Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha X-Max 250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    2011 c8 Crypton & 2013 xmax250
    Alıntı schnitzel_34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    marangoz tanıdık var orada dümdüz gestireyim 🙏 ama gece görüşü pek rahatsız etmedi bazı fümeler gibi kapkara değil
    hocam kesip biçmeye gerek kalmadi Boyum 180 olduğu için kurtardım..bu arada bu forumun eski üyesiyim nerde gereksiz 160 gördüm ön kaldırdım vs.. gibi apaçi sorulara anında cevap verilir oldu...facebook gruplar daha aktif o yüzden heralde
    espresso bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    XGAMER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    N-Max 155
    espresso bunu beğendi.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Alıntı XGAMER adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bizdeki ÖTV ve MTV kanunları düzeltilse de xmax'lar 250cc yerine bunlar gibi 300cc olanları gelebilse keşke.
    Forza'lar da avrupada 350cc olarak satılıyor, oralarda xmax deyince de 300cc var, 250cc bizim gibi saçma mevzuatları olan ülkeler için üretiliyor sadece.

Merhabalar, xmax 300 motorumun arka jantı göbekten yamuldu. Göbekten yamulmalarda düzeltme tavsiye etmediklerini duydum. Orjinal servise birkaç ay önce sorduğumda 9.000 TL fiyat + 5 hafta teslimat süresi demişlerdi. Bu şekilde sorun yaşamış olan var mı? Nasıl çözüm buldunuz. Teşekkürler.

Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Alıntı gondors1990 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar, xmax 300 motorumun arka jantı göbekten yamuldu. Göbekten yamulmalarda düzeltme tavsiye etmediklerini duydum. Orjinal servise birkaç ay önce sorduğumda 9.000 TL fiyat + 5 hafta teslimat süresi demişlerdi. Bu şekilde sorun yaşamış olan var mı? Nasıl çözüm buldunuz. Teşekkürler.
    Nasl yani, arka jant stokta yok mu koskoca yamaha'da?
    Eyvah eyvah.

2015 model için piyasada hangi aküler var arkadaşlar uygun fiyatlı?

Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Alıntı noob adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2015 model için piyasada hangi aküler var arkadaşlar uygun fiyatlı?
    Benimki 2016 model, herhalde aynıdır, denimoto diye bir şirketin sattığı fulbat marka jel aküler gayet kaliteli ve uygun fiyatlıymış. Başka model motorlara alanlar memnun kalmış. Ben de 2016 model motoruma alma niyetindeyim de kış geldi bahara artık.

Bu aküyü sepete attım ama henüz almadım: https://www.n11.com/urun/yamaha-x-ma...agaza=denimoto

teşekkürler. bunu atayım hafızaya ama 800 TL bandında alternatifler de var gibi. araştırmaya devam.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    23" Triumph Trident 660
    Olay Ötv kdv fln değil bence getirmek istemiyorlar.

Bknz Vespa. Ürün gamında çokca 300lük serisi var. Bunlar neden takılmıyor ötv muhabbetine

Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Alıntı kAAN84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Olay Ötv kdv fln değil bence getirmek istemiyorlar.

Bknz Vespa. Ürün gamında çokca 300lük serisi var. Bunlar neden takılmıyor ötv muhabbetine
    Vespa'lar 300'lükleri takılıyor ÖTV muhabbetine bu yüzden fiyatları çok yüksek.
    Yamaha da 2017'de 250cc üretmedi getirmedi xmax 300 getirdi, çok pahalıya geldi diye çok satılmadı. Yoksa Avrupada xmax'lar 300cc olarak satılıyor 250cc yok oralarda.

Motosikleti
    23" Triumph Trident 660
    Liste fiyatları üstünden konuşuyorum. 35k fazla Xmaxten
    Yamaha da bu fiyatlarla getirsin yine yok satar
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Alıntı kAAN84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Liste fiyatları üstünden konuşuyorum. 35k fazla Xmaxten
    Yamaha da bu fiyatlarla getirsin yine yok satar
    Yamaha getisin 300cc xmax, bayilerde normal liste fiyatlarından satılıyor olsun, benim xmax'ı satıp yeni 300cc almayı düşünürdüm.

tr_select - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    uǝq ɯıɯɐpɐ sɹǝt
    Bayilerde motor var mı. Fiyat alan var mı yakın zamanda...
    Aradım, kimse açmıyor )

Motosikleti
    2011 c8 Crypton & 2013 xmax250
    arkadaşlar 2013 xmaximda tekleme,kasma,gaz yememe son hıza çıkamama sorunu var..özellikle alt devirde ve rampa çıkarken aşırı oluyor eskiden ara ara belirtiler veriyordu benzindendir diye geçiştirdim..benzin pompasından şüphelendim..bu durum başına gelen varmıdır

Tech max koltuk

Merhabalar geçen yagmur da branda nın altından kedi seleye çıkmış çamur etmiş koltugu. Hatta brandanın bir bir kısmına pislemiş koltukta dışkı göremedim ama branda da vardı. O gün köpüklü suyla yıkadım koltugu gün içinde lekeyi farketmedim ama ertesi gün tam kuruduğunda leke izleri vardı. Bu nubuk süt gibi olan kısımlar lekeleri daha çok gösteriyor. Temizliği için ne önerirsiniz tech max modelinde

Xmax te motoru çalıştırdıktan bir süre sonra da abs ışığı yanık kalıyor. Sürüşe geçtikten bir süre sonra sönüyor. Bir de bir iki kere kavşakta durup sağa dönerken motor silkeledi farkedilir şekilde bunu yaşayan var mı?

Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Alıntı alicand adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Xmax te motoru çalıştırdıktan bir süre sonra da abs ışığı yanık kalıyor. Sürüşe geçtikten bir süre sonra sönüyor. Bir de bir iki kere kavşakta durup sağa dönerken motor silkeledi farkedilir şekilde bunu yaşayan var mı?
    ABS ışığı çalıştırınca yanar, bir süre geçip belli bir hızda gidince söner. Normali o.
    Dönerken silkelemesi kalkıştaki silkelenme gibi miydi?

Yok hocam normal kalkışta birşey yok sağa dönerken silkeledi böyle hafiften üstünden atacak gibi biraz daha şiddetli olsa tehlikeli olur gibi güvensiz bir his oluşturdu.

Alıntı alicand adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yok hocam normal kalkışta birşey yok sağa dönerken silkeledi böyle hafiften üstünden atacak gibi biraz daha şiddetli olsa tehlikeli olur gibi güvensiz bir his oluşturdu.
    abs ışığı 20 km hıza ulaştıktan sonra söner
    ikinci husus teker patinaja düşüp tcs devreye girerek gazı kesmiştir. bu motorda biraz anormallik yaratıyor. aklıma bu geldi.
    yukselersoz bunu beğendi.

Motosikleti
    Tracer 7 & Xmax 250 Techmax
    Alıntı GoGi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Analog seven bir ben kaldım sanırım. Teknolojiyi severim ve karşı değilim ama hem otomobillerde hem de motosikletlerde dijital panellerde ruh yok gibi hissediyorum. Hele eski mercedeslerin o devasa kadranlarına hastayım. Motosikletlerde de yine eski göstergeler çok hoşuma gidiyor.
    Bu tamamen kişisel bir zevk meselesi, ben de mevcut Xmax 250 Techmax in piyano siyahı detaylı kadranını çok daha şık ve elit buluyorum.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler