Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

trenle motorsiklet taşıma

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Kawazaki Ninja 250sl
    Son durum hakkında bilgisi olan var mı acaba?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Asya Nostalji, Mondial 125ZN
    Bu konuda bana da yardımcı olabilecek bilgili bir arkadaş var mı? örneğin Ankara'dan Kayseri'ye götürmek istesem?

Konuyu hortlatıyorum. Yük trenlerinde taşıyan var mı yakınlarda? Sanırım artık yük treni ile taşınabiliyor. Balıkesir-Elazığ sorguladım 150 tl gibi komik bir rakam çıktı. Tabi yük o gün yük treni mevcut mu önemli olan o

Millet bu konuyu hareketlendirmek isterim tekrardan. Trenle motosikleti bi yerden bi yere götürmek istiyorum. ancak satış vs falan için değil. yoldan tasarruf maksat. kendim de yolcu olma düşüncesindeyim aynı trene. gittiğim yerde de gezme düşüncesindeyim. bilginiz var mı konu hakkında? nası oluyo, kaça patlıyo, ne evrak isteniyo, sabitleme işi nası oluyo, vs vs

hakan1969 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200 4V
    3-5 yılda bir mesaj geldiğine göre ve ilk mesajdan sonra 16 yıl geçtiğini de hesap edersek "taşınabilir ama çok zor" gibi bir hisse kapılıyor insan. Yani gözümde canlandırmaya çalışıyorum, bir motor vagonun yanına nasıl getirilir, kimler yükler, zaten görevimiz, biz atarız siz dokunmayın mı derler, kendiniz atacaksanız motor kaç kilo, ebatları ne vs vs...Biner getiririm şahsen (zaten)... Ben otobüse bile güvenip koymadım hiç...
    espresso bunu beğendi.

tecrube0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ns 160, Dominar 400 Tur Versiyon
    Teksas mi arkadas burasi atini vagona bagla inecegin durakta vagondan al Bisikleti zor kabul ettiler motosikleti kabul edeceklerini dusunmuyorum turkiyede

Asil.KurT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1992 MZ - Skygo 125 - LifanTay100cc - Arora Verano
    Güncel bilgisi olan var mı?

Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Asil.KurT adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güncel bilgisi olan var mı?
    eskiden yolcu trenlerinde bir adet yük vagonu da oluyordu, orda taşıyorlardı. ama sonradan kaldırıldı hemde baya önce..

şu anda en ucuz en kolay şehirler arası orobüsün bagajına atıp sende otobüsle seyahat etmen..
    Asil.KurT bunu beğendi.
    Bir başkadır Balkanlar'da Türk olmak!

Asil.KurT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1992 MZ - Skygo 125 - LifanTay100cc - Arora Verano
    Alıntı Tundzhay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eskiden yolcu trenlerinde bir adet yük vagonu da oluyordu, orda taşıyorlardı. ama sonradan kaldırıldı hemde baya önce..

şu anda en ucuz en kolay şehirler arası orobüsün bagajına atıp sende otobüsle seyahat etmen..

TCDD Taşımacılık AŞ Genel Müdürlüğü Whatsapp hattından yazıp sordum, (+90 507 321 82 33)
    Aşağıdaki cevabı verdiler.

- Yolcu trenlerimizde motosiklet taşıması yapılmamaktadır.
    - Trenlerimizde kargo vb. taşımacılığı yapılmamaktadır.

Fakat şöyle bir çelişki var, Detaylı açıklamada , TCDD Taşımacılık AŞ Genel Müdürlüğü Demiryolu ile Yük ve Yolcu Taşımacılığı yapan bir kamu kuruluşudur, ibaresi var.

Nereye başvursak ta tekrar yolcu vagonlarının arkasına yük vagonu uygulamasını başlatsak?
    espresso bunu beğendi.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı Asil.KurT adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    TCDD Taşımacılık AŞ Genel Müdürlüğü Whatsapp hattından yazıp sordum, (+90 507 321 82 33)
    Aşağıdaki cevabı verdiler.

- Yolcu trenlerimizde motosiklet taşıması yapılmamaktadır.
    - Trenlerimizde kargo vb. taşımacılığı yapılmamaktadır.

Fakat şöyle bir çelişki var, Detaylı açıklamada , TCDD Taşımacılık AŞ Genel Müdürlüğü Demiryolu ile Yük ve Yolcu Taşımacılığı yapan bir kamu kuruluşudur, ibaresi var.

Nereye başvursak ta tekrar yolcu vagonlarının arkasına yük vagonu uygulamasını başlatsak?
    Eğer medeni ve gelimiş bir ülkede olsaydık bu kocaman ülkeye her yere hem pahalıya malolan hem de habire bozulup yenilenmesi için mütahitleri zengin eden otoyollarla doldurmak yerine düzgün bir demiryolu sistemimiz olurdu.
    Mesela bu yaz Rize'ye arabayla gideyim ki oralarda yazın araba kiralamak da zor oluyor, etrafta gezmek için araba da lazım, İstanbul'dan arabayı trene bindirip yolcu kısmında rahat rahat gidebilsek ne güzel olurdu. Ama yol ille otoyol olacak, zamanında birileir demiryolları komunist işi diye kandırmış bizdeki yöneticileri, demiryolları atıl bırakılmış.

Konya dönecek olursak, yönetim anlayışı değişmeden trenlerde motosiklet taşıyabileceğimizi düşünmüyorum malesef. Keşke olabilse, ne güzel olurdu.

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)