Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Heryer plastik cop

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Arkadaslar,son donemdeki en buyuk takintim bu oldu.vallahi abartmiyorum yaptigim surusten zevk alamaz hale geldim.

dun yine eski yoldan istanbul ayvalik yaptim.

Cevreyi izleye izleye gitmeyi seviyorum ama resmen yol kenarlari copluk haline gelmis.Eskiden boyle birsey yoktu,olsa o zaman da dikkatimi cekerdi.

Simdi kadirga koyuna geldim,ulan zeytinlikliklerin oldugu sahil yolunin kenarlari copten gecilmiyor.

Allah belasini versin bu milletin.Cok icten soyluyorum bunu.
    Voltaren, uthec, pinkcrow7 ve 8 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Voltaren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yoktur.
    "İnsan" diye bir şey kalmadı artık bu memlekette. Ara ki bulasın.

M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Maske çöpüde eklendi onlara sanki kullandıkları iç çamaşırını eskiyince sokağa atıyorlar
    espresso bunu beğendi.

hasangazili - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar RS 200
    Plastiğin dönüştürülmesinin mümkün olmadığını öğrendiğimde yıllarca bizi kandırmışlar dedim. Kendi kendime enayi gibi hissettim kendimi. Oysaki ben o lanet şişenin gerekli kutuya atıldığında tehlike oluşturmadığını düşünüyordum.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Ben bugün Kapıdağ yarımadasını gezdim. Böyle bir doğa harikası bölgenin içine nasıl s.ç.lır yakından şahitlik ettim. Tüm yol kenarları, manzaranın olduğu her yer çöp, bira şişesi, mok içindeydi.
    Voltaren ve espresso bunu beğendiler.

bisikletle geçince daha da yakından hissediliyor. ülke insanı pis. taptıkları arabalarının içinde 5 dakika durmasına tahammül edemiyorlar atıyolar camdan pet şişeyi. çocuğunun boklu bezini atan. küllük boşaltan. pis millet pis.

Ekrem_06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    Bizim kayınbilader İstanbul'dan kaçtı Kazdağları'nda yaşıyor. Yazın ziyarete gittik neyse şaldır şaldır akan bi çeşme vardı. Durup biraz su içelim ikide fotoğraf çekilelim dedik. O güzelim ormanın içinde alkol şişeleri, plastik bardaklar her taraf çöp dolu. Yahu bir çöp kovası yok mu buralarda dedik harbiden yok. Belediyeye yazı yazdık dönüş olmadı. O ormanda bir tek canlı bizler değiliz maalesef içkisini içip arabasına çöpünü koyamıyor vatandaş illa orada kıracak ki çoluk çocuğun hayvanın ayağına batsın diye.. Ha birde pet şişenin içine işeyip camdan fırtatanlar olmuş onlara diyecek lafım yok insanoğluinsancıklar
    Instagram: Ekremalp85
    Youtube: Ekrem Alp

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hırbo bu duyarlı başlık için teşekkür ederim.

Arkadaşlar tek kullanımlık atıklar yüzünden dünya büyük bir plastik çöplüğüne dönüşmek üzere hatta az kaldı desem yeridir. Bunun iki sebebi var:

1) ürün çeşitliliğinin artması ve ürünlerin plastik materyaller ile korunuyor olması. Marketlerde satılan tüm yiyecek ve içecekler korunmak amacıyla plastik ile kaplı. Dolayısıyla insan tüketimine sunulan her ürün doğaya bir miktar plastik atık olarak geri dönüyor.

2) çevre bilincinden yoksun insan toplulukları. bu insanlar doğanın ırzına geçer gibi tüketip çöplerini açık alanlara atmakta mahsur görmüyorlar.

Şu fotoğrafa iyi bakın:

Okyanuslarda çöp kıtaları oluşmuş durumda. Evet bildiğin okyanusun ortasında devasa plastik çöp kıtaları var.

Bu gidişe bir dur demek lazim ama nasıl olacak?

TIGERSHARK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Çözümü basit. ufak tefek araç gereçlerin plasitkten yapılmasını yasaklayacaksın. Şişeleri de depozitolu yapacaksın. Götüren atsa bile illa ki birileri toplayacaktır

E.Yzr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R25 Abs, CRF 250L
    Cidden doğayı katletme uğruna her şeyi yapıyor bu millet. Her yer çer çöp. Belediyelerin de suçu var, hadi millet pis atıyor, belediyelerin de bu noktalara çöp kutusu koyması ve haftada bir de olsa çöpçüleri bu bölgelere göndermesi lazım. Ama kimin umurunda ki!?

Eskiden insanlar göçebe hayatlar yaşarlarken doğaya sıfır atık ile gelip geçiyorlardı bu dünyadan. Ben hatırlıyorum, seksenli yıllarda köylerde çöp konteyneri falan yoktu çünkü çöp diye bir şey yoktu. Sonra şehirleşme arttı. Şimdi bizim köyde bile büyük çöp konteynerleri var. Derelere plastik çöp atıyor köylüler. Su kanalları plastik çöpler ile dolu. Tarım ilacı kutusunu bile su kanalına atıyorlar. Bizzat ben gözümle görüyorum bunları..
    espresso bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eskiden insanlar göçebe hayatlar yaşarlarken doğaya sıfır atık ile gelip geçiyorlardı bu dünyadan. Ben hatırlıyorum, seksenli yıllarda köylerde çöp konteyneri falan yoktu çünkü çöp diye bir şey yoktu. Sonra şehirleşme arttı. Şimdi bizim köyde bile büyük çöp konteynerleri var. Derelere plastik çöp atıyor köylüler. Su kanalları plastik çöpler ile dolu. Tarım ilacı kutusunu bile su kanalına atıyorlar. Bizzat ben gözümle görüyorum bunları..
    Al istee aynen dedigin gibi burada da.
    Simdi amcama geldim,edremit hava alanina 1 km mesafedeki tarlasina giderken izmir anayolunun hemen dibindeki mezarligin fotoları.
    daha yeni cektim

