Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

KTM Duke 200 (Low Battery)

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhabalar iyi akşamlar. Bugün Low Battery uyarısı almaya başladım ata motoya gittim gittiğimde hemen bana sargının değişmesi lazım dendi ve yaklaşık olarak bakımlar dahil 5700 lira gibi bir fiyat çektiler. Bu sorunu daha önce yaşayan ve sorunun gerçekten bundan ibaret olduğunu doğrulayan birileri var mı? Yoksa gerçekten aküm mü bitmiştir ampermetre ile bir kaç şey yaptı motor bloğunun üstünde bir kabloyu söküp uçlarına ampermetrenin metal yerlerini değdirip oradaki değerleri vs. ölçtü gaz kolunu her çevirdiğinde değer 48-50 arasında gidip geldi. Voltajları vs. Kontrol etti ve bu kontrolleri gerçekleştirdikten sonra sorunun sargıda olduğu kanaatine varıldı eğer bunu doğrulayanlar olur ise hemen yaptırtacağım motoru bir kaç gün yatırıp.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    iskampavya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS TWİN
    Sadece akü voltajını ölçerek söyleseydi doğru olmama ihtimali yuksekti, ama anlaşılan oki stator voltajını da ölćmüş, rolanti ve devir anındaki voltajinida ölçmüş. Doğru muhtemelen. Gaz kolunu çevirdiğinde okuduğu 48/50v değer stator voltajı düşük bir değer yani sargı gidik, fakat konjektörün de kontrol edilmesi gerek ama onun içinde sarginin sağlam olması lazım.
    Yani öncelikle stator değişecek sonraki adıma geçilecek.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    duke 390
    Dukelerde statorun erken bitmesi durumu var.bende ayni sorunu yasadim.aku stator konjektor degistirdim.
    Ata motor guvenilirdir.lakin fiyat yuksek.bu bakimlara neler dahil.
    Statorun orjinali 2
    3800 lira suan.cikma da alabilirsin yada yan sanayi.ata motoya danis genede

Alıntı Atincozkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dukelerde statorun erken bitmesi durumu var.bende ayni sorunu yasadim.aku stator konjektor degistirdim.
    Ata motor guvenilirdir.lakin fiyat yuksek.bu bakimlara neler dahil.
    Statorun orjinali 2
    3800 lira suan.cikma da alabilirsin yada yan sanayi.ata motoya danis genede
    Alıntı iskampavya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sadece akü voltajını ölçerek söyleseydi doğru olmama ihtimali yuksekti, ama anlaşılan oki stator voltajını da ölćmüş, rolanti ve devir anındaki voltajinida ölçmüş. Doğru muhtemelen. Gaz kolunu çevirdiğinde okuduğu 48/50v değer stator voltajı düşük bir değer yani sargı gidik, fakat konjektörün de kontrol edilmesi gerek ama onun içinde sarginin sağlam olması lazım.
    Yani öncelikle stator değişecek sonraki adıma geçilecek.
    Hem konjektör hemde statör değişecek dendi bana bu iki parça değişip üstüne de bakım yapılacak temizinden radyatör suyudur motor yağıdır vs. vs. Söylenen fiyatta bu o zaman hemen yaptırmam gerekli sanırsam.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    duke 390
    Aynen.zaten konjekterun saat omru var.atiyorum 20.000 saat sonra bitiyor.sen ikisini degistir.kalan bakimlarini yaptir.fiyat normal.stator zaten 3800,konjektorde pahali

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    Hangi model bilmiyorum motorunuz ama bajaj modelleri ile uyumlu olabilir bir bajaj servise baktırın parçası ile birlikte değişim yapar daha uyguna getirmiş olursunuz.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    duke 390
    Statoru cikma yada yan sanayi alabilirsin.sanirim dominarlarinkinuyiyor

https://www.kalyoncumotor.com/urun/ktm-duke-200-stator

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)