Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

BMW F650 (1994-2000 arası) paylaşımları

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba,

Bu konu mantık işi değil, siz de birkaç defa denemişsiniz, biliyorsunuz. Bana 'enayi' diyenler çok. Bu konu bir aşk, kalp olayı. Güzel olan burada yazdığım maceranın kendisi aslında. Eğer tüm bunlara ek olarak motor da güzel bir şekilde ortaya çıkarsa keyfi bir başka olacak. Nedense, benim gibi birkaç tahtası 'eksik' insanların eskiye, antika tasarımlara, geçmişten gelen objelere büyük bir takıntısı oluyor. Daha önce 3 defa yıkık ev alıp sıfırdan yaptırdım, oradan biliyorum. Bunlara ek olarak bir de Land Rover Defender 1992 model toplamışlığım var. Bu forumun konusu olmadığından yazmadım. Asker çıkması ve haşat görünümlü bir pickup'ı Samistal Yaylası'na tek nefeste çıkan güzel bir karavana dönüştürdüm. 2 yıl sürdü, bir ton hikayesi var, acı tatlı ama sonunda oldu. Şimdi, bu motorla ilgili de sanki, bu canlı bir varlıkmış, bir karakteri varmış, eskilerde çok fiyakalıymış ama sonra başına kötü şeyler gölünce hırpalanıp çökmüş bir varlık gibi geliyor bana. Çok romantik olacak ama bir şekilde bu motoru yaşatabilirsem o zaman efsane sahalara geri dönmüş olacak. Hatta birkaç ufak tasarım seçeneği üzerinde de çalışıyorum şimdiden. Önerileriniz için teşekkür ederim ancak malumunuz, bir deliye laf işlemez Yaptığım akıl kârı olmasa da bu yoldan dönüşü yok, sevdik bir kere
    espresso, freasy ve mavellen bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hakan1969 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200 4V
    Alıntı Bayramicli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba,

Bu konu mantık işi değil, siz de birkaç defa denemişsiniz, biliyorsunuz. Bana 'enayi' diyenler çok. Bu konu bir aşk, kalp olayı. Güzel olan burada yazdığım maceranın kendisi aslında. Eğer tüm bunlara ek olarak motor da güzel bir şekilde ortaya çıkarsa keyfi bir başka olacak. Nedense, benim gibi birkaç tahtası 'eksik' insanların eskiye, antika tasarımlara, geçmişten gelen objelere büyük bir takıntısı oluyor. Daha önce 3 defa yıkık ev alıp sıfırdan yaptırdım, oradan biliyorum. Bunlara ek olarak bir de Land Rover Defender 1992 model toplamışlığım var. Bu forumun konusu olmadığından yazmadım. Asker çıkması ve haşat görünümlü bir pickup'ı Samistal Yaylası'na tek nefeste çıkan güzel bir karavana dönüştürdüm. 2 yıl sürdü, bir ton hikayesi var, acı tatlı ama sonunda oldu. Şimdi, bu motorla ilgili de sanki, bu canlı bir varlıkmış, bir karakteri varmış, eskilerde çok fiyakalıymış ama sonra başına kötü şeyler gölünce hırpalanıp çökmüş bir varlık gibi geliyor bana. Çok romantik olacak ama bir şekilde bu motoru yaşatabilirsem o zaman efsane sahalara geri dönmüş olacak. Hatta birkaç ufak tasarım seçeneği üzerinde de çalışıyorum şimdiden. Önerileriniz için teşekkür ederim ancak malumunuz, bir deliye laf işlemez Yaptığım akıl kârı olmasa da bu yoldan dönüşü yok, sevdik bir kere
    Sonuç itibarıyle insan zevk almasa yapmaz değil mi, kimse kimseye silah dayamıyor bu motoru adam et diye. Ben yaptım, siz yapıyorsunuz, daha başka tonla "kırık çatlak" adam var piyasada 🙂. Kolay gelsin, takipteyim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:06 ----------

Geçmiş zaman olurki...🥲
    Bayramicli bunu beğendi.

