Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12311 ... SonuncuSonuncu

2021 Kuzey Avrupa Gezi planım

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    falcon flash 100
    Merhaba arkadaşlar yeni bir gezi turumun duyurusu ile birlikteyiz.

Geçen sene ( 2020 ) Avrupa turu yapmak istemiş fakat salgın hastalık nedeniyle yapamamıştım. Onun yerine ikinci Türkiye turu yapmıştım.
    Kısmetse geçen sene yapamadığım turu bu sene yeni motosikletim ile yapmak istiyorum. Gecen gezide olduğu gibi bu gezimde de araç takip sisteminin şifresini sizlerle paylaşmak ve anlık olarak takip etmek isteyen arkadaşlarım içinde farklı bir aktivite olsun istiyorum.

GÜZERGAH: GİDİŞ
    1 - Küçükyalı / Maltepe / İstanbul
    2 - Hamzabeyli / Edirne
    3 – Rusçuk / Bulgaristan
    4 – Bükreş / Romanya
    5 - Kaloşvar / Romanya
    6 – Macaristan
    7 – Solvakya
    8 – Varşova / Polonya
    9 – Kaunas / Litvanya
    10 – Riga / Letonya
    11 – Talin / Estonya
    12 – Helsinki / Finlandiya
    13 – Nordkapp / Norveç

DÖNÜŞ :
    1 – Nordkapp / Norveç
    2 – Stokholm / İsveç
    3 – Malmö / isveç
    4 – Kopenhag / Danimarka
    5 – Hamburg / Almanya
    6 – Nürnberg / Almanya
    7 – Linz / Avusturya
    8 – Viyana / Avusturya
    9 – Budapeşte / Macaristan
    10 – Belgrad / Sırbistan
    11 – Sofya / Bulgaristan
    12 – Edirne / Türkiye
    13 – Küçükyalı / Maltepe / İstanbul

HAREKET ZAMANI: 23 Ağustos 2021 saat: 08:00

TAKİP: secumore1818.com sitesinden anlık olarak takip edebilirsiniz. Yurtdışında ne kadar çalışır bilmiyorum.
    Kullanıcı adı: 34DJS041
    Şifre: 123456

Not: Takip sitesine girmeden önce Türk bayrağının üzerine tıklarsanız sitenin dili Türkçe oluyor. Siteye girdikten sonra sol köşede takip yazısına tıklarsanız anlık olarak hız ve konumu görürsünüz. Playback yazısına tıklarsanız sol köşede çıkan tarih aralığından görmek istediğiniz zamanı ve üst orta köşede hız yazısından oynatma hızını seçebilirsiniz. Oynat tuşu ile de oynatmaya başlayabilirsiniz.

Not: Yeme içmenin büyük bölümünü buradan götüreceğim yemeklerle halletmek istiyorum. Konaklama büyük ihtimal çadır şeklinde olacağını zannediyorum.

Not: Bu rota tahmini olup uymayabilirim anlık olarak değiştirebilirim.

LÜTFEN DİKKAT: Her ne kadar zaman ve güzergâh belirtmiş olsam da geziye çıkmayabilirim veya zamanı değiştirebilirim veya belirtilen rotayı değiştirebilirim veya gezinin herhangi bir anında hiçbir mazeret belirtmeden geri dönebilirim.

Bunu bir eğlence aktivite olarak düşünün ve beklentinizi yüksek tutmayın.

Buda videosu izlerseniz memnun olurum.

Not: instagram hesabım: ismetsanli34
    tommygun, espresso, RoofRoof ve 12 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Ooo süper haber, eminim çok keyifli olacaktır. Şimdiden merakla bekliyoruz İsmet abi
    Takipteyiz
    Allah kazasız, belasız gidip gelmeyi nasip etsin abi.

Motosikleti
    falcon flash 100
    Alıntı vandamme adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ooo süper haber, eminim çok keyifli olacaktır. Şimdiden merakla bekliyoruz İsmet abi
    Takipteyiz
    Allah kazasız, belasız gidip gelmeyi nasip etsin abi.
    Teşekkür ederim. Umarım güzel bir gezi olur.

uthec - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 700 Youtube: /yolavcisi
    haydi bakalım hayırlı yolculuklar. takipteyiz.
    Youtube: YOL AVCISI

Motosikleti
    falcon flash 100
    Alıntı uthec adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    haydi bakalım hayırlı yolculuklar. takipteyiz.
    Teşekkür ederim.

inzell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yurtdışı seyahat hala mantıklı değil sanki, sürpriz PCR testleri yakıt + yeme içme bütçesiyle yarışabilir. :/
    espresso bunu beğendi.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    abi ülkeye girişlerde karantina, test süresi vs. yok mu iyi araştır.

olursa cok süper olur, merakla beklıyoruz.

Guven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Crf 250 L
    Hayırlı yolculuklar olsun.
    Umarım gönlünüze göre olur.

Motosikleti
    Yok.
    Hayirli yolculuklar dilerim.
    Eğer Turkiye'de Biontech ile 2 doz aşı olup üstünden 14 gün geçmiş ise bir problem olmayabilir ama yine de siz yola çıkmadan önce her ülkenin bu konudaki tedbirlerini arastirmanizi tavsiye ederim. Eğer otobanda kullanmayı düşünüyorsanız bazı ülkelere girişlerde Vignetalmaniz gerekiyor. Bulgaristan, Macaristan, Avusturya, Slovenya bildigim bir kaç tanesi.
    Ağustos sonu gibi yola.cikiyorsunuz ve kuzey Avrupa'daki gittiğiniz için cadirinizin ve uyku tulumunuzun motosiklet kiyafetlerinizin soguga dayanıklı olmasına dikkat edin. Gitmek istediğiniz zamanlar o bölgeler soğuk oluyor.

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Şimdiden yolun açık olsun İsmet abi.

İsmet abi EU vatandaşısin sanırım, doğru mu ?

Öyleyse EU sınırları içinde bir çok ülke test/kontrol istemeyebilir. Yunanistan kurallarını okudum dun, EU vatandaşlarından ve oturumu olan EU vatandaşlarından istemiyormus.

Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Abi iyi yolculuklar. Kazasız belasız umarım tamamlarsın.
    Nacizane tavsiyem, su geçirmez 3 mevsim bi çadır al. Bim'den aldığımız çadırlarla sakın yola çıkma. (eski videolarından hatırladığım kadar çadır çok iyi değildi sanırım yanılıyor olabilirim).
    uyku tulumu mutlaka al. gideceğin tarih yazın sonu olduğu için kuzeydeki iklim çok sert olabilir. yağmurlu olabilir. (diyeceksin otelde kalırız, kalırsın da çok masraflı olur kuzey ülkeleri gereksiz pahalı).
    Yağmurluk da olmazsa olmaz.

Not: Transit geçiş yapacağım dersen karantina olan ülkelerden, karantinasız geçebilirsin diye tahmin ediyorum. Aklına bulunsun.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    İsmet abi hayırlı yolculuklar. Keşke sponsorluk tarzı birşeyler olsa da masrafları aza çeksen.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    falcon flash 100
    Alıntı inzell adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yurtdışı seyahat hala mantıklı değil sanki, sürpriz PCR testleri yakıt + yeme içme bütçesiyle yarışabilir. :/
    Ben iki doz biontech aşımı oldum bunları da pasaportlarıma işlettim. Bir iki turizm firmasını aradım yeterli dediler ama sürpriz olur biri kabul etmez test, karantina diye tutturursa ne yapacağımı bilmiyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:21 ----------

Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi ülkeye girişlerde karantina, test süresi vs. yok mu iyi araştır.

olursa cok süper olur, merakla beklıyoruz.
    Önceki arkadaşa dediğim gibi iki doz aşımı oldum bunları da pasaportlarıma işlettim. Bir, iki turizm firması yeterli dedi yinede sorun çıkar mı bilmiyorum. Umarın biri 15 gün karantina demez.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:23 ----------

Alıntı guven61 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı yolculuklar olsun.
    Umarım gönlünüze göre olur.
    Teşekkür ederim. Bir daha kuzeye yolculuk yapabileceğimi zannetmiyorum o yüzden umarım sorun çıkmadan gidip gelirim hayırlısı ile.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:25 ----------

Alıntı Cenk Ayvaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayirli yolculuklar dilerim.
    Eğer Turkiye'de Biontech ile 2 doz aşı olup üstünden 14 gün geçmiş ise bir problem olmayabilir ama yine de siz yola çıkmadan önce her ülkenin bu konudaki tedbirlerini arastirmanizi tavsiye ederim. Eğer otobanda kullanmayı düşünüyorsanız bazı ülkelere girişlerde Vignetalmaniz gerekiyor. Bulgaristan, Macaristan, Avusturya, Slovenya bildigim bir kaç tanesi.
    Ağustos sonu gibi yola.cikiyorsunuz ve kuzey Avrupa'daki gittiğiniz için cadirinizin ve uyku tulumunuzun motosiklet kiyafetlerinizin soguga dayanıklı olmasına dikkat edin. Gitmek istediğiniz zamanlar o bölgeler soğuk oluyor.
    Bildiğim kadarı ile Bulgaristan'da motosikletler için vinetga yok. Bazılarında otobandan çıkarken ödeme yapıyorsun ama hangi ülkelerde sınırda vinetga alıyorsun onu bilmiyorum artık onları da kapıda soracağım.

Soğuk ve yağmurdan çekiniyorum. Yeni yağmurluk ve en kalın mat, uyku tulumu, termal içlik aldım. Bu günde bot ve eldiven baktım fakat beğenemedim onları da kısmetse
    yola çıkmadan alacağım.

Esasında temmuz sonu çıkmak istiyordum bazı işlerimi anca bitirebildim biraz geç oldu ama artık kısmet.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:32 ----------

Alıntı gurcanozturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şimdiden yolun açık olsun İsmet abi.

İsmet abi EU vatandaşısin sanırım, doğru mu ?

Öyleyse EU sınırları içinde bir çok ülke test/kontrol istemeyebilir. Yunanistan kurallarını okudum dun, EU vatandaşlarından ve oturumu olan EU vatandaşlarından istemiyormus.
    Bende Bulgar pasaportu da var iki doz biontech aşımı da oldum ve pasaportlarıma işlettim umarım yeterli olur.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:34 ----------

Alıntı Tundzhay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi iyi yolculuklar. Kazasız belasız umarım tamamlarsın.
    Nacizane tavsiyem, su geçirmez 3 mevsim bi çadır al. Bim'den aldığımız çadırlarla sakın yola çıkma. (eski videolarından hatırladığım kadar çadır çok iyi değildi sanırım yanılıyor olabilirim).
    uyku tulumu mutlaka al. gideceğin tarih yazın sonu olduğu için kuzeydeki iklim çok sert olabilir. yağmurlu olabilir. (diyeceksin otelde kalırız, kalırsın da çok masraflı olur kuzey ülkeleri gereksiz pahalı).
    Yağmurluk da olmazsa olmaz.

Not: Transit geçiş yapacağım dersen karantina olan ülkelerden, karantinasız geçebilirsin diye tahmin ediyorum. Aklına bulunsun.
    Tavsiyelerin için teşekkür ederim. Soğuk ve yağmurlu olacak gibi çadır işini bilmiyorum ama yağmurluk, kalın mat, termal içlik, uyku tulumu aldım ayrıca havaleli olmazsa battaniye de almayı düşünüyorum.

Aşı, karantina, test işleri tam bir sürpriz olacak. Transit işini hatırlatmanız iyi oldu karantina diyen olursa söyleyeceğim bakalım işe yarayacak mı?

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:41 ----------

Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İsmet abi hayırlı yolculuklar. Keşke sponsorluk tarzı birşeyler olsa da masrafları aza çeksen.
    Artık yaş ilerliyor kuzey için o yüzden sponsor falan beklemeden bir an önce çıkmak istiyorum.

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı yaşlıveacemi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben iki doz biontech aşımı oldum bunları da pasaportlarıma işlettim. Bir iki turizm firmasını aradım yeterli dediler ama sürpriz olur biri kabul etmez test, karantina diye tutturursa ne yapacağımı bilmiyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:21 ----------

Önceki arkadaşa dediğim gibi iki doz aşımı oldum bunları da pasaportlarıma işlettim. Bir, iki turizm firması yeterli dedi yinede sorun çıkar mı bilmiyorum. Umarın biri 15 gün karantina demez.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:23 ----------

Teşekkür ederim. Bir daha kuzeye yolculuk yapabileceğimi zannetmiyorum o yüzden umarım sorun çıkmadan gidip gelirim hayırlısı ile.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:25 ----------

Bildiğim kadarı ile Bulgaristan'da motosikletler için vinetga yok. Bazılarında otobandan çıkarken ödeme yapıyorsun ama hangi ülkelerde sınırda vinetga alıyorsun onu bilmiyorum artık onları da kapıda soracağım.

Soğuk ve yağmurdan çekiniyorum. Yeni yağmurluk ve en kalın mat, uyku tulumu, termal içlik aldım. Bu günde bot ve eldiven baktım fakat beğenemedim onları da kısmetse
    yola çıkmadan alacağım.

Esasında temmuz sonu çıkmak istiyordum bazı işlerimi anca bitirebildim biraz geç oldu ama artık kısmet.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:32 ----------

Bende Bulgar pasaportu da var iki doz biontech aşımı da oldum ve pasaportlarıma işlettim umarım yeterli olur.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:34 ----------

Tavsiyelerin için teşekkür ederim. Soğuk ve yağmurlu olacak gibi çadır işini bilmiyorum ama yağmurluk, kalın mat, termal içlik, uyku tulumu aldım ayrıca havaleli olmazsa battaniye de almayı düşünüyorum.

