Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Elazığ Depremi

Motovento
    REKLAM ALANI
    yigozya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ Gsx250r
    Bugün saat 20.55'te meydana gelen 6.8 şiddetindeki depremden sonra maalesef can kayıpları haberleri gelmeye başladı. Ölen yurttaşlarımıza allah rahmet eylesin.. Milletimizin başı sağolsun
    Eve geç varmak hiç varamamaktan iyidir..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Sabırlar ve başsağlığı dilerim , hava kuru ve soğuk imiş , umarım kurumlar barınmaya ağırlık verir.

emenyasin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Lifan KP150
    Kızılay'ın sitesinde afet müdahale için bağış kısmı var. Buyrun vatan evlatları: https://www.kizilay.org.tr/Bagis/Bag...hale-bagislari
    yigozya bunu beğendi.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Cok sükür kısa sürmüş, gölcük depreminin 7.5 oldugunu hatırladım korktum 6.8 i duyunca.

Allah rahmet eylesin .

__sArSıLmAz__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 650F
    Allah yardımcıları olsun,bu soğukta ayrıca dahada zor bir durum

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Acıdı beee!!!

tayfunley - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CB125F
    Istanbul'da beklenen büyük deprem olunca ne bok yiyeceğiz çok merak ediyorum

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Alıntı tayfunley adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Istanbul'da beklenen büyük deprem olunca ne bok yiyeceğiz çok merak ediyorum
    Aklını kullanmamış toplum olarak tescilleneceğiz, ektiğimizi biçeceğiz.

Elazığ'da olanlara hızlı bir şekilde destek gidiyor diye duyuyorum. İnşallah can kaybı artmaz.
    erensel bunu beğendi.
    May the Force be with McLaren Mercedes

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    2010 yılında 6.0 büyüklüğünde olan depremde Elazığ Karakoçan'da askerdim.Köylere çadır dağıtmıştık kerpiç evlerin hepsi yerlebirdi.

Dönemin başbakanı şimdiki başkanımız kerpiç yapılaşma yüzünden can kaybı yüksek demişti çok iyi hatırlıyorum.
    Üzerinden 10 yıl geçti kerpiç evin içinden vatandaşlar çıkarılmaya çalışılıyor, yazık ki ne yazık...
    yigozya bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Büyük geçmiş olsun.

Yerle bir olan koskoca betonarme evi napmali?

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:47 ----------

Mavi Göl Apartmanına, daha önceki depremden sonra hasar alınca, yapılan etüt çalışması sonucu oturulamaz raporu verilmiş.

İyi de yaptırımı yoksa o "oturulamaz raporu" niye var, kim için var?
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    speederbike
    Tavsiye niteliğinde galiba.

Mucit23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 900 & KTM450EXC & BWS100
    Ben Elazığdayım. O sırada mutfakta laptop ile uğraşıyordum. Hayatım boyunca çok fazla depreme denk geldim ama böylesini görmedim. Depremin ilk sarsıntılarını hissedince ayağa kalktım. O sıra gelen yüksek bir darbe ile kendimi yerde buldum. Kalkamadım bir daha mutfakta masanın dibine sığınıp bitmesini bekledim. Mutfakta dolaplarda ne varsa yere indi. Korktuk gerçekten.

6.8 lik sarsıntı inince hemen dışarı çıktık. Millet zaten dökülmüştü. O anlık telaşla diğer güçlü artçıları hissetmedim. Ama sürekli deprem oluyor. Bugün akşam üzeri yine 5.1 lik bir sarsıntı oldu. Bi ara 5-10 dk da bir sallanıyordu.

Deprem ilk olarak 6.8 dendi ama sonradan 6.5 olarak düzeltildi. Yer yüzeyine yakın olduğu için çok yıkıcı bir şekilde etkisi hissedildi. Ve kuzeyden güneye birçok ilde hissedilmesini de buna bağlıyorlar.

Artık artçı depremlerden dolayı paranoyak olduk. En ufak sarsıntıda yinemi başladı diyorum kendi kendime. Umarım daha büyük bir felaket olmadan sarsıntılar durulur.
    hasmet ve bursalıali bunu beğendiler.

bursalıali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial RX3İ EVO-Honda Falcon NX4- FYM 250
    Alıntı Mucit23 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben Elazığdayım. O sırada mutfakta laptop ile uğraşıyordum. Hayatım boyunca çok fazla depreme denk geldim ama böylesini görmedim. Depremin ilk sarsıntılarını hissedince ayağa kalktım. O sıra gelen yüksek bir darbe ile kendimi yerde buldum. Kalkamadım bir daha mutfakta masanın dibine sığınıp bitmesini bekledim. Mutfakta dolaplarda ne varsa yere indi. Korktuk gerçekten.

6.8 lik sarsıntı inince hemen dışarı çıktık. Millet zaten dökülmüştü. O anlık telaşla diğer güçlü artçıları hissetmedim. Ama sürekli deprem oluyor. Bugün akşam üzeri yine 5.1 lik bir sarsıntı oldu. Bi ara 5-10 dk da bir sallanıyordu.

Deprem ilk olarak 6.8 dendi ama sonradan 6.5 olarak düzeltildi. Yer yüzeyine yakın olduğu için çok yıkıcı bir şekilde etkisi hissedildi. Ve kuzeyden güneye birçok ilde hissedilmesini de buna bağlıyorlar.

Artık artçı depremlerden dolayı paranoyak olduk. En ufak sarsıntıda yinemi başladı diyorum kendi kendime. Umarım daha büyük bir felaket olmadan sarsıntılar durulur.
    Hepinize çok büyük geçmiş olsun . Yaralılara acil şifalar , ölenlere ise Allah'tan rahmet temenni ediyoruz. İnş. artçılar en kısa zamanda biter.
    bursevi

mustick - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR250R
    Depremin şiddetini ilk duyduğumda açıkçası daha kötü bir tablo bekliyordum. Çok şükür korktuğum gibi olmadı. Allah bir daha böyle felaketler yaşatmasın.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    böyle bir felaketi allah yaşatmıyor, biz kendi kendimize yaşatıyoruz, aksini kanıtlayın. yakınlarını kaybeden insanları gördükçe içiniz parçalanıyor dimi? yürek dayanmıyor dimi? kendi ellerimiz ile yaptığımız zayıf binaların altında kalacağız ve ölüp gideceğiz.

çürük binaları yapın, yaptırın, göz yumun, hiç bahsetmeyin, sonra "allah korusun".....

allah korumayacak, belki bilinçlenir isek biz kendimizi sakınmasını öğreneceğiz, sağlam bina yaparak, çarpık kentleşmenin önüne geçerek.
    Thracian, ferhatkars, espresso ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Fatih'in dediği gibi hiç topu Allah'a atmayın.Dünya sürekli değişim için depremler belirli kırılma bölgelerin fay hatlarında sürekli olacak.Bu son derece doğal ve beklenen bir doğa olayı.Japonya 9 şiddetinde deprem oluyor 1 kişi bile depremden ölmüyor ölenler tsunamiden ölüyor.Neden?Çünkü gerekli önlemler alınıyor.

Sorması ayıptır 99 depreminden sonra devlet ne önlemler aldı?
    -Hangi çürük binalar yıkılıp yerine sağlam bina yapıldı?
    -Çok yüksek riskli yerlere bina yapılması yasaklandı mı?
    -Toplanma alanları ne durum da?
    -2002 de deprem vergisi diye çıkan ÖTVler nerede nereye harcandı?
    -1.Derece deprem bölgesi yerelere inşaa edilecek yapılara sismik izolasyon şartı getirildi mi?

Şimdi "eeee herşeyi de devletten bekleyin" diye anıran dangalaklar olacak.Devlet bir işe yaramayacaksa o zaman fes edelim kapatalım özelleştirelim devleti.Biz vatandaş olarak tek başımıza en yapabiliriz?Devlet vergi toplamasını biliyor ama iş bir şeyler yapmaya gelince her şeyi devletten beklemeyin diye sorumluluklarından da kaçmasını daha iyi biliyor.

