Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Zorunlu Trafik Sigortası

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    CF Moto 150 NK ♥
    Merhabalar;

Merak ettiğim bişey var geçen forumda birileri yıllık giderlerini yazmıştı motor için.
    bazıları 250-300 tl arası sigorta ödemesi yapıyordu.

Ben bugün motoruma sigorta yaptırmak istediğimde en ucuzu 670 tl cıktı.
    Bu 200-300 tlye sigorta yaptıranlar nerden yaptırıyor ya ?
    Ben 2016 model ford focusa bile geçen sene sigorta yaptırdığımda 710 tl öderken 150'lik 2016 model bir motosiklete 670 tl cıkması gerçekten beni cok şaşırttı.
    Her hangi bir geçikmem yok, zaten alalı 5 gün oldu daha.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    GLADiUSS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    16'' Bajaj Pulsar 200NS & 91'' MZ ETZ 251
    Benim motora da 530 çıkmıştı 3. Motorun olmasına rağmen

RideForLife. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Yeni aldığınız için olabilir. Ben ilk motorum 2. senem için 430 lira ödeme yaptım. 150CC motor

Motosikleti
    CF Moto 150 NK ♥
    Yani bu tarz fiyatların cıkması normal mi ?
    Araba sigortası ile arasında 40 tl fark var resmen

fazil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xv250 / fz6
    Quick sigortadan yaptirdim 250Tl civariydi gecen sene, ama hasarsizlik indirimi ile birlikte. Bu arada cc farketmiyor pek.

AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Quick sigorta'dan yaptırdım bir kaç ay önce. 236 TL 1990 yılından beri motosiklet zorunlu sigortasında hasarım yok.

Motosikleti
    CF Moto 150 NK ♥
    Alıntı fazil adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Quick sigortadan yaptirdim 250Tl civariydi gecen sene, ama hasarsizlik indirimi ile birlikte. Bu arada cc farketmiyor pek.
    hasarsızlık indirimi sadece daha önce motosiklet kullanıp kaza yapmayanlar için geçerli oluyor değil mi ?

Motosikleti
    xv250 / fz6
    Evet, 3-4 sene boyunca %10'un katlari olarak indirim oluyor sanirim.

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    35 yaşında, 15 senelik ehliyete sahip, 10 yıldır motosiklete sahip, üniversite mezunu, beyaz yaka olarak 10 yıldır çalışan, japon motosikleti kullanan birisi ve evli misiniz? Bu şartlara sahipseniz sigortanız düşük çıkar. Evet bildiğiniz bu şartlar. 5-10 farklı parametreyi bilgisayar yardımıyla değerlendirir "efendi- apaçi" tespiti yapar.

Sigorta şirketleri insan sarrafıdır. Her an başına bela açacak kişilere peşin peşin "uçlan yavrum mangırı" der. Efendi, çoluk çocuk sahibi 5 senedir motor kullanıp (hatta arabası da varsa ona da bakar) bir kaza yapmamış eğitimli kişilere düşük prim ödetririr. Bu böyle. Net.
    gurcanozturk ve espresso bunu beğendiler.

Motosikleti
    CF Moto 150 NK ♥
    Teşekkürler cevaplarınız için. maalesef B ehliyetim vardı ve sürekli 50 cc motosiklet kulalnıyordum. ilk defa a2 aldım. belliki ilk motorum olarak gözüktüğü için o şekilde bir fiyat veriliyor.
    QuickSigorta'dan az önce 541 tlye yaptırdım.

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı BlueSpark adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkürler cevaplarınız için. maalesef B ehliyetim vardı ve sürekli 50 cc motosiklet kulalnıyordum. ilk defa a2 aldım. belliki ilk motorum olarak gözüktüğü için o şekilde bir fiyat veriliyor.
    QuickSigorta'dan az önce 541 tlye yaptırdım.
    Risk hesaplamasi yapiliyor. Aracin tipi/Aracin kullanilacagi sehirdeki trafik yogunlugu/Araci kullanacak kisinin yasi vs vs.

