Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Far tırnağı kırıldığında, far kaskodan değişir mi?

Motovento
    REKLAM ALANI
    fazil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xv250 / fz6
    Merhaba,

Toyota Yaris arabamizla ufak bir kazaya karismtik gecen ay. Önden bir arabaya yavaşça çarptık. Trafik sigortasindan karşı taraf %100 suçlu çıktı.

Arabadaki hasar, tamponda kırık ve tamponun monte edildigi yerde yamulma, iki ön farın da baglanti tırnaklarının neredeyse hepsi kırılmış. Farlar yerlerinden oynamis.

Simdi biz servise arabayi birakip, kaskodan yapilmasini isteyecegiz sanirim, kasko da karsi tarafin trafik sigortasindan parayi alacakmis.
    Benim asil merak ettigim, tirnaklari kirilan farlari da degistirirler mi?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Belirtmek İstemiyor
    yetkili servis ise far değişir.
    özel servis ise plastik kaynak yaparlar.

ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ulkerhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yetkili servis ise far değişir.
    özel servis ise plastik kaynak yaparlar.
    Böyle kesin konuşmasak mı?

Bu işe tramer karar verir. Yetkili serviste değişim ihtimali daha yüksek demek daha kabul edilebilir sanırım. Benzer bir kazada 3 ayağı da kırılan ama camı çizilmeyen farım ÖZEL SERVİSTE değişti.
    Kural [ Z ] bunu beğendi.

f0cus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF Moto 250 CL-X
    karşı taraf %100 suçlu ise fazla takılmayın sigortadan yaptırın, kaskoyu bozmayın seneye %30 %40 zamlı gelir yoksa

Motosikleti
    xv250 / fz6
    Sigortacini soyledigine gore, direk kaskoya basvuruluyormus, kasko, karsi tarafin trafik sigortasindan parayi aliyormus, kasko indirimi bozulmuyormus.
    Bakalim farlari degistirecekler mi, far lensleri cok kararmis durumdaydi zaten, umarim degistirirler.

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Geçen yıl aracımla bir kamyonetin kasasına arkadan çarptım. Üstten çarpma olduğundan kaput ezildi ama farlar sağlam kaldı ama far tırnakları vs kırıldı. Kasko her iki fara (her birine 8000 lira ödeyerek ) değişim onayı verdi.
    fazil bunu beğendi.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    far ayağı tamir olup kullanıacaksa bence değişim istemeyin malum araç parçaları baya tuzlu hasar kaydı fazla olursa satarken zor oluyor
    ben tramer kaydına bakıyorum araç alırken

Alıntı fazil adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sigortacini soyledigine gore, direk kaskoya basvuruluyormus, kasko, karsi tarafin trafik sigortasindan parayi aliyormus, kasko indirimi bozulmuyormus.
    Bakalim farlari degistirecekler mi, far lensleri cok kararmis durumdaydi zaten, umarim degistirirler.
    Düşük ihtimal ama inşallah orjinal ile değiştirirler.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Alıntı ero__ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Düşük ihtimal ama inşallah orjinal ile değiştirirler.
    Yetkili serviste değişecekse zaten orjinal olmayan parça ile değiştirme ihtimalleri var mı?

Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yetkili serviste değişecekse zaten orjinal olmayan parça ile değiştirme ihtimalleri var mı?
    Arkadaş yetkili dememiş?

erensel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hunk
    Öndeki araca siz çarptınız ama çarptığınız araç mı kusurlu çıktı?
    Sizin sorunuza gelecek olursak, sadece far bağlantı braketleri değişecek ise far değişmez.

Motosikleti
    xv250 / fz6
    Toyota yetkili servisi (Orjinal, arabayi aldigimiz yer yani)
    Farın tırnaklari (braketleri) fardan ayrı bir parça degil, yani tek parca bir plastik aslinda. Farın tirnaklarini ancak epoksiyle falan yapistirimalari gerekir tamir etmek icin. Eksper bugun bakmis, sonucu daha ogrenemedim. Buradan bildiririm.

Çarpışma konusunda da, evet biz çarptık, ama karşı taraf, çıkmaması gereken bir sokaktan fırladığı için, geçiş üstünlüğü de bizdeymiş. Hata, %100 karşı tarafa çıkmış.

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Toyota yetkili servisi (Orjinal, arabayi aldigimiz yer yani)
    Farın tırnaklari (braketleri) fardan ayrı bir parça degil, yani tek parca bir plastik aslinda. Farın tirnaklarini ancak epoksiyle falan yapistirimalari gerekir tamir etmek icin. Eksper bugun bakmis, sonucu daha ogrenemedim. Buradan bildiririm.

Çarpışma konusunda da, evet biz çarptık, ama karşı taraf, çıkmaması gereken bir sokaktan fırladığı için, geçiş üstünlüğü de bizdeymiş. Hata, %100 karşı tarafa çıkmış.
    Büyük ihtimal komple değişime gidecekmiş. Ancak tamir olursa epoksiyle yapıştırmak yerine plastik kaynağı yapılıyor, sağlam oluyor ancak kaputu açtığınızda (görebiliyorsanız) görüntü çirkinliği ve ikinci ele etkisi dikkatinizden kaçmayacaktır.

Geçmiş olsun.
    ...

Ayrıca sonuca itiraz edebileceğinizi de unutmayın. Oldu da tamir ettiler, beğenmediniz, ileride başınıza iş açabileceğini düşündünüz (kendi kendine kırılması vb.) itiraz hakkınız bakidir.

Motosikleti
    xv250 / fz6
    Servis Atölyesinden söyle bir cevap geldi, farlar ve tampon Autoking'e yollanacakmis. Eger Autoking tamir edemezse degisecekmis, ama buyuk ihtimalle tamir ederler dedi. Benim bunlarin degistirilmesini isteme hakkim yok mudur simdi? Ayrica bu is icin 10 is gunu toplam 2 hafta araba serviste kaliyormus. Bu sure fazla degil mi bilemedim.

erensel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hunk
    Servis Atölyesinden söyle bir cevap geldi, farlar ve tampon Autoking'e yollanacakmis. Eger Autoking tamir edemezse degisecekmis, ama buyuk ihtimalle tamir ederler dedi. Benim bunlarin degistirilmesini isteme hakkim yok mudur simdi? Ayrica bu is icin 10 is gunu toplam 2 hafta araba serviste kaliyormus. Bu sure fazla degil mi bilemedim.
    Her ne kadar hasar bedeli karşı araç sigortasına rücu olacaksa bile tramer kaydında hasar rakamının daha az olması senin yarına olacaktır.
    Örneğin tampon ve farın değişim bedeli 4/5 bin civarında olabilecekken Autoking'te onarılması tramer kaydının daha düşük çıkmasını sağlayacak.

İnşallah 2 haftada alırsınız arabayı. Yetkili serviste parça tamiri de olabiliyormuş demek ki.

Alıntı erensel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Her ne kadar hasar bedeli karşı araç sigortasına rücu olacaksa bile tramer kaydında hasar rakamının daha az olması senin yarına olacaktır.
    Örneğin tampon ve farın değişim bedeli 4/5 bin civarında olabilecekken Autoking'te onarılması tramer kaydının daha düşük çıkmasını sağlayacak.
    Şu ülkede kabarık tramer hikayesiden korkulmasına halen anlam veremiyorum.

Benim arabamın ön tampon, far ve çamurluğu değişti. Kurtarılabilecek far belki ama ben değişmesi taraftarıyım. Kazanın fotoğrafını almak isteye gösterip almak istemediğinde zaten benim o aracı o kişiye satasım da gelmez ki. Kasmayalım bence bu kadar...

Motosikleti
    xv250 / fz6
    Tramer önemli değil, arabayi 15 senedir kullanıyoruz, pek satmaya da niyetimiz yok. Cok saglam cikti
    Ama tamir edilmis parca yerine, degismesi iyi olurdu. Bir de farlar artik iyi adinlatmiyor, iyice bugulanmis durumdaydi.
    Onun icin degismesi iyi olacakti tabi.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Tramer önemli değil, arabayi 15 senedir kullanıyoruz, pek satmaya da niyetimiz yok. Cok saglam cikti
    Ama tamir edilmis parca yerine, degismesi iyi olurdu. Bir de farlar artik iyi adinlatmiyor, iyice bugulanmis durumdaydi.
    Onun icin degismesi iyi olacakti tabi.
    Bende de 2006 model Yaris var. Çok memnunum ama farlar bende de buğulanmıştı, iyi göstermiyordu, İstanbul'da Güngören'de arabayı bakıma götürdüğüm Toyota özel servisin kaporta bölümünde farları pasta cila ile pırıl pırıl yaptılar çok güzel oldu.
    Sizin farlar değişmezse tavsiye ederim.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)