Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

TVS Apache RTR 200 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Başka bir serviste bakımı yaptırdım. Yaş itibariyle eskilerden, deneyimli bir abi vardı. Sağolsun yakın ilgi gösterdi.
    Ancak yağ olarak Motul 5100 10w/40 kullandı. Tam sentetik yağ olması gerektiğini söyledim ama kendisi 7100 serisinin debriyajda kayma yaptığı için bu motora kullanmadıklarını söyledi. Emin konuştuğu için ısrar etmedim fakat aklımda soru işareti kaldı. Sanıyorum tereddüt etmekte haklıyım çünkü bakımdan sonra vites geçişleri belirgin şekilde kemikli oldu. Bakımdan önce şıkır şıkır ve yumuşak geçişleri vardı. Sanırım sonraki bakım km sini beklemeden arada değiştireceğim bu yağı.
    Sizlerin kullanıp memnun kaldığınız, önerebileceğiniz yağ varmıdır arkadaşlar?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Merhaba yeniden.
    Arkadaşlar yağ tavsiyesi gelmemiş , hala bekliyorum.

Bu arada bir tane maxem sl45 çanta aldım ama o eski maxemler gibi değil. 2018 yılında aldığım 40 litrelik çanta daha kalın ve sağlamdı. Yenileri daha ince yapıyorlar demek ki. ayrıca çantanın tablaya bağlanan çıkıntıları çok ince, ağır yükte kolayca kırılır gibi.

Bu motoru suyla yıkama yapıyor musunuz? Her yerde kablolar ve soketler var ayman açıkta ve bu durum hiç hoşuma gitmedi.

Motosikleti
    TVS Apache RTR 200 ABS
    Merhaba, ben bakımlarda motul 7100 kullanıyorum. 5100 hiç bir zaman koydurmadım serviste. Kitapçık ne diyorsa o. Usta mühendislerden daha iyi bilemez motosikleti sonuçta. Motul kullanmak istemezseniz luqie moly tercih edebilirsiniz.
    Benzinlikte tanzikli suyla yıkama yaptım. Ekran göstergesine, fara vs çok tanzikli su tutmayın yeter. Kablo olan bölümlerede uzaktan tutabilirsiniz.

Motosikleti
    Tvs Rtr 200
    Merhabalar.motosikletim 1700 kmde suan.herseyiyle memnunum.tek bir sorun dışında.arka fren somunu surekli gevsiyor bende elle sikiyorum biraz surdukten sonra sag ayak manetinin oradaki somun kendiliginden yukari cikiyor ve arka frene sonuna kadar bassam dahi fren tutmuyor.cozum onerisi olan arkadas varsa yardim rica ediyorum.buyuk sorun bence.civata sabitleyici ilacmi siksam basit bir cozumu varmi bilemiyorum

Motosikleti
    cg 200 + chopper cg 150
    arkadaşlar selamlar bu motoru türkiyenin herhangi bir yeri fark etmeksizin alabileceğim en ucuz fiyat nedir acaba? tanıdığı olan var mı son ne kadar oluyor? sıfır 2023 model

Arkadaşlar onguard 8261 disk kilidim vardı, bu motorun diskine uymadı.
    Bir tane de çok eskiden kalma xena marka disk kilidim vardı o da uymadı. 2 tane kilit var ikisini de kullanamadım.
    Disk üzerindeki delikler çok ince olduğundan kilidin pimi geçmiyor, daha merkezdeki desenlli deliklere de kilit ulaşamıyor.
    Disk kilidi kullanan varmı aramızda? Kilit marka, model olarak hangisi uyar acaba?

Motosikleti
    TVS Apache RTR 200 ABS
    Ben disk kilidi olarak Urban marka kullanıyorum. Arka tekerdeki merkeze yakın bölgeye kilitlenebiliyor.

Bir sorum daha var:
    Ön amortisörler ayarlanabiliyor malumunuz. Kullanım kitabında şöyle yazıyor, H (sert) ve S (yumuşak) arasında ayarlanacak ve sağ ile sol tarafın ayarı aynı konumda olacak.
    Benimki her ikisi ayrı konumda ve servise sordum, "onlar fabrikada ayarlanmıştır" dedi geçti. Ustaların bilgisi yok.
    Aramızda ön amortisör ayarını bilen varmı arkadaşlar? Kullanım şartlarına göre nasıl yapılır?

Motosikleti
    TVS Apache RTR 200 ABS
    Bozuk yolda kullanacaksanız düz tornavida yardımı ile her iki tarafı s ye getirin. Asfaltta gidecekseniz h ye getirin. Ben her iki tarafıda ortaya alıp kullandım.

Alıntı laz61 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bozuk yolda kullanacaksanız düz tornavida yardımı ile her iki tarafı s ye getirin. Asfaltta gidecekseniz h ye getirin. Ben her iki tarafıda ortaya alıp kullandım.
    Saplamaların kenarında yatay çizgi şeklinde kademeler varmış, Toplam 5 tane. Sonradan bakınca farkettim. Saplama vida sıkılarak aşağı indikçe sertleşiyor.
    Teşekkür ederim.

Ayrıca motor yağını Lubex tam sentetik 10w40 ile değiştirdim. (Bu yağın performansını merak ettiğim için denemek istiyordum).
    Genel olarak yarı sentetik 5100 den daha iyi geldi en azından vites geçişleri iyileşti. Başka belirgin fark yok ancak anlaşıldı ki bu motorun yağı ne olursa olsun tam sentetik olacak.
    Kullanım kılavuzunda farklı farklı yerlerde defalarca tam sentetik yağ yazılmasının nedeni buymuş demek ki. Aklınızda olsun.

Yav arkadaşlar haftada 1 defa yazılan başlık mı olur?
    Cevap vermiyorsanız soru sorun bari.
    Memlekette kim bilir kaç tane Apache 200 vardır, kimsenin sorusu yok mu?

İyi bayramlar herkese.

Haftanın sorusunu soruyorum;
    Göstergeyi çizilmeye karşı korumak için kullanılan herhangi bir şey varmıdır? Kullandığınız, tavsiye edebileceğiniz...

Arkadaşlar RTR200 ile 180 ve 150 nin bujileri aynı mıdır?
    Bir tane buji almak istedim yedekte dursun diye ama internette satılanlar her üç motora da uyumlu yazmışlar fakat bizim kullanma kılavuzunda BOSCH UR4KE diye bir buji tavsiye ediliyor.
    Sorunun diğer şeklini soruyorum; kitapçıkta yazan ile satılanlar aynı mı?

Geçen ay motorum 1750-1800km civarında iken motor açılsın diye biraz zorladım; ulaştığım en yüksek hız 126km/h oldu. Birkaç gün bu şekilde kullanınca silindir kapağının sol tarafından ve önde egzoz çıkışının altından yağ sızıntısı oldu.
    Motoru iyice temizleyip saplamaları da sıktım ancak burda bi risk aldım; torkmetre falan yoktu elimle sıkabildiğim kadar sıktım.
    Ondan sonra yaklaşık 500km kadar Motoru zorlamadan kullandım, 8bin deviri geçmedim. Bu devirde 110km/h civarında bir hız yapıyor.
    Bugünler tekrar deneme için ara ara tapa gaz sürerek sonrasında silindiri kontrol ediyorum.
    Çok şükür şimdiye kadar sızıntı veya terleme yok.

AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı reo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçen ay motorum 1750-1800km civarında iken motor açılsın diye biraz zorladım; ulaştığım en yüksek hız 126km/h oldu. Birkaç gün bu şekilde kullanınca silindir kapağının sol tarafından ve önde egzoz çıkışının altından yağ sızıntısı oldu.
    Motoru iyice temizleyip saplamaları da sıktım ancak burda bi risk aldım; torkmetre falan yoktu elimle sıkabildiğim kadar sıktım.
    Ondan sonra yaklaşık 500km kadar Motoru zorlamadan kullandım, 8bin deviri geçmedim. Bu devirde 110km/h civarında bir hız yapıyor.
    Bugünler tekrar deneme için ara ara tapa gaz sürerek sonrasında silindiri kontrol ediyorum.
    Çok şükür şimdiye kadar sızıntı veya terleme yok.
    Bu motoru kullanıyor olsaydım sabit hız olarak 7000, anlık hız olarak 8500 deviri geçmezdim. Tapa gazda başka kullanıcılarda da yağ kaçırma okudum. Güzel motor. Fakat, zorlamayla zarar görmeyecek bir motor değil..

Alıntı AzÇok adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu motoru kullanıyor olsaydım sabit hız olarak 7000, anlık hız olarak 8500 deviri geçmezdim. Tapa gazda başka kullanıcılarda da yağ kaçırma okudum. Güzel motor. Fakat, zorlamayla zarar görmeyecek bir motor değil..
    Haklısınız, gereğinden fazla zorlamamak lazım. Ben merakımdan dolayı test etmek istedim. Yakıt tüketimi başlığına da yazmıştım; genel olarak arabayı nasıl kullanıyorsam motoru da öyle kullanırım ve motordan bu haliyle çok memnunum. Ortalama yakıt tüketimim 2,8lt civarında.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı AzÇok adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çözümü çok basit.

Arka dişli 41T ye düşürülecek.

Bendeki rtr180 kaldiriyorsa,bu turlu kaldirir.

180 de 57.8 mm strok
    200 de 57.8 mm strok

Tork odakli blok oldugu icin her turlu yurur.
    tommygun bunu beğendi.

Levent hocam nerelerdeydiniz, eksikliğiniz hissediliyor.
    Tüm arkadaşlara yorum ve fikirlerinden dolayı teşekkür ederim.
    Motorda dişli küçültme konusunda emin değilim çünkü bana biraz ağır başlı geliyor bu motor, yani çok seri değil gibi. Bir de dişli küçültürsek nasıl olur?
    levend84 bunu beğendi.

Motosikleti
    Bajaj Pulsar NS200 / tvs rtr 200
    arkadaşlar selamun aleyküm. nakit sıkışıklığından dolayı ns200ümü satıp 5-10 üstüne alacağım bi rtr 200 buldum. sizinde fikrinizi almak istedim. 2022 model.1500km'de. her kafadan farklı ses çıkıyor. akü problemi yağ kaçırma geç çalışma gaz kesme parça sıkıntısı falan filan. korkuttular beni. bide hataya taşınıcam. depremden sonra ordan bursaya geldim. şimdi geri hataya dönüyorum. orda servis sıkıntısı olur mu bilmiyorum. siz ne diyosunuz lütfen bi yardımcı olun.2022 rtr 200 mü yoksa biraz daha eski ns200 mü?

Motosikleti
    TVS Apache RTR 200 ABS
    Ben memnundum. Yağ kaçağı hiç yaşamadım. Geç çalışma sorunum vardı ancak gaz verince normal çalışıyor. Gaz kesme olayını yaşadım. Garanti kapsamında tps sensörü değişti gaz kesme olayı bitti. Ben memnundum. İstanbul şarköy arası yol yaptım. Hiç sorun sıkıntı, yağ kaçırma sorunu yaşamadım. Açıkçası tavsiye ederim. Parça sorunu istanbulda yaşamazsınız. Heryere kargo geliyor zaten. Hatay da da yaşamazsınız.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)