Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

200GY-A Sorunları ve çözüm yolları

Motovento
    REKLAM ALANI
    orveg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Zealsun 200GY-A(Destina)
    Selam arkadaşlar hepinize benimde kullanmakta olduğum 200GY-A'nın sorunları ve onlara bulduğum çözüm yönlerini paylaşacağım.
    1-Titreşim ile ilgili problem
    Valla benim yaşadığım en büyük problemdi hangi motor ustasına götürsem cross motor zaten titrer diye başından atıyordu. 0 aldm ben bu motoru biliyorum 3000km kadar ben titreşim neydi bilmezdim. Ama en sonunda sorunu çözdüm. Motoru tutan tüm cıvataları sıkmama rağmen ki titreşimin bundan olduğu söyleniyor.Motor halen titriyor 60 km geçirmiyordu. Motorun altına yattım bide ne göreyim ayak pedalının yanında bir cıvata daha var şöyle bir dokundum resmen boşalmış.tabi hemen sıktım sanırım zor ve görünmez bir yerde olduğundan hangi ustaya bıraksam sıkmamış. orayayı sıktım ve problem bitti şimdi 120yi gözüm kapalı ve titreşimsiz yapıyorum
    2-Cikle
    Ciklenin yanındaki kablolar bir süre sonra cikleye doğru kayıyor bu da cikleyi yukarı kaldırıyor 2. kademeye bu da benzin serfiyatı yapıyor o kabloları bir şey ile bağlayın tamamdır.
    3-Benzin Yedeği
    Valla bu motorların yedeği olmadığı söyleniyor ama burda açıklıyorum var! benzin bitti zaman açın bakın depoya sol tarafın boş ama sağ tarafta benzinin olduğunu görürsünüz. Yolda benzin mi bitti yapacağınız motoru sol tarafa yatırıp yavaşça kaldırmanız.Böylece ordaki benzini oraya aktarmış olursunuz
    Herhangi bir probleminiz olursa 200GY-A ile bana ulaşın size elimden geldiğince yardım etmeye çalışırım:bounce

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Ben zealsun 200GY kullanıyor olsam arkadaşa kulak verirdim...

eby78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TNT 25
    as200gy-2 nın on dıslısını 17 yapmak ıstıyorum fakat yeterlı bır bılgım yok benı aydınlatıp ankarada yaptırabılecegım bır yer var mı arkadaslar?ank.motorcu arkadaslar yardım ederlerse sevınırım.

burakyeg@hotmail den mail yoluyla da benı yonlendırebılırsınız servıs varsa tanıdıgınız...

Motosikleti
    Zealsun 200GY-A(Destina)
    valla bana kalırsa yaptırma cavurun bir bildiği vardır ki o ön dişliyi öyle seçmiş dime be..

ustaoglu4840 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YbR 125 :)
    paylaşımın için sağol bende bu aralar benim motorumdan titreşim yüzünden uğraşıyorum dur bakalım ne olacak
    İnsanlara ne söylerseniz söyleyin karşı tarafın alabileceği kadarıyla sınırlıdır !

Motosikleti
    Zealsun 200GY-A(Destina)
    bu arada daha süper bir yol buldum titreşimi kesmek için bu moroeu tutan civataları çıkarıp başlarına lastik conta takın 2 tane sonra iyice sıkın 0 titreşim

ReBeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    200 GY Enduro
    bende ramzey 200 gy var öncelerş kasisten yada bozuk yoldan geçerken bazen vuruntu sesi yapıyordu artık çok nadir oluyor am şiimdi motora binerken ve motoru zıplattığımda kıpırdattığımda aşırı gıcırtı sesi geliyor!

Motosikleti
    Zealsun 200GY-A(Destina)
    ortadaki eşiğe gress yağı sürdürttür geçer

Motosikleti
    200 GY Enduro
    tam olarak neresi? amortisör kaynaklı değil mi?

Motosikleti
    Zealsun 200GY-A(Destina)
    şöyleki orta amartisorun gövdeye bağlandığı yer aşağı kısım oradaki bağlantı noktasından gelir...

Motosikleti
    200 GY Enduro
    bende düşündüm fakat vidalarını sökemedim. çok sıkı idi. zorladım sıyırmaya başlayınca bıraktım.

Motosikleti
    Zealsun 200GY-A(Destina)
    hiç sökmene gerek yok oradaki küçük toz ve pislikten yapar bu sesi yağla gitsin

Motosikleti
    200 GY Enduro
    yağladım gitti sağolun!

myheart - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF 250 L
    arkadaşlar bu cin cross ları bütün modellerde sorun var. onun için adamlar fazla satmak istememektedirler... Bu motorlar dag bayır için bu kadar da adi yapılmaz kı yaa.. adı üstünde cross motor. ne anlarsın kı o cross sozunden dag bayır taş cıkılmadık yer bırakmayacak cayırcayır ucacak cıkacak banamısın demicek.. Ama cin işi sadece goruntusunu yapmıs.. bende zongshen zs 200 gy a var. titreşim yok allahtan. vibrasyon sistemi koymus adamlar benımkıne. ama arkadaşlarınkınde yok. motor çalışır vaziyetteyken bile üstüne binemiyorum titreşimden. bi de uzun bi yola gittigini düşünürsen... vay halimize. 0 motor aldık bu yıl su boludan bi bartına gitmek istiyoruz ama sorunlar bitmio arkadaş.. Geçen hafif cross yapalım ucalım tekerleri yerden keselim derken , bi baktım benım plaka havada 10 takla atıo. iyi kafama düşmedi valla arka çamurluk plastık yapmıs salak herifler. hadi plastık biraz daha saglam yap. yada kırılmaz hafif bi metalden yap. yok adamların kafa calısmıo kı. servisi arıorum bana 1 haftadır fiyatlar yenılenıo. su anda fiyatı yok diolar. bi metalı var dediler sonra yok dediler.. ne dedikleride belli değil ya.. sanayiye gitsem kimse ugrasmak istemio. artık bende aldım plakayı hız göstergesinin onune soktum. orda duruyo. bi polis durdursa plaka yanımda ama takılı değil. hapı yutcaz valla. ne diyelim ya. hayırlısı...

mirrorside - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı myheart adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bu cin cross ları bütün modellerde sorun var. onun için adamlar fazla satmak istememektedirler... Bu motorlar dag bayır için bu kadar da adi yapılmaz kı yaa.. adı üstünde cross motor. ne anlarsın kı o cross sozunden dag bayır taş cıkılmadık yer bırakmayacak cayırcayır ucacak cıkacak banamısın demicek.. Ama cin işi sadece goruntusunu yapmıs.. bende zongshen zs 200 gy a var. titreşim yok allahtan. vibrasyon sistemi koymus adamlar benımkıne. ama arkadaşlarınkınde yok. motor çalışır vaziyetteyken bile üstüne binemiyorum titreşimden. bi de uzun bi yola gittigini düşünürsen... vay halimize. 0 motor aldık bu yıl su boludan bi bartına gitmek istiyoruz ama sorunlar bitmio arkadaş.. Geçen hafif cross yapalım ucalım tekerleri yerden keselim derken , bi baktım benım plaka havada 10 takla atıo. iyi kafama düşmedi valla arka çamurluk plastık yapmıs salak herifler. hadi plastık biraz daha saglam yap. yada kırılmaz hafif bi metalden yap. yok adamların kafa calısmıo kı. servisi arıorum bana 1 haftadır fiyatlar yenılenıo. su anda fiyatı yok diolar. bi metalı var dediler sonra yok dediler.. ne dedikleride belli değil ya.. sanayiye gitsem kimse ugrasmak istemio. artık bende aldım plakayı hız göstergesinin onune soktum. orda duruyo. bi polis durdursa plaka yanımda ama takılı değil. hapı yutcaz valla. ne diyelim ya. hayırlısı...

Evet malesef, çinliler motor işine girdi, emniyet sıfıra indi. Ben de de sürekli kadro çatlıyo, oraya kaynak bu sefer öbür taraf çatlıyo, çatır çatur. bunları satarken yanlarında bir de portatif kaynak makinesi vermeliler

konka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    as 200 gy 2
    bursada ramzey kroslarla dag bayır geziyorlar ve çok hor kulandıkları halde motorlarda sorun çıkmıyor fakat servis parca sıkıntısı yaşıyormuş benim motorum as200 gy 2 bende parça sorunu yaşıyorum 3 haftadır boş lambasını kontrol eden müşür gelmedi birde ramzey krosun çamurlugunu sipariş ettim onuda 3 haftadır bekliyorum bu çin motorlarında sorum yedek parça ve servis çin motoru alanın biraz eli anahtar tutacak ama parca bulursa

myheart - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF 250 L
    yok arkadaşlar eğer boyle bir motorunuz varsa ustanız kendiniz olacaksınız..hiçkimse size yardımcı olmuo.. elin gevuru yapmıs salmıs piyasaya alan arkadaşlar sağolsun. onlarda usta olup cıkmadıkca bu cın motorların hakkından gelecek usta cıkmazz

Motorumum motor kısmında çalışır ve hareket halindeyken bi ses gelio. neden ole bi ses gelio anlayamadım.. Zincirden diodum zinciri sıktırdım..Yine aynı ses.. 3-4 gün geçti aradan şu anda ya ses yok. ya da ben o ses alıstım duymuyorum...

mirrorside - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı myheart adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yok arkadaşlar eğer boyle bir motorunuz varsa ustanız kendiniz olacaksınız..hiçkimse size yardımcı olmuo.. elin gevuru yapmıs salmıs piyasaya alan arkadaşlar sağolsun. onlarda usta olup cıkmadıkca bu cın motorların hakkından gelecek usta cıkmazz

Motorumum motor kısmında çalışır ve hareket halindeyken bi ses gelio. neden ole bi ses gelio anlayamadım.. Zincirden diodum zinciri sıktırdım..Yine aynı ses.. 3-4 gün geçti aradan şu anda ya ses yok. ya da ben o ses alıstım duymuyorum...
    Her yeri kontrol et. Özellikle de motorun altından geçen tenekeyi tutan vidaları ve şaseyi çatlaklara karşı kontrol et, bir de ön dişlinin vidalarını kontrol et. Ordaki aleminyum kapak 8 lik lokma anahtarla kolayca açılır.

bende 2. bir motor olarak düşünüyorum,bu zongshenin krosslarından.
    2.el alırım tabi 0'ına o kadar para hayatta vermem!
    dylanı sokamıyorum toprak yollara falan.toprak yollara girince içim nasıl eriyor anlatamam.onun için bi çinli kross alalımda en azından birazda ekşın olur

intercom - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki 750 LTD (avartardaki)
    Alıntı eby78 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    as200gy-2 nın on dıslısını 17 yapmak ıstıyorum fakat yeterlı bır bılgım yok benı aydınlatıp ankarada yaptırabılecegım bır yer var mı arkadaslar?ank.motorcu arkadaslar yardım ederlerse sevınırım.

burakyeg@hotmail den mail yoluyla da benı yonlendırebılırsınız servıs varsa tanıdıgınız...
    pardon eby78 anliyamadim... on lu disliyi 17 lik mi yapmak istiyorsun?? bu kesnlikle olamaz....
    ama ön disliyi bir iki fazla disi olanla deyitirmekte fayda var. vites araligin uzar, son süratin artar. tabii ki cekisin biraz azalir...

Bu ara artici ile uzun yolla cikan var mi aranizda?
    all you need is love

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler