ipsala'dan sınırdan geçip kendim mi alsam? bin lirayı gezmeye harcamış olurum.

Özellikle dakika 4

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Alıntı killingroad adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Özet olarak...
    Bu mesajda bir hata var, süre geçtiği için düzeltemedim, ama moderatör bir arkadaş ilgili kısmı düzeltirse daha iyi olur.
    Üstteki mesajı okuyup sonra bu düzeltmeyi okumayan olabilir.
    Ürün AB menşeili ise gümrük vergisi yok. KKDF nakliye ardiye + bunlara KDV (varsa üründe antidamping vs vs )
    AB dışı ise büyük kısmı %20 olan gümrük vergileri, + AB'nin aynısı.

caglar48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW S1000R
    Arkadaşlar sizlere nasıl dusuk vergı ıle alındıgına dair konu açtım fotografları attım hala burada insanların parasını bosa harcamasına sebep oluyorsunuz. Yazık degıl mı bu adamlara yazıktur gunahtır ya ne kadar kotu insanlarsınız

Motosikleti
    Hayabusa
    Alıntı caglar48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar sizlere nasıl dusuk vergı ıle alındıgına dair konu açtım fotografları attım hala burada insanların parasını bosa harcamasına sebep oluyorsunuz. Yazık degıl mı bu adamlara yazıktur gunahtır ya ne kadar kotu insanlarsınız
    Açtığın konunun linkini verir misin ?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler