Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

trafik cezaları ve ödenecek rakamlar..

Motovento
    REKLAM ALANI
    wildwildwest - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    TRAFİK CEZALARI

-Sürücü belgesi olmadan araç kullanmak ve kullanılmasına izin vermek = 188.80 YTL (188 milyon 800 bin TL)
    -Muayene süresini geçirmek veya yaptırmamak = 45.80 YTL (45 milyon 800 bin TL)
    -Alkollü araç kullanmak = 379 YTL (379 milyon TL)
    -Hız sınırlarını yüzde 30'a kadar aşmak = 92.40 YTL (92 milyon 400 bin TL)
    -Hız sınırlarını yüzde 30'dan fazla aşmak = 188.80 YTL (188 milyon 800 bin TL)
    -Araç kullanırken sürücü belgelerini yanında bulundurmamak veya gereken durumlarda yetkililere göstermemek = 92.40 YTL (92 milyon 400 bin TL)
    -Uyuşturucu veya keyif verici madde alarak araç kullanmak = 760.90 YTL (760 milyon 900 bin TL)
    -Taşıma sınırı üzerinde yolcu almak = 45.80 YTL (45 milyon 800 bin TL)
    -Sürücü belgesinin sınıfına göre yetkisiz araç kullanmak = 188.80 YTL (188 milyon 800 bin TL)
    -Trafik polisinin uyarı ve işaretlerine uymamak = 45.80 YTL (45 milyon 800 bin TL)
    -Hız sınırlarının çok altında araç sürmek = 45.80 YTL (45 milyon 800 bin TL)
    -Kırmızı ışıkta geçmek = 92.40 YTL (92 milyon 400 bin TL)
    -Park yasağı bulunan yerlere park etmek = 45.80 YTL (45 milyon 800 bin TL)
    -Trafiği aksatacak veya tehlikeye düşürecek şekilde şerit değiştirmek = 92.40 YTL (92 milyon 400 bin TL)
    -Sürücü belgeleri geri alındığı halde, geri alma süresi içinde araç kullanmak = 188.80 YTL (188 milyon 800 bin TL)
    -Döner kavşaklarda dönüş-geriye dönüş kurallarına uymamak = 45.80 YTL (45 milyon 800 bin TL)
    -Taşıma sınırı üzerinde yük almak, dingil ağırlığını aşmak = 188.80 YTL (188 milyon 800 bin TL)
    -Mali sorumluluk sigortası yaptırmamak = 45.80 YTL (45 milyon 800 bin TL)
    THE TRUE STORY BEHIND THE LEGEND

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    batuhan35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER-5 Motosikleti: Kymco Activ 110
    [QUOTE=wildwildwest]TRAFİK CEZALARI

-Sürücü belgesi olmadan araç kullanmak ve kullanılmasına izin vermek = 188.80 YTL (188 milyon 800 bin TL)

paylasımın ıcın tesekkurler
    ama bu bılgı benım bıldıgım kadarı ıle yanlıs en son ehlıyetsız yakalanan bırı ıle tanıstım 750-850 arası ceza kesmısler.....
    ____it's my life_1982____

gurolcbr125 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr125**34 ZKN 34**
    [QUOTE=batuhan35]
    Alıntı wildwildwest adlı üyeden alıntı
    TRAFİK CEZALARI

paylasımın ıcın tesekkurler
    ama bu bılgı benım bıldıgım kadarı ıle yanlıs en son ehlıyetsız yakalanan bırı ıle tanıstım 750-850 arası ceza kesmısler.....
    evt bende ehliyetsiz araç sürmenin 600 civarında olduğunu duymuştum 188,80 ytl mi yani ahada o zaman ehliyet almıyorum yaw şaka şaka alacam tabide birdahaki sezona

orcun_yerlikaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 600 F
    Arkadaşım geçen gün yakalandı... B sınıfı ehliyet varı ondan ve 648 ytl ceza aldı ve işin ilginci ehliyetinden de 5 ceza puanı kesmişler siz siz olun eger ehliyetsiz yakalanırsanız B sınıfı ehliyetim var demeyin ki bi de 5 ceza puanı gitmesin

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    188 olan sadece trafik cezası , artı olarak hapis cezası paraya çevriliyor. O yüzden 600-800 arası rakamlar çıkıyor, ehliyetsiz yakalanan arac başkasının ise + 188 de ona kesiliyor.
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

batuhan35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER-5 Motosikleti: Kymco Activ 110
    lutfen ehlıyetsız trafıge cıkmayın,haklıyken haksız duruma dusuyorsunuz.!!
    ya forumda bakıyorum arakdaslar motor almıs ehlıyetı yok ehlıyet almasına aylar var ve trafıkte gezıyor ondan sonra yakalanınca söyle oldu doyle oldu..!!
    hayır arkadasım ehlıyetsız trafıge cıkıyorsan cezanı cekeceksın bırde ehlıyetsız trafıge cıakn arkadaslar akıl vermeye calısanlar var.....
    mesala
    ehlıyetsız kullanıcı soruyor...
    -ya benım ehlıyetım yok ama motor aldım acaba nerde gezsem yoksa grup surusunemı katılsam vs. vs.
    dıger uye cevap verıyor
    -ya bızım buralarda polıs falan yok gel gezerız hıc bırsey olmaz.!!

ben buna karsıyım bırsey yapacaksın kuralına gore oynamalısın
    kımseyı kırmak ıstemıyorum ama a2 ehlıyetın yoksa bu trafıkte işin olmamalı aksı taktırde trafık polısı yakaladıgı zaman ağlayıp sızlamasınlar....
    ____it's my life_1982____

wildwildwest - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    batuhan35 abime katılıyorum. ben sadece bu mesajı bilgi olarak gönderdim. gerçekte ne kadar ceza ödeniyor bilmiyorum. ama fikirleriniz için sizlere de tşk ederim arkadaşlar
    THE TRUE STORY BEHIND THE LEGEND

hakpek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF150 2006.11
    batuhan35 ==> abisi sana sonuna kadar destek veriyorum.. Daha önceleri motosiklet kullanmayı bilmezdim..Nasıl olduysa bizde motor sevdalıları arasına giriverdik..Motoru aldık 2600 YTL'ye güvenlik ekipmanlarıydı,ıvırdı zıvırdı ehliyetti vs. masraflar için ödediğim para yaklaşık 1100 ytl'nin üzerine çıktı..Ama neden bu kadar masraf çıktı biliyormusunuz..? Oyunu kuralına göre oynuyorumda o bakımdan..(batuhan35) Hiçte pişman değilim ve asla sızlanmadım..çünkü bunların hepsi gerekli idi ve hiç pişman değilim..
    Arkadaşlar ehliyetimizi kesinlikle alalım..insanın içide rahat ediyor, uzun vadede (ehliyet fiyatındaki artış ve ödenecek ceza faturalarını düşününce) keseside...kalın sağlıcakla....
    [B][COLOR="DarkOrange"]CBF 150 ADANA[/COLOR][/B]

Hız için olan 188 i test ettim gayet can yakıyo

herhangi bir sınıf Sürücü belgesi olmadan araç kullanmak , eğer bunu yaparsanız arkadaşlar inanın o gece cumhuriyetbaş savcısının önüne ertesi gün asliye sulh ceza mahkemesine çıkarılırsınız aman dikkat Uyuşturucu veya keyif verici madde alarak araç kullanmak buda yapılırsa aynı sonuç doğar.Trafik polisinin uyarı ve işaretlerine uymamak arkadaşlar onlarla oyun olmaz aman bu yanlışa düşmeyelim cezalar arka arkaya gelir.

motocycleboyreigns - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R26-MZ 251-SRAD 750
    Oh ne ala adam bıçaklasam bu kadar tazminat ödemem herhalde

okan4037 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Yamaha WR 125 R
    bu cezalardan en çok şu dikkatimi çekti;
    -Hız sınırlarının çok altında araç sürmek = 45.80 YTL (45 milyon 800 bin TL)
    Yeni yine yeniden

-Sürücü belgesinin sınıfına göre yetkisiz araç kullanmak = 188.80 YTL (188 milyon 800 bin TL)
    Mahkemeye SEVK (Para Cezası)

-Alkollü araç kullanmak = 379 YTL (379 milyon TL)
    -Uyuşturucu veya keyif verici madde alarak araç kullanmak = 760.90 YTL (760 milyon 900 bin TL)
    Mahkemeye Sevk (Ehliyete El Koyma) (Min. 3 ay)

-Taşıma sınırı üzerinde yük almak, dingil ağırlığını aşmak = 188.80 YTL (188 milyon 800 bin TL)
    Fazla olan yükü , yakalandığın yerde indireceksin...

The Racing - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bizimde inşallah olur
    okan4037 benimde o dikkatimi çekti ilginç ya ehliyeti alim motorla gidip polise sorcam

batuhan35 bence çok haklısın ehliyeti olanların hakkına giriyosun bir de trafik kazası yapabilme ihtimali yüzdesi yukseliyo. bende kullandım arkadaşların motoru ama o zaman toyduk şimdi artık 1 hafta sonra ehliyet olcak inşallah polisin yanına parketcem

adameus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125
    Alıntı unknow adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herhangi bir sınıf Sürücü belgesi olmadan araç kullanmak , eğer bunu yaparsanız arkadaşlar inanın o gece cumhuriyetbaş savcısının önüne ertesi gün asliye sulh ceza mahkemesine çıkarılırsınız aman dikkat Uyuşturucu veya keyif verici madde alarak araç kullanmak buda yapılırsa aynı sonuç doğar.Trafik polisinin uyarı ve işaretlerine uymamak arkadaşlar onlarla oyun olmaz aman bu yanlışa düşmeyelim cezalar arka arkaya gelir.
    diyelim ki polis çevirmede işaret çaktı durmadın.görmezden geldin gittin.peşine mi düşer yoksa 45 ytl lik cezayı mı keser?

Motosikleti
    Yaya
    Merhaba arkadaşlar dakika 1 gol 1

Sabah mahmutbey gişelerde yakaladılar. tutular tutanağı:(

ehliyet yok tabi. savcılığa sevk ettiler mahkemeye çıkacakmışız.

bu savcılıksaffası ve daha sonrasını bilen varmı ne gelicek başıma şimdi...

ceza kaç para acaba ?

thedentist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha cygnusX ve honda VFR 800
    beyler 2 senelik konuyu canlandırmışsınıztebrikler...

Motosikleti
    Salcano Chopper SM-250
    Alıntı kazurat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar dakika 1 gol 1

Sabah mahmutbey gişelerde yakaladılar. tutular tutanağı:(

ehliyet yok tabi. savcılığa sevk ettiler mahkemeye çıkacakmışız.

bu savcılıksaffası ve daha sonrasını bilen varmı ne gelicek başıma şimdi...

ceza kaç para acaba ?
    mahkemeye falan çıkmıyorsun. bi savcıyla görüşüyorsun. ikametgah adresini alda git. sonra cezanı onaylıyorlar. 700 ytl ye yakın bişey olacak. 15 gün içinde ödersen bi miktar indirim yapıyorlar. 15 gün içinde ödeyemem dersen 1 yıl içinde biz seni bulur alırız paramızı diyorlar. (1 yılı geçti beni hala bulamadılar o ayrı) sonra adliyeden verdikleri tutanakla motorunu almaya gidiyorsun çektikleri yere. tabi otopark ve çekici parasını veriyorsun orayada. ehliyeti olan biri yada bi kamyonetle git otoparka yoksa sana vermezler. biraz karışık oldu ama benimde kafam epryce karışmıştı bu işlemleri yaparken

Motosikleti
    Yaya
    Alıntı viravira26 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mahkemeye falan çıkmıyorsun. bi savcıyla görüşüyorsun. ikametgah adresini alda git. sonra cezanı onaylıyorlar. 700 ytl ye yakın bişey olacak. 15 gün içinde ödersen bi miktar indirim yapıyorlar. 15 gün içinde ödeyemem dersen 1 yıl içinde biz seni bulur alırız paramızı diyorlar. (1 yılı geçti beni hala bulamadılar o ayrı) sonra adliyeden verdikleri tutanakla motorunu almaya gidiyorsun çektikleri yere. tabi otopark ve çekici parasını veriyorsun orayada. ehliyeti olan biri yada bi kamyonetle git otoparka yoksa sana vermezler. biraz karışık oldu ama benimde kafam epryce karışmıştı bu işlemleri yaparken

Eyvalla üstad. fakat gişeler benim iş yerine çok yakın olduğundan arkadaşlar motoru gelip hemen aldır, dolayısı ile motoru bağlamadılar. savcılığa didip halledeceğiz inşallah

muzaffer1968 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2010 CBF1000F
    motosiklet için otobanda hız limite ne acaba bileniniz varmı
    Denildiği kadar okumayan bir toplum değiliz. ErkekIer bildiğini okuyor, kadınlar da canına okuyor

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler