Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

BJK yüzünden kafamda saç kalmadı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    cb250r
    boyle bir konu açmak yasaksa silinsin.

Hani derler ya ben böle aşkın ızdırabını seveyim diye..

Sigara dahil hayatımdaki bütün kötü alışkanlıkları bıraktım, ama Beşiktaş sevdasını içimden atamadım.

Şuan benim gibi Beşiktaş yüzünden kafayı yiyenler buyrun hislerinizi alayım.

Bjk yüzünden bi 5 sene yaşlanmadıysam bende birşey bilmiyorum.

Not: Rica ederim konuyu çirkinleştirmeyelim.
    Justforfun bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    oldcockroach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    Sen dandirik takımlara yenil beraber kal sonra bu oldu ne oldu hurmalar tırmalar oldu.Geçmiş olsun ccumartesi günü parçalarlar bizi.Bak gör cumartesi biz attıkça gs atacak atamadığı yerde attırtacaklar.

Motosikleti
    cb250r
    Yok aga ateş bastı içimi.

Sigara da içemiyorum, dışarı da çıkamıyorum cumartesiye kadar hayat zehir.

Ekarademir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Adımı Fenerbahçeli futbolcunun adından almışım. Doğuştan Fenerbahçeliyim yani. Bizimde durumumuz farklı değil. O kadar zaman BJK yenilsin diye bekle sonra sende yenil. Akıl alır gibi değil.

Çok fanatiktim eskiden. Neyseki sonra izlemeyi bıraktım. Akıl sağlığım için. Fanatiklik iyi birşey değil. Babam ve kardeşim saç baş yoluyor şimdi. Benimse pek umrumda olmadı bu günkü maçlar.
    espresso ve Shrieker bunu beğendiler.

Motosikleti
    falcon flash 100
    Alıntı Mr.wind adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Konu futbol olacak mümkün değil.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    boyle bir konu açmak yasaksa silinsin.

Hani derler ya ben böle aşkın ızdırabını seveyim diye..

Sigara dahil hayatımdaki bütün kötü alışkanlıkları bıraktım, ama Beşiktaş sevdasını içimden atamadım.

Şuan benim gibi Beşiktaş yüzünden kafayı yiyenler buyrun hislerinizi alayım.

Bjk yüzünden bi 5 sene yaşlanmadıysam bende birşey bilmiyorum.

Gassaray bitti demeden bitmezz..
    herkes rutbesini bilecekk dsdssas

Yav cidden uzuluyonuz mu boyle ? Yani futbolcularin kazandiklarini dusununce kafayi bence cok takmamak lazim sanki ;)

oldcockroach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    Alıntı Hırbonen adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Yav cidden uzuluyonuz mu boyle ? Yani futbolcularin kazandiklarini dusununce kafayi bence cok takmamak lazim sanki ;)
    Cinconlu bir dur takmıyoruz o kadar anlık bu yarına hiç bir şey kalmaz yine dolar enflasyon siyaset derken unuturuz
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    cb250r
    Alıntı Ekarademir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Adımı Fenerbahçeli futbolcunun adından almışım. Doğuştan Fenerbahçeliyim yani. Bizimde durumumuz farklı değil. O kadar zaman BJK yenilsin diye bekle sonra sende yenil. Akıl alır gibi değil.

Çok fanatiktim eskiden. Neyseki sonra izlemeyi bıraktım. Akıl sağlığım için. Fanatiklik iyi birşey değil. Babam ve kardeşim saç baş yoluyor şimdi. Benimse pek umrumda olmadı bu günkü maçlar.
    Ben onu yapamadim bi turlu, fanatik kelimesini pek sevmem ama, hayatimda cok buyuk yeri var Bjk nin.

Dinamo kiev e 6-0 yeniligimizin gecesi sabaha kadar uyuyamamis, ertesi gun migren agrisindan kus Allah kus ise gidememistim..

1004 ten inonu yikilana kadar her sene kombinem vardi. Carsida icer icer stada yururduk.. Hey gidi gunler be..

Sevincten de agladik, ama cogunluk kafayi yemekten agladik..

Ben de biliyorum akil kari degil, alti ustu futbol. Belki de icimizde bi bosluk var, onu dolduracak birseyler ariyoruz. Bilemiorum..

Ama sanirim bu sevda mental anlamda zarar veriyor, bir yolunu bulup zaklasmam lazim..

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:59 ----------

Alıntı yaşlıveacemi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Konu futbol olacak mümkün değil.
    yok be Abi, yaraliyiz sadece icimizi dokelim dedik.. sigara yok, alkol yok, disari da cikamiyoruz bi dertleselim iyi gelir dedik

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:01 ----------

Alıntı Hırbonen adlı üyeden alıntı Mesajı göster

uzulmek ne kelime kafamda sac kalmadi aga yaslandim

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beşiktaş'ı takip etmeyi 2007 de bıraktım. Tavsiye ederim çok güzel oluyor. Türkiye de futbul taraftarlığı kanser başlangıcı demek.
    Mr.wind ve espresso bunu beğendiler.

Kerem34_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Türkiye de futbol takip etmeyi bırakmadım çünkü hiç başlamadım. Dünyanın en rezil liglerinden biri, üzerinde bu kadar oyun oynanan, şike dönen, kara para aklanan başka bir lig var mı bilmiyorum. Derbi bile olsa açıp Acun'un kanalındaki çoluk çocuğun boks maçını izliyorum, daha verimli oluyor.
    tommygun, Mr.wind, espresso ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Olacak iş değil..
    Atadan, aileden Galatasaray'lıyız.
    Ne güzel, lig bitti, şampiyonluk seneye deyip, sineye çekmişken,
    bu BJK'nin yaptığı iş değil..
    Şimdi hesap kitap:
    Göztepe GS'nin alt takımı gibi.
    Bjk bu takımla oynayacak.
    Kesinlikle ya transfer edecez diye futbolcuya gaz ya da teşvik primi verecek birileri.
    2 gol averaj var!
    İkisi de yenilse, Fenerbahçe'de potada ( Günahım kadar sevmem )
    Ama adil olmak gerekirse, ilk üç takım da şampiyon benim gözümde.
    Arada 1-2 puan olması benim için anlam ifade etmiyor.
    Çook zor süreçlerden geçti herkes.
    Fener iyi toparladı. Bu başkanlara rağmen helal olsun.
    Sergen, büyük fulbol adamı.
    Fatih Terim, başlı başına faktör..
    Son olarak, kimsenin burnu bile kanamasın, şampiyonluk kimin olursa olsun. Ama en çok bizim olsun 😎

Motosikleti
    cb250r
    Alıntı Kerem34_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Türkiye de futbol takip etmeyi bırakmadım çünkü hiç başlamadım. Dünyanın en rezil liglerinden biri, üzerinde bu kadar oyun oynanan, şike dönen, kara para aklanan başka bir lig var mı bilmiyorum. Derbi bile olsa açıp Acun'un kanalındaki çoluk çocuğun boks maçını izliyorum, daha verimli oluyor.
    @kerem34 konudan bagimsiz olarak birkac sey soylemek istiyorum. Akli basinda, seviyeli, olgun ve mantikli ne guzel yorumlar yapiyorsun. Sadece bu konuda degil, her konuda yazdiklarin saglam ve karakterli.

Sen ve senin gibiler bu ulkenin aydinlik yuzusunuz, ulkeme dair umitlerimi canli tutan cok az faktorlerden birisiniz. Vallahi gururlaniyorum. Soylemeden gecemezdim.
    Kerem34_ bunu beğendi.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Futbolu takip etmiyorum hiç ilgimi çekmedi. Öğrencilik ve gençlik yıllarımda Beşiktaş'da yaşamıştım, sırf bu yüzden soran olursa Beşiktaş'lıyım diyorum, yendiyse az bi sevinir gibi oluyorum ama yenilirse de pek takmıyorum.

Zaten endüstri halini almış futbol için oyuncular milyonlar kazanıyorken, klupler biz sıradan insanların aklının almayacağı paralar çevirirken bir de bazen paraları düzgün kullanmayıp yedik bittik battık haydi 10 lira 20 lira feda falan deyip taraftardan para almaya çalışıyorlar işin o tarafına daha da sinir oluyorum.

Bunun dışında Beşiktaş'ın futbol takımından çok Çarşı grubuna sempatim var, muhalif kıtlığı çekilen bir ülkede az biraz muhalefet yaptıkları için sanırım.
    Mr.wind ve gurcanozturk bunu beğendiler.

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    Alıntı Ekarademir adlı üyeden alıntı Mesajı göster

BJK nedir? Hayır konuya o kadar uzağım ki çıkaramadım. Galiba en son 1987 de duymuştum bu kelimeleri...
    Biliyorsan konuş,ibret alsınlar...
    Bilmiyorsan sus ki,seni ADAM sansınlar...

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Galatasaray şampiyon tebrik etmek lazım.
    espresso bunu beğendi.

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Konu sahibi yanlış anlamasında, durum çok saçma.. Beşiktaş kim ki? Annan mı baban mı? 5 Yıl yaşlanmışsın.. Yahu kardeşim bu takımların hepsi birer şirket, hepsi para için orada... Ya sen? Yani bir takımı tutmanı, sevmeni, sempati duymanı net bir şekilde anlayabilirim de, sonrasına akıl sır erdiremem..

Bence kendini silkeleyip, bilmem kaç yıllık hayatımda, Beşiktaş'ın ya da X Takımın bana faydası ne diye bir sorsan, hayatın daha güzel yerlere gidecektir.
    espresso, gurcanozturk ve tayfunley bunu beğendiler.

selimonurr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07
    Alıntı Levent adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Konu sahibi yanlış anlamasında, durum çok saçma.. Beşiktaş kim ki? Annan mı baban mı? 5 Yıl yaşlanmışsın.. Yahu kardeşim bu takımların hepsi birer şirket, hepsi para için orada... Ya sen? Yani bir takımı tutmanı, sevmeni, sempati duymanı net bir şekilde anlayabilirim de, sonrasına akıl sır erdiremem..

Bence kendini silkeleyip, bilmem kaç yıllık hayatımda, Beşiktaş'ın ya da X Takımın bana faydası ne diye bir sorsan, hayatın daha güzel yerlere gidecektir.
    Hocam içindeki tutkuya öyle şıp diye dur diyemiyorsun ki. Birçoğumuz çocukluğumuzdan beri bu takımların kültürüyle büyüdük. Hatta şimdiki bebeklere doğumdan sonra ilk giydirilen şey takımların kıyafetleri oluyor hastanede. Kimisi babadan, dededen, amcadan, abiden öyle yetiştirildi. Ben eski fotoğraflarıma bakıyorum ya babamla maçtayız, ya evde Bjk tişörtüyle foto çekilmişiz, yada 6 yaşıma girmişim Bjk amblemli pastamı üflüyorum vs bir ton anısı var.

Sen de öyle etkileniyorsun çevrenden. Onlar sana Sergen'i anlatıyor, sen gidip Sergen hocayken şampiyonluğu görelim diye heveslenirken birden hayal ettiğin şeyler tersine dönüyor. Bu stres değil 5 sene götürmek, maç anında çok kişiyi kalpten götürmüştür. Hee bu saatten sonra yapılacak en doğru şey ne olur derseniz, kendi çocuklarımızı böyle fanatik yetiştirmemek olur sanırım. Zaten diğer arkadaşların da dediği gibi bu ülkede futboldan keyif alma işi çoktan bitti. Takımlara bağımlılık var sadece. Sevgiler..

Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Alıntı selimonurr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam içindeki tutkuya öyle şıp diye dur diyemiyorsun ki. Birçoğumuz çocukluğumuzdan beri bu takımların kültürüyle büyüdük. Hatta şimdiki bebeklere doğumdan sonra ilk giydirilen şey takımların kıyafetleri oluyor hastanede. Kimisi babadan, dededen, amcadan, abiden öyle yetiştirildi. Ben eski fotoğraflarıma bakıyorum ya babamla maçtayız, ya evde Bjk tişörtüyle foto çekilmişiz, yada 6 yaşıma girmişim Bjk amblemli pastamı üflüyorum vs bir ton anısı var.

Sen de öyle etkileniyorsun çevrenden. Onlar sana Sergen'i anlatıyor, sen gidip Sergen hocayken şampiyonluğu görelim diye heveslenirken birden hayal ettiğin şeyler tersine dönüyor. Bu stres değil 5 sene götürmek, maç anında çok kişiyi kalpten götürmüştür. Hee bu saatten sonra yapılacak en doğru şey ne olur derseniz, kendi çocuklarımızı böyle fanatik yetiştirmemek olur sanırım. Zaten diğer arkadaşların da dediği gibi bu ülkede futboldan keyif alma işi çoktan bitti. Takımlara bağımlılık var sadece. Sevgiler..

Tamam da sonuc?
    Faydası var mı?

Motosikleti
    cb250r
    Alıntı Levent adlı üyeden alıntı Mesajı göster

levent hocam siz de yanlis anlamayin sakin oncelikle.

-Muzik dinlerken, konsere giderken "o muzisyen milyonlar kazaniyor cok sacma" demiyoruz.
    -sanat galerisine muzeye giderken "cok sacma bakip bakip" para veriyorsun demiyoruz.
    -ya sigara, alkol alirken cok sacma diyormuyuz?
    -ya kus gozlemcisi olan turkiyeyi gezen arkadasima ne diyeyim? foto bile cekmiyorsun cok sacma bakip bakip not aliyorsun mu diyeyim?

insanin fizyolojik oldugu kadar ruhsal ihtiyaclari da yokmudur?

entellektuel anlamda soruyorum (haşa karsilastirma degil) inanmayan bir insan inanan insanin ibadetlerine cok sacma diyebilirmi?

-arabesk dinleyip huzunlenen bir arkadasa sacmalama artik dinleme sunu diyebilirmiyiz?

Sasirdim acikcasi bu yaptiginiz yoruma.

Yani beni tanimazsiniz etmezsiniz, silkelenmesi gerekcek bir hayatim olduguna nasil kanaat getirdiniz?

Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    levent hocam siz de yanlis anlamayin sakin oncelikle.

-Muzik dinlerken, konsere giderken "o muzisyen milyonlar kazaniyor cok sacma" demiyoruz.
    -sanat galerisine muzeye giderken "cok sacma bakip bakip" para veriyorsun demiyoruz.
    -ya kus gozlemcisi olan turkiyeyi gezen arkadasima ne diyeyim? foto bile cekmiyorsun cok sacma bakip bakip not aliyorsun mu diyeyim?

entellektuel anlamda soruyorum (haşa karsilastirma degil) inanmayan bir insan inanan insanin ibadetlerine cok sacma diyebilirmi?

-arabesk dinleyip huzunlenen bir arkadasa sacmalama artik dinleme sunu diyebilirmiyiz?

Sasirdim acikcasi bu yaptiginiz yoruma.

Yani beni tanimazsiniz etmezsiniz, silkelenmesi gerekcek bir hayatim olduguna nasil kanaat getirdiniz?

Yahu yanlış anlıyorsunuz beni, sevmeyin, hayatınızdan çıkartın, yapmayın etmeyin demiyorum. Biraz geniş ölçekte değerlendirin sadece..

Sevmene, ilgi duymana, hoşlanmana, para harcamana, ve bilimum her türlü durumu gayet anlıyorum, ve saygı duyuyorum.. Bunlar normal şeyler,ayrıca sizin hayatınızı sorgulamadım, bu haddimde değil, anlatmak istediğim konu, kafanızda saç kalmayacak hale gelmenizin, ya da 5 yıl yaşlanmanızın karşılığının ne olduğu? Ya da psikolojinizi bu duruma sokmanın karşılığı.. Anlatabiliyor muyum?

İnsanlar her şeye ilgi duyabilirler, en tabi haklarıdır. Sadece yıpranmanın bu denli olmasının, benim bakış açımdan bir karşılığı yok..

Benim yaşım 37.. Bundan 20 sene önce, insanlar stadlarda, maç sonrası birbirini şişleyip, döner bıçakları ile kovalıyorlardı.. Yahu elle tutulur bir tarafı yok..

Sebeplere gelelim:

Galatasaray - Fenerbahçe - Beşiktaş.. Kaç insan birbirini öldürdü zamanında.. NEDEN? Bir takım diğerini yendi diye? Yani gözlemlerimden başka sonuca varamıyorum.

Ben seni yeniyorum, sen küfür ediyorsun, ve ben gelip seni öldürüyorum.. Yani bir insan hayatını bu denli etkileyebilecek bir durum değil futbol veya benzeri spor organizasyonları.

Sorularınıza da yorumumu getireyim.

Konsere gitmek, müzik dinlemek gayet insan ruhuna iyi gelen aktiviteler, bunun saçma bir yanı yok, eğer gittiğiniz konserde 5 yıl yaşlanıyor, veya başınızda saç kalmıyor ise, oraya gitmek mantıksız bir eylem olmaya başlamıştır, cünkü size yaramıyordur.

Kültürel aktiviteler insanlara zarar vermez, aksine bilgi katar.

Demiyoruz, ama aslında demek de gerekmez mi? Sonuçta zararlı.

Insanların tercihleri, isteyen çeker, istemeyen çekmez, ben olsam çekerim mesela, ona fotoğrafta çeksen, ileride senin için anı olur diyebiliriz mesela.

Tabiki vardır, insan mutlu olduğu yerde olmalıdır, mutsuz olduğu yerde olup, ruhsal durumunu kötüye götürmemelidir. Ben de psikolog gibi konusuyorum ama

İnanan kendine, inanmayan kendine.. Herkes kendinden sorumlu.. O inanmadığı için çok saçma der, sen de onun için bu yaptığın çok saçma diyebilirsin, cünkü senin inanışına göre o yanlış yoldadır..

Yani hüzünlenmek bir duygu değişimidir, insan buna zaman zaman ihtiyaç duyabilir, ve gerektiği şekilde duygulanabilir, bunun için kimseye bir şey söylemek gerekmez, fakat; O kişi hüzünlenmenin dozunu kaçırıp, eskiden olduğu gibi, Müslüm Gürses dinlerken kendisini jiletle kesmeye başlıyor ise, inan bana bir şeyler söyleriz,, sen de söylersin, her önüne gelen de söyler, akıl işi değildir insanın müzik dinleyip kendisini kesmesi..

İşin özünde anlatmak istediğimi bir cümle ile ifade etmek gerekir ise;

İnsanların, kendi hayatlarında sevdiği,keyif aldığı ve kendilerini mutlu hissettikleri ilgi odakları, zamanla zarar vermeye başlıyor ise, bunu fark etmek, ve olabildiğince doğru şekilde yönlendirmek gerekli..

Yani Anne / Baba - Eş / Dost dışında, Beşiktaşın veya X Takımın kötüye gidip, sizin 5-10-20 yıl yaşlanıp, veya üzüntüden kanser olup ölmeniz kimsenin umurunda olmaz..

Umarım bu sefer düşüncelerimi yanlış anlamayacağınız şekilde size iletmişimdir.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)