Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Geçilmeyen köprü gişesi, gelen HGS çekimi ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    rollcycle - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1250GS ADV
    Daha önce başına gelen oldu mu bilmiyorum. Bugün hgs geçişlerimi kontrol ederken 19 mart tarihinde sabah 9 da o tarihte motosiklet evin altında olmasına rağmen giriş: boş çıkış 15 temmuz şehitler köprüsü olarak gözüken bir geçiş gördüm.

Daha önce başına gelen oldu mu ? Yaşayan tecrübe eden ve bir sonuca varmış arkadaşlar varsa yorumlamasını rica ederim. Merak ettiğim konu aynı plakayı kullanan başka bir araç olabilir mi ? Bu arada ilk adım olarak konuyla ilgili bir mail info@kgm.gov.tr adresine gönderdim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    izzmarit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK502
    motosiklet değil ama arabada oldu. hgs de babamın numarası kayıtlıydı, içeriki odadan seslendi, köprüden geçmişsin nereye gidiyosun diye

telefon numarasından aradım, ben geçiş yapmadım kontrol edermisiniz plaka kopyalama varsa polise gidicem dedim. tarih saat bilgisiyle kamera kontrolü yapıyorlar hemen. araç uyuşmayınca düzelttiler.

bu plakadaki vida delikleri bu yüzden sıkıntılı. hatalı okuma yapıp kayıtlı olan diğer plakadan hgs düşümü yapıyorlar

Motosikleti
    falcon flash 100
    Onu bilmem ama Osmangazi, Yavuz sultan selim gibi köprülerden geçmesekte 82 + 3 milyon Suriyeli geçiş ücreti ödüyoruz.
    espresso bunu beğendi.

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    HGS kayitlarimda Adana-Nizip sanirim, oralarda bir yerde otoyolda giselerden gecmisim guya hem de otomobil olarak. Aradim cagri merkezini, kontrol edip duzeltilir 1 ay icinde dediler, duzelttiler, parayi da iade ettiler.

AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    2 adet asılsız geçiş tahsilatı var. Başvuruma rağmen geri ödenmedi.(3 yıldır)

Bu işlerden dünyalık yapan birileri var sanırım.

Motosikleti
    R1250GS ADV
    Sanırım bu tip hatalar yaşanıyor. Çağrı merkezini arayarak bilgi almaya çalışacağım teşekkürler.

Quantrell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arabalara takılan plaka vidaları, motosikletlerdeki zincirler vs çok yanıltıyor sistemi

ahmetmert58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Nc 700 S
    şimdi motora baktım. 9 martta kaçak geçmişim. o dönem bi kaç defa kaçak geçmiştim olabilir diyip ödedim. sonra işkillendim arabaya baktım onda da 2018 şubatta bir kaçak geçiş var ama arabayı 2019 da satın aldım ben. sonra bundan önceki sattığım arabama baktım onda da 2017 şubatta bir kaçak geçiş gözüküyor. arabaların ikisi de FSM'den geçmiş gözüküyor. tesadüfmü bilmiyorum ama sanki bişeyler itelenmeye çalışılıyor gibime geldi. neticede devletin parası bittikçe ek ceza ve vergi çıkardığı için şaşırmıyoruz...

Gorkem.IX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F
    Benim de geçen 4,25₺ çekmiş karttan durduk yere nereden bakabiliyoruz bunun ne için çekildiğine, hgs uygulamasında bulamadım?

Motosikleti
    R1250GS ADV
    Problem çözüldü. Olay hızlıca sonuca ulaştı benzer problem yaşayan arkadaşlar için referans olması açısından yazışmaları gönderiyorum. Konu kilitlenebilir.

Karayollarına gönderdiğim mail.

Sayın yetkili,

**** Plakalı aracıma o tarihte orada bulunmamama rağmen köprü geçiş ücreti çekilmiştir.

Geçiş taihi : 19.03.2020 (09:52:48 )

Araç plakası *****

HGS no : *****

Müştesi no : *****

Araç sınıfı : 6

Konuyla ilgili yardımcı olmanızı ve yönlendirme yapmanızı rica ediyorum. Eğer başka bir araç plakamı kullanıyorsa bunun devamı gelecektir. Dilerseniz aracımın resimlerini gönderebilirim.

Karayollarından gelen cevap

Sayın ilgili talebiniz üzerine geçiş hareketleriniz incelenmiş olup geçiş yapan aracın farklı bir araç olduğu tespit edilip tarafınıza ait olmayan geçişin iadesi yapılmıştır. İyi günler dileriz.

'' PTT' den alınmış nakit ön ödemeli HGS ürünleriniz için PTT merkez ve şubelerine başvurarak mevcut bir kredi kartınızla ücretsiz otomatik ödeme talimatı verebilir, sürekli kontrol gerektirmeksizin otomatik bakiye yükleme kolaylığı sağlayabilirsiniz. Bu hizmetle birlikte bakiye yetersizliğinden kaynaklanacak ihlalli geçişlerinizin oluşmasını önleyebilirsiniz.
    Vereceğiniz yükleme limiti talimatı aracınızın sınıfına, otoyol ve köprüleri kullanma sıklığınıza göre değişebilir. ''
    "Aracınızı satarken HGS hesabınızı mutlaka kapattırınız. Kapattırma işlemi için ilgili kuruma Ruhsat ve kimliğiniz ile başvurmanız gerekmektedir."

"Yeni bir araç aldığınızda ve aracınıza HGS ürünü alırken araç üzerinde bulunan (varsa) diğer açık HGS hesaplarını mutlaka kapattırınız."

"Bakiyenizi ve geçiş hareketlerinizi, http://hgsmusteri.ptt.gov.tr adresi üzerinden üye olarak kontrol edebilirsiniz."

Adres: Karayolları 4. Bölge Müdürlüğü, Yeni Etlik C. No: 39 Dışkapı/ANKARA
    Müşteri Hizmetleri : 0850 460 60 60 (7/24)
    Fax: 0312 801 0606
    ]

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Devletten iyi mi bileceksiniz geçip geçmediğinizi? Bölücülük yapmayın.

Gorkem.IX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F
    Hocam ben de hgs çağrı merkezini aradım geçen kamyonet geçmiş, hattaki hanımefendi de plaka çok pis büyük ihtimal sizin aracınız gibi okumuş dedi.

BurakSNCK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İronmax 250
    Sizin konuyla ilgili değil ama çözülmüş zaten ben farklı bir şey soracağım

Bu HGS başvurusunu en temiz nerden yapabilirim? Bir de geçen hafta mahmutbey-silivri yolunu kullandım git gel olarak. Bunun ödemesi hgs bağlattığımda düşecek değil mi?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)