Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Rolantide farlarin sönük yanması ve titremesi

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar merhaba tvs apache 150 kullancısıyım rolantide farlar sönük ve titreyerek yanıyor stop lambasi titreyerek yanıyor gaz verdiğimde düzeliyor.Voltmetreyle aküyü ölçtüğümde 12.7 rolantide ise 13.6 volt veriyor sorun neyden kaynaklanıyor olabilir ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    MazhaRR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr200 ESD->R25
    Sorun yok hepsinde öyle diye biliyorum.

ta2omer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbf 150
    cbf 150 kullanıcılarındada aynı problem 2010 modele kadar var oda motorsiklet üretmiş olduğu ac elektiriği konjektör yardımı ile dc akıma cevirir bu cevirmiş olduğu dc akımına bağlı olabilirki süreklli aküden kullanıp aküyü öldürmemesi akü sadece sinyal korna stop lambası ve mars için kullanılıyor eğer probleminiz daha önce yoktuysa konjektör arızalanmıs olabilir daha önce vardı ise bu elektirik sisteminin konjektörden calıstığı için olur. saygılar

diablof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1998 Honda CMX 250 Rebel | X max 250
    Sorun degildir.genelde kucuk cc motorlarda boyledir. 12.7 normal aku degeri.

Kolay gelsin.

aküden diye bilinir sen genede bir değiştirip denesen

mustafa_325 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar RS 200 - Thriumph TİGER 800
    Sebebi şu ki genellikle hava soğutmalı enjeksiyonsuz küçük motorlarda farlar gücünü aküden almıyor doğrudan motordan alıyor. Rölantide motor adam gibi elektrik üretmediği içinde farlar adam gibi yanmıyor. Gaz verip motor devrini yükselttiğinde sonuna kadar yanıyor. Senin alette bir sorun yok yani bütün motosikletlerde böyle. Mesela benim bajaj boxerda da böyle. RS200 de ise sürekli tam yanıyor.

Motosikleti
    honda cbf 150
    Alıntı korhanco adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba tvs apache 150 kullancısıyım rolantide farlar sönük ve titreyerek yanıyor stop lambasi titreyerek yanıyor gaz verdiğimde düzeliyor.Voltmetreyle aküyü ölçtüğümde 12.7 rolantide ise 13.6 volt veriyor sorun neyden kaynaklanıyor olabilir ?
    bende de aynı problem var.cbf 150 2009 model motorum var.ancak buna problem olarak bakma. çünkü sebebi şudur. senin farların(aynı bende olduğu gibi)stop lamlabaların vs.aküye değil direkt motora bağlı olduğundan öyle.yani motorun ürettiği elektrikle aydınlanıyorsun rolantide fazla elektrik üretmediğinden de farların titreyerek yanar. olay bu yani.

X-Slim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    23' Tvs Jupiter 110 CC
    Dert etme hocam

Motosikleti
    Falcon Freedom 250
    Aslinda yeni aku taksan bir sure cozulur sorun ama sonrasinda sizin motorun konjektorun yeterli elektrik uretememesi sebebiyle yine ayni sey olacak. Yani konjektor hem akuyu ful sarj etmeye hemde komple tesisata elektrik vermek icin fazla zayif... Uretim kaynakli. Ha akunuz 1 yasindan fazlaysa, markasida çin maliysa bitikte olabilir. Saf su takviyesiyle aku bakimi yapin.

ewrico - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs jupiter kawasaki er6n
    Aküyle alakası yok Aküden direk kablo al far ampülüne düzelir

Motosikleti
    2011 c8 Crypton & 2013 xmax250
    yeni konu açmak istemedim..benim crypyon sürekli ampul patlatiyordu..Led taktim fakat rölantide yüksek çakar şeklinde..gaz verince sönük sabit yanıyor sebebini bilen varmı.
    not: motoru rampa aşagı dipgazda yapsam 80i gecmiyor..sorun Statör diyen oldu

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)