Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Yeni Honda Dio 24 Şubat'ta Ülkemizde Satışa Sunuluyor

Motovento
    REKLAM ALANI
    hachiko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500

Yeni Honda Dio, güvenli sürüş özellikleri ve dinamik tasarımıyla 24 Şubat tarihinden itibaren Türkiye'de satışa sunuluyor. Yeni Dio, üç farklı renk seçeneğine sahip.[/B]

Honda'nın 2021 yılında Türkiye’de ilk defa satışa sunacağı yeni Dio modeli, Scooter segmentine yeni bir soluk getirmeye hazırlanıyor. Honda Dio, inci yasemin beyazı, mat metalik siyah ve şeker kırmızı olmak üzere 3 farklı renk seçeneği ile 24 Şubat tarihinden itibaren 20 bin 100 TL'lik fiyatıyla Türkiye yollarına çıkıyor.

Kullanıcıların günlük ihtiyaçlarına yönelik olarak tasarlanan model güvenli ve kolay kullanımın yanı sıra yakıt ekonomisi ile dikkat çekiyor. Scooter segmenti giriş seviyesi modeli olan Dio, hava soğutmalı, yakıt enjeksiyonlu, verimli Smart Power (eSP) motoru, dengeli şasisi, Honda Kombine Fren Sistemi (CBS) ve geniş depolama alanı ile kullanıcılara fonksiyonel çözümler sunuyor.

Tarihindeki ilk Scooter modeli olan Juno K'yi 1954’te piyasaya süren ve ardından günümüzde tarihin en çok satan motorlu aracı olan Super Cub’ı satışa sunan Honda, Scooter segmentindeki gücünü Dio ile bir kez daha kanıtlıyor. Honda’nın ikonik tasarımlarının temelinde her zaman daha akıllı, daha hafif ve kullanım kolaylığı özellikleri yer alıyor.

Yüksek verimli Smart Power motor

Açıklamaya göre yeni Honda Dio, 22 kilogram ağırlığındaki 109 cc hacimli, çift supaplı ve çoklu hava soğutmalı yakıt enjeksiyonlu SOHC Smart Power (eSP) motoru ile hafif ve aynı zamanda dayanıklı yapısıyla verimli bir performans sunuyor.

47 mm çap ve 63,1 mm strok ile 10:1 sıkıştırma değerine sahip motor, 7.500 d/d’de 6,4 kW güç ve 5.570 d/d’de 9,0 Nm tork üretimi ile yüksek verimlilik konusunda dikkatleri üzerine çekiyor.

İlginizi Çekebilir Yeni Honda PCX125 Şubat'ta satışa çıkıyor: İşte fiyatı ve özellikleri

Şehir içi sürüş kolaylığı sağlayan yeni Dio, yüksek verimli motoru ve selenin altında bulunan 4,9 litrelik yakıt deposuyla 260 kilometrenin üzerinde menzile ulaşabiliyor.

Çift dişli kayış sayesinde yakıt verimliliği sağlayan model, elektronik kontrollü, fırçasız ACG marş motoru aynı zamanda alternatör görevi üstlenerek gürültüyü de azaltıyor. Euro 5 uyumluluğuna sahip motosikletin Start&Stop özelliği sayesinde durduktan üç saniye sonra fren uygulandığında motor duruyor ve gaz kolu çekilerek yeniden çalıştırılıyor.

Akıllı İskelet ile hafif ve dayanıklı yapı

Dio, yeni nesil Akıllı İskelet (eSAF) özelliği sayesinde günlük kullanıma uygun şekilde hafif ancak dayanıklı yapısıyla sağlam ve dengeli bir sürüş deneyimi sunuyor. Honda Dio, 96 kilogram boş ağırlık ile son derece hafif bir yapı sunarken aynı zamanda farklı deneyim ve becerilere sahip sürücüler için kıvrak, çevik ve kullanıcı dostu bir sürüş deneyimi vaat ediyor.

Sağlam teleskopik çatallar ile uyumlu arka amortisör, lastikleri çevreleyen dökme alüminyum jantlar, CBS destekli fren sistemi ile de kullanıcıların sürüş güvenliği ve konforu sağlanıyor.

Dik mimari tasarıma sahip yeni Dio modeli, kullanışlı düz zemini ve 17,7 litre hacimli sele altı saklama alanı ile kullanıcılarına günlük kullanım rahatlığı sunuyor.

Kaynak: Donanımhaber

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Allah belanı versin Honda, ürün gamında o kadar motor var, getire getire Dio'yu getiriyorsun. 7500 d/d'da 6,4 kw güç veriyormuş bir de küçük prens.

