Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Rüzgârlı havada sürüş

Motovento
    REKLAM ALANI
    -Black- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki DL650 2014
    Ufak bir hatırlatma olsun. Önce kendime.

Rüzggârlı havada sürüş için ufak hatırlatmalar
    espresso ve tommygun bunu beğendiler.
    Sentis ad medullis!
    Dengeliyorum.com
    youtube.com/we2strom

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Luc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R25 (2019)
    Kısa bir göz gezdridim; Yazıya kontra tekniğini dahil etmeni tavsiye ederim.
    MotoXPR

https://www.youtube.com/@MotoXPR

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Kısa bir göz gezdirecektim, rügarlı havada motora binmekten ne kadar nefret ettiğimi hatırlayıp kapattım. :D

Eline sağlık

Motosikleti
    Suzuki DL650 2014
    Alıntı Luc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kısa bir göz gezdridim; Yazıya kontra tekniğini dahil etmeni tavsiye ederim.
    Detaylı olarak açıklarsanız, isim de vererek ekleyebilirim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:47 ----------

Alıntı killingroad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kısa bir göz gezdirecektim, rügarlı havada motora binmekten ne kadar nefret ettiğimi hatırlayıp kapattım. :D

Eline sağlık
    Keyif için çıkacaksam, ben de hoşlanmıyorum. Rüzgara rağmen vazgeçmediğim zamanlar da, rüzgarsız olduğundaki gibi keyif vermiyor tabii.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Alıntı -Black- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ufak bir hatırlatma olsun. Önce kendime.

Rüzggârlı havada sürüş için ufak hatırlatmalar
    ilk bakışta yine biri hiç bir özet geçmeden bir video linki bırakıp gitmiş deyip linke girmemiştim. Ama girince baktım ki gayet güzel uğraşılıp yazılmış. Yazıyı genel olarak beğendim, hatta sayfayı keşfetmişken başka yazıları da okumaya başladım. Elinize sağlık.

Eline saglik, faydali oldu.

Motosikleti
    Suzuki DL650 2014
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ilk bakışta yine biri hiç bir özet geçmeden bir video linki bırakıp gitmiş deyip linke girmemiştim. Ama girince baktım ki gayet güzel uğraşılıp yazılmış. Yazıyı genel olarak beğendim, hatta sayfayı keşfetmişken başka yazıları da okumaya başladım. Elinize sağlık.
    Beğenmiş olduğunuza sevindim. Malum hepimizin moraller bozuk. Ben de hem kafa dağıtmak için, hem bazı şeyleri tekrar hatırlamak, bazen öğrenmek için, bu işlerle uğraşıyorum. Genç arkadaşlara da faydası olur belki. Özet geçmiyorum, çünkü yazıların ne kadar okunduğunu görmek motivasyon kaynağı oluyor. Onun yolu da istatistikler.
    İlginiz için teşekkürler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:45 ----------

Alıntı konfucyus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eline saglik, faydali oldu.
    Faydalı bulduğunuza sevindim. İlginiz için teşekkürler.
    espresso bunu beğendi.
    Sentis ad medullis!
    Dengeliyorum.com
    youtube.com/we2strom

Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Beğenmiş olduğunuza sevindim. Malum hepimizin moraller bozuk. Ben de hem kafa dağıtmak için, hem bazı şeyleri tekrar hatırlamak, bazen öğrenmek için, bu işlerle uğraşıyorum. Genç arkadaşlara da faydası olur belki. Özet geçmiyorum, çünkü yazıların ne kadar okunduğunu görmek motivasyon kaynağı oluyor. Onun yolu da istatistikler.
    İlginiz için teşekkürler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:45 ----------

Faydalı bulduğunuza sevindim. İlginiz için teşekkürler.
    Özet geçmek derken video linki olsaydı video izlemeyenelr için özet demek istemiştim. Yazı olduğunu söyleseniz özet beklemeden dalardım okumaya zaten.

Nedense son yıllarda daha da arttı bende, videoda anlatılanları anlayamıyorum. Hatta bu yüzden dizileri bile altyazılı izliyorum yoksa konu hakkında kafama bir şey girmiyor, yazı olunca dikkat dağılması daha zor oluyor rahat anlıyorum.

Motosikleti
    Suzuki DL650 2014
    Yazı olduğunu belirteyim bundan sonra, net olarak belli olsun okumak isteyenler için. (videoları genelde thumbnail ile yayınlıyorum zaten)
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Yazı olduğunu belirteyim bundan sonra, net olarak belli olsun okumak isteyenler için. (videoları genelde thumbnail ile yayınlıyorum zaten)
    Videolar sizin blogda olduğu gibi yazıyı tamamlayan şeyler halinde olunca izleyebiliyorum. Ama yalnızca yutube linki verip, aslınd ayazı ile anlatılabilecek bir şeyleri video ile anlatılmasına katlanamıyorum. Bu şekilde ikisi bir arada olunca güzel oluyor.

Motosikleti
    Suzuki DL650 2014
    Geri bildiriminiz için teşekkürler. Bundan sonrası için de yönlendirici olmuş oldu.
    espresso bunu beğendi.
    Sentis ad medullis!
    Dengeliyorum.com
    youtube.com/we2strom

oldcockroach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    Sürekli esen rüzgarda sorun yok ama kesik kesik ve şiddetli etiği zaman ciddi sorun.

Motosikleti
    Suzuki DL650 2014
    Gündemdeyken, bu başlığı da hatırlatayım. Yeni başlayanlar, genç arkadaşlar faydalanır belki.

Rüzgârlı havada sürüş için ufak hatırlatmalar
    espresso bunu beğendi.
    Sentis ad medullis!
    Dengeliyorum.com
    youtube.com/we2strom

Yanal rüzgarlarda ağırlığı peglere vererek motorun ağırlık merkezini aşağıya çekebiliriz bu dengeyi sağlamakta faydalı olur. Motoru bacaklarla sıkı kavramakta motorla sürücüyü bir bütün yapar ve daha güvenli bir pozisyon sağlar. Önden kaymaları önlemek içinde biraz öne kayarak ön tekerleğe daha fazla baskı yapabiliriz. Ayağa kalkarak sağ veya sol pege daha fazla ağırlık verebiliriz gerekiyorsa bacak içleriyle motora baskı yapabiliriz. Bunlar sürekli değil gerektiğinde yapılabilecekler. Bunlar çalışılıp refleks haline getirilebilir gerektiğinde vücut kendiliğinden yapar
    natijax bunu beğendi.

Motosikleti
    Triumph Trident 660
    Ufak bir ekleme; belirlenen ortalama seyir hızını, motosikletin sınırları ölçüsünde daha alt viteste yapmak rüzgarda çok yararlı olacaktır. Örneğin 70 km/saat hızda 5. Viteste yol almak yerine yine bu sürati 3 veya 4. viteste yapmak gerekir. Her durumda birim zamanda yapılan hız aynı olsada, rüzgarda daha yüksek tork üreten alt vitesin kullanılması karşı ve ardçı rüzgara mukavemeti arttırır.

Motosikleti
    Suzuki DL650 2014
    Alıntı motorstorm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yüksek tork üreten alt vitesin kullanılması karşı ve ardçı rüzgara mukavemeti arttırır.
    Haklısınız.
    Yazmadıysam yorum olarak ekleyeyim.
    Virajda, yağışta olduğu gibi, motorun devrini yüksek tork üreten devirlerde tutmak lazım.
    (Müdahale gerektiğinde elimizin altında yeterli güç olması için)
    Sentis ad medullis!
    Dengeliyorum.com
    youtube.com/we2strom

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)