Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 345

Çekme Karavan Yapmaya Karar Verdim

Motovento
    REKLAM ALANI
    otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    Alıntı KUVVETMİRA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    otosansürcü kardeşim, sen daha oynayadur, bizim karavan projesi hızla ilerliyor.
    bi tur bindiririm bitince.
    abi yapıp sattım bile onu kaç yıl geçti üstünden
    Karavanın çalışan için hiç bir cazibesi olmadığını ve işletme maliyetinin yüksekliğini gördüğüm için halen çadır kampı devam ediyorum
    espresso bunu beğendi.
    Doğru yüz kişi yalanlasa da DOĞRUDUR.
    Yanlış yüz kişi doğrulasa da YANLIŞTIR.
    Dürüst olun DANSÖZLERİ kimse sevmez

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    06Serhat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Gsxr 600 K4
    Alıntı otopsici adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Karavanın çalışan için hiç bir cazibesi olmadığını ve işletme maliyetinin yüksekliğini gördüğüm için halen çadır kampı devam ediyorum
    Çadır kamp mantıklı. Heleki MPV segmenti aracın varsa kamp işleri daha kolay oluyor.
    espresso ve otopsici bunu beğendiler.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Bazen benim de aklımdan geçiyor karavan mevzuları. Çekme karavan için onu çekebilecek araba lazım, bizim clio çekemez diyorum, motokaravan olsa minibus bul içini yaptır falan o da masraf, bir de araba zaten lazım, sırf motokaravan ara sıra tatil yapmak için bütün yıl onun vergisi sigortası muayenesi falan uğraş zor iş diyorum.

Bizde bütün aile ben hariç izci zaten, çocuklar çadır kurmayı seviyor, yazın otel tatili değil de kampingleri gezme tatili istiyorlar. çocuklar biraz büyüyünce tek küçük çadır yetmedi onlara ayrı çadır aldım ama kampingleri çoğu çadırın boyuna bakmadan çadır sayısına göre para alıyorlar, geçen ay gittiğimiz kampta arkadaşın 3 oda bir salon dev gibi çadırı ile bizimiki tane 3 kişilik çadırdan daha az para verdi, bizimkileri iki çadır saydılar onu tek çadır, çadır başı 150 liraydı, biz 2 gece için toplam 600 lira verdik, o 300 lira ile kurtuldu. O zaman büyük ama içi iki oda bir çadır almaya niyetlendim.

10 gün sonra falan bir decathlon ziyareti yapıp çadır alma niyetim var. Küçük çadırlar da durur, motorla tek başıma gidecek olursam kullanırım.
    tommygun ve otopsici bunu beğendiler.

Siyahi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tenere 660
    Merhabalar.
    2 ay öncesinde kısa şase bir Transporter alarak tam teşekküllü karavan olmasada bir kamp aracı yapmaya karar verdim.

Aldığım araç 2005 Transporter.

Buda dönüştürmeyi planladığım hazır bitmiş bir Transporter Campervan.

2 ay önce yukarıdaki resimde görünen Popup tavan için araştırmalara başladım. Bursa da bu işi yapan bir yer buldum ve siparişi verdim. Gel gelelim 2 aydır malum firma benim araç için yapacağı popup tavanın imalatına halen başlamadığı gibi son 1 haftadır ne whatsapp mesajlarıma ne de telefonla aramalarıma cevap vermiyor. Kurban bayramı tatili için planladığım 9 günlük kamp tatilimin içine etti resmen.
    Diğer malzemeler (Oto buzdolabı, ocak, Güneş panelleri, akü, katlanır yatak kısmı vs.) hepsi hazır ama bunların hepsi popup tavanın montajından sonra araca yerleştirmem gerekiyor.

İç kabinde yatak kısmı bu şekilde olacak. En azından Kurban Bayramı tatiline kadar artık iç montaj kısmını yapar, popup tavan içinde yeni bulmuş olduğum başka bir firmaya bayramdan sonra montajını yaptırırım.

Şu an yatağın iç profil iskeletini yaptırıyorum. Ayrıca katlan sünger yatak içinde sabah bir koltuk döşemecisi ile anlaştım.
    Campervan dönüşüm sürecini etap etap tamamlandıkça sizlerle paylaşmayı düşünüyorum.
    Kalın sağlıcakla
    espresso, Sinan Aksu, mertowski ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bazen benim de aklımdan geçiyor karavan mevzuları. Çekme karavan için onu çekebilecek araba lazım, bizim clio çekemez diyorum, motokaravan olsa minibus bul içini yaptır falan o da masraf, bir de araba zaten lazım, sırf motokaravan ara sıra tatil yapmak için bütün yıl onun vergisi sigortası muayenesi falan uğraş zor iş diyorum.

Bizde bütün aile ben hariç izci zaten, çocuklar çadır kurmayı seviyor, yazın otel tatili değil de kampingleri gezme tatili istiyorlar. çocuklar biraz büyüyünce tek küçük çadır yetmedi onlara ayrı çadır aldım ama kampingleri çoğu çadırın boyuna bakmadan çadır sayısına göre para alıyorlar, geçen ay gittiğimiz kampta arkadaşın 3 oda bir salon dev gibi çadırı ile bizimiki tane 3 kişilik çadırdan daha az para verdi, bizimkileri iki çadır saydılar onu tek çadır, çadır başı 150 liraydı, biz 2 gece için toplam 600 lira verdik, o 300 lira ile kurtuldu. O zaman büyük ama içi iki oda bir çadır almaya niyetlendim.

10 gün sonra falan bir decathlon ziyareti yapıp çadır alma niyetim var. Küçük çadırlar da durur, motorla tek başıma gidecek olursam kullanırım.
    hocam Hiç gözünün yaşına bakma ben aldım 4.2 black&fresh müthiş memnunum hem çok az yer kaplıyor kapalıyken hem de açılınca müthiş iş görüyor.
    Hele gölgelik olmayan yerlerde acayip kullanışlı
    espresso bunu beğendi.
    Doğru yüz kişi yalanlasa da DOĞRUDUR.
    Yanlış yüz kişi doğrulasa da YANLIŞTIR.
    Dürüst olun DANSÖZLERİ kimse sevmez

Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    hocam Hiç gözünün yaşına bakma ben aldım 4.2 black&fresh müthiş memnunum hem çok az yer kaplıyor kapalıyken hem de açılınca müthiş iş görüyor.
    Bizim ikizler büyüyünce ayrı çadıra çıkmak istediler. içi iki oda olanını alalım diyordum şimdi. arpenaz 5.2 fresh&black alıcam. zaten önceki küçük çadırlar da f&b modellerinden. F&B harika bir icat.
    Bu çadırı düşünüyorum ama bizde outdoor ürünlerine ek vergi gelmiş sanırım. Aynı ürünü Bulgaristan'daki decathlon mağazasından alırsam yaklaşık 3500 lira daha ucuz. 300km yol yaparım, bir gece konaklarız, gezeriz yeriz içeriz daha eğlenceli olur diye otel rezervasyonunu yaptım bile.

https://www.decathlon.com.tr/p/5-kis...124?mc=8500620
    F54 bunu beğendi.

Siyahi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tenere 660
    Merhaba arkadaşlar
    Daha öncede bu konu başlığında paylaşım yapmıştım. Paylaşımımdan sonra biraz daha yol ilerledim.

Campervan hayalim vardı çok uzun zamandır. İlk olarak kendime kısa şase (özellikle uzun şase almadım. Sürekli şehir içindede kullanıyorum işim gereği. Park ve manevralarda kısa şase benim için daha uygun olacaktı.) T5 transporter alarak serüvenime başladım.

