Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

2 motor arasından tavsıye istiyorum

Motovento
    REKLAM ALANI
    badabat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV650-Yamaha MT09
    merhaba arkadaslar bende zat 150 var. sıfır chooper almak ıstıyorrum. bı mağza ile anlastım benim motoru verecem 2 tane seceneğim var biri ramzey 250 diğeride zealsun zs 250. benım motoru 2200 e sayıyolar
    ramzey için 4250, zealsun için 5600, zealsun v motor ve azıcık daha buyuk ne tavsiye ediyosunuz yardımcı olursanız sevinirim. bide tavsiye edeceğiniz motoru hangi yönden tavsiye attiğinizide yazarsanız iyi olur

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ogulcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbx 250 twister HONDA hayat ONDA
    bencee cin malı bır motor werıp cın malı almaaa derım ben

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Bence deogulcan ı dinlee... Çin malını denedin; bi de başka bişi denee !
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

ERYİLMAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF R1 06
    bencede arkadaşlar doğru demişler çin malı alma
    DRİFT RELİGİON

Motosikleti
    Honda CBR 600f Hemde Gümüş...
    bencede cin mali olmayan biseyler dusun ki az para vermiyosun. Yeterli param yok diyosan biraz daha kullan toparla oyle dene sansini...
    HONDA 600f -2008- >> Kawasaki Er6 N -2007->> Derbi 125 Nude -2006-

Artik No Kawasaki Yes Honda =)

ewet arkadaşım bende arkadaslara katılıyorum çin malları berbat

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı badabat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaslar bende zat 150 var. sıfır chooper almak ıstıyorrum. bı mağza ile anlastım benim motoru verecem 2 tane seceneğim var biri ramzey 250 diğeride zealsun zs 250. benım motoru 2200 e sayıyolar
    ramzey için 4250, zealsun için 5600, zealsun v motor ve azıcık daha buyuk ne tavsiye ediyosunuz yardımcı olursanız sevinirim. bide tavsiye edeceğiniz motoru hangi yönden tavsiye attiğinizide yazarsanız iyi olur
    yapmayın allahınızın aşkına beyler...mondıden kurtulduğuna şükretmeyip birde bu ürünlerden hangisini seçersen seç üzülürsün...lamı cimi yok hocam...adamakıllı bişeyler almanın zamanı gelmedimi sence...zealsun nedir kimdir nereden gelir remzi dediğin malı hiç çevrende görmedinmi vibrasyondan motor zevki bırakmayan mallar bunlar...çokmu paran çöpe atıyorsun...ben eğri otururur doğru yazarım birader...

babamın oğlu değilsin seni tanımam etmem sende beni tanımazsın ama bir motorsever kardeşin olarak rica ediyorum ...kesinlikle alma...istediğin modelide alamıyosan mondıyı sat parasını koy kenara adam gibi bişeyler almak için ne kadar beklemen gerekiyorsa bekle...herşeye değecek göreceksin...ben iyiliğin için yazıyorum...istersen bana küfret sanane de umrumda değil...senin kötülüğünü isteyen namerttir...saygılar...

En azından Mondıden kendine pay biç ibret al kardeşim...Herkesin bir hata yapma hakkı hep vardır...Hata şansını Mondıde kullandın...artık kaliteli bir marka almanın zamanı geldi...o yürüyen hurda çopırlarda gözünü boyamasın...250 lik denen su motorları bu hurdaları taşımıyor....

al düzgün bişey yamaha...honda...kymco...sym...hyosung...gerisi hikaye...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

intercom - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki 750 LTD (avartardaki)
    Harikayız !

Soruyu birde okusaydınız: 2 motor arasında neyi tavsiye ederseniz... miydi
    yada: Cin motor alayımmıydı?
    all you need is love

Motosikleti
    arkadaşlar mondial diyorsunuz ama ben zat 150 ile kusadasından trabzona gittim ve hiç sorun olmadı. motor şişmedi bile hemde haziran ayında gittim ve normaldede ne yolda bıraktı nede bişi oldu.ama baskalarından cok duydum aldıgı gun bozuldugunu.diyorsunuzki iyi bi motor al ama para yok napalım öğrenciyim ve adamlar benim motora 2200 veriyorlar. ve vitesli motor istiyorum. kım ıstemez dragstar kullanmak ama maddi durum önemli.
    hepiniz sağolun benim iyiliğimi istiyorsunuz ama o paranın ustunu veremem nakit 3 ytl verebilirim ancak onuda kredi cekecem. para sorun olmasa hysoung gv 650 alırım ama para yok işte

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    arkadaşlar mondial diyorsunuz ama ben zat 150 ile kusadasından trabzona gittim ve hiç sorun olmadı. motor şişmedi bile hemde haziran ayında gittim ve normaldede ne yolda bıraktı nede bişi oldu.ama baskalarından cok duydum aldıgı gun bozuldugunu.diyorsunuzki iyi bi motor al ama para yok napalım öğrenciyim ve adamlar benim motora 2200 veriyorlar. ve vitesli motor istiyorum. kım ıstemez dragstar kullanmak ama maddi durum önemli.
    hepiniz sağolun benim iyiliğimi istiyorsunuz ama o paranın ustunu veremem nakit 3 ytl verebilirim ancak onuda kredi cekecem. para sorun olmasa hysoung gv 650 alırım ama para yok işte
    dostum herşeye tamam aynı yollardan bizde geçtik...ama en azından altındaki mal sağlam bişey olsun...yolda yolakta kalma...(yolak nedir hiç nilmem ama bizim Egede hep kullanılır...)

yani artık kaliteyi ara...3000 ytl diyosun...al işte aslanlar gibi honda cbf 150 yi...yahu 5000 ytl çin malına verilirmi kardeşim ...yapma lütfen...kolaymı bu paraları kazanmak...2000 e zaten mondıyı zor satarsın üğzerine eklersin 3300 cbf 150 taş gibi 10 yıl bin...cbf 150 de çin malı...Ama Hondanın ürettirdiği malla Zealsun ve bizim yerli çin melez Remzi abi markası birmi...hiç sağda solda motorcu ustası arkadaşın falan yokmu...hadi bizi boşver onları dinle...3000 ytlm var ne alayım de en güvendiğin insana...bizide dinleme...Remziye Zealsuna iyi al diyen bilki öylesine mesaj yazıyordur...Eğer bana soracak olursan...ybr 125...3200ytl ...cbf 150...3300 ytl...kymco agıkty 125..2650...(özellikle KKYMCO öneririm scooter)...ne bileyim sym scooter...yani tarzın değil ama bu modelleri 10 yıl kullan sonra yine satarsın merak etme...Zealsunu kime vericeksin...belli bir süre sonra piyasa bu malların ne olduğunu anlayınca ölü eşşek fiyatına bile satamazsın...Bizim sitede Gültekin ve BBADAY nicli canavarlar var...Sana çin işi çopırı anlatsınlar...Üstteki linklerde arama butonuna bu isileri gir....neler çektiklerini sana anlatsınlar....BBADAY denen şahıs benim askeriyeden dedem olur...

Diyorki motorun titreşiminden cinsel hayatım etkileniyor...O kadar yani...

arkadaşlar mondial diyorsunuz ama ben zat 150 ile kusadasından trabzona gittim ve hiç sorun olmadı.

Ümmet Perkitan abinin motorla binlerce kilometre yapmış olması gerçeği Mondıyı iyi marka yapmıyor...Mandik olarak kötü motor hocam işte....biraz üst sınırlarda motoru sürersen anlarsın ne demek istediğimi...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

ultraukala - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR600RR06
    Ya param yok diyorsun zealsun'a 5600istiyorlar diyorsun...Bu nasıl bir tezattır böle...motorunu satmaya bak acele etme.Tamam iki motor arasından yardımcı olun demişsin ama sana yardımcı olmaya çalışıyoruz biz.SAt motorunu bir süre motorsuz kal nolucak?Sora bankaya git kredi başvurunu yap.Cebine koy parayı istediğin motoru al ama has be has marka olsun.5600paran varsa git rebel al virago illaki sıfır olması mı lazım 2000 civarı modelli yamaha honda alayını çinlilerin suya götürür susuz döndürür...3-4 tane çinli eskitir ya...5600'den bahsediyoruz yazık günah ya...Sen motorunu elinden çıkart kredi başvurunu yap cebine para koy 5000 bursa yakın gel buraya çok sağlam rebel var...Ve ya ist'de viragolar var onlara bakarsın...rebel için yardımcı olabilirim..Ama sıfır diyorsan git ybr-cbf150 dan yana tercih hakkını kullan derim ben..Motorunu satıp peşinat verirsin üstünüde 10-12 ayda sanırım sıfır faizle ödersin...Lütfen alma onları...
    AKIN FİDAN

ozkansava - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    JONWAY 150 T-2 YY Furnace
    Şimdi kardeş bende bir çinli kullanıcısıyım.Diğer arkadaşların söylediği gibi çinliden inip çinliye binme derim.Biraz daha sabredip durumunu düzeltsen ve bir japon veya italyan düşünsen.Ama dersenki ben hayır şimdi alacağım sabredemiyorum zealsun derim v motor herzaman iyidir,motoru biliyorum arkadaşımda var şahsen o vibrasyon beni rahatsız etti.
    Herkesin üç kişiliği vardır; Ortaya çıkardığı , sahip olduğu , sahip olduğunu sandığı. Alphonse Karr

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    iLLa ikisi arasından istiyosan RMZ al derim !
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

bbaday - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yukarıda çinli kullananların hepside aynı şeyden bahsetmiş ''çinliyi satıp tekrar çinli alma'' demekki bu kullanıcıların bir bildiği var hatırlarsan seninle msnden konuşmuştuk bende sana birkaç seçenek sunmuştum bence yapman gereken şunlar acizane fikrim:

1. Motorunu peşin satmaya çalışıp üzerine ekleyerek gene kullanılmış kanuni tigter yada250 lik bir chopper alacaksın burada üzerine en fazla 500 ytl filan eklemen yeterli olacaktır.

2.Motosikletini bahsi geçen motorlarla kafa kafaya değişmen sadece alım satım masrafı gibi bir yükümlülük olacaktır (sana vermeye çalıştım benim chopperi ama istemedin )

3. Bence en mantıklısıda bu satıp biraz para briktirip ybr125 yada cbf 150 satın alman sana msn'de bahsetmişdim 0 çinli cruiser alırsan bir müddet sonra çıkan sorunlardan bıkıp satmak isteyeceksin titreşim olayı tüm çin işi cruiserler'de
    var

Yani kısacası 0 bir çinli daha alırsan zararın kat ve kat büyüyecek en mantıklı seçenek 3. fakat ilk 2 seçeneği maddi durumunu göz önüne alarak yazdım illaki vitesli bir alet kullanmak istiyorum japonda alamam diyorsan kafa kafaya takas en mantıklısı

mete karar verdim baş örtüsünü kargo ile göndereceğim

Motosikleti
    ewt arkadaslar motorumu satıp ikinci el chooper almaya karar verdim simdi yine iki motor arasında kaldım. birisi jinlun 250 diğeride masai grand eagle 250. bu ikisinden hangisini önerirsiniz. masai daha iyi gibi suzuki servisi garantisi var bide vibrasyon daha azmiş jinlun a göre

Forumdan Uzaklaştırıldı R3N - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ben de masai grand eagle kullanıyorum, 2600 km yaptım herhangi bir sorun şimdilik yok, yarında ankara mt ile toplam 150 km civarı bi gezi yapıcaz güvenerek cıkabiliyorum, arkasında suzuki servisleri var. masai ve jinlun her iki motorun da forumda bilgi paylaşım başlığı var oradan kullananların tecrübeleri hakkında bilgi edinebilirsin..

aslında arkadaşlar ideal olan öneriyi yapmışlar tekrar çinliye geçme demişler.. ödeme imkanını değiştirebilirsen bu öneriyi dinle.. çünkü çinli kardeşlerimiz üç aşağı beş yukarı aynı motorlar , parçaları benzer ya da aynı

ama illada ben bu iki motordan birini almaya karar verdim diyorsan , masai cok sorun cıkarmayan , arkasında suzukinin oldugu , oturus bakımından diger cruiser tipi motorlara göre başlangıç için daha uygun olan bi motor

TanImsIz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Tuono V4 ve İmola 125
    Tabikide sym, kalitesini pek biliyor olmasamda Suzuki garantisinde..Motor almakla iş bitmiyor bunun 2.el, yedek yarca ve servisinide düşünmek lazım.

ultraukala - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR600RR06
    2.el almayı düşünoyrsan eğer yine bir japon alternatifin olan ii kullanılmış bir suzuki gn250 düşünebilirsin...Üzerine bir miktar para koyup alabilirsin.Ve zevkle binersin die tahmin ediyorum...Ama bahsettiğin iki motor arasından tavsiyede bulunamam bilgim yok...
    AKIN FİDAN

deer_152 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bence motorun bi memleketi yok çin japon alman die gayet güzel çin modellerde var bence bu insanın birazda sansına kalmıs bişey cin almayıp bir japon motosikletide alabilirsin ama randıman alabileceginin bir garantisi yok bence
    en iyi bildiğin kendi bildiğindir...

bbaday - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    jinlun ve masai arasındaki seçim masai olmalı bence

jinlun kullanıcıları aşırı vibrasyondan çok şikayetçi idi kesinlikle masaide 'de vibrasyon vardır ama arkasındaki firma kuvvetli

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler