Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Shell V Power Benzin

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Forza250
    V Power işe yarıyor mu ya da zararı var mı? Bazıları depoyu temiz tutuyor,bazıları performansı artırıyor , bazıları motorun ömründen çalıyor gibisinden şeyler söylüyorlar doğrusu nedir ve 250 cc scooterlere fayda sağlar mı ? Çünkü motosiklet kalkışta çok titriyor.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kaanklky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1100GS
    Sorununuzun çözümü müdür bilemem ama başka bir konu başlığında yazdığım yorumu not düşmek istedim.

Alıntı kaanklky adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de bir güncelleme geçeyim; motosikletim 1997 model BMW F650 Funduro, hep Opet'ten alırdım, Shell'den V-Power deneyeyim dedim şehir içi yakıt tüketimim 100km'de 1.5-2lt düştü.

ufoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200t
    Hep Total alırdım. Sadece bir Vpowerla fulledim.
    Total : 2.2 lt / 100km
    Vpower : 2.35 lt / 100 km yaktı.

Vpower %8 civarı fazla yaktı.
    Yol aynı, güzergah aynı.

Performansta belirgin bir artış olmasada, çok ama çok azda olsa atiklik olduğunu belirtmeliyim.

Motor BN125 enjeksiyonlu.

Motosikleti
    MT-07
    Benim makinede titreşim azalıyor V-power atınca.

Fr.Sante - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Jet X
    Kalkışta titremesinin tek sebebi varyatördeki tozlar. Balata tozlandığı için kavramada tasa tutunamıyor kaçırıyor bu yüzden titreme oluyor. Temizlersiniz 50-100 km sonra tekrar başlar.

Benzinle falan alakası yok.
    espresso bunu beğendi.

E.Yzr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R25 Abs, CRF 250L
    performansa etkisi var mı aman aman hissedemiyorum ama yakıtta artışı kesinlikle hissediyorum,motoru temizlediği doğru,shellde çalışan arkadaşım demişti. arada bir al çok sık kullanma diye
    kdiner bunu beğendi.

Motosikleti
    MT 25
    Ben hep bpden alırım benzini motorumun sıkıştırma oranı düşük olduğu için.
    Arada shell v power'da alırım.
    Fark şu. Bpden aldığımbenzinle 14 saniyede 80 görüyorsa shell v power ile 10-12 saniyede görüyor gibi tabi ölçmedim sonuç olarak daha hızlı ivmeleniyor.
    ek olarak titreşimi biraz kesiyor. ama ben v power alınca 100km'de 5.5 litre yakıyor bpde 4.3 falan

emenyasin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Lifan KP150
    Alıntı liquem adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben hep bpden alırım benzini motorumun sıkıştırma oranı düşük olduğu için.
    Arada shell v power'da alırım.
    Fark şu. Bpden aldığımbenzinle 14 saniyede 80 görüyorsa shell v power ile 10-12 saniyede görüyor gibi tabi ölçmedim sonuç olarak daha hızlı ivmeleniyor.
    ek olarak titreşimi biraz kesiyor. ama ben v power alınca 100km'de 5.5 litre yakıyor bpde 4.3 falan
    hocam o değerler ne öyle Diğer RN180 kullanıcıları da aynı değerleri mi görüyormuş peki? Yoksa senin aletle mi ilgili?

Motosikleti
    MT 25
    Alıntı emenyasin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam o değerler ne öyle Diğer RN180 kullanıcıları da aynı değerleri mi görüyormuş peki? Yoksa senin aletle mi ilgili?
    3. viteste 25 km saatten 73 basması zannediyorumki 5-6 saniye sürüyor. 0-80i ise 10-15 saniye arası isterseniz video çekebilirim fakat 80'den sonra 110'a kadar çok yavaş ivmeleniyor.
    Youtube'de bir video var 3. vites 106 görüyor büyük ihtimalle dişli değiştirmiş

Edit bu değerler tamamen benim tecrübeme dayalı yani hiç ölçmedim belkide 20 saniyedir ama o kadar uzun olduğunu düşünmüyorum

emenyasin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Lifan KP150
    Alıntı liquem adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    3. viteste 25 km saatten 73 basması zannediyorumki 5-6 saniye sürüyor. 0-80i ise 10-15 saniye arası isterseniz video çekebilirim fakat 80'den sonra 110'a kadar çok yavaş ivmeleniyor.
    Youtube'de bir video var 3. vites 106 görüyor büyük ihtimalle dişli değiştirmiş

Edit bu değerler tamamen benim tecrübeme dayalı yani hiç ölçmedim belkide 20 saniyedir ama o kadar uzun olduğunu düşünmüyorum
    Hahaha, hocam ben açıkça yazmayınca yanlış anlaşıldım. Aslında yakıt değerlerini kastetmiştim.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    V power genelde sıkıştırma oranı 11: ve uzeri makinalarda ciddi farkediyor.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Mobylette Bionik 52
    bunun farkını 150-250 cc motorlarda hissedemezsiniz arkadaşlar,hissediyorum diyen yalan söyler demiyorum ama psikolojik bence.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Büyük firmalar rafineride dolum yaparken kendilerine ait katkı maddesini de tankere eklerler , firmalar arasındaki tek farkda bu katkılardır , bazı küçük ölçekli yerel firmaların geliştirdikleri katkı maddeleri yoktur , rafineriden satın aldıkları yakıtı eklenti yapamadan satarlar , 5-6 aydır Energy isimli yerli bir bayiden benzin alıyorum , yakıtla ilgili şikayetim olmadı ve tüketimimde (bir yıldır daha çok Medley i kullanıyorum) 2 lt ye kadar düştü.. ekstra katkı belki motoru uzun vadede temiz tutuyordur yada performansa faydası olabilir ama kilometreye asla yansımıyor..yani büyük şirketlerin reklamlarındaki gibi bir depoda 40-50 km hayal..

Motosikleti
    Ktm duke 250
    Ben hep po dan alirdim benzin, shellden ilk kez aldm ve simdilik gozlemlesigim kadariyla daha az yakiyor gibi motorum. Normalde 120 km de gelen cizgiye 150 civarinda geldi. Vpower i da denemeyi dusunuyorum 12.5:1 sıkıştırma oranım var belki bi fark görürüm. O yakit tasarrufu km leri buyuk depolu kamyonlarda optimum kosullarda fln hesaplaniyor altta genelde ufacik yazar kac lt de kac km oldugu

54RR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    --12 R1 Crossplane
    Bir halt fark etmiyor benzin benzindir, bende normalde opet ve shell'den alırım benzini bir kaç defa mecburiyetten adı sanı belli olmayan benzincilerden aldım bir sorun olmadı. Ne performans düşmesi nede başka birşey

Kergit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X Max 250
    Fullsave gayet tasarruflu gidiyor

RideForLife. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Bende genelde Totaldan ve Shellden alıyorum. Ama total daha öncelikli tercihim çünkü neredeyse 10 kuruş daha ucuz satıyor Shellden. Performansa gelince fark ediyor mu bilmem hepi topu 100cc 7 beygir motor, ama Shellden aldığım zaman sabahları daha kolay çalışıyor motorum.

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Placebo etkisi. Kimini hızlı götürmüş, kimini titretmemiş

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Bulursam mutlaka Aytemiz, yoksa Opet, shell, bp, total, PO... diye sıralama gidiyor.

Aytemiz' in yakıtından çok memnunum ancak istasyonları heryerde bulunmuyor. Opet' i yakıt kalitesine ek olarak bir nebze olsun katkı sağlamak için tercih ediyorum. Diğerleri de kalite sıralaması.

Motosikleti
    Forza250
    Alıntı Fr.Sante adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kalkışta titremesinin tek sebebi varyatördeki tozlar. Balata tozlandığı için kavramada tasa tutunamıyor kaçırıyor bu yüzden titreme oluyor. Temizlersiniz 50-100 km sonra tekrar başlar.

Benzinle falan alakası yok.
    Haklısınız asıl sorun o ancak etkisi oluyor mu zarar verir mi motora 250cc scooter sonuçta az da olsa faydası olucaksa kullanacağım

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)