Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Ayvalık İstanbul rotası hakkında yardım

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    2018 Rks Titanic 150 s
    Öncelikle herkese merhabalar Ekim ayında Ayvalık başlangıç İstanbul Üsküdar bitiş rotalı bir planım var.Daha bir bir buçuk ay var ama iş durumuna göre erken olma ihtimalide var.Siz olsanız nasıl bir güzergah izlersiniz.200 km üstü ve o yöndeki ilk uzun yolum olacak.Rota hakkında yeterli bir bilgi sahibi değilim tecrübesi olan değerli abilerim,kardeşlerim,forum dostlarım aydınlatırsa sevinirim.

- Ayvalık-Bandırma feribotla Yenikapı-Üsküdar(daha önce hiç feribota motorla binmedim nasıl oluyor motoru sabit tutmak?)

- Ayvalık-Topçular İskelesi-Eskihisar-Üsküdar(aşağıdaki yolu 91 km kısaltmak feribot ücretine değermi)

- Aşağı attığım resimdeki gibi full otobandan molalı gidiş

Motor: 2018 Rks Titanic 150S

ayrıca uzun yol hakkında tavsiye verecek olursa seve seve dinlerim

https://hizliresim.com/Z5nBE0

https://hizliresim.com/lQ4GWl

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    O kadar da uzun bir yol değil, dert etme. İlk tecruben oldugu icin toton biraz agriyacak. Ayrica ogleden sonra yola cikmaya calis cunku gunes karsidan vurduğu zaman rahatsiz edici olur. Kolay gelsin.

Motosikleti
    Pulsar 150NS>CBR125R>PULSAR RS200>CBF150>CB125F
    Resimdeki güzergah en iyisi. Boşuna otobanlara girme bahsettiğin güzergahtaki tüm otobanlar toplamda 25 lirayı buluyor. Çevre yollarına bile girme şehir içlerinden git.

ufoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200t
    Bandırma-Biga-Çan yolunu bu yaz 2 kez kullandım. Yol bölünmüş, temiz ve yoğun trafik yok. Eğer Edremit-Çan yoluda bölünmüş yolsa ben bu güzergahı tercih ederdim. Susurluk güzergahı yoğun trafikli bir yol ve kamyonu çok(en azından İzmir-İstanbul otobanı açılana kadar böyleydi).

Bandırma-Çan arası sıkı rüzgar olur.
    Her iki güzergahta da sıkı rüzgar olacak. Soft yan çantaları oynamayacak şekilde iyice sabitleyin.
    Ben olsam, Bandırmadan feribotla Yenikapıya, oradan 5 km ötede Sirkeciye.
    Sirkeci-Harem arabalı vapuruyla Anadolu yakasına geçip sahil yolundan 3 km öteye Üsküdara geçerdim.

Yanınıza alt-üst yağmurluk alın.
    gurcanozturk bunu beğendi.

Motosikleti
    2018 Rks Titanic 150 s
    teşekkür ederim.konfor sele vb. şeyler aldım bakalım ağrıyı ne derece hafifletecek

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:44 ----------

Alıntı Süleymantnz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Resimdeki güzergah en iyisi. Boşuna otobanlara girme bahsettiğin güzergahtaki tüm otobanlar toplamda 25 lirayı buluyor. Çevre yollarına bile girme şehir içlerinden git.
    teşekkür ederim aklımdakide o görünüyor ama emin olamadım

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:49 ----------

Alıntı ufoz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bandırma-Biga-Çan yolunu bu yaz 2 kez kullandım. Yol bölünmüş, temiz ve yoğun trafik yok. Eğer Edremit-Çan yoluda bölünmüş yolsa ben bu güzergahı tercih ederdim. Susurluk güzergahı yoğun trafikli bir yol ve kamyonu çok(en azından İzmir-İstanbul otobanı açılana kadar böyleydi).

Her iki güzergahta da sıkı rüzgar olacak. Soft yan çantaları oynamayacak şekilde iyice sabitleyin.
    Sirkeci-Harem arabalı vapuruyla Anadolu yakasına geçip sahil yolundan 3 km öteye Üsküdara geçerdim.

O güzergahta feribot fiyatları beni düşündürdü.Eğer kış fiyatları uygun olursa tavsiyenize uyabilirim.Ekipmansız asla Teşekkürler

Motosikleti
    Xpulse 200t
    Feribot kış tarifesi biraz daha uygun olabilir. Ayrıca bileti ne kadar erken alırsanız okadar ucuza gelir.

Feribotta motosiklet sabitlemeyle ilgili 2 ay önce açtığım başlık aşağıda.

3 hafta önce son Bandırma-İstanbul dönüşümde miçolar motorumu halatla bağlamamı söylediler. Yanımda 7 metre halat vardı. Kendim sabitledim.

http://www.motosiklet.net/forum/moto...sabitleme.html

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı ufoz adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Trafigi sakat yol say deseler,en başa susurluk guzergahini koyarım..

Ben olsam spontane,sallanirim lapsekiye,ordan feribotla gelibolu,devami keşan edirne,devam vururum istanbula..

Dönüşte yaa nasip.
    ufoz bunu beğendi.

Motosikleti
    Xpulse 200t
    Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Trafigi sakat yol say deseler,en başa susurluk guzergahini koyarım..

Ben olsam spontane,sallanirim lapsekiye,ordan feribotla gelibolu,devami keşan edirne,devam vururum istanbula..

Dönüşte yaa nasip.
    İlk defa bu tür bir yolculuk yapacağı için ben de Susurluk yolundan vazgeçirmeye çalışıyorum. Motorla hiç geçmedim ama arabayla hep ürkütür o yol beni.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    En rahatı Bandırma'dan feribot (ama ucuz değil), o meşhur 15 Temmuz gecesi Ayvalık'tan eşimle birlikte saat 20:00 gibi bir Yamaha X City üzerinde yola çıkıp saat 23:00 gibi varmıştık. (Sonrası tam bir komedi sefalet...) Uzun yoldan sayılmaz bile...

jarre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco agility 125/ peugeot citystar 200i
    1. seçenek ayvalık/balıkesir/susurluk/bandırma ido ile yenikapı
    2. seçenek ayvalık- ivrindiden sonra balya yolu var oradan gönen -bandırma ido ile yenikapı (50 km kısalıyor yol ama tavsiye etmem yol bozuk )

Motosikleti
    2018 Rks Titanic 150 s
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    En rahatı Bandırma'dan feribot (ama ucuz değil), o meşhur 15 Temmuz gecesi Ayvalık'tan eşimle birlikte saat 20:00 gibi bir Yamaha X City üzerinde yola çıkıp saat 23:00 gibi varmıştık. (Sonrası tam bir komedi sefalet...) Uzun yoldan sayılmaz bile...
    çoğu kişi orayı öneriyor ama ücret değermi bende kararsızım

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:17 ----------

Alıntı jarre adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1. seçenek ayvalık/balıkesir/susurluk/bandırma ido ile yenikapı
    2. seçenek ayvalık- ivrindiden sonra balya yolu var oradan gönen -bandırma ido ile yenikapı (50 km kısalıyor yol ama tavsiye etmem yol bozuk )
    teşekkürler o zaman ki hava durumu elverişli değilse ilk tercih ido olacak gibi görünüyor

Motosikleti
    Kawasaki ZX-6R 636 2006, Ducati Scrambler
    Merhaba; o güzergahın tersini yaptım. Eskihisar yolunu kullanmanı tavsiye ederim. Edremit-Balıkesir arası yolu epey düzeltmişler. Bol bol su içmeyi ve her 120-150km'de dinlenmeyi unutma.

Motosikleti
    2018 Rks Titanic 150 s
    Alıntı stabiliz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba; o güzergahın tersini yaptım. Eskihisar yolunu kullanmanı tavsiye ederim. Edremit-Balıkesir arası yolu epey düzeltmişler. Bol bol su içmeyi ve her 120-150km'de dinlenmeyi unutma.
    biraz geç yazdım kusura bakmayın teşekkür ederim tavsiyelerinizi muhakkak dikkat alacağım

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Aslinda konuyu daha once gormustum neden yanitlamamisim bilmiyorum. Eger ilk kez uzun yola cikiyorsaniz yolu kisaltmak ya da tehlikeli yollardan uzak durmak en iyisi olabilir.

Bana kalsa Ayvalik-Susurluk-Yalova IDO-Pendik-Sahilyolu-Uskudar yapardim ancak Susurluk-Yalova arasi kamyon cok ve hizlilar. Bunun yerine Ayvalik-Can-Biga-Bandirma-Feribotla Yenikapi-Sirkeci-Feribotla Harem de mantikli olabilir. Hem 120km kadar daha kisa hem de daha az tehlikeli.

Oneriler;
    - Montun altina giymek icin ince ama ruzgar kesecek bir kiyafet. Windstopper vs.
    - Alt/ust yagmurluk
    - Kulak tikaci
    - Eger sicak ve sinek varsa bolca islak mendil
    - Su
    - Battal boy cop torbasi. (yagmur yagarsa cantanizi cop torbasina sararsiniz.)
    - Lastik tamir spreyi/kiti.
    - Ekstra batarya/charger.

Yolunuz acik olsun.

AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben olsam o motorla aşağıdaki rotayı kullanırdım. Bol manzara, az trafik, çok güvenlik. Geze geze giderdim. Yağmur yağmaması şartıyla.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı AzÇok adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben olsam o motorla aşağıdaki rotayı kullanırdım. Bol manzara, az trafik, çok güvenlik. Geze geze giderdim. Yağmur yağmaması şartıyla.
    https://i.imgyukle.com/2019/09/17/oGTJnf.png
    Bu rotanın yolunun oldukça bozuk olduğu söylenmişti yukarıda.

En mantıklı rota ücretsiz yoldan Burhaniye, Balıkesir, Susurluk, Bandırma. 235km ve tam 3 saat sürüyor...

Susurluk yolu ile ilgili çok yorum yapılmış; motosikletle o yolu 4-5 kez kullandım (scooter ve gece vakti dahil...), herhangi bir olumsuzluk veya endişe yaşadığımı hiç hatırlamıyorum. (Yalnız kullandığım motosikletler en az 250cc idi...)

İstanbul TEM'in daha endişe verici ve riskli olduğunu belirtmem gerekir; İstanbul'da TEM'de kullanabilen adam Susurluk'ta da çocuk bahçesindeymişçesine kullanabilir. Kriter o olsun...

AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu rotanın yolunun oldukça bozuk olduğu söylenmişti yukarıda.

En mantıklı rota ücretsiz yoldan Burhaniye, Balıkesir, Susurluk, Bandırma. 235km ve tam 3 saat sürüyor...

Susurluk yolu ile ilgili çok yorum yapılmış; motosikletle o yolu 4-5 kez kullandım (scooter ve gece vakti dahil...), herhangi bir olumsuzluk veya endişe yaşadığımı hiç hatırlamıyorum. (Yalnız kullandığım motosikletler en az 250cc idi...)

İstanbul TEM'in daha endişe verici ve riskli olduğunu belirtmem gerekir; İstanbul'da TEM'de kullanabilen adam Susurluk'ta da çocuk bahçesindeymişçesine kullanabilir. Kriter o olsun...
    Biraz abartmışlar. Amortisörleri sert bir scooterla gittim bu rotayı. Doğayı sevenler için harika bir rota. Kısa değil güzel bir rota önermiştim. 80 km/h üzerine çıkmadıkça sıkıntı yok.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Ayvalık'ta yazlığımız var. Her yıl bir iki kez motorla gider gelirim. Direkt rota için en uygun ve ucuz güzergah
    Ayvalık-Burhaniye-İvrindi-Balıkesir-Susurluk-Karacabey-Bursa-Gemlik-Orhangazi-Yalova-Topçular-Eskihisar(vapur)- E5'ten İstanbul yaklaşık 400km 6saat sürer
    Motosiklet ile otobana girmene hiç gerek yok, çok fazla rüzgar yersin doğru dürüst mola yeri yok ve sürat yapmayacağından dolayı süreyi kısaltmaz ayrıca çok pahalı.
    Bandırma üzerinden feribotla Yenikapı en kolay gibi görünse de en pahalı rota seçeneği. Kış tarifesinde çok az sefer var gitmek istediğiniz tarihte muhtemelen yoktur.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:02 ----------

Alıntı AzÇok adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Biraz abartmışlar. Amortisörleri sert bir scooterla gittim bu rotayı. Doğayı sevenler için harika bir rota. Kısa değil güzel bir rota önermiştim. 80 km/h üzerine çıkmadıkça sıkıntı yok.
    Bahsettiğin rotanın İvrindi-Bergama arası çok viraj var ve asfalt kötü, araba ile içimiz dışımıza çıktı, 80-90 ortalama gidemezsin 50 ile gidersen öp de başına koy. Motorla nispeten keyifli olabilir o da ulaşım için değil gezi amaçlı gidilirse. Gönen-Balya arası da keza aynı şekildedir yol fena değil ama viraj çok ve yer yer mıcır var tehlikeli. Bergama- Ayvalık arasını da İzmir yolu yerine Kozak yaylası üzerinden çizdirmişsin ki orası köy yolları olsa gerek tamamen macera.
    Bandırma-Ayvalık Gönen üzerinden birkaç kez gittim hatta en son Ayvalık->Erdek yaptım. Manzara ve yol fena değil ancak hiç mola verebileceğiniz bir tesis yok, benzinci desen bir tek Balya'da PO var.

siyahus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 ZN - RR DD250- GV 250 - Yamaha MT-25
    Bursadan yenikapıya feribotla geçebilirsiniz. Bandırmadan daha ucuz, en ucuzu da Yalova Yenikapı.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Alıntı siyahus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bursadan yenikapıya feribotla geçebilirsiniz. Bandırmadan daha ucuz, en ucuzu da Yalova Yenikapı.
    Arkadaş Üsküdar'a gidecek Yenikapıya giderse bir de köprüden geçecek veya sirkeci-harem vapur yapacak. Hiç gereği yok. En ucuzu topçular-eskihisar ve tavşanlı-eskihisar (negmar)

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler