Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Kedilerin istilası

Motovento
    REKLAM ALANI
    uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Montuna kedi işeyen arkadaşın konusundan sonra aklıma direk birkaç ay önce çektiğim fotoğraf geldi

Bu namussuzlardan birkaç tanesi sürekli motorun selesine oturup tirnaklayarak seleyi çiziyor. Her sabah motora binerken pati izlerini ve kedi tüylerini temizleyip sövüyorum ama diğer yandan da kıyamıyorum. Branda ile örtünce brandanin ufak bir açıklığından yine seleye tırmanıyorlar. Kedi sorunundan kurtulmak için kapalı bir alan şart
    BatuhanK. bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Kuba rx9
    soğuktan, üşüyorlar ısınmak için oradalar, az bir şey elma sirkesi sıkın gelmezler. biraz kuru mama bırakın, tokken kendilerini daha rahat ısıtabilirler.
    hattoi bunu beğendi.

Motosikleti
    MT-07
    Bizim otoparkta bir tane dijital kedi savar almışlar. Her yanından geçerken tiz bir ses ötüyor. Küfür ede ede geçiyorum. Etki alanı 2 motor arası, benim motor 3.sırada olduğundan namussuz kedi benim motoruma musallat olmaya başladı

tanermavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900
    Selenin üzerine, ince naylon poşet ile örtün ve üzerine wd40 sıkın.
    Kesin çözüm, bir daha asla gelmeyecekler. 😉
    DENİZKIYISI bunu beğendi.

Motorumun üzerini kumaşla örttüğüm için soğuk havalarda mahalledeki tüm kediler içine doluşuyor hatta bir süre sonra iyice evleri olarak gördükleri için motoru almaya geldiğimde bana saldırıyorlardı
    Barisozde ve BatuhanK. bunu beğendiler.

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    seleye eski bir bez koysanız hem hayvanın yatacak yeri olur hem seleniz çizilmez ben kedi patisi görünce mutlu oluyorum
    YZFR25 bunu beğendi.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Doğal ortamlarını mahvettik simdi; garibanlar napsın sıcak yumusak yer bulmaya calısıyor.

Ancak evet; selenin içine ediyorlar. Motosikleti brandasız bırakacaksanız selenin üstünü örtün; hem sizin hem kedinin keyfi yerine gelecektir.

mustafa_325 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar RS 200 - Thriumph TİGER 800
    Brandanın üzerine seleye denk gelecek şekilde taş koy.

YZFR25 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Burgman 200 Abs
    İsterse seleyi yırtsın gidona işesin umurumda olmaz. Hayvanların yaşayacak yeri kalmadı.

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Ben brandayı çekip sele üzerinden bagaj lastiği ile bağlıyorum.Brandanın altına girmesinler diye.
    espresso bunu beğendi.

Macabre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ya arkadaşlar bugüne çok güzel başladım. Sabah işe gitmek için motora yöneldim ve brandayı kaldırdığımda şok oldum. Motoruma kedi s.çmış. Yani bildiğin dümdüz s.çmış. Brandaya bulaşmış, seleye, artçı seleye, arka grenaja komple sıvamış. İki saat temizlik yaptım da binebildim. Soğuk havalarda ısınmak için bir kaç tane girerdi brandanın altına, benim de hoşuma giderdi pati izi görünce. Bu b.k olayını hiç beklemiyordum ama Yeni bir branda alacağım. Acaba brandayı kapadıktan sonra bağlasam ya da taş falan koysam çözüm olur mu sizce? Daha önce böyle bir şey başına gelen oldu mu acaba?
    Barisozde bunu beğendi.

Beto87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 650F
    Alıntı Macabre adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ya arkadaşlar bugüne çok güzel başladım. Sabah işe gitmek için motora yöneldim ve brandayı kaldırdığımda şok oldum. Motoruma kedi s.çmış. Yani bildiğin dümdüz s.çmış. Brandaya bulaşmış, seleye, artçı seleye, arka grenaja komple sıvamış. İki saat temizlik yaptım da binebildim. Soğuk havalarda ısınmak için bir kaç tane girerdi brandanın altına, benim de hoşuma giderdi pati izi görünce. Bu b.k olayını hiç beklemiyordum ama Yeni bir branda alacağım. Acaba brandayı kapadıktan sonra bağlasam ya da taş falan koysam çözüm olur mu sizce? Daha önce böyle bir şey başına gelen oldu mu acaba?
    Soğuk havada girsinler brandanın altına, selede de uyusunlar ama bunun yaptığı oç luğu resmen. Onun yüzünden diğer efendi gibi yatıp giden kediler de yuvasız kaldı. Çözüme gelirsek brandayı örttükten sonra sele kısmından sıkıca ip bağla. Bir iki kez girmeyi dener başaramayınca gider muhtemelen. Olmadı kalın bir kumaşın üzerine elma sirkesini yay ve selenin üstüne bırak.
    Macabre bunu beğendi.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kapalı otopark ise kenara 2 tane kedi evi kurun, onlar da siz de rahat edersiniz

diğer bir secenek tahta parcası koyun selenin üstünde, ustune cıkınca dengesı bozulacagı için gider.
    Macabre ve espresso bunu beğendiler.

Macabre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kapalı otopark değil maalesef, sitede oturuyorum ben. Sitede bolca kedi evi var ama sanırım sıcak arıyor hayvanlar işte. Dediklerinizi dikkate alacağım. Teşekkür ederim.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Motora branda örttükten sonra eleye denk gelecek şekilde iki tane ucu kancalı lastiği birleştirip motoru komple alttan üstten saracak şekilde bağlıyorum. Bu şekild ehem branda rüzgardan açılmıyor hem de branda ile sele arasına kedi giremiyor.
    Macabre ve killingroad bunu beğendiler.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    + bu bağlamanın yanında sele üstüne bi cisim bişey bırakın. Atıyorum boş WD40 kutusu koyarsanız kedi orası rahatsız olacağı için oraya yatmaya kalkmaz. Ama ne yaparsanız yapın kediyle inatlaşmayın ve kaybedersiniz.
    Bir de küçük not, çamaşır suyu kullanmayın kedi sidiğini temizlemek için. Gel bir daha yap diye davetiye çıkartmış olursunuz.

Yanımda Goldwing vardı gitti Silverwing geldi benim motoru ellemezler diyordum, son zamanlarda acayip de çamurlu ayaklarla çıkıyor itneler. Şimdi iki RS yanyana duruyor otoparkta, ne şekilde siyah olana beyaz olandan daha çok çıkıyorlar. Neden acep :D
    espresso bunu beğendi.

sallami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Downtown350i/Dominar 400
    Alıntı killingroad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    + bu bağlamanın yanında sele üstüne bi cisim bişey bırakın. Atıyorum boş WD40 kutusu koyarsanız kedi orası rahatsız olacağı için oraya yatmaya kalkmaz. Ama ne yaparsanız yapın kediyle inatlaşmayın ve kaybedersiniz.
    Bir de küçük not, çamaşır suyu kullanmayın kedi sidiğini temizlemek için. Gel bir daha yap diye davetiye çıkartmış olursunuz.

Yanımda Goldwing vardı gitti Silverwing geldi benim motoru ellemezler diyordum, son zamanlarda acayip de çamurlu ayaklarla çıkıyor itneler. Şimdi iki RS yanyana duruyor otoparkta, ne şekilde siyah olana beyaz olandan daha çok çıkıyorlar. Neden acep :D
    Su borusundan batmayacak ama rahatsız edecek birşey yaptım. Brandanın altına koyuyorum. Şerefsiz kenara ittirmesini öğrendi. Bizim kediler boş şişeyle sanatsal çalışma yapar.
    killingroad bunu beğendi.
    ''Bir adam hangi yolda gidiyorsa, o yol onun kendi seçimidir.'' İp Man

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Alıntı sallami adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Su borusundan batmayacak ama rahatsız edecek birşey yaptım. Brandanın altına koyuyorum. Şerefsiz kenara ittirmesini öğrendi. Bizim kediler boş şişeyle sanatsal çalışma yapar.
    Gerilmiş bir brandanın altında selede duran şişeyi de ittiyse, mücadele etmeye çalışmamak lazım.
    Kedi kazanır
    senin fikrinin ne önemi var vasat herif

Motosikleti
    Belirtmek İstemiyor
    ucu düzleştirilmiş çivili tahta koyun. hem hayvan zarar görmez. hem bir daha oturmaz.

Psyduck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar 400
    Ben kediler otursun ama seleye zarar vermesin diye bir motoruma sele kılıfı, diğerine konfor sele aldım. Hiç kafama takmıyorum artık. İstedikleri gibi oturabilirler.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)