Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Trafikte dururken üzerime kıran jip ayağımı ezdi

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Xmax 250 ABS 2013
    Arkadaşlar selamlar;

Dün BÜyükdere cadddesinde İTÜ Ayazağa çatalı önünde tıkalı trafik nedeni ile duruyordum. Sağına bakmayan bir ihtiyar orta boy jipi ile tam ayağımın üzerine sağa kırmış, tekeri ayağımın üzerinden geçti çamurluğuda bacağıma takıldı. Can havli ile (soldan sıkıştığım için) motosikletimi sağa bıraktım. Adama kapısını açıp bağırdım, sonra geri çekilince kaçtı gitti. Arkasından baktım ama o kadar sinirli idim ki plakasını bir türlü aklımda tutamadım. Şimdi Ayağımda (tarakta) daha belirgin bir acı, bacağımda yaralar, berbat olmuş bir pantolon, üzerinden geçilmiş bir ayakkabım var. Plakayı hatırlamıyorum ama yoldaki kameralar ile olayın tespit edilebileceğini düşünüyorum.

Sorularım şunlar;

1 Polise şikayet etsem adam ceza alır mı ? (Açıkçası mesele pantolon ayakkabı değil ayağımda büyük ihtimal iyileşir ama yaptığı şeyin yanına kar kalmasından rahatsız oldum)
    2 Ayağımda korumalı bir ayakkabı olsaydı ortaboy bir jip üzerinden geçtiğinde daha iyi bir durumda mı olurdum daha kötü bir durumda mı ?
    3 Başına böyle bir şey geldiğinde ne yapmak gerekiyor ?

Teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Geçmiş olsun. Acil şifalar.

Yaralanmalı / sakatlanmalı bir olay değilse polisin ciddiye alıp çok oralı olacağını zannetmiyorum maalesef.
    eut ve espresso bunu beğendiler.

Motosikleti
    Xmax 250 ABS 2013
    Trafik kazalarında taksirle yaralama
    Taksirle yaralama suçu, Türk Ceza Kanunu’nun 89. Maddesinde düzenlenmiştir. Bir başkasının vücuduna acı veren veya sağlığının ya da algılama yeteneğinin bozulmasına neden olan kişi, üç aydan bir yıla kadar hapis veya adli para cezası ile cezalandırılır.

Suç mağdurun şikayeti ile tahkikata alınıyormuş. Yine mağdurun vazgeçmesi ile düşebiliyormuş.

Durumun vehametine göre çarpanlar ekleniyormuş.
    espresso bunu beğendi.

Kerem34_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Hastaneye git, rapor al bir an önce hasar aldığına dair. Dava açtığın zaman hastane tutanağı lazım olacak. Plaka olsa rahattın, şimdi plakayı tespit edip kaçtı demen gerekiyor.
    eut, yiwotxxx ve espresso bunu beğendiler.

hakan1969 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200 4V
    Alıntı eut adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar selamlar;

Dün BÜyükdere cadddesinde İTÜ Ayazağa çatalı önünde tıkalı trafik nedeni ile duruyordum. Sağına bakmayan bir ihtiyar orta boy jipi ile tam ayağımın üzerine sağa kırmış, tekeri ayağımın üzerinden geçti çamurluğuda bacağıma takıldı. Can havli ile (soldan sıkıştığım için) motosikletimi sağa bıraktım. Adama kapısını açıp bağırdım, sonra geri çekilince kaçtı gitti. Arkasından baktım ama o kadar sinirli idim ki plakasını bir türlü aklımda tutamadım. Şimdi Ayağımda (tarakta) daha belirgin bir acı, bacağımda yaralar, berbat olmuş bir pantolon, üzerinden geçilmiş bir ayakkabım var. Plakayı hatırlamıyorum ama yoldaki kameralar ile olayın tespit edilebileceğini düşünüyorum.

Sorularım şunlar;

1 Polise şikayet etsem adam ceza alır mı ? (Açıkçası mesele pantolon ayakkabı değil ayağımda büyük ihtimal iyileşir ama yaptığı şeyin yanına kar kalmasından rahatsız oldum)
    2 Ayağımda korumalı bir ayakkabı olsaydı ortaboy bir jip üzerinden geçtiğinde daha iyi bir durumda mı olurdum daha kötü bir durumda mı ?
    3 Başına böyle bir şey geldiğinde ne yapmak gerekiyor ?

Teşekkürler.
    Büyük geçmiş olsun.
    İki kez arkadan ufak darbe aldım birinde çamurluk içe doğru büküldü. Bu olayda adamları durdurdum, petrole girmeye zorladım ve polisi aradım yanlarında (olay ilcede oluyor), geldik geleceğiz derken 1 saate yakın bekledim gelmediler "çok cici" polisler. Resmen kandırdı beni maaşını ödediklerim. 1 saat sonra adamlar hadi eyvallah deyip gittiler. O dönemde kamera vs yok.
    Sizin durumda plaka iyi olurdu ama kamera vs uğraşırsanız, idealist bir memura denk getirebilirseniz belki şikayetinizi işleme koyarlar. Çok çabalasanız maddi hasar derler, adam ödemezse sürer gider mahkeme. Bir arkadaşımın husumetli bir komşusu arabasının üstüne çıkıp kaput, cam allah ne verdiyse parçaladı. Arkadaş doğal olarak seyirci kaldı zira nam salmış bir hergele komsusu. Polisi çağırmış, ne tutuklama ne başka birşey. Davası görüldü aylarca. Tazmin kararı çıktı akabinde, adam ödemedi, haciz icra vs ama meğer üzerine tek kalem mal yok adamın. Bu olay bile ülkeye küsmeye yeter. İsteyen-dileyen gözünün önünde aracını parçalayabiliyor bu memlekette.
    Hocam içinizdeki o haksızlığa uğramışlık hissini çok iyi anlayabiliyorum, tekrar geçmiş olsun.
    eut ve espresso bunu beğendiler.

Alıntı Kerem34_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hastaneye git, rapor al bir an önce hasar aldığına dair. Dava açtığın zaman hastane tutanağı lazım olacak. Plaka olsa rahattın, şimdi plakayı tespit edip kaçtı demen gerekiyor.
    Rapor al. Kırık da olabilir bakarlar.
    eut bunu beğendi.

Motosikleti
    cb250r
    Hatirlarsaniz gecen yaz bakirkoy sahilde arkadasim Burak a seyir halinde kadin surucu carpip kacmis, sonrasinda doblolu orangutan hakaret ve tehditler yagdirmis, bunlarin hepsi kask kamerasina saniye saniye kaydedilmis, haber bultenlerine konu olmustu.

Burak hem surucuden, hemde doblolu zirtodan sikayetci olmustu. savci takipsizlik verdi o olaya.
    killingroad, espresso, Cyan ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

tecrube0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ns 160, Dominar 400 Tur Versiyon
    Valla ayni sekilde bir kazayi ben yasadim adam namusluydu geldi bekledi. Ceza yazmislar donuste hatali oldugu icin tutanakta da %100 ben hakliydim.Ben ona o bana sorun cikarmadi.Ayak oyle kolay iyilesmiyor nisan ayinda 1 sene olacak hala agriyor arada unutunca topalliyorum veya hizli yururken.Kazanin oldugu yerde mutlaka kamera vardir.Pesini birakma sikayetci ol ayagin kiriksa hem sigortasina dava ac hem de kendisine biri maddi biri manevi akli basina gelsin kacamasin bir daha.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:49 ----------

Bu arada ayaginda korumali ayakkabi olsa bile incik korumasi yoksa tarak kemikleri kirilabiliyor benim 3 kirik 2 tane cikikli kirik vardi.Ayagimda vexo ya da venom tam hatirlamiyorum korumali bot vardi .Bota para harcamak lazim.
    espresso ve eut bunu beğendiler.

awitrus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hayabusa
    Alıntı Mr.wind adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hatirlarsaniz gecen yaz bakirkoy sahilde arkadasim Burak a seyir halinde kadin surucu carpip kacmis, sonrasinda doblolu orangutan hakaret ve tehditler yagdirmis, bunlarin hepsi kask kamerasina saniye saniye kaydedilmis, haber bultenlerine konu olmustu.

Burak hem surucuden, hemde doblolu zirtodan sikayetci olmustu. savci takipsizlik verdi o olaya.
    vay arkadaş bu olayın sonucunu hep merak ediyordum. Demek takipsizlik verildi ....
    Bu kufur degildir,bu argodur.

Motosikleti
    cb250r
    Alıntı awitrus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    vay arkadaş bu olayın sonucunu hep merak ediyordum. Demek takipsizlik verildi ....
    Aynen oyle oldu..

Insan canini hiçe sayan vicdansiz surucu ile beyninin ön lobu gelişmemiş bir trafik magandasi cezasiz kaldi. Davranişlari pekiştirildi. Anlamadik bu nasil iştir..
    espresso bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler