Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Gümrük vergisi hakkında ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    online253 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25 2021
    Selamlar, yakın zamanda kask dışında bir çok ekipman alacağım ve bir arkadaşım arkadaşlarının internet üzerinden merkezi Almanya da olan bir firmadan mont kask vb ürünlerini aldıklarını söyledi, ismini vermek reklama girer diye vermiyorum ama reklam olmuyorsa verebilirim, siteyi inceledim tüm marka ve modeller var adamlar modeli eski ürünlerde çok büyük indirimler yaparak satıyor ve bu şekilde sürümden kazanıyorlar, Türkiye de fiyatları 9.000 TL lerden başlayan deri dainese ceketler 4000 TL civarı ve bu fiyatın içinde kargo nakliye fiyatı da dahil, şimdi benim esas merak ettiğim olay gümrük vergisi olayı nasıl oluyor, neye göre belirleniyor ? Bu firma kargosunu DHL ile Türkiyeye yolluyor ve gümrükte ürün PTT ye geçiyor, alacağım ürünlerin bana ne kadar gümrük vergisi çıkaracağını nasıl hesap edebilirim ? Bu siteden alışveriş yapanların yorumlarını okudum ve herkes vergisi osu busuyla bile Türkiye deki fiyatların en kötü 1000-2000 TL altına alınabildiğini söylüyorlar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:07 ----------

Reklama girmiyormuş sitede daha önce de bu siteden bahsedilmiş, FCMOTO dan bahsediyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Kastettiğiniz site Fcmoto ise daha bu ay bir mont aldım. Montun bizim paramız karşılığı fiyatı 2861 TL, shipping için 301 TL ödedim, burada da Ptt sağolsun 551 TL gümrük vergisi aldı benden. Ptt'nin görevlilerinde pos cihazı yoktu sanırım, nakit diye ısrar ettiler. Almanya'da 2861 TL olan ürünün bana maliyeti Türk olduğum için 3713 TL Buarada bir sonraki siparişimde %10 indirim alacağım, shippingden yırtamam ama Ptt görevlisini darp ederek gümrük vergisi, gümrüğe sunma ücreti, damga vergisi gibi ilave kırto paralardan kurtulabilirim. 5.Ocak'ta verdiğim sipariş 17.Ocak'ta bana teslim edildi.
    online253, espresso, Cyan ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Deadly Sto(R)m - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2022 / Mondial X-Treme Maxx 200i
    Gümrük memuru fc-moto faturasına bakacak. Ürün 1000 Euro olsun. %18 vergi hesaplayıp TL olarak postaci sizden alacak.

Bazen kargo dahil fiyat üzerinden %18 hesapliyorlar. Bu da alt tarafı 50-100 lira fark ettirir. İtiraz ederseniz tekrar gümrük muayenesi vb 1 ayı bulabilir gecikmesi.

FC moto dışında, motardinn, louis.eu, getgeared.co.uk, alışveriş yapabileceğiniz güvenli sitelerdir.
    online253, espresso, TempesTr ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

XGAMER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    N-Max 155
    FC-MOTO ile ilgili yararlı bir kaç konu daha önce açıldı. Bütün sordukların orada mevcut.
    Sakın unutma satın alırken 10€ daha pahalı olan DHL Express ile satın alıyorsun, vergini internetten kredi kartın ile veya kapında yine nakit veya kredi kartın ile getiren arkadaşa ödüyorsun. Hızlı ürünler pazartesi öğlene kadar alınınca istanbul için salı öğle sonrası kapında. Evet pazartesi Almanya'da salı günü kapında.
    Örnek ürün 100€ ise gümrük vergin 20€ olarak hesapla.
    online253 bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha R25 2021
    Alıntı XGAMER adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    FC-MOTO ile ilgili yararlı bir kaç konu daha önce açıldı. Bütün sordukların orada mevcut.
    Sakın unutma satın alırken 10€ daha pahalı olan DHL Express ile satın alıyorsun, vergini internetten kredi kartın ile veya kapında yine nakit veya kredi kartın ile getiren arkadaşa ödüyorsun. Hızlı ürünler pazartesi öğlene kadar alınınca istanbul için salı öğle sonrası kapında. Evet pazartesi Almanya'da salı günü kapında.
    Bu yurtdışından kargo işlerine biraz yabancıyım, DHL Express i satın alım sırasında seçince ekstra 10 euro veriyoruz ve direk onlar mı getiriyor araya PTT girmeden ? Bana tam olarak işleyişi yazabilecek varsa çok iyi olur kafamda soru işareti kalmasın.

https://www.fc-moto.de/epages/fcm.sf/en_TR/?ObjectPath=/Shops/10207048/Products/Bogotto-Cartagena-perf-Motorcycle-Boots/SubProducts/Bogotto-Cartagena-perf-Motorcycle-Boots-0001

https://www.fc-moto.de/epages/fcm.sf/en_TR/?ObjectID=1142168344&ViewAction=ViewProduct

https://www.fc-moto.de/epages/fcm.sf/en_TR/?ObjectPath=/Shops/10207048/Products/Dainese-Bora-Motorcycle-Gloves/SubProducts/Dainese-Bora-Motorcycle-Gloves-0016 bunları ayrı ayrı almayı düşünüyorum, hepsini aynı anda almaya kalkarsam vergisi fazla olur herhalde bu ürünlerin şu gördüğümüz fiyatları dışında ne kadar ekstradan masraf çıkartacak bana fiyatının %18i kadar mı ? Birde sitesinde ürünün görünen fiyatı içinde kargo nakliye bedelide dahildir tarzı bir şey yazıyor ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:47 ----------

Alıntı XGAMER adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vergi ödemesini internetten nasıl yapıyoruz daha önce hiç yurtdışından bu şekilde ürün satın almadım işleyişi bilmiyorum kusura bakma.

-Black- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki DL650 2014
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kastettiğiniz site Fcmoto ise daha bu ay bir mont aldım. Montun bizim paramız karşılığı fiyatı 2861 TL, shipping için 301 TL ödedim, burada da Ptt sağolsun 551 TL gümrük vergisi aldı benden. Ptt'nin görevlilerinde pos cihazı yoktu sanırım, nakit diye ısrar ettiler. Almanya'da 2861 TL olan ürünün bana maliyeti Türk olduğum için 3713 TL Buarada bir sonraki siparişimde %10 indirim alacağım, shippingden yırtamam ama Ptt görevlisini darp ederek gümrük vergisi, gümrüğe sunma ücreti, damga vergisi gibi ilave kırto paralardan kurtulabilirim. 5.Ocak'ta verdiğim sipariş 17.Ocak'ta bana teslim edildi.
    Hangisi? İlla araştırmışsındır. Tavsiye olarak alalım kayda.

Motosikleti
    Yamaha R25 2021
    Aldığınız Montun Türkiye deki satış fiyatı ne kadardı ?

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı online253 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aldığınız Montun Türkiye deki satış fiyatı ne kadardı ?
    Aldığım mont Türkiye'de satılmıyor. Şu an marka ismi versem kimse anlamaz, bilmez muhtemelen. Retro görünümlü bir deri mont getirttim. Benim beklentimi fazlasıyla karşıladı. Yaş 42, öyle marka takıntım artık kalmadığı için verdim siparişi, kendi zevkime uygun bir deri mont getirttim.
    -Black- bunu beğendi.

Ahmet Turan Peker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda nc 750 x dct vstrom dl 650 xmax 250
    FC moto yu bilmiyorum ama Ali express den alışveriş esnasında vergi ..v hepsi alınıyor. Ve artık PTT değil Aras kargo getiriyor. İşin güzel tarafı biraz adetli olursa da gümrüğe falan takılmıyor

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Yurtdışından gelen ürünler şahsi adrese geliyorsa yani faturası bir şirkete kesilmemişse kişisel ürün olarak geliyor, bunun da yani kişisel ürün konusunun 1500EURO sınırı var. 1500 euro'yu geçmiyorsa AB ülkelerinden yalnızca %18 vergi, diğer ülkelerden %20 vergi var.
    DHL gibi kargo şirketlerinin kendilerine bağlı gümrük müşavirliği şirketleri var onlara iş çıksın diye fazladan beyanname açma vb. ücretler alma ihtimalleri var kazıklanmayın, ptt ile gelirse %18 gümrük vergisini verip alırsınız. Faturaya göre kesiyorlar ücreti ama fatıra değeri aşırı düşük olup ptt gümrüğündeki görevli kuşkulanırsa aynı ürünü internetten arayıp bulduğu en yüksek fiyattan vergi de hesaplama yetkisi var.

Ben yıllar önce ingilterede bir kahveciden çekirdek kahve almıştım, o zamanlar türkiyede taze kavrulmuş 3. dalga denen specialty coffee denen mevzudan haberi olan satıcı bile yoktu, o ingiltereden ayda bir kilo kadar kahve alırdım, ptt ile gelirdi, bir kere 5 kilo farklı farklı çekirdekler alınca gümrüğe takılmıştı, o zamanlar ptt gümrüğü topkapıda bir yerdeydi, oraya gidip satıcı değil içiciyim diye ikna edip de alabilmiştim kahvelerimi.

Motosikleti
    Suzuki DL650 2014
    Alıntı Ahmet Turan Peker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    FC moto yu bilmiyorum ama Ali express den alışveriş esnasında vergi ..v hepsi alınıyor. Ve artık PTT değil Aras kargo getiriyor. İşin güzel tarafı biraz adetli olursa da gümrüğe falan takılmıyor
    Buradaki soruyu yanıtladığınıza göre, belki bu konuda da soruları yanıtlamak istersiniz.
    Görmediyseniz...
    http://www.motosiklet.net/forum/konu...a-olmayin.html

Motosikleti
    Alıntı -Black- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Buradaki soruyu yanıtladığınıza göre, belki bu konuda da soruları yanıtlamak istersiniz.
    Görmediyseniz...
    http://www.motosiklet.net/forum/konu...a-olmayin.html
    Yahu sizi para ilemi tutuyorlar diye şüphelenmeye başladım. Her b*ka tartışma karıştırmak zorunda mısın.

İşte ne güzel başlıklar açıp birbirinize gaz veriyorsunuz devam edin... siyaset ile ilgili benden bir şey bekleme olurmu gardaşım.
    Git ötede oyna..
    freasy bunu beğendi.

Motosikleti
    Suzuki DL650 2014
    Sakin. Yanıtlamak istemiyorum dersin, olur biter.
    Ayrıca siyaset harici bazı konuları da havada bırakmışsın gibi gardaşım.
    Adam yerine koyup cevap yazanlar olmuş, yaıtlamamak ayıp olur dedim.
    (Gayet siyasi cevabınız hakkında da @arndiol yazmıştı yanlış hatırlamıyorsam.)

Bi de ekmek çıkmaz falan diye yorumların vardı. Cevap verildi. Belki açıklama getirirsin diye yazayım dedim.

Bir de siyasi değil, insani bir konu vardı. İlaç konusu.

Ama kısa keseyim. Anladım. Duruma göre. Sıkıntı yok.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:47 ----------

Yahu sizi para ilemi tutuyorlar diye şüphelenmeye başladım. Her b*ka tartışma karıştırmak zorunda mısın.

İşte ne güzel başlıklar açıp birbirinize gaz veriyorsunuz devam edin... siyaset ile ilgili benden bir şey bekleme olurmu gardaşım.
    Git ötede oyna..
    Para ile değil. Her şey para değil. Gönüllü yapıyorum.
    İktidar yanlısı tiplerin, araba ile gurur duyup, olumsuz konular karşısında sessiz kalmaları rahatsız ediyor. Öyle olunca da görüşlerimi paylaşmak, meydanı böyle tiplere bırakmamak gibi bir hissiyata kapılıyorum.
    Herkes farklı işte, napıcan..
    fatih.met bunu beğendi.

Motosikleti
    Sakin. Yanıtlamak istemiyorum dersin, olur biter.
    Ayrıca siyaset harici bazı konuları da havada bırakmışsın gibi gardaşım.
    Adam yerine koyup cevap yazanlar olmuş, yaıtlamamak ayıp olur dedim.
    (Gayet siyasi cevabınız hakkında da @arndiol yazmıştı yanlış hatırlamıyorsam.)

Bi de ekmek çıkmaz falan diye yorumların vardı. Cevap verildi. Belki açıklama getirirsin diye yazayım dedim.

Bir de siyasi değil, insani bir konu vardı. İlaç konusu.

Ama kısa keseyim. Anladım. Duruma göre. Sıkıntı yok.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:47 ----------

Para ile değil. Her şey para değil. Gönüllü yapıyorum.
    İktidar yanlısı tiplerin, araba ile gurur duyup, olumsuz konular karşısında sessiz kalmaları rahatsız ediyor. Öyle olunca da görüşlerimi paylaşmak, meydanı böyle tiplere bırakmamak gibi bir hissiyata kapılıyorum.
    Herkes farklı işte, napıcan..
    Mümkünse benden uzak dur sen aslansın senin sözünün üstüne söz söylemek haddimize değil. Kahrolsun akp batsın hükümet...hepsinin......

Gidin birbirinize gaz vermeye devam edin yahu...vatan millet konusuna her şartta girerim. Siyasete konu girince çıkarım.

Ben bu forumda siyasi bir savunma yapmıyorum. Bunu defalarca yazdım. İnanmıyor iseniz tinnnnnn

Türkiye nın çıkarı hükümetin çıkarı değil bunu kafana sok bana da o gözle bak

XGAMER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    N-Max 155
    DHL Express seçtiğin için araya PTT girmiyor, hiç bir işin olmuyor. Satın alırken vermiş olduğun mail adres veya cep telefonu numarana bir link geliyor DHL firmasından hemen o linkten kolayca ödüyorsun. Hiç bir ürüne kargo dahil değil. En son DHL Express 30€ dan başlıyordu, sen ürün ekledikçe 3 er 5 er kargo fiyatı da artar. Ama ayrı ayır sipariş edecek olursan her ürün için en az 30€ ödemen gerek. Bence bütçeni ayarlar tek seferde al gitsin.

Motosikleti
    Suzuki DL650 2014
    Mümkünse benden uzak dur sen aslansın senin sözünün üstüne söz söylemek haddimize değil. Kahrolsun akp batsın hükümet...hepsinin......

Gidin birbirinize gaz vermeye devam edin yahu...vatan millet konusuna her şartta girerim. Siyasete konu girince çıkarım.

Ben bu forumda siyasi bir savunma yapmıyorum. Bunu defalarca yazdım. İnanmıyor iseniz tinnnnnn

Türkiye nın çıkarı hükümetin çıkarı değil bunu kafana sok bana da o gözle bak
    Açıklama için teşekkürler. inanırım, neden inanmayayım. Ama "Her şartta gireceğiniz vatan millet konusuna" ısrarlı davetlerime rağmen neden uğramadınız diye merak da etmiyor değilim.
    Adaların işgali konusu orda. Gördüğünüze de eminim.
    Gayet de vatan millet konusunun dibi.

(Çekinmiş olabilirsiniz. onu da anlarım. Bunu da samimi olarak yazıyorum.)

İlaç konusunda, "keşke olmasa" yerine. "Evet, sağlık bakanlığının bu ilacı bu kızımıza ulaştırması gerekir." demenizi beklerdim. Bakın hükümet de demiyorum. Bu kadar bariz bir konuda çekimser kalınca, düşünceler değişiyor haliyle

ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Peki mont burada kaça idi? (Gizli özne)
    Kerem34_ bunu beğendi.

Kerem34_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Alıntı ero__ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Black cafe diye tahmin ediyorum montu fiyat sebebiyle burada satılmıyor. Satılsa 6 7binleri konuşurduk muhtemelen. Türkiye'de deri mont yok hükmünde zaten. Biraz pist tipi montlar falan var o kadar, ss'e uygun. Yazık cruisercilara. Deri monttan aldıkları korumasız montlarla takılıyorlar, su falan da alıyor onlar da cruiserci adamın yağmurla karla işi olmaz allahtan.

Olan deri montlar da ya kalitesiz ya da çok kaliteli. Kalitesizler 2000 lira, kaliteliler +8k'dan başlıyor. Bir tane ben de istiyorum emmmee çok pahalı. Kalitesiz deriye de bulaşılmaz. Deri dediğini alırsın en kötü 10 sene giyer rafa kaldırırsın.
    ero__ bunu beğendi.

Motosikleti
    Açıklama için teşekkürler. inanırım, neden inanmayayım. Ama "Her şartta gireceğiniz vatan millet konusuna" ısrarlı davetlerime rağmen neden uğramadınız diye merak da etmiyor değilim.
    Adaların işgali konusu orda. Gördüğünüze de eminim.
    Gayet de vatan millet konusunun dibi.

(Çekinmiş olabilirsiniz. onu da anlarım. Bunu da samimi olarak yazıyorum.)

İlaç konusunda, "keşke olmasa" yerine. "Evet, sağlık bakanlığının bu ilacı bu kızımıza ulaştırması gerekir." demenizi beklerdim. Bakın hükümet de demiyorum. Bu kadar bariz bir konuda çekimser kalınca, düşünceler değişiyor haliyle
    O ilaç ulaştı zaten sen önce konuyu oku. Ayrıca cekimser falan değilim. Eşekten düşmeyen bilmez derler. Ben de o eşekten düştüğümü yazdım.

Adalar konusunu görmedim ne dememi bekliyorsun. Lozanı mı tartışalım. Atı alan Üsküdar'a çoktan vardı. Kardak hadisesini hatırlarsın. Devlet toprak vermez buna ne AKP nın ne de başka Parti'nin gücü yetmez.
    Zamanında verenleri konuşmak da abesle iştigal

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı ero__ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mont burada satılmıyor. Gerçi deri montların burada uçmuş fiyatı.

---------- Mesajlar birleştirildi - 07:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 07:39 ----------

Alıntı Kerem34_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Black cafe diye tahmin ediyorum montu fiyat sebebiyle burada satılmıyor. Satılsa 6 7binleri konuşurduk muhtemelen. Türkiye'de deri mont yok hükmünde zaten. Biraz pist tipi montlar falan var o kadar, ss'e uygun. Yazık cruisercilara. Deri monttan aldıkları korumasız montlarla takılıyorlar, su falan da alıyor onlar da cruiserci adamın yağmurla karla işi olmaz allahtan.

Olan deri montlar da ya kalitesiz ya da çok kaliteli. Kalitesizler 2000 lira, kaliteliler +8k'dan başlıyor. Bir tane ben de istiyorum emmmee çok pahalı. Kalitesiz deriye de bulaşılmaz. Deri dediğini alırsın en kötü 10 sene giyer rafa kaldırırsın.
    Yok Black Cafe'de tarz olarak sevdiğim montlar var ama herkes bedenden şikayetçi olmuş yurtdışında, dar ve küçükmüş, o nedenle almadım Black Cafe. Bir de korumalarla gelmiyor, ona ayrı koruma almakla uğraşamazdım. Dandik deriyi ben de sevmiyorum. Ss görünümlü deri mont da bana gitmiyor.
    ero__ bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)