Daha sonrasında içine yatak ve çekmeceli bir sandık yapmak için iç kabin ölçülerini çıkararak çalıştığım yerde demir profil iskeletini ve ahşap kısımlarının imalatını yaptım. (resimde çekmece içinde sadece kompresörlü buzdolabı görünüyor. Şu an o çekmece içinde çift başlıklı bir ocak ve depolama kasaları mevcut)

Sonrasında geçtiğimiz kurban bayramı tatilinden önce araç içindeki yatağın 2 yetişkin, 2 çocuk biraz sıkışacağımızı düşünerek aracın üstüne sert kabuklu çadır aldım.

Çadırı montajladıktan sonra Akdeniz kıyılarında (Anamur, Alanya, Fethiye koylarında) turuma başladım.
    4 kişi rahatça konaklayabiliyorduk. (2 kişi araç içi, 2 kişi araç üstü çadır içinde)
    Yalnız açması, kapaması, yukarda çocukların bizden bağımsız olması (Girişi dışardan merdivenli olduğu için gece uyku esnasında herhangi birisi çocukların uyuduğu sırada çadıra çıkabilir endişesi vardı) bu yüzden çadır bir türlü içime sinmemişti.
    Tatil dönüşü ilk işim çadırı satmak oldu ve en başından beri hayalimde olan pop-up tavan yaptırmak için Denizli'den yola çıkıp İzmir'de Hüseyin ustaya aracımı teslim ettim.

Hüseyin usta beni arayıp "aracın hazır" dediğinde ilk otobüsle hemen İzmir e gittim ve karşılaştığım manzara buydu.

İçime çok sinmişti ve çocuklar gibi şendim. Pop-up tavan üzerine güneş panelimide montajladı.

Daha sonrasında geçtiğim hafta campervanımla Marmaris Selimiye tarafına 5 gün süren bir tatile çıktım. İstediğim koyda durup (Cennet koyu, Delikli koy, Sığkoy) rahatlıkla konaklama yapabildim. Güzel bir tatil sonunda eve döndüm.

Şu an için tek bir eksiğim kaldı. O da araç içine dolap, evye ve ocak işinin imalatı ve montajı. Uygun bir zamanımda ölçüleri alıp kafamdan geçen yerleşime başlamayı düşünüyorum.

Bu işlem de bitince tekrar paylaşım yaparım. Sormak istediğiniz bir soru varsa sorabilirsiniz.

Sağlıcakla kalın.
    mertowski, F54, espresso ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

zileliorhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:13 ----------

Alıntı Siyahi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar
    Daha öncede bu konu başlığında paylaşım yapmıştım. Paylaşımımdan sonra biraz daha yol ilerledim.

Campervan hayalim vardı çok uzun zamandır. İlk olarak kendime kısa şase (özellikle uzun şase almadım. Sürekli şehir içindede kullanıyorum işim gereği. Park ve manevralarda kısa şase benim için daha uygun olacaktı.) T5 transporter alarak serüvenime başladım.

https://i.hizliresim.com/kiubki2.jpg

Daha sonrasında içine yatak ve çekmeceli bir sandık yapmak için iç kabin ölçülerini çıkararak çalıştığım yerde demir profil iskeletini ve ahşap kısımlarının imalatını yaptım. (resimde çekmece içinde sadece kompresörlü buzdolabı görünüyor. Şu an o çekmece içinde çift başlıklı bir ocak ve depolama kasaları mevcut)

https://i.hizliresim.com/4eem3o1.jpg

Sonrasında geçtiğimiz kurban bayramı tatilinden önce araç içindeki yatağın 2 yetişkin, 2 çocuk biraz sıkışacağımızı düşünerek aracın üstüne sert kabuklu çadır aldım.

https://i.hizliresim.com/ld08eyp.jpg

Çadırı montajladıktan sonra Akdeniz kıyılarında (Anamur, Alanya, Fethiye koylarında) turuma başladım.
    4 kişi rahatça konaklayabiliyorduk. (2 kişi araç içi, 2 kişi araç üstü çadır içinde)
    Yalnız açması, kapaması, yukarda çocukların bizden bağımsız olması (Girişi dışardan merdivenli olduğu için gece uyku esnasında herhangi birisi çocukların uyuduğu sırada çadıra çıkabilir endişesi vardı) bu yüzden çadır bir türlü içime sinmemişti.
    Tatil dönüşü ilk işim çadırı satmak oldu ve en başından beri hayalimde olan pop-up tavan yaptırmak için Denizli'den yola çıkıp İzmir'de Hüseyin ustaya aracımı teslim ettim.

Hüseyin usta beni arayıp "aracın hazır" dediğinde ilk otobüsle hemen İzmir e gittim ve karşılaştığım manzara buydu.

https://i.hizliresim.com/qjtpyqu.jpg

İçime çok sinmişti ve çocuklar gibi şendim. Pop-up tavan üzerine güneş panelimide montajladı.

Daha sonrasında geçtiğim hafta campervanımla Marmaris Selimiye tarafına 5 gün süren bir tatile çıktım. İstediğim koyda durup (Cennet koyu, Delikli koy, Sığkoy) rahatlıkla konaklama yapabildim. Güzel bir tatil sonunda eve döndüm.

https://i.hizliresim.com/inypf9q.jpg

Şu an için tek bir eksiğim kaldı. O da araç içine dolap, evye ve ocak işinin imalatı ve montajı. Uygun bir zamanımda ölçüleri alıp kafamdan geçen yerleşime başlamayı düşünüyorum.

Bu işlem de bitince tekrar paylaşım yaparım. Sormak istediğiniz bir soru varsa sorabilirsiniz.

Sağlıcakla kalın.
    Tebrik ederim, güzel bir çalışma.
    Ben de özendim doğrusu.
    Maliyet ne oldu?
    Araç kaça mal odu, içini döşeme ne kadar tuttu?
    Tabii alındığı tarihler de önemli

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    siyahi çok güzel olmuş aracın keyifli kamplar bol eğlenceler diliyorum

Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Araç ne güzel olmuş.
    O kompresörlü buzdolabından ben de aldım kurban bayramı öncesinde. 40 litre veya 30 litre alacaktım, arabayla gittim bizim arabanın bagajına 30 litre olanı rahat sığdı diye 30 litrelik aldım, aralarında büyük fiyat farkı yoktu zaten. Kurban bayramında yunanistanda kamp gezisinde parasını çıkardı resmen. 5 gün günde 3 öğün dışarıda yesek çok para harcayacaktık, yanımızda donmuş köfte, peynir falan bir sürü yiyeceği götürünce rahat rahat yetti, soğuk bira konusunda da acayip faydası oldu, arabayla yoldayken çakmak soketinden çalıştırdım, çadırı kurunca kampingden elektrik alıp 220V ile besledim, gayet iş gördü. Önümüzdeki kış projesi olarak arabada katlayıp taşıyabileceğim boyutlarda 100W civarı güneş paneli, 50Ah civarı jel akü ve şarj cihazı toparlamak var. Çadırı kurunca paneli üzerine monte etsem bana yeter, gündüz buzdolabı çalışsın akşam da aküden 4-5 saat çalışsa sabaha kadar idare eder diyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:26 ----------

Bunları yazdıktan sonra Haziran ayı bitmeden Bulgaristan'daki decathlon mağazasından Fresh&Black 5.1 çadırı aldım. 16 kilo katlanmış çantası içinde ama bagajda taşımak zor olmadı. kurması tahminimden kolay oldu. 2 çocuk 2 yetişkin acayip rahat ettik, hatta 2 iç odanın önündeki kapalı alanda sabahları dışarıdan güneş vurduğu için kahvaltıları orada yaptık, o alana eşyaları, buzdolabını falan koyduk. İyi ki almışım. Türkiye fiyatı 11800 lira gibi bir şeydi bulgaristandan 8bin küsüre geldi, bir de arabanın yeşil sigortasını 15 günlük yaptırınca devamında kurban bayramında yunanistana çıkışta ayrıca sigortaya gerek kalmadı. Seneye belki Bulgaristan sahillerindeki kampinglere bakarım, oralar da güzel göründü.
    otopsici bunu beğendi.

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 345

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)