Aşı, karantina, test işleri tam bir sürpriz olacak. Transit işini hatırlatmanız iyi oldu karantina diyen olursa söyleyeceğim bakalım işe yarayacak mı?

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:41 ----------

Artık yaş ilerliyor kuzey için o yüzden sponsor falan beklemeden bir an önce çıkmak istiyorum.
    Are COVID-19 tests required to travel to Bulgaria?
    Anyone entering Bulgaria will be required to present a negative PCR test, no older than 72 hours, or get tested within 24 hours of arrival.
    Arrivals who are fully vaccinated or recovered from COVID-19 are exempt.

Is public transportation open in Bulgaria?
    Public transportation in Bulgaria is operating.

Diger ulkeleri de arastirmak lazim tek tek.

Motosikleti
    falcon flash 100
    Alıntı gurcanozturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Are COVID-19 tests required to travel to Bulgaria?
    Anyone entering Bulgaria will be required to present a negative PCR test, no older than 72 hours, or get tested within 24 hours of arrival.
    Arrivals who are fully vaccinated or recovered from COVID-19 are exempt.

Is public transportation open in Bulgaria?
    Public transportation in Bulgaria is operating.

Diger ulkeleri de arastirmak lazim tek tek.
    Bir, iki turizm firmasına danıştım iki doz biontech olup pasaportunuza işletmek yeterli dedi ama arada farklı uygulama yapan ülkeler var mı bilmiyorum.

Artık kısmet umarım sorun çıkaran olmaz.

bursalıali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial RX3İ EVO-Honda Falcon NX4- FYM 250
    Kuzey Avrupa turunu çok rahat tamamlayacağından en ufak bir kuşkum yok İsmetim. Bu azim, bu şevk sende olduğu müddetçe, korkarım seneye-- Arkadaşlar bana
    biraz müsaade ; şöyle bir dünya turu yapıp dönecem -- dersin. Yok, yok bunu espri falan diye hiç algılama . En azından bu fikri ilk dile getiren bu fakir
    olsun istedim. Rabbim bu sendeki DEMİRDEN BEYGİRLE YOLDA OLMAK sevgisini ,hiç sona erdirmeye. Salimen gidip dönmen dileklerimizle . Yolun , gönlün,
    bahtın hep açık olsun. Mithat hocamın tabirini kullanıyorum, vesselam.

Abi bu videoyu hızlıcana izle. eğer bu tarz dandik çadır alırsan gerçekten çok üzülürsün. 100-200 tl fazla ver kafan rahat etsin.

3 mevsim 2 katmanlı çadır almanı tavsiye ederim. hafif kuçük ve nispeten hızlı kurabileceğin bişey olursa daha iyi olur.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:32 ----------

hiç olmadı git dechatlondan bi çadır al abi. 2 saniyede kurulanlara bulaşma ama çok gereksiz yer kaplıyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:37 ----------

https://urun.n11.com/bot-ve-ayakkabi...BoCpekQAvD_BwE

ben bu ayaklar için yağmurluğu kullanıyorum. gerçekten çok başarılı su geçirmiyor kesinlikle. bence değerlendirmende fayda var. motosiklet botu üzerine giyer sıfır ıslanman olur. çünkü yağmurla karşılaşma riskin yüksek abi.
    espresso bunu beğendi.

erensel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hunk
    Abi hayırlı ve keyifli yolculuklar dilerim.
    Çok imreniyorum sana valla

joshua - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLX 250 (2016) KLR 650 (2006)
    İsmet Bey ağabeyim, Youtube üzerindeki gezi planı videonu izledim, çok güzel bir rota ve senin yapacağına şüphem yok, sadece yola çıkmakta çok gecikme derim sebebi hava şartları, Ağustos ayında Hollanda’da ceketle geziyorduk sen çok daha kuzeye gideceksin orada iyice havalar soğuyacak, ona uygun olarak ekipmanını gözden geçir, uyku tulumu almışsın, bir an önce yola düş derim.

Birde, motosiklet monto pantolonu (kışlık) almışsındır, ama yinede ona benzer rüzgarı geçirmeyen eğer üşürsen diye ekstradan onların üzerine giyecen dechatlondan kayak pantolonu alabilirsin. sıcacık olur. Eldivenler çok önemli abi. hem soğuktan hem de yamurdan koruması lazım.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12311 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)