Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

Tvs apache rtr 200 ön sipariş

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    MT25 2016
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2006 model 200bin km'deki toyota yaris'i geçen yıl 2018 model clio ile takas ettim. Toyota kullanırken farkında olmadığım sorunlar karşıma çıktı. Mesela reno motorlarında 80bin km'de bir triger seti diye bir şey değişiyormuş, arabayı aldığımda 110bin km'deydi, yağı falan değişsin diye sanayiye gtürünce usta hatırlattı, start stop sistemi olunca akü de daha pahalı oluyormuş mecbur üzerindeki orjinal akü ölmüş onu da pahalısı ie değiştirdim, yok far ampulu yok stop lambası ampulu patlar son bir yıl içinde başıma gelen ampul patlaması gibi ıvır zıvır ama can sıkıcı şeyler toyotayı kullandığım 12 yılda toplam başıma gelenden fazla oldu.
    Ha ne oldu, 2006 model arabamı satıp 2019 model araba almış oldum, motoru biraz daha güçlü, basınca gidiyor, bir de Yaris'e göre dev gibi bagajı vaw SW model olduğu için. Bagaj ve motorunun güçlü olması dışında pek faydasını görmedim yani. keşke geçen yıl biraz daha fazla kredi çekip Yaris'i satmadan alsaymışım, yaris kenarda dursa en azından yağmurlu soğuk günlerde motosikletin yerine kullanırdım, satmasam da olurmuş zaten sorun çıkarmıyordu.

Özetle, eski YBR'yi satıp yeni de olsa japon olmayan o kalitede üretilmemiş bir motor alınca yeni olmasının avantajları elbet olacaktır ama sorun da olacaktır, değer mi siz karar verin. En azından 125cc motor yerine 250cc motor olsa belki değer diyecektim de gidiş ve güç açısından da pek farkı olmayacak. İlk kullandığım motor ehliyet kursunun YBR'siydi, daha ilk kez motosiklet sürerken bile bisiklet gibi hafif, rahat, dengeli bir motordu, hoşuma gitmişti.
    yaris'te de triger değişimi olması lazım, zincirli olduğu için belki daha uzun süre gider ama yine de 100-120 bini aşmaz.

bu bir sorun değil, motor için sarf malzemesi...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ufoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200t
    Alıntı mattiadestro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yaris'te de triger değişimi olması lazım, zincirli olduğu için belki daha uzun süre gider ama yine de 100-120 bini aşmaz.

Sanırım japonlarda zincir değişimi çok daha uzun.

Nissan Almera 2015 model.
    10 yıl kullandım. Bakımları hep yetkili serviste yapıldı.
    Triggeri zincirliydi.
    260.000 km deyken arkadan çarpan bir taksi nedeniyle öne sekti. Arka ve ön farları kırıldı. Perte çıkardı sigorta şirketi.
    Zincirin 260.000 km boyunca hiç değişmediğini çok iyi biliyorum çünkü bir akraba çalışıyordu yetkili serviste.
    espresso bunu beğendi.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Alıntı mattiadestro adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Toyota'la triger zincirli sistem ve o zincir motorun ömrü kadar deniyordu. Bakıma götürdüğüm ustada daha motoru açılmamış ama 1 milyon km yapmış toyotalar vardı. Yaris motoru 3 silindirli, küçük ve diğer toyota motorları kadar dayanıklı değil ama onda da motoru açılırsa bakılır gerekiyorsa o zaman değişir denmişti. 200bin de çok sayılmaz toyota için.

Fren diskleri + balatalar, 40-50bin km'de bir debriyaj balatası seti değişimi vb. gibi sarf malzemelerin değişimi dışında sorun çıkarmayan fakir dostu bir arabaydı yaris de. Hem şehir içinde az yakıyordu, 5.5 litre/100km ile gayet iyiydi ama çocuklar büyüyünce uzun yolda gitmeme sorunu ve bagajın küçük olması yüzünden mecburen kocaman bagajı olsun otomatik vites olsun diyerek değiştirmek zorunda kaldık. Şimdiki arabamdan da memnun sayılırım ama toyota'dan sonra çok fazla ufak tefek sorunlar çıkıyor, çok pahalı tutmuyor ama işte hemen hemen 2 ayda bir sanayiye uğramak gerekiyor, önceden yılda bir bakım için uğrardım.

ufoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200t
    Alıntı ufoz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sanırım japonlarda zincir değişimi çok daha uzun.

Nissan Almera 2015 model.
    10 yıl kullandım. Bakımları hep yetkili serviste yapıldı.
    Triggeri zincirliydi.
    260.000 km deyken arkadan çarpan bir taksi nedeniyle öne sekti. Arka ve ön farları kırıldı. Perte çıkardı sigorta şirketi.
    Zincirin 260.000 km boyunca hiç değişmediğini çok iyi biliyorum çünkü bir akraba çalışıyordu yetkili serviste.
    Yanlışlıkla 2015 model yazmışım.
    2005 model olacaktı.
    10 değil 12 yıl kullanmışım.
    espresso bunu beğendi.

nicknamer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hayaller Tracer 9 Gt, gerçekler Metro/Metrobüs
    Alıntı just4techno adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ybr yi torununa saklarsın ama tvs yi saklayamazsın.
    forumda nadir görülen kaliteli yorum.

hokka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache RTR 200 FI 4V
    Alıntı AzÇok adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yabancı kaynaklara biraz baktım. TVS RTR 200'ün bilinen bir sorunuymuş yağ kaçakları. Üstelik sadece silindir bölümünden değil. Krank keçesinden ve vites pedalının bağlandığı mil keçesinden de yağ kaçakları yapabiliyormuş. Aşağıdaki video bu sorunun çözülmesi için keçe değişimlerini gösteriyor.
    https://www.youtube.com/watch?v=VvEH1JmbWmU
    Bu eski model. Aslına bakarsan eski modellerinde yağ kaçağı olmuyor ve daha dayanıklı, muhtemelen bu motor ya hor kullanılmış ya da yaşı gereği böyle bir arız vermiş olabilir. Şu anki motorumdan önce 4 sene kadar TVS Apache RTR 150 cc kullandım HİÇ problem yaşamadım motorla ilgili. Zaten ona güvenerek son modelini almıştım. Hatta 2016 da çıkmasına rağmen yıllarca Türkiye'ye gelmesini bekledim ve ilk alanlardan oldum. Ama işin komiği yeni modellerin yapılan ar-ge çalışmalarıyla daha sorunsuz olması gerekirken sıfır motorda yağ kaçağı olması ve onca kullanıcı şikayetine rağmen aynı kasanın yeni üretimlerinde de sorunun giderilmemiş olması çok komik.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:30 ----------

Alıntı TanImsIz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Biraz araştırdım, 2020 modeli 2022 model olarak satacaklar ( Euro 4 ) Bayileri arayıp bilgi istediğimizde hepsi durumdan bi habermis gibi davranıyor. Sanırım yukardan öyle tembihlenmis. Bu motorları biraz karambolden olduda bitti maşallah diyip, kullanıcı daha ne aldım neye para verdim anlamadan elden çıarmayı düşünüyorlar. Stoklar tükendikten sonra Euro 5 modellerini getirecek ve Pulsar 'ı tahtından indirecekler. Bu arada sanırım bende bitane alıcam Bu paralara bu sağlamlık ve donanımda pek alternatif kalmadı.
    Kesinlikle öyle. Adamlar pazardan meyve sipariş etmiyor ki! Gelecek modellerin bütün özelliklerini çok iyi biliyorlar ama cevap vermiyorlar çünkü art niyetliler. Alırsan dediğim problemlere hazırlıklı ol. Ayrıca tek kanal ABS mi çift kanal ABS mi olduğunu da söylemediklerine göre tek kanal ABS gelecek %90. Yağ kaçağı vida sıkmayla geçmiyor. Motorun sökülüp keçelerinin değişmesi gerekecek. Sıfır aldığın motoru söktürmek istiyorsan hayırlı olsun. 200 cc Çin malı motorlar bile bu fiyat bandındayken TVS yi bu fiyattan satmalarının tek nedeni gelecek modelde bir şaibe olmasından kaynaklı diye düşünüyorum.
    espresso ve TanImsIz bunu beğendiler.
    dürüst biri hata yaptığını farkederse ya hata yapmayı bırakır ya da dürüst olmayı..

TanImsIz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Tuono V4 ve İmola 125
    Şimdi suyun rengi değişti işte Hokka kardeşim. İyi haberler vermedin Yağ sorununu bende duydum maalesef. Fiyatın düşük olması benimde çok kafamı karıştırıyor. Ayrıca motoru aldıktan sonra servis problemini hangi firma üstlenecek , nerden aldıysan ona git mi denilecek , şüpeler sorular...

İlk gelen postadan almak herzaman risk aslında , bikaç kullanıcının forumlara düşmesini beklemek lazım. FAkat öte yandan bu fiyatıda kaçırmış oluyoruz..

AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı hokka adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    200 cc Çin malı motorlar bile bu fiyat bandındayken TVS yi bu fiyattan satmalarının tek nedeni gelecek modelde bir şaibe olmasından kaynaklı diye düşünüyorum.
    Biraz komplo teorisi gibi olmuş. Ticaret dünyasında cin fikirlerin çok makbul olduğu bir zamanda "öyle şey yapmazlar" diyemem. Zontes markasının akibetini hatırlamakta fayda var. Düşünelim. UMA bu TVS partisinden kar eder mi? Eder. TVS'nin uzun yıllar boyunca bıraktığı iyi izlenim sayesinde gelen motorlar satılır mı? Satılır. Bu satışlar sonunda TVS markası zarar görünce bu fiyat aralığının müşterisi Mondial markası için bir potansiyel oluşturur mu? Oluşturur. Birileri kazan-kazan derken diğerleri sabır-sabır der mi? Der...

Umarım komplo teorisidir...

hokka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache RTR 200 FI 4V
    Alıntı AzÇok adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Biraz komplo teorisi gibi olmuş. Ticaret dünyasında cin fikirlerin çok makbul olduğu bir zamanda "öyle şey yapmazlar" diyemem. Zontes markasının akibetini hatırlamakta fayda var. Düşünelim. UMA bu TVS partisinden kar eder mi? Eder. TVS'nin uzun yıllar boyunca bıraktığı iyi izlenim sayesinde gelen motorlar satılır mı? Satılır. Bu satışlar sonunda TVS markası zarar görünce bu fiyat aralığının müşterisi Mondial markası için bir potansiyel oluşturur mu? Oluşturur. Birileri kazan-kazan derken diğerleri sabır-sabır der mi? Der...

Umarım komplo teorisidir...
    Belki de ucuz vermelerinin amacı kullanıcı sayısını arttırıp servis fiyatlarını fahiş yapıp oradan kâr etmektir. CF motonun da distribütörü UMA mesela. O motor Türkiye'de ilk satışa çıktığında 6 bin civarı bir şeydi sonra bir anda 12 binlere falan çıktı. CF moto kullanıcısı da her zaman parça fiyatlarının fahişliğinden bahseder durur mesela.

Alıntı TanImsIz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şimdi suyun rengi değişti işte Hokka kardeşim. İyi haberler vermedin Yağ sorununu bende duydum maalesef. Fiyatın düşük olması benimde çok kafamı karıştırıyor. Ayrıca motoru aldıktan sonra servis problemini hangi firma üstlenecek , nerden aldıysan ona git mi denilecek , şüpeler sorular...

İlk gelen postadan almak herzaman risk aslında , bikaç kullanıcının forumlara düşmesini beklemek lazım. FAkat öte yandan bu fiyatıda kaçırmış oluyoruz..
    Valla yorumlarım kimseye mani olmasın. Eğer çift kanal ABS'liyse frenler 10 numara kaç kere ölümün kıyısından aldı beni. Ama son hızı TVS 150 den bile düşük bi kere tokatlamıştı trafikte beni eski kasa apacheli biri. Hız takıntım olmadığı için dert etmedim. Bir de üzerindeki TVS lastikler de çok iyi iş görüyor nylon olmasına rağmen . Hiç değiştirme gereği duymadım. Hatta olur da memnun kalmayıp değiştirecek olan olursa ben talibim çıkan lastiğe

Burda sadece başıma gelenleri yazdım. Hatta Türkiye ye gelir gelmez ilk alan bendim kendi forumunda ilk görüşleri ben yazdım yağ kaçırma problemini hemen yazmamıştım mesela kimsede önyargı oluşturmasın demiştim belki sadece benim motora has bir şeydir demiştim. Ama baktım ki sonradan kullananların da başına geliyor o zaman yazdım kronik problem olduğu bilinsin diye.

AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tek kanal ABS ile çift kanal ABS arasında ne fark vardır bilmiyorum. Fakat, yağ kaçağını kabul etmek imkansız. Hiç kimse yeni aldığı motoru açtırmak istemez. UMA konuyla ilgili soru işaretlerini giderirse ciddiye alınır bir distribütör olduğunu gösterir. Umarım "almayacaklar tezgahın önünü kapamasın" manasında bir tutum görmeyiz.

TanImsIz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Tuono V4 ve İmola 125
    Anladığım şu ; Uma , Hindistanda elde kalan 2020 modelleri 2022 olarak getirip satmak icin TVS ile anlaşmıs. Atıyorum elde kalan 250 tane motor var, bunların satın almıs, satacak ve alana ne halin varsa gör diyecek.

Gercek 2022 ( Euro 5 ) modellerlede İsotlar anlaşma yapmıs. Uma nın satışları bittikten sonra İsotlar yeni motorları getirip satışlara devam edecekler. Uma nın ucuz fiyattan TVS'leri piyasaya sokup Bajaj ile rekabeti kızıştırması planlanıyor.

Neticede UMA stoklardaki motorlardan , İsotlarda Euro 5 lerle bunun ekmeğini yiyecek.
    espresso bunu beğendi.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    2022 model olduğu ön kafa ve far tasarimindan 50mt öteden bile anlaşilir.far komple led.

Çift kanal veya tek kanal hakkinda bir yorum yapamam.

Anlamanin tek yolu,yan muhafaza kapagini söküp ABS beynindeki çıkış rekorlarinin sayisina bakmak lazim.(arka kalipere doğru bir baglanti hatti mevcut mu)

Motosikleti
    HERO DASH 125 E5
    Arkadaşlar bu euro 4, euro 5 mevzusunu çözebilen oldu mu? Şimdi satışta olan modeller iyi mi kötü mü ben anlamadım. Resmi Tr sitesinde e-broşüre bakıyorum bu ingilizce broşürde euro 4 motor olduğunu, çift kanal abs kullanıldığını yazmışlar. Güncel durum nedir kafam karıştı açıkçası .

https://www.tvsmotor.com/api/Downloa...8-46136eb88354

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:55 ----------

Bu arada broşürde yer alan ön amortisörler kyb olarak gösterilmiş fakat ilanlara baktığımda sıfır ürünlerde showa ön amörtisör görüyorum fotoğraflarda kafaları biraz daha karıştıran bir mevzu daha geldi benim açımdan

Alıntı istirac adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bu euro 4, euro 5 mevzusunu çözebilen oldu mu? Şimdi satışta olan modeller iyi mi kötü mü ben anlamadım. Resmi Tr sitesinde e-broşüre bakıyorum bu ingilizce broşürde euro 4 motor olduğunu, çift kanal abs kullanıldığını yazmışlar. Güncel durum nedir kafam karıştı açıkçası .

https://www.tvsmotor.com/api/Downloa...8-46136eb88354

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:55 ----------

Bu arada broşürde yer alan ön amortisörler kyb olarak gösterilmiş fakat ilanlara baktığımda sıfır ürünlerde showa ön amörtisör görüyorum fotoğraflarda kafaları biraz daha karıştıran bir mevzu daha geldi benim açımdan
    Boş yere kafanızı yormayın zaten bayilerde motor kalmamış. Yenileri gelince onların ne olduğuna bir bakmak lazım.

uzun süredi takipte olduğum bi model.
    özellikleri gayet iyi.
    lakin aktif kullanıcılarının var olduğu bir facebook grubu var.
    çok acaip sorunlar yaşayanlar var.
    mesela tps sensörü arızası, akünün çok erken kilometrelerde ölmesi ve buna bağlı olarak sabah çalıştırmalarda sıkıntı yaşayanlar (1000 km'ye gelmeden), zincirin şasideki bi alana çarparak ciddi sesler yapması, blokta terlemeler çok fazla yaşanan sıkıntılar.

bununla birlikte montaj hatasıyla birlikte kolaylıkla düzelecek ama 0 motorda olunca can sıkacak pürüzler var. örneğin dün facebook grubunda gördüm, motosikletin ön dişliyi tutan vidaları takılmamış.

velhasıl motosiklet iyi gibi. fakat uzun vadede ne tür sürprizlere gebe, distribütör ne kadar arkasında durur, parça lazım olunca kolay tedarik edilir mi işte bunlar hep muamma.

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)