Hadi tamam benim durumum iyi sayılır geçen yaz kendi başıma depreme karşı önlemleri almaya çalıştım.En başta 1.derece deprem bölgesi olan Bursa'nın bir ilçesinde depreme dayanıklı bina aradım satın almak yada kiralamak için.Araştırmalarıma göre bir binanın depreme dayanıklı olması için sismik izolasyon denen basit bir uygulama yapılması lazım.Bu öyle çok pahalı bir uygulama değil ve bu malzeme Türkiye'de üretiliyor.Şehirdeki bütün emlakçıları gezdim bütüm ev ilanlarına baktım Karacabey'de tek bir tane bile sismik izolasyonu gerçekten depreme dayanıklı bina yok.Mütahitlere soruyorum bu sattığınız/kiraladığını bina depreme dayanıklı mı?Evet abi yeni yapıldı bilmem ne temel atıldı.Soruyorum sismik izolasyonu var mı?Deprem raporu var mı?O ne diyorlar.Bu üç kağıtçı mütehitlerin ve Toki'nin yaptığı binalara göz gezdiriyorum daha deprem olmadan binaların sağı solu çatlamaya başlamış.

Hadi diyorum param canım kıymetli değil,biraz da kredi çekip varımı yoğumu koyup kendime depreme dayanıklı bir müstakil ev yaptırayım diyorum.Koca şehirde düzgün mahallelerde bir tane bile arsa kalmamış,hepsini yandaş mütehitlere peşkeş çekmişler.Güzelim şehri tıklım tıkış beton yığınına döndürmüşler.Kalan boş arsalar da düzgün alt yapısı olmayan çamur pislik içinde yerlerde.Bir kaç kişi de beni uyardı hiç kendine ev yapma işine girişme sana izin vermezler, yada çok çok zor verirler baya bir g.t yalaman lazım o ev izinlerini almak için.

Sevgili devlet diyorsun ya herşeyi devletten beklemeyin.Tamam ben kendim bir şeyler yapacağım ama onu da sabote ediyorsun.
    espresso bunu beğendi.

ufoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200t
    Sağ kurtulanlara geçmiş olsun, yaralılara acil şifalar, vefat edenlere Tanrı'dan rahmet dilemekten başka bir şey gelmiyor elimden.

Her ne kadar bir daha olmamasını istesemde, bu deprem(ler) olmaya devam edecek.

Bana düşen deprem için bireysel hazırlıklarımı yapmak.

Siyasilerin (hangi parti veya iktidar olursa olsun) ödediğim vergileri saçma sapan yerlere harcamak yerine, deprem hazırlığı için harcamalarına çaba sarfetmeye devam etmek.

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Büyük geçmiş olsun.

Yerle bir olan koskoca betonarme evi napmali?

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:47 ----------

Mavi Göl Apartmanına, daha önceki depremden sonra hasar alınca, yapılan etüt çalışması sonucu oturulamaz raporu verilmiş.

İyi de yaptırımı yoksa o "oturulamaz raporu" niye var, kim için var?
    "İmar affı" çıkardı hükümetimiz.

Öncelikle ölenlere allahtan rahmet , yaralılarımıza acil şifalar maddi kaybı olan vatandaşlarımızda dertli lere allah deva versin...

1999 depreminde ÖİV aldıaltında 1 defa alınacak vergi kriz v.s kaldı sonra bu vergi AKP hükümeti tarafında kalıcı ve %50 daha artırdılar ..

2003 ile 2020 yılları arasında 50 MİLyar Dolar tahsil edildi hepimiz ödedik ... 50 Milyar Dolar ..

Ülkemiz kanal istanbul projesi yapacak kadar zengin ve refahın bol oldugu bir ülke...Zurih de yaşayanlardan daha refah içinde yaşıyoruz her yer bolluk . Hiç geçim derdi işsizlik derdimiz yok canımızın isteği aracı alabiliyoruz ama biz keyfine 50 cc lik çin çon malı kullanıyoruz yoksa sıfır GS1250 hepimiz alabiliriz o da bir şey mi sanki elimizin kiri..

İyi de benden 10 TL bagış yapmam için neden dileniyorlar 50 Milyar Doları depremzedeler için mi kullandık bitti mi ? Kanal istanbul biraz geç başlatı verin yaws olmaz mı ?
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    speederbike
    Yakında Öz ÖİV, sonra da hakiki ÖİV çıkacak, az sabır.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)