Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

SELAMLAR

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Cf Moto 250Sr
    Merhabalar adım İbrahim.19 yaşındayım aranıza İstanbul dan katılıyorum.Şu an motor sahibi değilim kısmet olursa önümüzde ki aylarda motor almak istiyorum.Bunun için size danışmak istedim daha önceden yaklaşık 5 ay arkadaşın kurye motoruyla pakete çıkıyodum tecrübe sayılır mı bilmiyorum ama sadece bu var.Bütçem max 70k civarı fazla üstüne çıkacağımı zannetmiyorum.Dediğim gibi tavsiyelerinize ihtiyacım var vitesli motor tercihim ss veya naked farketmez şimdiden çok teşekkür ederim.Dikkatli sürün..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    seyfi0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhaba İbrahim, hoşgeldin. Önümüzdeki hafta ns200 bakacağım. Ona bir göz atmanı tavsiye ederim. Fiyatı şuan 72 k ama yarın ne olacağı konusunda bir fikrim yok

Motosikleti
    Cf Moto 250Sr
    Knk ns200 e nedense hiç alışamadım ya motor iyi hoş ama ne biliyim beni çekmiyo sebebini de bilmiyorum.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Alıntı Wonka adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Knk ns200 e nedense hiç alışamadım ya motor iyi hoş ama ne biliyim beni çekmiyo sebebini de bilmiyorum.
    selamlar kanka hoşgeldin, ns200 güçlü motordur, çeker çeker, çekecek... rs200 olanları var onun gerçi, fiyatları hiç takip etmiyorum ve önerilir mi onu da bilmiyorum, kalitesini bilmemekle beraber abs'li olduğunu söyleyebilrim.

ucuz motorlarda abd fren mesafesini uzatabilir sanıyorum. konu hakkında bilgim yok, sallamış gibi olacak biraz.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    abs'nin her türlüsü fren mesafesini uzatır. işinin bir parçasıdır, ama kötü abs elbette daha fazla uzatır bunu.
    Bu söylediğim ABS'yi kötülemek falan değil tabii, ABS'siz bir motor alacağımı sanmıyoroum bu saatten sonra (o işe ayrılmış plakasız pist veya orman motoru olmadığı müddetçe)

yalnız ben ilk motorun abs'siz olmasının daha iyi olduğu şeklindeki dinazor fikrimde halen sabitim =) sene 2023 çok dayak yerim bu söylemden biliyorum ama, bence fren kullanmayı öğrenmek için ve gelecekteki (daha riskli olacak) sürüşleri daha güvenli yapabilmek için daha doğru bir yol. eğer kuryelik yapılmayacaksa tabi, o zaman işin içine başka kullanım senaryoları giriyor.

ss veya naked demişsin, yine çıkıntılık yapayım, bir ss sahibi olarak ilk motorunu ss almamanı öneririm. evet 5 ay aktif kuryelik yapmak yabana atılacak bir tecrübe değil, ancak ss kullanmanın başlı başına fiziki ekstra zorlukları var. ilk zamanlarında motosiklet sürüşü dediğimiz evrimimizin her zerresine ters olan deneyimi benimsemek olmalı amacın. bunu ss ile yapmak güç zira sadece oturuş pozisyonun zorlayıcı, bilekler ve bacaklar için zorlayıcı. kazası belası masrafı değil, bakımı da daha uğraştırıcı, karenaj söküp takmak bela iş ya.. hep karenajlı motor aldım, ama bela yani. tatlı tatlı naked'la alışmak en temizi. bunun son motorun olmayacağını biliyorsun, neyi sevip sevmediğine sürdükçe ileride karar verirsin.
    belki daha önce ss sürmüşsündür boşuna havaya okuyorumdur ama, sadece şekli için ss kullananlar genelde ya motorun canına okuyor ya kendini bir yere çakıyor. ss'lerin yapabildiği hemen hemen bir çok şeyi naked makinalarla yapabilirsin, üstüne fazlasını da hatta.

çok bişey öneremeyeceğim ama ns200 güzel gelmediyse şimdi sahibindenden ne var diye baktım benelli bn 251 falan var, parça servis kalite vs hiçbir fikrim yok ama.

Motosikleti
    Cf Moto 250Sr
    Arkadaşlar konuyu açalı 1 yılı geçmiş.Babam ben motor almıyım diye araba almıştı bir süredir onunla ilgileniyordum ama motor tabikide içimde heves olarak kaldı yaklaşık 1 hafta önce 2024 model Cf Moto 250Sr aldım babam kusura bakmasın .19 yaşındayken konuyu açtım motoru almak 21 yaşında nasip oldu tekrardan hepinize merhabalar foruma tekrardan geldim.
    espresso ve Cyan bunu beğendiler.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Hayırlı olsun biraderim kazasız belasız keyifle bin , hadi aldın babanı dinlemedin kullanırken üzme adamı..
    espresso bunu beğendi.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Hayırlı olsun, kazasız belasız sürüşler dilerim.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Arkadaşlar konuyu açalı 1 yılı geçmiş.Babam ben motor almıyım diye araba almıştı bir süredir onunla ilgileniyordum ama motor tabikide içimde heves olarak kaldı yaklaşık 1 hafta önce 2024 model Cf Moto 250Sr aldım babam kusura bakmasın .19 yaşındayken konuyu açtım motoru almak 21 yaşında nasip oldu tekrardan hepinize merhabalar foruma tekrardan geldim.
    Hayırlı olsun.

Ekipman ve eğitimi de ihmal etmeyin de babanız daha fazla üzülmesin, hatta apaçi gibi değil de düzgün tam ekipmanla sürdüğünüzü görürse içi rahatlar belki.

Motosikleti
    Cf Moto 250Sr
    Motoru ilk mahalleye getirdiğim gün geldi baktı motora ilk işi ara gaz vermek oldu sonra güzel makineymiş bende sürerim bunu dedi kral Şaka bi yana apaçilikle falan hiç işim olmaz umarım da öyle devam eder ekipman konusuna gelince de diğer ay hepsini alıcam kankam

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Motoru ilk mahalleye getirdiğim gün geldi baktı motora ilk işi ara gaz vermek oldu sonra güzel makineymiş bende sürerim bunu dedi kral Şaka bi yana apaçilikle falan hiç işim olmaz umarım da öyle devam eder ekipman konusuna gelince de diğer ay hepsini alıcam kankam
    Ekipmanı alma niyetinde bile olmanız güzel.

Bugün benzin istasyonunda gençlere rastladım, 3-5 tane en büyüğü cfmoto tarzı motorlar, kafalarında bir tek kask var, eller çıplak, ayaklarda spor ayakkabı, ekipman sıfır yani. Üzüldüm görünce, yazık. Mesele para da değil, yani o gördüklerimde ayakkabılar nike, üzerlerindeki kıyafetler de ucuz sayılmayacak markalardı ama farkında değiller ekipmanın öneminin, umarım kaza geçirince çok ağır olmayan türden kaza geçirirler de yaşlanıp ileride motorulu gençlere yiğenim bende de motor vardı çok tehlikeli bunlar ben kaza yaptım bıraktım diyebilmeleri en iyi ihtimal gibi görünüyor.

Eğitim kısmını da ihmal etmeyin, en azından bir günlük kapalı alanda hakimiyet eğitimi alın ki doğru düzgün başlamış olun, yoksa bir sürü yanlış alışkanlık yerleşebilir daha beter olur.

Biz forum ihtiyarları her yeni gelene böyle diyoruz ama kızmayın, yollarda eksik ekipmanla sürenleri görünce üzüldüğümüz için böyle diyoruz.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)