Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Taksici ile motosikletlinin 'plaka yamuldu' kavgası kamerada

Motovento
    REKLAM ALANI
    admin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Beyoğlu'nda trafiğin bir anda durmasıyla aniden frene basan motosikletliye taksici arkadan çarptı. Kaza sonucu plakası yamulan motosikletli, taksiciden özür dilemesini isteyince ortalık karıştı. Kısa arbedenin yaşandığı kavgayı taraflar ayırırken, o anlar ise kask kamerasına yansıdı.

Olay, Beyoğlu Tophane Kemeraltı Caddesi üzerinde geçtiğimiz günlerde meydana geldi. Edinilen bilgilere göre, sabah saatlerinde seyir halinde olan Kerim Ç., trafiğin bir anda yavaşlaması nedeniyle aniden frene bastı. O esnada seyir halinde olan 34 TDB 51 plakalı ticari taksi sürücüsü motosikletliye arkadan çarptı. Kaza sonucu ölen ya da yaralanan olmazken, motosiklette maddi hasar meydana geldi. Olayın ardından motosikletinden inen Kerim Ç., taksi sürücüsüne tepki göstererek kendisinden özür dilemesini istedi. Ancak taksici bir şey yapmadığını, motosikletlinin aniden fren yapması nedeniyle kendisine çarptığını belirterek özür dilemedi.

“Plaka yamuldu” diye kavga ettiler

Bunun üzerine motosikletli tepkisini şiddetlendirince taksi sürücüsü, “Amacın ne? Sabah sabah ne istiyorsun? Bu araba benim değil, senin Allah’ın kitabın yok mu?” diyerek trafiğin ortasında bağırmaya başladı. Çevredeki sürücülerin maddi hasarı sorması üzerine motosikletli, “plakaları yamulttu” diye karşılık verince taksici, “Çok doluyum, yaptığınız hareketlere doluyum. Polis gelse buna ne yapacak. Macera mı istiyorsun?” diyerek yanıt verdi. Tartışmanın daha da alevlenmesi üzerine kısa süreli bir arbede yaşandı. Vatandaşların araya girmesiyle taraflar uzaklaştırıldı.

Yaşananlar ise motosikletlinin kask kamerasına yansıdı.

Kaynak: Cumhuriyet.com.tr

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Omerius - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mt25 - XJ6N - cb650f - Speed Triple 1050
    Taksicileri sevmem ama hak vermek lazım motorcunun biraz canı sıkılmış aksiyon aramış gibi gerçekten. Bu yüzden gün geçtikçe antipatik geliyor motorcular diğer sürücülere. Zaten bu tipler bir trafikte teker yapanlar iki.
    GezeGeze bunu beğendi.

mavzer-i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hypermotard 796 / vulcan s / versys 650
    ben park ederken plakam yamuluyor düzeltiyom. fazla ileri gitmiş arkadaş. parasal hasar yoksa devam et işte

kurubuzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj discovery
    Ne kadar taksici varsa alayi böyle tip eğitim şart .

Motosikleti
    2016 HONDA NC750X DCT-2016 YAMAHA N MAX
    Alıntı kurubuzz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne kadar taksici varsa alayi böyle tip eğitim şart .
    taksicinin ne suçu var adami zorla tahrik ediyor ben onun kadar sabırlı olmazdim

hachiko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500
    Ya ne kadar saçma sapan bir kavga motorcu amma uzattı meseleyi..
    YZFR25 bunu beğendi.

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Daha once 3 kez plakama carptilar hic birinde boyle yapmadim ben, baktim bisey yok, gecmis olsun dedim, plakami duzelttim yoluma gittim. 3 kez nasil carptilar derseniz, telefonla oynayan, telefonla konusan, telefonla mesaj yazan
    mersinLee33 bunu beğendi.

Az insanlık yahu!

Motosikleti
    gv 650 (2007)
    motorcu uzatıyor ama haklı taksici kardeş kusura bakma diyecek gidecekler. demiyor artist amacın ne amacın ne

mavzer-i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hypermotard 796 / vulcan s / versys 650
    Alıntı gurcanozturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Daha once 3 kez plakama carptilar hic birinde boyle yapmadim ben, baktim bisey yok, gecmis olsun dedim, plakami duzelttim yoluma gittim. 3 kez nasil carptilar derseniz, telefonla oynayan, telefonla konusan, telefonla mesaj yazan
    plaka düzeltme parası 5 lira istemek lazım :D
    since 1987

AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı pikatel34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    taksicinin ne suçu var adami zorla tahrik ediyor ben onun kadar sabırlı olmazdim
    Haklısın taksicinin ne suçu var. Fren yapmamış. Arkadan koymuş. Özür dileyecek inceliği yokmuş. Öküz olmak suç mu?
    Erhan Tosun ve uzaaklardann bunu beğendiler.

Motosikleti
    Yamaha YZF R25
    Taksi öldürmemiş ne uzatıyorsun
    YZFR25 ve GezeGeze bunu beğendiler.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Taksi, minibüs, servis şoförlerinin bir kısmından nefret ediyorum ama bizim içimizde de çürük elma olmayacağı anlamına gelmiyor. Kask kamerası kullananlar arasında gerçekten olay çıksın, ünlü olayım kafasında çok arkadaş var. Bu videodaki arkadaş bu olayda belki haklı olsa bile haksız gözükmeyi hatta daha ileriye gidip milletin antipatisini kazanmayı çok iyi başarmış. Youtube yorumlarını okudum da bir insan neden kendine küfür ettirir, anlamıyorum.
    GezeGeze bunu beğendi.

100 lira aksiyon kamerası alıp takmış bir de servis etmiş bunu haber diye tavırlardan anladığım.

Bizim motordu bu taksiyi solluyor yada sağlıyor neyse önüne geçtimi trafik sıkışık oluyor o an fren yapıyor zaten arkadaki taksi de o geçtiği an 3-5 saniyede frene bastımı takip mesafesi kısa kaldığından mecburi çarpıyor gibi geliyor bana yani durum bunun gibi bence taksicide haklı kardeş direk (söylemi) önüme girdin fren yaptın diyor adamda napsın

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    Taksinin önünde bilerek abi fren yapmış, taksicide çarptıktan sonra olay çıkmış. Tam olarak motorcunun tuzağına düşmüş.

Taksici her ne kadar sevmesemde haklıdır.
    allegromod bunu beğendi.

Motosikleti
    xv250
    adam özür dilemiyor da kendisi adama hakaret ediyor taksici hakarat davası açsa

Motosikleti
    sym joymax
    hergün haberlerde ve gazetelerin ikinci sayfalarında gereksiz yere öldürülen veya yaralanan insanlar görüyoruz. haklı veya haksız fark etmiyor. Özellikte trafikte yol kavgası veya bu gibi ufak kazalarda kişilerin anlıyışlı olması lazım. Motorlu veya bisikletli veya taşıt fark etmez. Öncelikle saygı hoşgörü ve anlayışlı olmak lazım. Kameraya kayıt etmeniz birşeyi değiştirmez belki hayattaki son anınızı kayıt edersiniz ama bununda size bir faydası olmaz. Trafiğe çıkıyorsanız haklı olun veya olmayın kaza olabileceğini ve buna karşı tutunacağınız olumlu tavrı takınıp trafiğe çıkmalısınız. Hiçkimse kasıtlı olarak gelip size çarpmaz. heleki istanbul trafiğinde. İnsanların trafikten biran önce çıkıp evine eşine çocuguna kavuşmanın hayalini kurduğu trafikte herkesin önceliği bir an önce o hengameden kurtulmak. Kaza dır olur zaten kazanın tanımıda bu değilmi. Aksi halde kaza olmaz kasıt olur. Motorcu arkadaşalar kamerayı takınca ufak tefek kazalarda kendilerini haklı görüp nasılsa kameram kayıt ediyor bana birşey yapamaz diye üstünlük sağlamaya çalışıyor ama unutmayın sizde ona birşey yapamazsınız. kamera olması sizin karşıdakini tahrik etme hakkı vermiyor size. bu sebeple bu veya benzeri motorcu arkadaşların trafiğe çıkacaklarsa daha sakin olmaya ve başlarını belaya sokmamaya davet ediyorum. Daha önce söylediğim gibi. Macera ararlarsa bir sürü psikopatın olduğu trafikte son çekimlerini yapabilirler . herkese sabır ve anlayışlı kazasız belasız bir trafik seyri dilerim.

abeciMotoru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cb125E-SymWolf-Inazuma-XJ6 F
    böyle basit işlerde motorcunun beklediği tek şey özür aslında.
    aynısını yaşayan biri olarak, motordan inip plakaya baktım düzelttim, sonra adamı uzun uzun aralıksız izledim.
    inmedi, eliyle pardon yaptı ve devam ettik, beklediğimiz bu kadar bişey, ortalığı yumuşatacak olan taksici olmalıydı, sağlıklı olsa yapardı.
    Motosikletimin üstü açık..
    https://www.youtube.com/channel/UCp4K0dvqaCd6YAr_beEsudA/featured?view_as=subscriber

Motosikleti
    Ktm duke 250
    Taksicinin şiddet ile sıkıntıları olduğu bariz bir şekilde belli, tahminimce denetimli serbestlikle dışarıda olan biri. O yüzden kavga etmek istiyor ama alacağı cezadan korkup bağırıp çağırıyor, ayrıca ne yaşanırsa yaşansın arkadan vuran suçludur bunu unuttunuz sanırım. Motorcu tahrik etmiştir vs bilemem ama taksici patlamaya hazır bomba kendisininde söylediği gibi, acilen rehabilite edilmeli yoksa bunun gibi bir öfke krizinde başkalarının canını yakar. Bende ilk başladığım zamanlar çok sinirleniyordum taksiye dolmuşa fln artık üstüme kırıyorlar uzun uzun kornayı basıp el hareketini çekip uzuyorum, birisi gelip vurup ezecek en sonunda ama konuşmayada gelmiyo barbarlarla. İlla sopa bıçak mı taşıyalım?

Motosikleti
    falcon flash 100
    Bana deydi hemi de taksi ben bundan ne muhabbet çıkarırım diye motosikletli vatandaş içinden göbek atmadıysa gel bana söyle!

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)