Kerem34_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Honda scooter yaptıysa düşünmeye gerek yok alınır, sıkıntısız binilir de tommygun sonuna kadar haklı. Getirsene bir rebel 300'ü 250'ye uyarlayıp da. Activa ile spacy yetiyor zaten bu segmente fazla fazla.

Motosikleti
    nc750x
    sh serisine benziyor

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    109 cc 20 bin lira. Piiii!!!

Ulan elalemin markete gitmek için dursun bi kenarda diye aldığı motora bak!!

Bu fiyata anca emekli ikramiyesini alip, motosikletten vazgecmeyen amcalara hitap eder, cok az yakiyorsa belki paketcilere.

atalayalper - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CFMoto NK250
    Honda Türkiye A.Ş'nin getirdiği bu modelin tek bir açıklaması olabilir rekorlar kıran ve zirve yapan spacy - alpha kurye motoru satışlarıdır diye tahmin ediyorum. Yoksa bu berbat şeyi ülkemize reva görebileceklerini düşünmüyorum.

erensel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hunk
    Görüntüsünü Address 110'an benzettim.
    Galiba en iyi parayı paket servisler sayesinde bu segmentten kazanıyolar.
    Yoksa 250/300cc bandında çok güzel motosikletleri var ülkemizde olmayan

Remzidemir41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İlginizi Çekebilir Yeni Honda PCX125 Şubat'ta satışa çıkıyor: İşte fiyatı ve özellikleri bu kısım yanlış copy paste sanırım hocam

MR.BERK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DUCATI MULTISTRADA 950S
    Millet fiyat demiş de Yamaha Neos 50 cc 21.600 TL bu yine insaflı.

Motosikleti
    cb250r
    kimse yazmadan yazayim motor ucuz biz fakiriz. avrupada asgari ucretin 1.5 katina aliniyor bunlar. bizim paramizla 4 bin.

Motosikleti
    Yamaha MT09 2021+yadea g5
    sym symphony ile suzuki adress çifleştirilmiş.bence güzel 20 bin tl ye benim bildiğim scooter yok zaten sym falan kaç tl olmuş.o yüzden bana göre fiyat makul.bir üstü zaten pcx 30 bin tl

Hakkını teslim etmek gerek. Bu fiyata alabileceğim "en" sıfat etiketine sahip bir ürün getirmişler. Öyle 20.000 lira verip bu kadar ucube bir tasarıma sahip olmak ve Nuh Nebi'den kalma anti teknolojik içeriğe sahip bir motoru getirtmek her yiğidin harcı değil. Tabii ki bu fiyat edecek. 20.000'e 2021 model diyebilip bu kadar çirkin başka bir motor olsa da görsek. "En çirkine binme" hakkını fiyatlamışlar.

Ben saygı duydum(!)

BloodyBaron - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 MH DRİFT>CBR500R
    Bildiğimiz yeni kasa Honda Beat. Başka bir özelliği yok.

Red_Whiskers - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Harley Davidson Road King Classic
    Cb500x bekliyorduk ��

Felis Leo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HHH
    Address 110 u kiskanmis Honda, aynısını yapmaya çalışmış ama olmamis

LostRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Star Fire 48
    Yanlış yorumluyoruz.euro 5 regülasyonu yüzünden Honda diğer modellerini artık satmayacak euro 5 modeller satılacak.Bu yüzden bu euro 5 model getirildi ayrıca avrupa da fiyatı bugünkü kurla 24.000 tl ye denk geliyor yani bizde daha ucuz fiyatlı. şöyle kıyaslarsak avrupada cb650r 72.000 tlye denk bizde 97.000 buna göre kıyas yaparsak dio nun fiyatı bizde daha uygun. Bu arada avrupada anahtarsız çalıştırma farkı ile ismi vision 110 olarak satılıyor.

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    ben şöyle yakından bi dokundum gördüm, sınıfına göre oldukça kaliteli bir ürün yapmışlar, malzeme çok iyi, 20bin den sonra yağ eksiltmeye başlamaz ise ömürlük binilir. ama şöyle bir çevreye bakınca 15 yaşında japon scooter sayısı çok az nedense.

xewor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 800X Crossrunner & QJ Motor LTM 125
    Alıntı satoyama adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben şöyle yakından bi dokundum gördüm, sınıfına göre oldukça kaliteli bir ürün yapmışlar, malzeme çok iyi, 20bin den sonra yağ eksiltmeye başlamaz ise ömürlük binilir. ama şöyle bir çevreye bakınca 15 yaşında japon scooter sayısı çok az nedense.
    Ben de tam tersini düşünüyorum. Etraftaki eski scooterların çoğu japon. Mesela bende 2000 model Yamaha BWS 100 var, 2 zamanlı. Canavar gibi çalışıyor.

Fu Fu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tabanvay
    Kuryeye gider bu motor kalitesini zaten söylemiyorum.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)