Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Pantolon önerisi

Motovento
    REKLAM ALANI
    Quantrell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhabalar dostlar, en son yaptığım kaza ve forumda gördüklerimden sonra güzelinden bir motosiklet pantolonu almam gerektiğini düşünüyorum..

Önerileriniz memnun kaldığınız korumalı F/P Pantolonlar nelerdir ? bütçe 1.000 lira olmadıktan sonra var.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha Ybr125 >> Bajaj Pulsar 200NS
    Tech90 ve Oj kullandım Tech90'dan daha memnun kaldım.
    Kızıltoprak mağazalarında ihraç fazlası ürünler oluyor.Fransa için ürettikleri Overlap marka olanlar oldukça kullanıslı.
    O bütçe ile en az iki tane alırsın (Ben en son kdv dahil 540 tl'ye iki pantolon aldım-7-8 ay oldu -iki tane olunca indirim yaptılar)
    tommygun bunu beğendi.

sey_47 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BWS 100
    ıstanbuldayken thebikerjeans mağazına uğramıştım. Hoşuma giden bir pantoolonu aldım.
    Memnun kaldım. rahatta gayet. Biraz choper'cı işi gibi ama. Her türlü giyiyorum. Bir eksiğini görmedim.

Fuar'a gideceksen. oradan da alabilirsin. Bazen uyguna denk getiriyor arkadaşlar.
    Ben ctesi günü gittiğimde acayip kalabalıktı. Birşey denenecek gibi değil. Haftaiçi gidip alınabilir.
    Ben öyle yapardım muhtemelen.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Ben de 350 TL.ye Overlap aldım, mutlu mesut kullanıyorum. Online satışları da var ama mekana gidip denemek en iyisi. Çalışan kızlar hem işin acemisi değil ve yol yordam gösteriyorlar, hem de sempatikler. İstanbuldaysanız Kızıltoprak Opet arkası Vectron adlı mağaza.

EUOGLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mt 25
    mtech kullaniyorum. korumalar kaliteli kumasi iyi fakat boyuma gore olan genis paça gibi durdu. yani bir terzi islemi gerektirdi.

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    2 sene önce fuarda ihraç fazlası satılan overlap monza modelini 300 liraya almıştım, hala kullanıyorum. likralı kumaşı sayesinde çok rahat, ayrıca dizlikler pantolonun dışındaki fermuarlı sistem sayesinde çok kolay çıkarılabiliyor.
    bi kafeye falan gittiğinizde dizlikleri çıkartıp rahatça oturabiliyorsunuz.

Anladım önerdiğiniz pantolonların korumalarına çok basit diyen arkadaşlar olmuş satış yorumlarında bu konuda nasıl bir yol izlemeli ?

Ne yazık ki fuara gidemem UŞAK'ta yaşıyorum, burada da herhangi bir satış mağazası olmadığından deneyip alamıyorum bu tarz ekipmanları..

Alikenan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia RSV4 Factory, SR-GT 200
    Burada yazan markalar dahil toplamda bugüne kadar 7-8 farklı markanın pantolonu nu kullanmışımdır.
    En memnun kaldığım biker jeans oldu, tavsiye ederim.
    instagram.com/ak.kucukcaglayan

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Alıntı Alikenan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Burada yazan markalar dahil toplamda bugüne kadar 7-8 farklı markanın pantolonu nu kullanmışımdır.
    En memnun kaldığım biker jeans oldu, tavsiye ederim.
    Bende tam tersi biker jeansten hiç memnun kalamadım. İndirimdeyken Kamuflajlı cold killer modeli aldım, dizimi kıvırdığım zaman dizimin arka kısmına pantolon toplanıyor ve dizimin arka kısmını acıtmaya başlıyor. Günün sonunda pantolonla dizimi kıvıramaz oluyorum.

Alikenan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia RSV4 Factory, SR-GT 200
    Alıntı uzay gemisi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende tam tersi biker jeansten hiç memnun kalamadım. İndirimdeyken Kamuflajlı cold killer modeli aldım, dizimi kıvırdığım zaman dizimin arka kısmına pantolon toplanıyor ve dizimin arka kısmını acıtmaya başlıyor. Günün sonunda pantolonla dizimi kıvıramaz oluyorum.
    Çevrem de bir çok kişi benim tavsiyemle aldı, hepsi de en az benim kadar memnun kaldılar.
    Belki sizin aldığınız pantolonun bedeni ya da kalıbı size uymamış olabilir diye düşünüyorum
    instagram.com/ak.kucukcaglayan

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Alıntı Alikenan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çevrem de bir çok kişi benim tavsiyemle aldı, hepsi de en az benim kadar memnun kaldılar.
    Belki sizin aldığınız pantolonun bedeni ya da kalıbı size uymamış olabilir diye düşünüyorum
    Büyük ihtimalle öyle. Normalde 36 beden giyiyorum deneyerek biker jeanste aldım 36 olmadı 38 oldu oda bacaklarıma tam oturmadı. Toplamda 2 defa kullandım iade etme şansım var mı bilginiz var mı?

Motosikleti
    Yamaha Ybr125 >> Bajaj Pulsar 200NS
    Alıntı Quantrell adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Anladım önerdiğiniz pantolonların korumalarına çok basit diyen arkadaşlar olmuş satış yorumlarında bu konuda nasıl bir yol izlemeli ?

Ne yazık ki fuara gidemem UŞAK'ta yaşıyorum, burada da herhangi bir satış mağazası olmadığından deneyip alamıyorum bu tarz ekipmanları..
    Eğer referans alınabilirse , ben Tech90 ve Overlap ile 2-3 sefer düstüm.Sıfır hasar ile kalktım.Hatta bir seferinde arkadan gelen kurye nasıl birseyin yok dedi .(Çok yüksek hızlarda değildi)

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Şu Biker Jeans'i görebileceğimiz bir dükkânı var mı Kadiköy'deki Tech90 satan yer gibi? Bazı modelleri çok kullanışlı görünüyor, dizlikleri dıştan takılıp çıkarılabilen bir kışlık pantalon işime yarar.

Vallahi önerileri dikkate alarak Tech90 ı denemeyi düşünüyorum çoğu modelde bedeni yok artık bir şekilde halledeceğiz..

Koruma takıntım artarsa diye de dizlikleri çıkarıp dışarıdan ekstra mafsallı dizlik alıp takmayı da düşündüm üzerine.. kazaların boyutu arttıkça sürme hevesim de artıyor, korumaya daha çok odaklanmam lazım sadece böyle eve hapsolmamak için..

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı Quantrell adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vallahi önerileri dikkate alarak Tech90 ı denemeyi düşünüyorum çoğu modelde bedeni yok artık bir şekilde halledeceğiz..

Koruma takıntım artarsa diye de dizlikleri çıkarıp dışarıdan ekstra mafsallı dizlik alıp takmayı da düşündüm üzerine.. kazaların boyutu arttıkça sürme hevesim de artıyor, korumaya daha çok odaklanmam lazım sadece böyle eve hapsolmamak için..
    Dışarıdan masfallı takmana gerek yok. Tecrübe ile sabit. Masfallı kopup, dizini bırkabiliyor ama pantolonda ise her daim üstünde kalıyor.
    Quantrell bunu beğendi.

AleniDesais - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Primavera150 - KTM DUKE 390 2020
    bu içerik yardımcı olabilir marka seçiminde https://www.youtube.com/watch?v=9S1oyrbVrP0

Alıntı AleniDesais adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu içerik yardımcı olabilir marka seçiminde https://www.youtube.com/watch?v=9S1oyrbVrP0
    içerik yardımcı oldu, yorumlar daha da yardımcı oldu
    Aşağıdaki alıntı gibi

"Merhaba, siz her peçeteye "selpak" der gibi genel bir tabir olarak her kumaşa "kevlar kumaş" dediniz ama bilgi verirken dikkat edelim, Kevlar® Dupont'un tescilli bir markasıdır. Bir ürüne Kevlar® denilebilmesi için çeşitli(40küsür sanırım) testlerden geçmesi gerekir. Burada tanıttığınız pantolonlardan "Riderdenim" pantolonda Kevlar kumaş değil Kevlar'ın da yapıldığı aramid kumaş kullanılmıştır. Tabi ki koruyuculuğu var ancak Kevlar testlerine girmemiş, bu koruyuculuğunun ne kadar olduğunu ispat etmemişlerdir. "theriderdenim" markası sizin de dediğiniz gibi para-aramid kumaş kullanıldığını yazmışlar sitelerinde, yine Kevlar değil, yine testlere girmemiş. Andes pantolonlar için ise isimlerinde geçen "..Kevlar jeans" haricinde hiç bilgi bulamadım. Hani hiç bir açıklama yok satan online mağazalarda. Bulan buraya yazsın lütfen. Ürettiği pantolonlarını Kevlar testine sokan ve Kevlar® tescilini alan Türk markası Tech90 var bildiğim. Başka varsa bildiğiniz lütfen buraya yazalım, bilgimiz olsun."

Motosikleti
    kevlar kot pantolon kullananlarda dizlikleri içe doğru kayan var mı? sorunu nasıl çözdünüz?

Motosikleti
    MT-25
    Alıntı LynXMaSTeR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kevlar kot pantolon kullananlarda dizlikleri içe doğru kayan var mı? sorunu nasıl çözdünüz?
    Bol olduğu için mi ?

Motosikleti
    Alıntı oluroyle adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bol olduğu için mi ?
    bol değil, özellikle sağ diz içe doğru kayıyor. içerideki cırtlarla ayarlıyorum ama yine de tam olarak çözemedim.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)