Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Pulsar 200NS Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Bajaj Pulsar NS200 / tvs rtr 200
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Subap aralıkları sıkı olduğunda da sabah ilk marşta geç çalışabiliyor.
    Teşekkür ederim abi

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Ybr 125 yamaha
    Arkadaşlar Whatsapp grubu var mı pulsar 200ns için
    Ayrıca 0 aldım motosikleti ön rüzgarlık topcase ve koruma demiri marka öneriniz var mı şimdiden teşekkürler

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Fatihkjan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar Whatsapp grubu var mı pulsar 200ns için
    Ayrıca 0 aldım motosikleti ön rüzgarlık topcase ve koruma demiri marka öneriniz var mı şimdiden teşekkürler
    facebooktaki gruplarda var wassap grubu ama burada bilmiyorum.

Motosikleti
    arkadaşlar mrb. ns200 motorum var. kontağı açınca, normalde çok ince tiz bir ses gelir ya? o ses gelmiyor. benzin pompasının çalışma sesiymiş o. sonra biraz ileri geri falan yapıp 1-2 saat sonra bakıyorum çalışıyor. servise gittim 15 gün sonra gel dedi. ilgilenmedi. şimdi kimi benzin pompasında dedi kimi role'de dedi kimi sigortada dedi kimi aküde dedi. marş basıyor ama çalışmıyor. işyerinde kapının önüne koyuyorum güneşin altında ama brandalı. yani tam olarak nedir sorun. cevap verirseniz çok iyi olur.
    Serdem46 bunu beğendi.

Alıntı ishakpaşa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar mrb. ns200 motorum var. kontağı açınca, normalde çok ince tiz bir ses gelir ya? o ses gelmiyor. benzin pompasının çalışma sesiymiş o. sonra biraz ileri geri falan yapıp 1-2 saat sonra bakıyorum çalışıyor. servise gittim 15 gün sonra gel dedi. ilgilenmedi. şimdi kimi benzin pompasında dedi kimi role'de dedi kimi sigortada dedi kimi aküde dedi. marş basıyor ama çalışmıyor. işyerinde kapının önüne koyuyorum güneşin altında ama brandalı. yani tam olarak nedir sorun. cevap verirseniz çok iyi olur.

kutupbaşları oksitlenmiş olabilir, sprey sıkıp kurcaladın mı hiç? motor kendini korumaya alıyor bazen.

Motosikleti
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kutupbaşları oksitlenmiş olabilir, sprey sıkıp kurcaladın mı hiç? motor kendini korumaya alıyor bazen.
    hayır henüz kurcalamadım bi yerini. umarım sadece kutup başıdır. teşekkür ederim cvp için.

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    Akü başları, marş motoru kablosu, marş otomatiği kablo başlarını kontrol edin ona göre belli olur ha zaten bajaj on aküleri iyi değil orası ayrı bir konu.

Motosikleti
    Alıntı kdiner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Akü başları, marş motoru kablosu, marş otomatiği kablo başlarını kontrol edin ona göre belli olur ha zaten bajaj on aküleri iyi değil orası ayrı bir konu.
    teşekkür ederim. sorun çözüldüğü zaman buraya yazarı

92 bin tl olmus bu motor :D

Motosikleti
    teşekkür ederim. sorun çözüldüğü zaman buraya yazarı
    Bayi bakmadığı için başka bir yere gittim. cihazı bağladı motora ve benzin pompası arızalı dedi. açıkçası hiç içime sinmedi. Ben hala sorunun başka yerde olduğundan şüpheliyim. ama usta ısrarla benzin pompası dedi. bir kaç kere 1 depo ile kaç km giderim diye hesaplama yapmak için yakıtı sonuna kadar kullanmıştım. ondan arızalanmış. yarım deponun altına düşme dedi. 1500 tlye yakıt pompasının içindeki motoru siparişini verdik. bakalım nolcak

Motoseverrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200 15"
    Ön ve Arka fren disklerimi değiştirmem gerekiyor, memnun olduğunuz marka varmı? Orijinalleri (Ön-arka) 2000 tl civarı tutarken Arman dişli 1200 tl fiyat vermişti (1-2 hafta önce), daha başka markalar nasıldır?

Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200 15"
    Alıntı Motoseverrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ön ve Arka fren disklerimi değiştirmem gerekiyor, memnun olduğunuz marka varmı? Orijinalleri (Ön-arka) 2000 tl civarı tutarken Arman dişli 1200 tl fiyat vermişti (1-2 hafta önce), daha başka markalar nasıldır?
    Disklerimi Arman Dişli'den satın aldım Serkan bey sağolsun esnaflığı 10 numara bir insan, güvenle alışveriş yapabilirsiniz.

Motosikleti
    günaydın arkadaşlar. internette uzun yol ile ilgili çok yazı var lakin ben kendi arkadaşlarıma bide sorayım dedim
    ns200'ümle Bursa'dan hatay/antakya'ya gitme niyetim var. 1000 km gidiş 1000 km dönüş. Yolda bel ağrısı çok yapar mı? ilk defa uzun yola çıkıcam titreşim çok rahatsız eder mi? 100 km falan gittim ama 1000 gitmedim hiç. bide yanıma tedbir amaçlı ne alayım?

Tek defada yapmayı düşünmüyorsundur sanırım? Tek defada 1000 km yapmak için hem yüksek cc hemde cok ciddi tecrüben olması lazım ki motosiklet eğitmeni arkadaşlarım bile 500den sonra "yeter" diyor.

Konfor sele, gidon yükseltme, düzgün bir ekipmana ihtiyacın var. bunlar zorlukları azaltacak şeyler.

ns200 gider bu arada; bakımları yeni ise, motoru zorlamadan süreceksen problem yok. ancak yanına gerekli kitleri almayı unutma.

Motosikleti
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tek defada yapmayı düşünmüyorsundur sanırım? Tek defada 1000 km yapmak için hem yüksek cc hemde cok ciddi tecrüben olması lazım ki motosiklet eğitmeni arkadaşlarım bile 500den sonra "yeter" diyor.

Konfor sele, gidon yükseltme, düzgün bir ekipmana ihtiyacın var. bunlar zorlukları azaltacak şeyler.

ns200 gider bu arada; bakımları yeni ise, motoru zorlamadan süreceksen problem yok. ancak yanına gerekli kitleri almayı unutma.
    100-110 gibi hız motoru zorlamaz diye düşünüyorum. yol çekilmeyecek biliyorum ama kolay kolay bidaha çıkamam uzun yola. içimde kalmasın gerekli olan kitler nedir mesela hocam?

Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200 15"
    100-110 gibi hız motoru zorlamaz diye düşünüyorum. yol çekilmeyecek biliyorum ama kolay kolay bidaha çıkamam uzun yola. içimde kalmasın gerekli olan kitler nedir mesela hocam?
    En önemlileri lastik tamir kiti veya köpüğü, yolculuğunuzda hedefe en hızlı ulaşmak yerine en yüksek nasıl keyif alırım diye yolculuk yapmanız çok daha zevkli olacaktır.

Motosikleti
    Alıntı Motoseverrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    En önemlileri lastik tamir kiti veya köpüğü, yolculuğunuzda hedefe en hızlı ulaşmak yerine en yüksek nasıl keyif alırım diye yolculuk yapmanız çok daha zevkli olacaktır.
    teşekkür ederim hocam

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    günaydın arkadaşlar. internette uzun yol ile ilgili çok yazı var lakin ben kendi arkadaşlarıma bide sorayım dedim
    ns200'ümle Bursa'dan hatay/antakya'ya gitme niyetim var. 1000 km gidiş 1000 km dönüş. Yolda bel ağrısı çok yapar mı? ilk defa uzun yola çıkıcam titreşim çok rahatsız eder mi? 100 km falan gittim ama 1000 gitmedim hiç. bide yanıma tedbir amaçlı ne alayım?
    1000 km çok uzun bir yol. Öncesinde 1-2 sefer daha kısa mesafeler yapmanızı öneririm. Titreşimin olumsuz etkisinden ziyade rüzgardan havanın sıcaklık derecesine kadar pek çok olumsuz faktör ve de bu tip bir seyahate alışık olmadığınız için zihin yorgunluğu size tehlike yaratacaktır.

mavellen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben en son uzun bir yolculuğa çıkmıştım. Tam 1 gün boyunca motor sürdüm. Bu süre içinde 3 saat uyuyabildim. Yolumun bitmesine (Anamur-Gazipaşa)40 km kalmıştı. Petrolden son yakıtımı aldım, petrol istasyonundan yola bağlanacağım. Durdum, bir yola baktım bir kendime bir motora. Gidecek takadım kalmadı. O yol ne zor geldi. Hiç bitmedi. Dayanıklı olduğum halde, benim bile pisikolojimi bozdu. Gece yolculuğu hızlı biter ama keyifli değil. Görüş az olduğu için yola hayvan çıkması görüş düşmesi gibi tehlikelerde var.

8 bin devire kadar rahatça gidersiniz 110 zorlamaz motoru.

tek defada ortalama 13 saat motor tepesinde gidebilirsiniz umarım.
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)