Buradaki butun tarla yollari bu halde desem abartmis olmam..

inzell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Görüntüler rahatsız edici kesinlikle, ama önemli bir konu daha var. Hepimiz günlük ne kadar çöp ürettiğimizi biliyoruz. Bu insanlardan tek farkımız bizler çöp kutusuna atıyoruz, fakat çöplerin biriktiği dünya, aynı dünya. Etraftaki çöplerden ziyade kendimizle ilgili sorunu çözmemiz gerekiyor.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı inzell adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Görüntüler rahatsız edici kesinlikle, ama önemli bir konu daha var. Hepimiz günlük ne kadar çöp ürettiğimizi biliyoruz. Bu insanlardan tek farkımız bizler çöp kutusuna atıyoruz, fakat çöplerin biriktiği dünya, aynı dünya. Etraftaki çöplerden ziyade kendimizle ilgili sorunu çözmemiz gerekiyor.
    Dogru diyosun.Ama yani su nasil bir ortamdir ya.Eurodporrts bisiklet yarislarini izliyorum adamlarin koylerine bakiyorum bir de bizimkilere..maymun seviyesindeyiz adamlara gore.

https://tr.euronews.com/2021/07/03/a...esi-gerekenler

Ne varsa su avrupada var.Ellerini cabuk tutup su plastigi acilen kaldirmalari lazim

Alıntı Hırbonen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Al istee aynen dedigin gibi burada da.
    Simdi amcama geldim,edremit hava alanina 1 km mesafedeki tarlasina giderken izmir anayolunun hemen dibindeki mezarligin fotoları.
    daha yeni cektim

https://i.ibb.co/bNgm0FC/IMG-20210926-121727.jpg

https://i.ibb.co/VvBFMyK/IMG-20210926-121640-1.jpg

https://i.ibb.co/0jL8L2B/IMG-20210926-121600-1.jpg

Buradaki butun tarla yollari bu halde desem abartmis olmam..
    Her yer ama her yer bu şekilde.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:22 ----------

Alıntı inzell adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu konu insanların inisiyatifine bırakılacak kadar basit bir mevzu değil. Dünya devi ülkelerin acilen bir eylem planı hazirlamalari lazim. Amerikan başkanı dahil herkesi devreye sokmalıyız.

inzell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Hırbonen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dogru diyosun.Ama yani su nasil bir ortamdir ya.Eurodporrts bisiklet yarislarini izliyorum adamlarin koylerine bakiyorum bir de bizimkilere..maymun seviyesindeyiz adamlara gore.

https://tr.euronews.com/2021/07/03/a...esi-gerekenler

Ne varsa su avrupada var.Ellerini cabuk tutup su plastigi acilen kaldirmalari lazim
    Evet onlar çöp kutusuna atmayı daha iyi öğrenmiş. İşin kötüsü Avrupa'nın çöplerini ithal ediyoruz, bizdekiler yetmiyormuş gibi.

Ayrıca bir konu daha var, çöp kutusuna atılan her çöp orada durmayabiliyor. Kontrolsüz bırakılan çöpler rüzgarla, hayvanların karıştırmasıyla dağılabiliyor. Plajda, piknikte bile bi rüzgar geliyor poşetler kağıtlar havada, çoğu da peşinden koşmuyor. Sorsan çöp sorunu konusunda duyarlıdırlar.

Alemcilerin çok büyük bir kısmı kafası güzel olduktan sonra çöpüyle uğraşmıyor. Jandarma ise o insanlarla uğraşacağına, izini bile bırakmayacak kampçının peşinden koşuyor, çadır kurmak yasak diye.

Yazın yayla evlerine çıkan insanlar çöplerini aşağı indirmek yerine bir yer belirleyip ne varsa oraya atıp biriktiriyor. Yarısı rüzgardan uçup gitse de ceset kokan çöp yığını orada kalmaya devam ediyor. Doğu Karadeniz yaylalarının çoğu bu durumda. Yeşilin Y'sini bile haketmeyen oradaki insanlar, iki yabancı gelince hemen bekçi moduna geçiyor, buralar bizim diye. )

Kısacası çöp sorununun çeşitli sebepleri var, büyük bir kısmı da devlet destekli.
    espresso bunu beğendi.
    www.motorumla.net

vlad1462 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bişeyler

Sezon sonu millet pisliğini bıraktı gitti şimdi istanbulu kirletecekler oranın belediyesinde hizmet sıfır sivrinekten geçemiyorsun 5 metre yukarı su çıkmaz köpekleri korkusuz taş atıyorsun gülüyor umurunda olmuyor chp vardı çalışmıyor diye dsp ye verdiler oda aynısı akp li belediye olmadığı için mi devlet yardım etmiyor bilemiyorum

uthec - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 700 Youtube: /yolavcisi
    benim de ıslak mendil atıkları çok gözüme batıyor artık..heryerdeler...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)