Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha R25 Kadınlar Kupası’nın ikincisi için start veriliyor

Motovento
    REKLAM ALANI
    admin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

YAMAHA R25 KADINLAR KUPASI START VERİYOR

Yollarda kadın motosiklet sürücüsü sayısını arttırmak için sosyal projelere imza atan Yamaha Motor Türkiye, kadın yarışçıları pistlerle buluşturuyor. Geçen yıl ilkini düzenlediği R25 Kadınlar Kupası’nın ikincisi için start veren Yamaha Motor Türkiye, 9 - 11 Mayıs tarihleri arasında yapılacak ön elemeler için başvuru sürecini başlattı.

Yamaha Motor Türkiye geçtiğimiz yıl,Türkiye Motosiklet Federasyonu (TMF) ve TMF Milli Takımlar Kaptanı ve Dünya Süpersport Şampiyonu Kenan Sofuoğlu iş birliği ile gerçekleştirdiği R25 Kadınlar Kupası’nın ikincisini İzmir Ülkü Pistinde gerçekleştirecek. Yarış deneyimi kazanmak isteyen ve şans bulamayan kadınlar için büyük fırsat olan R25 Kadınlar Kupası’nın ön elemesi YamahaRiding Academy’de 9-10-11 Mayıs tarihlerinde gerçekleşecek. İki kategoride gerçekleşecek organizasyonda A grubunda yarışacak kadınlar kendi motosikletleri ile yarışabilecek. Motosikleti olmayan kadınları da düşünen Yamaha’nın oluşturduğu B grubunda ise 8 kadın markanın organize ettiği R25’ler ile yarışacak. YamahaRiding Academy ve TMF Güvenli Sürüş Eğitmeni olan Metehan Yılmaz ile Academy bünyesinde gerçekleşecek olan ön elemeden geçenkadınlar İzmir Ülkü Pisti’nde hayallerini gerçekleştirme fırsatı yakalayacak. Toplam 20 kadının yarışacağı R25 Kadınlar Kupası’nda pist deneyimi yaşamak isteyenler https://www.yamaha-motor.eu/tr/tr/Deneyim/yamaha-r25-kadinlar-kupasi/#/ linkinden başvuru yapabiliyor. İzmir Ülkü Pisti’nde 28- 29 Mayıs tarihlerinde başlayacak R25 Kadınlar Kupası 5 ayaktan oluşacak. Damalı bayrağı görmek için kıyasıya rekabetin yaşanacağı şampiyonanın son etabı 15-16 Ekim’de koşulacak ve şampiyonlar belli olacak.

Yarış Deneyimi Kazanmak isteyen kadınlar Yamaha tecrübesiyle pistlerde...

Toplumsal cinsiyet eşitliğine önem veren ve bu alanda önemli projelere imza atan Yamaha Motor,son iki yıldır kadınlara ücretsiz güvenli sürüş eğitimleri de veriyor. Daha çok kadına ulaşabilmek ve kadınlara motosiklet alanında yaratmak için çalışan marka pist hayali olan kadınları da unutmuyor. Yamaha Motor Türkiye Ülke Direktörü Hakan Kaya, “Motosiklet kullanmanın cinsiyeti yok. İster yolda, ister pistte kadınlar da erkekler gibi özgürce yol alabilir, yarışabilir. Yarış deneyimi kazanmak ve bu yolda kariyer elde etmek isteyen kadınların sayısı çok. Bunu bize gelen başvurulardan anlıyoruz. Türkiye’de ne yazık ki yeterli sayıda pist yok, yarışmak isteyen kadın ya da erkek motor sporları tutkunları yarışacak alan bulamıyor. O yüzden sunduğumuz bu fırsat kadınlar için oldukça önemli. Onlar hayallerinin peşinden koşsun biz her zaman Yamaha olarak yanlarındayız. Yamaha Motor’un 70 yıllık uluslararası yarış tecrübesini onlara aktarmak için heyecanlıyız. Ayrıca Türkiye’de bu alanda bir ilki gerçekleştiriyor olmak da ayrı bir gurur sebebi bizim için…” dedi.

tommygun ve Cyan bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Gökhan_Aygün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800X (RC60/2013)
    "Motosikleti olmayan kadınları da düşünen Yamaha’nın oluşturduğu B grubunda ise 8 kadın markanın organize ettiği R25’ler ile yarışacak"

Güzel motivasyonlar. Trafikte daha çok kadın motosiklet sürücüsü bence de olmalı. Zaten neden olmasın?
    tommygun, espresso ve Cyan bunu beğendiler.
    Honda NSS Forza 300 İnceleme Videosu [ https://www.youtube.com/watch?v=E9QdDCCxKpc ]

Mondial 150 Sentor İnceleme Videosu [ https://www.youtube.com/watch?v=Rl79HfGpcS4 ]

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı Gökhan_Aygün adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    "Motosikleti olmayan kadınları da düşünen Yamaha’nın oluşturduğu B grubunda ise 8 kadın markanın organize ettiği R25’ler ile yarışacak"

Güzel motivasyonlar. Trafikte daha çok kadın motosiklet sürücüsü bence de olmalı. Zaten neden olmasın?
    Ben de usandım bizim camianın ganyan bayi, iddaa bayi gibi ortamından. Kışla gibiyiz.
    Gökhan_Aygün, espresso ve Cyan bunu beğendiler.

Gökhan_Aygün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800X (RC60/2013)
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de usandım bizim camianın ganyan bayi, iddaa bayi gibi ortamından. Kışla gibiyiz.
    Direkt böyle yazmak istemedim de.

Şimdi yaz da geldi, kıllı bacaklı erkek motosiklet sürücüsü sezonu da açıldı.

Bu piyasanın biraz düzelmesi şart

Keşke bir kadın kask takmasa da uyarsak mesela. Ha sonra belki "sapıııııkkkk vaaaaaar" durumuna da düşebiliriz ama olsun. "Kask mı? hıhıhıhı mermiye kafa atıyoz gardaş, ölümle dans ediyoz, Azrail ile rulet oynuyoz gardaşşş" profilinden iyi yine :D
    Cyan, espresso ve tommygun bunu beğendiler.
    Honda NSS Forza 300 İnceleme Videosu [ https://www.youtube.com/watch?v=E9QdDCCxKpc ]

Mondial 150 Sentor İnceleme Videosu [ https://www.youtube.com/watch?v=Rl79HfGpcS4 ]

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı Gökhan_Aygün adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Direkt böyle yazmak istemedim de.

Şimdi yaz da geldi, kıllı bacaklı erkek motosiklet sürücüsü sezonu da açıldı.

Bu piyasanın biraz düzelmesi şart

Keşke bir kadın kask takmasa da uyarsak mesela. Ha sonra belki "sapıııııkkkk vaaaaaar" durumuna da düşebiliriz ama olsun. "Kask mı? hıhıhıhı mermiye kafa atıyoz gardaş, ölümle dans ediyoz, Azrail ile rulet oynuyoz gardaşşş" profilinden iyi yine :D
    Hani böyle bazı hanım sürücüler kask üzerine kedi kulağı gibi şeyler ekliyorlar ya geçen bir kurye kardeşimizde gördüm, adam kask üzerine kedi kulağı yapıştırmış. Hayatımda gördüğüm en kötü manzaraydı.
    Gökhan_Aygün ve Cyan bunu beğendiler.

Motosikleti
    Artık Yok...
    Zaten İstanbul için diyebilir çok kadın sürücü var artık getir banabi gibi paket servislerde bile çalışan çokça kadın var ben görüyorum.,

bassturbin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6 Diversion F
    Sizi dişi apaçiler siziiii

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)