Motosikleti
    xv250 / fz6
    35 yaşında, 15 senelik ehliyete sahip, 10 yıldır motosiklete sahip, üniversite mezunu, beyaz yaka olarak 10 yıldır çalışan, japon motosikleti kullanan birisi ve evli misiniz? Bu şartlara sahipseniz sigortanız düşük çıkar. Evet bildiğiniz bu şartlar. 5-10 farklı parametreyi bilgisayar yardımıyla değerlendirir "efendi- apaçi" tespiti yapar.

Sigorta şirketleri insan sarrafıdır. Her an başına bela açacak kişilere peşin peşin "uçlan yavrum mangırı" der. Efendi, çoluk çocuk sahibi 5 senedir motor kullanıp (hatta arabası da varsa ona da bakar) bir kaza yapmamış eğitimli kişilere düşük prim ödetririr. Bu böyle. Net.
    O kadar ince ayrıntıya girebilirler mi gerçekten, eğitimimizi, beyaz yakalı ya da evli olup olmadığımızı nereden bilebilir ki, form falan doldurmadım hic.

oldcockroach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    Kaçıncı basamaktasın , Hangi ildesin , motosiklet ne , daha önce kaza yapıp karşı taraf sigortanızdan hasar temini yaptırdı mı ? Enflasyon , dolar , devletin sigorta şirketlerinden aldığı gelir vergisi vs bunların artışlarını da unutmamak lazım.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    günde 8 saatten fazla uyuyup yatmadan önce ballı süt içince de %50 sigorta indirimi yapıyorlarmıs
    fazil bunu beğendi.

oldcockroach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    günde 8 saatten fazla uyuyup yatmadan önce ballı süt içince de %50 sigorta indirimi yapıyorlarmıs
    Oyyy deme :D iyide o işi yapınca güzel kilo alınır sonra zts den yırttığımız parayı benzin olarak geri öderiz :D

-ZERO- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    2020 r25'e 199 lira verdim. kazasızlık indirimi de var. en son 7. seviyeden bu fiyat yani. 4-5. seviye falansa bu fiyat artar. sigorta firması olarak motosikletlere her zaman en düşük teklifi Quick sigorta veriyor. buradan yaptırdığım 4. sigorta. İçinde 1 defalık ücretsiz çekici hizmeti ve şehir dışında aracın arıza yapması halinde birkaç günlük otel konaklama ücreti v.s gibi birkaç hizmeti de sigortaya dahil olarak geliyor.
    arndiol bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    Alıntı fazil adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O kadar ince ayrıntıya girebilirler mi gerçekten, eğitimimizi, beyaz yakalı ya da evli olup olmadığımızı nereden bilebilir ki, form falan doldurmadım hic.
    Motosiklet markanız, tipi, eğitiminiz, ne iş yaptığınız doğrudan değerlendiriliyor zaten. Medeni durumunuz da çoğu zaman parametre olarak giriliyor. Ballı sütü bilmem de çokomel yerseniz her vatandaş gibi daha fazla ödeyeceğiniz kesin.
    karayel90 bunu beğendi.
    “Bir delil ile 40 alimi yendim; ama 40 delil ile bir cahili yenemedim.” Mevlana

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Bugün yenilettim trafik sigortamı.
    Aklımdan tamamen çıkmıştı, MRT sigorta acentesi sağolsun telefonla arayıp hatırlattı, quick sigortadan 238 liraya yaptırdım. kredi kartına iki taksit oldu.

EneS_Turker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    Bende geçen hafta Anadolu sigortadan 6.seviyeden 264Tlye yaptırdım Apache 150 için sigortayı. Otomobil ile ufak bir kazam var ancak motorla hasar kaydı yok.
    TVS Apache 150 9Bin Km ..- Gilera Runner 200 33Bin Km ... - Honda Cbr 125r 36Bin Km ... TVS Apache 150 33Bin Km... Pulsar 200NS.. Dominar D400
    Motor surerken O AN ORADA olun..Ne o anin onunde, ne ardinda..!

Memcoş48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 800XRx
    SYM wolf 250 motosikletime dün yaptırdım. Yaş 43, 19 yıllık B sınıfı 5 yıllık A2 ehliyet sahibiyim. 228 lira ödedim Ak sigorta zorunlu trafik sigortasına

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)