Değerli Dostlar Merhaba,

Bizim F650 ameliyatımız ağır adımlarla ilerliyor. Çanakkale'deki usta işi 'biraz' yavaştan alıyor. "Hadi ustam, lütfen ustam, rica ederim yap bitir şu işi" diye diye işi hızlandırmaya çalışıyorum. Bir yandan da tersoluk yapıp kendi ayağıma sıkmak istemiyorum. Dereyi geçerken at değiştirmek zorunda kalmayayım. Başka motosikletlerim de olduğundan konuyu biraz geç olsun güç olmasın seviyesinde takip ediyorum. Motosikletsizlik çekmiyorum ama F650'ye olan özlemim de büyüyor. Ustalar sayesinde Zen Budizm'i, doğu felsefesi, hayatın derin anlamlarına erip, derviş, ermiş, ulu insan olma yolunda büyük aşama katettim Gelişmeler oldukça bilgi vereceğim. Herkese selam. Instagram hesabım: @wingedtyres

mertowski ve GaCCaLL bunu beğendiler.

Uzun bir aradan sonra herkese merhaba.

BMW F650 Funduro (1998 model) motosikletim Çanakkale 1915 köprüsünü geçip, Çanakkale'ye girdiğimde, bundan bir sene bir ay önce arızalanmıştı. Çekiciyle bir tamirhaneye çektirmiştim. Şimdi size başıma gelenleri, ibretlik bir hikaye olarak yazacağım. Kiminiz bana çok safmışsın diyecek, kiminiz de farklı yorumlarda bulunacaktır. Öncelikle, motorumu bir sene bir ay sonra ve bozuk olarak teslim alabildim. Motoru geçen sene Kasım ayında Akyüz Motorcycle (Birol Akyüz) Küçük San. Sit. Beyaz Çarşı, No 1354/4 Çanakkale adresine bıraktım. Anlaştığımız rakam 7000 TL. O dönem bu rakam çok yüksek bir paraydı. Motoru sorunsuz hale getir, kabul ediyorum demiştim. Keşke motoru bir kamyonete atıp İstanbul'a getirseymişim. Birol Akyüz Usta (!!?) motoru ancak Şubat ayı gibi açıp bana "Şu eksik, bu eksik" şeklinde bir liste verdi. Kimi parçaları sıfır, kimi parçaları çıkma ancak olabilen en temiz şekilde tedarik ettim. Mart ayına geldik. Yıl 2023 oldu. Size WhatsApp yazışmalarımızı iletiyorum. "Hadi Ustam. Motorum hazır mı. Hadi canım kardeşim." demekten dilimde tüy bitti. Ben Çanakkaleliyim. Bizim oraların insanı dürüsttür, omurgalıdır. Bu süre içinde "Çalışanlarım ayrıldı. İşler sıkışık.", "Çalışanlarımın bir kısmı tatile girdi.", "Yahu, ne acelen var, yapacağız dedik." gibi kaliteli (!!) yanıtlar aldım. Bu sırada, Nisan ayında kendime bir Voge 300 satın aldım söylemesi ayıptır. Motorsuzluk çekmiyorum. Bir de RT250'm vardı zaten. Ama F650 benim için başka bir değerli. Mantıkla açıklanamaz. Seviyorum işte. Krank, ekzantrikler, zincirler, piston, contalar, takım conta her şey değişti. "Şunu yolla." dedikten sonra hemen satın alıp kargoyla yolluyordum. Geldik Temmuz ayına. Bu sürede 2-3 defa tamirhanesine gittim. Aklımdan başka şeyler de geçiyordu doğrusu. Acaba motoru birilerine mi kiralıyor, motorun parçalarını mı satıyor,..vs Çünkü durum normal değil. Bu sırada ufak bir motosiklet kazası geçirdim. Voge 300 durduğu yerde, stop halindeyken ve ben üzerinden inerken destek ayağını kapattı ve sol bacağımın üzerine düştü. Dizim birkaç yerinden kırılmış. Plato kırığı dediler, ameliyata alındım ve dizime kocaman iki vida yerleştirdiler. Vidalar ömür boyu benimle kalacak. Bacaktan çıkmayacak şekilde kemiğe gömüldüler. İki ay yatalak kaldım. Neyse o kısım sorun değil. Başa gelen çekilir dedik. Bu sırada Birol Akyüz'le sürekli mesajlaşıyorum ancak adam sinirlerini aldırmış gibi rahat. "Yaparız, hallederiz." diyor. Bazen motorun başından parçalar açıkken fotoğraflar paylaşıyor. Bu sürede ağzımdan tek küfürlü kelime, hakaret, sert söz çıkmadı. Bu tip insanlar işi "vay, sen bana şöyle mi dedin." diyerek olayı iyice yokuşa sürerler. İnsan psikolojisinden az çok anlıyoruz. Geldik Eylüle, eylül geçti Geldik Ekime. Motorun muayenesi geçti. Ortada motor yok. Mesajlarda görebilirsiniz. "Abi, çok rica ediyorum, lütfen motorumu ver." tarzında mesajlar atıyorum. Bu sırada bana "Bu aldığın krank motora uymuyor. Ben onu tamire gönderiyorum." demesin mi? Kardeşim Bmw F650 krankı aldım. Dünyanın parasını verdim. Parçaları Bursa'da bir yerlere göndermiş. Uzun lafın kısası benden bir 7000 TL daha aldı. Vermesek motoru vermeyecek, yağ koydum dedi, aslında ne yağ koymuş ne bir şey. resmen motoru açıp kapatmış. Allahından bulsun, motoru alayım yeter noktasına geldim. Bu arada ekim de geçti geldik Kasım ayına. Ben düzeldim ayağa kalktım. Normal hayata döndüm. Akademisyenlik yapıyorum. Okula gidip geliyorum ama ortada motor yok. Çıldıracağım. Neyse, yalvar yakar olduğu haliyle, olduğu kadarıyla teslim etmeye ikna ettim. Daha önce buna "Bak, motoru tam yapacaksın. Bin, bir 100 km tecrübe et. Ben bu motorla Artvin'e gideceğim." diyordum. Bir kere "Evet tecrübe ettim. Sorunsuz çalışıyor. Biraz ses yapıyor ama bu modellerde normal." gibi bir şeyler geveledi. Atladım yanına gittim. Tüm elemanları tüymüş - dediğine göre. Motor açık, bağırsakları dökülmüş hayvan gibi yatıyor. Bizimkisi de leblebi yiyor. Komedi filmi. Hadi canım kardeşim, etme eyleme bir sene oldu diye diye ikna ettim. Parasını ödedim. Ancak bu adam güven kalmadığından motoru bir kamyonete yükledim. Umarım tedavi olmuştur diye dua ediyorum. Motoru direkt Dureis'e yan çanta demiri ve ön koruma demiri yaptırmaya götürdüm. Dureis'teki ustadan rica ettim, bir mahalle arası turu atar mısın diye. Aklıma gelen başıma geldi. Motor 10 dk sonra durdu. İçini açıp baktık, yağ yuvasında su gibi bir şey doldurmuşlar. Motoru kamyonetle Dureis'e getirdik. Şimdi koruma demirleri yapılıyor. Sonrasına bakacağım. Bu olaydan çıkarılacak ders. Ulan allahsız, imansız dolandırıcı usta görünümlü tipler. Milletin parasına, güvenine ipotek koyup keyfimizi tırpanlamaktan ve oksijen tüketmekten başka bir faydanız yok. Şu anda motosiklet tamirhanesi görünümünde bu tip dolandırıcılık işleri ülkemizde bolca dönüyor. Ben inatçıyımdır. Bu motor ihya edeceğim ama usandırdınız. Midemi bulandırıyorsunuz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:11 ----------

Uzun bir aradan sonra herkese merhaba.

BMW F650 Funduro (1998 model) motosikletim Çanakkale 1915 köprüsünü geçip, Çanakkale'ye girdiğimde, bundan bir sene bir ay önce arızalanmıştı. Çekiciyle bir tamirhaneye çektirmiştim. Şimdi size başıma gelenleri, ibretlik bir hikaye olarak yazacağım. Kiminiz bana çok safmışsın diyecek, kiminiz de farklı yorumlarda bulunacaktır. Öncelikle, motorumu bir sene bir ay sonra ve bozuk olarak teslim alabildim. Motoru geçen sene Kasım ayında Akyüz Motorcycle (Birol Akyüz) Küçük San. Sit. Beyaz Çarşı, No 1354/4 Çanakkale adresine bıraktım. Anlaştığımız rakam 7000 TL. O dönem bu rakam çok yüksek bir paraydı. Motoru sorunsuz hale getir, kabul ediyorum demiştim. Keşke motoru bir kamyonete atıp İstanbul'a getirseymişim. Birol Akyüz Usta (!!?) motoru ancak Şubat ayı gibi açıp bana "Şu eksik, bu eksik" şeklinde bir liste verdi. Kimi parçaları sıfır, kimi parçaları çıkma ancak olabilen en temiz şekilde tedarik ettim. Mart ayına geldik. Yıl 2023 oldu. Size WhatsApp yazışmalarımızı iletiyorum. "Hadi Ustam. Motorum hazır mı. Hadi canım kardeşim." demekten dilimde tüy bitti. Ben Çanakkaleliyim. Bizim oraların insanı dürüsttür, omurgalıdır. Bu süre içinde "Çalışanlarım ayrıldı. İşler sıkışık.", "Çalışanlarımın bir kısmı tatile girdi.", "Yahu, ne acelen var, yapacağız dedik." gibi kaliteli (!!) yanıtlar aldım. Bu sırada, Nisan ayında kendime bir Voge 300 satın aldım söylemesi ayıptır. Motorsuzluk çekmiyorum. Bir de RT250'm vardı zaten. Ama F650 benim için başka bir değerli. Mantıkla açıklanamaz. Seviyorum işte. Krank, ekzantrikler, zincirler, piston, contalar, takım conta her şey değişti. "Şunu yolla." dedikten sonra hemen satın alıp kargoyla yolluyordum. Geldik Temmuz ayına. Bu sürede 2-3 defa tamirhanesine gittim. Aklımdan başka şeyler de geçiyordu doğrusu. Acaba motoru birilerine mi kiralıyor, motorun parçalarını mı satıyor,..vs Çünkü durum normal değil. Bu sırada ufak bir motosiklet kazası geçirdim. Voge 300 durduğu yerde, stop halindeyken ve ben üzerinden inerken destek ayağını kapattı ve sol bacağımın üzerine düştü. Dizim birkaç yerinden kırılmış. Plato kırığı dediler, ameliyata alındım ve dizime kocaman iki vida yerleştirdiler. Vidalar ömür boyu benimle kalacak. Bacaktan çıkmayacak şekilde kemiğe gömüldüler. İki ay yatalak kaldım. Neyse o kısım sorun değil. Başa gelen çekilir dedik. Bu sırada Birol Akyüz'le sürekli mesajlaşıyorum ancak adam sinirlerini aldırmış gibi rahat. "Yaparız, hallederiz." diyor. Bazen motorun başından parçalar açıkken fotoğraflar paylaşıyor. Bu sürede ağzımdan tek küfürlü kelime, hakaret, sert söz çıkmadı. Bu tip insanlar işi "vay, sen bana şöyle mi dedin." diyerek olayı iyice yokuşa sürerler. İnsan psikolojisinden az çok anlıyoruz. Geldik Eylüle, eylül geçti Geldik Ekime. Motorun muayenesi geçti. Ortada motor yok. Mesajlarda görebilirsiniz. "Abi, çok rica ediyorum, lütfen motorumu ver." tarzında mesajlar atıyorum. Bu sırada bana "Bu aldığın krank motora uymuyor. Ben onu tamire gönderiyorum." demesin mi? Kardeşim Bmw F650 krankı aldım. Dünyanın parasını verdim. Parçaları Bursa'da bir yerlere göndermiş. Uzun lafın kısası benden bir 7000 TL daha aldı. Vermesek motoru vermeyecek, yağ koydum dedi, aslında ne yağ koymuş ne bir şey. resmen motoru açıp kapatmış. Allahından bulsun, motoru alayım yeter noktasına geldim. Bu arada ekim de geçti geldik Kasım ayına. Ben düzeldim ayağa kalktım. Normal hayata döndüm. Akademisyenlik yapıyorum. Okula gidip geliyorum ama ortada motor yok. Çıldıracağım. Neyse, yalvar yakar olduğu haliyle, olduğu kadarıyla teslim etmeye ikna ettim. Daha önce buna "Bak, motoru tam yapacaksın. Bin, bir 100 km tecrübe et. Ben bu motorla Artvin'e gideceğim." diyordum. Bir kere "Evet tecrübe ettim. Sorunsuz çalışıyor. Biraz ses yapıyor ama bu modellerde normal." gibi bir şeyler geveledi. Atladım yanına gittim. Tüm elemanları tüymüş - dediğine göre. Motor açık, bağırsakları dökülmüş hayvan gibi yatıyor. Bizimkisi de leblebi yiyor. Komedi filmi. Hadi canım kardeşim, etme eyleme bir sene oldu diye diye ikna ettim. Parasını ödedim. Ancak bu adam güven kalmadığından motoru bir kamyonete yükledim. Umarım tedavi olmuştur diye dua ediyorum. Motoru direkt Dureis'e yan çanta demiri ve ön koruma demiri yaptırmaya götürdüm. Dureis'teki ustadan rica ettim, bir mahalle arası turu atar mısın diye. Aklıma gelen başıma geldi. Motor 10 dk sonra durdu. İçini açıp baktık, yağ yuvasında su gibi bir şey doldurmuşlar. Motoru kamyonetle Dureis'e getirdik. Şimdi koruma demirleri yapılıyor. Sonrasına bakacağım. Bu olaydan çıkarılacak ders. Ulan allahsız, imansız dolandırıcı usta görünümlü tipler. Milletin parasına, güvenine ipotek koyup keyfimizi tırpanlamaktan ve oksijen tüketmekten başka bir faydanız yok. Şu anda motosiklet tamirhanesi görünümünde bu tip dolandırıcılık işleri ülkemizde bolca dönüyor. Ben inatçıyımdır. Bu motor ihya edeceğim ama usandırdınız. Midemi bulandırıyorsunuz.

Geçmiş olsun, çok can sıkıcı bir durum. Yapabileceğim tek şey google da puanlamak, onu da yaptım. Yine de sizin serinkanlılığınıza hayran kaldım. Çok sabırlıymışsınız

Teşekkür ederim. Şu anda Dureis'de çanta demiri ve crash-bar demirleri takılıyor. Ardından motoru bir tamirhaneye alıp toparlayacağım. Ülkemizde motosikletlere olan talep son birkaç senede patlayınca tamirhanelere de talep arttı. Çoğu "birkaç ay sonra gel" kafasında. Pazarlık unutuldu zaten. Yerse kardeşim, fiyat bu sistemi uygulanıyor. Paramızla rezil oluyoruz. Kabul etek de böyle dolandırılıyoruz. Ayıptır. Ben bu adama ne kötülük yaptım? Motorumu bir senede teslim etti, o da bozuk halde ve bir sürü masraf yaptırdı. Rezil insanlar bunlar.

Motosikleti
    BMW F650 GS (2006 Model)
    Valla benim de büyük bir arızam oldu; bakınız: https://www.motosiklet.net/forum/mot...ak-sardik.html

Bu tarz durumlarda insanın basireti bağlanıyor galiba.
    Sonradan sakin kafayla düşününce niye böyle yaptığına anlam veremiyor insan ama o anda, galiba net düşünemiyoruz.
    Olay bittikten sonra akıl veren de çok oluyor.

Ben de aklıma ilk gelen ve evime en yakın ustaya götürmüştüm motoru, iyi mi yaptım kötü mü yaptım zamanla ortaya çıkacak.
    Benimkinin tamiri de 6 ayı buldu ama tamirhane evime 100 metre mesafede olduğu için kafama estiğinde uğruyordum.
    Madem çekiciyle götürecek seviyede yolda kaldınız, keşke İstanbul'a getirseydiniz de elinizin altında olsaydı.
    Ama dedim ya, olay bitince akıl veren çok olur.
    En azından artık İstanbul'da motor :(

Ustaya gelince; benim de annem Çanakkale'li ve o taraflardaki insanları tanırım, hepsi çok rahat insanlar, dünya yansa umurlarında olmaz, muhtemelen bu usta da öyle bir tip.
    Fotoğraflara bakınca uyduruk bir dükkana da benzemiyor.
    Herhalde "motorun sahibi nasılsa çok uzaklarda, atlayıp gelecek hali yok, ben bu işi salladığım kadar sallayayım" diye düşündü.
    espresso bunu beğendi.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Bu başlığı okuyan herkes için şu Whatsapp yazışmaları ibret olsun. Eğer uzun yıllardır süre gelen samimiyetiniz yoksa para vererek iş yaptırdığınız hiç bir işçiyle, ustayla böyle canımlı, cicimli, smileyli konuşmayın. Mesafeli olun yoksa işiniz görülmez. Bazı konularda bu kadar kibar olmaya gerek yok.
    espresso ve freasy bunu beğendiler.

Motosikleti
    BMW F650 GS (2006 Model)
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu başlığı okuyan herkes için şu Whatsapp yazışmaları ibret olsun. Eğer uzun yıllardır süre gelen samimiyetiniz yoksa para vererek iş yaptırdığınız hiç bir işçiyle, ustayla böyle canımlı, cicimli, smileyli konuşmayın. Mesafeli olun yoksa işiniz görülmez. Bazı konularda bu kadar kibar olmaya gerek yok.
    Valla bu konuda çok haklısın ama ters konuşunca da ya işimi bitirmezse, ya dandik iş yaparsa korkusu oluyor insanda.
    Aman suyuna gideyim de işimi kısa sürede ve düzgün yapsın diyorsun.
    Ne zaman alttan almak lazım, ne zaman dişini göstermek lazım, çok ince bir çizgi.
    Ben hep nötr kalmaya çalışıyorum bu tarz işlerde; ne samimi oluyorum ne de kıl davranıyorum, orta karar.

Tabii bunun bir de maddi boyutu var.
    Başlarım senin yapacağın işe deyip coşsan, motora o kadar harcama yapmışsın, zaten Çanakkale'de, bi çuval dolusu para verip İstanbul'a getirteceksin vs.
    Aman suyuna gideyim de halletsin artık diyorsun.

Zaten insanın tepesi attığında, sürecin de sonuna gelmiş oluyorsun, az biraz daha dişimi sıkayım da iş bitsin bari deyip içine atıyorsun.
    espresso bunu beğendi.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı ilker a. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla bu konuda çok haklısın ama ters konuşunca da ya işimi bitirmezse, ya dandik iş yaparsa korkusu oluyor insanda.
    Aman suyuna gideyim de işimi kısa sürede ve düzgün yapsın diyorsun.
    Ne zaman alttan almak lazım, ne zaman dişini göstermek lazım, çok ince bir çizgi.
    Ben hep nötr kalmaya çalışıyorum bu tarz işlerde; ne samimi oluyorum ne de kıl davranıyorum, orta karar.

Tabii bunun bir de maddi boyutu var.
    Başlarım senin yapacağın işe deyip coşsan, motora o kadar harcama yapmışsın, zaten Çanakkale'de, bi çuval dolusu para verip İstanbul'a getirteceksin vs.
    Aman suyuna gideyim de halletsin artık diyorsun.

Zaten insanın tepesi attığında, sürecin de sonuna gelmiş oluyorsun, az biraz daha dişimi sıkayım da iş bitsin bari deyip içine atıyorsun.
    Maalesef bu örneğimizde de usta işi bitirmemiş ya da düzgün yapmamış, bekletmiş. Sonuçta arkadaşımız mağdur olmuş. Ben bazı konularda sertlikten ve mesafeden yanayım.
    espresso ve Cyan bunu beğendiler.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Maalesef bu örneğimizde de usta işi bitirmemiş ya da düzgün yapmamış, bekletmiş. Sonuçta arkadaşımız mağdur olmuş. Ben bazı konularda sertlikten ve mesafeden yanayım.
    İstisnalar kaideyi bozmamakla birlikte bizim insanımıza hayvan gibi muamele edeceksin ki saygı göresin, böyle şartlanmış çoğu maalesef... Hayvan gibi muamele etmesen bile insan gibi muamele etmeyeceksin... Ha bunu söylüyoruz da yapabiliyor muyuz her zaman? Hayır.
    tommygun, Mr.wind ve espresso bunu beğendiler.

Motosikleti
    cb250r
    Cok buyuk gecmis olsun. Sinirden dislerimi gicirdattim okurken. Suan kimbilir siz ne duygulardasinizdir.

Ben olsam bir avukat ile gorusup fikir alirdim. Sonuc cikmayacagini bilsem de ugrasirdim o insan musveddesi ile.

Ki bence hukuki surec baslatirsaniz, gec de olsa adalet yerini bulur.

Motosikleti
    Kymco AK550
    tommygun'ın dediği gibi bu adam "bey" diye hitap edilerek iş yaptırılacak biri değilmiş orası çok belli. ahlakı bozuk insana yapılabilecek bir şey yok tabii ama ben de asla çalıştıramam böyle adamları. arkadaşım askere gitmişti. okumuş adam diye çavuş yapmışlar, askeri sabah koğuştan çıkaramıyorum demişti. sonra komutanı şeyi şart koşmuş arkadaşa. askere ne dersen de peşine "aq" diyeceksin demiş. arkadaş da hayatta küfürlü konuşmaz. neyse komutanın dediğini yapmış mecburen ve askerlerin tavrı müthiş değişti demiştir. bu usta da "bey" ve "siz" yerine diğer dilden anlar gibi duruyor. sizin ahınızı almış, bin pişman olur inşallah.

mavellen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kardeş çok geçmiş olsun. Bende bunun 2005 modelini alma arefesindeyim. Motor çalışmıyor. Senin gibi diriltmeye çalışacağım. Senin başına gelen şey çok fena. Ülke de kim kimi tutarsa. Bunlara yaptırım uygulayan, vatandaşını koruyan yok. Kim kimi sik....se. Yazık yahu.

maximusti, - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 250
    whatsapp yazışmalarını okurken kalan iki tel saçımda aşağı atladı resmen.
    bkgzl34 bunu beğendi.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Çok geçmiş olsun, muhtemelen olması gereken şekilde kibar, insan gibi davranman işin iyice cılkının çıkmasına sebep olmuş.

Ben bu tipte motor alırsam gideceğim bir tane usta var. Aksidir, ucuz hiç değildir, olması gereken ne varsa yapar, motoru ne zaman dükkana alabileceğini de söyler ve dolu olduğu için de evet ileriye tarih verir. Ama yaptığı şeyi de ben gözüm kapalı kabul ederim. Bu tipte güvenilebilecek bir yer bulmak lazım. Sonradan akıl vermek gibi olmasın ama eski bir motor alıp yolda kalınca veya toparlama kararı verince rastgele bir yere bırakmak gerçekten büyük bir zar.

Geçen sene benzer bir projeye niyetlenmiş biri olarak okurken içim şişti. Tekrardan çok geçmiş olsun, mümkün olan en az hasarla ve keyifsizlikle toparlarsın umarım.

Motosikleti
    BMW F650 GS (2006 Model)
    Ben bu tipte motor alırsam gideceğim bir tane usta var.
    Hocam kimmiş bu usta?

fotoğrafların sonunda firma kartı var.

Merhaba,

Bildiğiniz üzere Çanakkale'de bir tamirci bozuntusu tarafından dolandırılmış, motoru Çanakkale'den direkt İstanbul Dureis'e koruma demiri ve yan çanta demiri yaptırmak üzere yollatmıştım. Dureis işini profesyonelce yapan kaliteli bir firma. Motorun demirlerini oldukça kısa sürede ve hızlı şekilde yaptılar. Kendilerine teşekkür ediyorum. Bu demir setine toplamda 13000 TL ödedim. Yaptıracaklara bilgi amaçlı paylaşıyorum. Motoru teslim aldım ve motorla ilgili hasar tespiti yaptırmak üzere İstanbul'da bir tamirci arkadaşıma gönderdim. Birazdan indireceğim. Macera devam ediyor Görüldüğü üzere çakallar, dolandırıcılar olduğu gibi Dureis gibi kaliteli hizmet veren basiretli ustalar, tamirhaneler de var.

mavellen ve bkgzl34 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Kymco AK550
    valla güzel görünüyor hayırlı olsun ama motoru çözmeden demirine yatırım yapmanız da bu işte ne kadar kararlı olduğunuzu gösteriyor. tamirciler korksun sizden kasko da yaptırın bari.
    espresso bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)