Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yerli Otomobil Tanıtım Töreni

Motovento
    REKLAM ALANI
    Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Alıntı killingroad adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Ama o sensörün nasıl çalışacağını tasarlayan mühendisi aramızda tanıyanlar vardır.
    Peki TOGG'un aktarmasını tasarlayan mühendisi tanıyan var mı?
    Arçelik'te çalışan mühendisi tanımamıza gerek yok hatta Türk olmasına da gerek yok , aynı şekilde optik sensörün Türkiye'de üretilmesi gibi bir fantaziyede gerek yok , bu Togg içinde geçerli Karsan içinde geçerli , Mercedes , Ferrari vs içinde..
    espresso bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arçelik'te çalışan mühendisi tanımamıza gerek yok hatta Türk olmasına da gerek yok , aynı şekilde optik sensörün Türkiye'de üretilmesi gibi bir fantaziyede gerek yok , bu Togg içinde geçerli Karsan içinde geçerli , Mercedes , Ferrari vs içinde..
    Optik sensörün Türkiye'de üretilmesine gerek olmadığına OK de.
    Tasarlayan mühendisin kim olduğunun nasıl önemi yok? Ürün geliştirme ile lisanslı üretim yapmayı aynı kefeye mi koyacağız o zaman?
    Hatta bir şeyin taklidini üretiyorsak da farketmez, kimin geliştirdiğinin ne önemi var?

Mercedes için bu geçerli olsaydı kendileri otomobil geliştirmeye kalkmazlardı.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    O elli küsür patentin bir Türk şirketine ait olmasının büyük önemi var ama. ARGE ve "know how" önemli olan.

Tüm iPhone'lar yıllardır yabancı parçalarla Çinde üretiliyor. Bilin bakalım satılan telefon başına Çin ne kadar kâr ediyor, Apple ne kadar kâr ediyor?

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Ben de bunu anlatmak istedim ama sanırım becerememişim, mühendisin Türk olması bizim tanımamız falan değil, söylemek istediğim şuydu:
    O çalışma prensibini bir Arçelik mühendisi geliştirdi. Bu ürün bir Arçelik tasarımı.

ufoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200t
    Alıntı yaşlıveacemi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ...
    Bunlara göre halk ikna olmak zorunda, ikna edilmek zorunda değil çünkü lider söyledi. Liderin iyidir demesi yeterli. Lideri her şartta savunmakta müridin görevi. Gerisi küfre girer.
    Son derece net bir tespit...
    yaşlıveacemi, espresso ve Italian bunu beğendiler.

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Ege Cansen Yazmış TOGG nereye diye.

https://www.sozcu.com.tr/2022/yazarl...ereye-7516004/

Motosikleti
    Satışa çıkmamış ürünü sırf fabrikayı gezdiriyorlar pistte kullandırtıyorlar diye eleştirmekte ne biliyim bana garip geldi , bunu bütün otomobil firmaları yapar , hatta ürün geliştirme aşamasında son kullanıcı görüşü çeşitli organizasyonlar düzenlenerek alınır , lansmanında ise çok daha şaşaalı organizasyonlar yapılır , gazeteciler , yutubırlar vs vs ne kadar gerekli gereksiz adam varsa ülkelerinden getirtilir , otellerde ağırlanır vs.. Ege Cansen e göre Togg bunları da yapsa külli zarar
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Adam bu tür bir yatırımın gayri iktisadi olduğunu.Kara deliğe dönüşeceğini.Harcanan paranın geri dönüşünün imkansız olmasada öngörülebilir bir gelecekte kesinlikle muhtemel olmadığını yazmış.

Bu noktada karlılık için yapacakları adımları ve bunun sonuçlarını söylemiş.

Yerlilik ve millilik olayınıda nasıl hesaplanması gerektiği neleri baz alamamız gerektiğini belirtmiş.

Neyine katılmadınız onu anlamadım.

Söylediği gibide olmayabilir belki.Ama büyük olasılıkla burada tartışanların çoğunun düşündüğü gibi yazıdaki gibi bir sonu olacak bu projenin.

Benim bireysel olarak boş beleş desteğiminde bir anlamı yok.TOGG alıp projeye destek olacak paramda yok.Destek verenlerinde çok büyük bir çoğunluğunun muhtemelen alacak parası yoktur.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    SD 1290R
    Satışa çıkmamış ürünü sırf fabrikayı gezdiriyorlar pistte kullandırtıyorlar diye eleştirmekte ne biliyim bana garip geldi , bunu bütün otomobil firmaları yapar , hatta ürün geliştirme aşamasında son kullanıcı görüşü çeşitli organizasyonlar düzenlenerek alınır , lansmanında ise çok daha şaşaalı organizasyonlar yapılır , gazeteciler , yutubırlar vs vs ne kadar gerekli gereksiz adam varsa ülkelerinden getirtilir , otellerde ağırlanır vs.. Ege Cansen e göre Togg bunları da yapsa külli zarar
    Evet, AEA KTM'in lansmanına katılmıştı kaç kez mesela. Artısı eksisi ne varsa çatır çatır yazmıştı. İlk videoya bakın. Allah aşkına aradaki farkı görmüyor musunuz?

"Bakanım bakanım" diye gezen, gaza basınca "ay şey bana birşeyler oluyo" diye gevşeyen, bırakın doğru bilgi vermeyi, sırf yaranmak ve övmek için uyduran bir adamı izledik...

YouTube da Doug Demuro diye bir tip var. Yaptığı incelemelerde değil bakan (?!), bir tane firma temsilcisi gördünüz mü?
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    İyi güzelde 2 km lik parkurda neyi test edecekler , yukarıda yazdığım gibi gerekli gereksiz çok kişi davet edilmiştir , burada amaç aracın reklamını yapmak ama Halit Bolkan gibi otomobilden gerçekten anlayan yılların tecrübesi de bunu söylüyor..

ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Videoları izleyenler farkında mı bilmem ama herkes hemen hemen AYNI şeyleri söylüyor. Resmen kurgu Çok komik ya.

Ahmet Turan Peker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda nc 750 x dct vstrom dl 650 xmax 250
    Fabrikanın olduğuna..
    Üretim bandının olduğuna...
    Artık üretimin de olacağına.... inandık

Şimdi geriye test olup olmayacağı..
    Kar edip etmeyeceği...
    ...(devam ediyor)
    Gelecekte
    Boyası kötü....
    Ekran donuyor.....
    Virüs var....

Devam eden ve gelecekte soöylenecekler gayet doğal..ve söylenmeli

En kötüsünü atlattık herhalde

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Araba dış pazara yönelik ama test edenler hep iç pazardan.

Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Ahmet hocam bu şimdiye kadar yapılanlar basıp parayı yapılacak şeyler.Fabrikasıda bantıda hattıda.

Asıl konu hayatta kalıp karlı olacakmı.Yoksa para yiyen KİT leremi dönüşecek.

Motosikleti
    Alıntı okanbagiscan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ahmet hocam bu şimdiye kadar yapılanlar basıp parayı yapılacak şeyler.Fabrikasıda bantıda hattıda.

Asıl konu hayatta kalıp karlı olacakmı.Yoksa para yiyen KİT leremi dönüşecek.
    Ben avantajlı olduğunu düşünüyorum. Tüm dünya elektrikli araca yatırım yapıyor. Geleceğin üretim aracı olduğu aşikar. Eğer bu ortamda başaramazlar ise başka zaman olamaz idi zaten.

Türkiye geç kaldı bu işte. Ama savunma sanayii de aynı durumda idi onlar açığı kapatıyorlar. Umarım burada da aynı şey olur.

Bilinen markalar dışında bu işe başlayan sadece TOGG değil. Kalite satış stratejisi...vs sonucu belirler.

ufoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200t
    Tübitak,

Kapağı açılınca ışık yakan ekmek makinası, para atınca zikir çeken otomat gibi projelere değilde,

reddettiği, ama gelişmiş ülkelerde birincilik ödüllerini kapan projelere destek verdiği zaman adam oluruz...
    DickName bunu beğendi.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Kur'an okuyunca boy atan, metal müzik (o da şeytan müziği diye geçiyordu projede galiba) çalınca cılız kalan sebzeler de vardı. Bizim köyde sebzeler hızlı büyüyor mesela. Günde 5 vakit ezan, cumaları hutbe, birisi ölünce Kur'an dinliyorlar cami hoparlöründen.

Tahıl ambarı Konya'da da okutsalar memleketin buğday açığı olmazdı.
    ufoz bunu beğendi.

Motosikleti
    SD 1290R
    İyi güzelde 2 km lik parkurda neyi test edecekler , yukarıda yazdığım gibi gerekli gereksiz çok kişi davet edilmiştir , burada amaç aracın reklamını yapmak ama Halit Bolkan gibi otomobilden gerçekten anlayan yılların tecrübesi de bunu söylüyor..
    Ege Cansen demis ki proje zarar ettikce millete fabrika gezdirirler. Bunu, dibi olmayan para cukuru haline gelmis bir projeyi zorla ittire kaktira devam ettirmek icin imaj calismasi yapilmasina ornek olarak gostermis.

Bakin ATP bile "Hani yapamazlar dediydiniz, ahanda yaptilar. Hani fabrika yok dediydiniz? Ahanda fabrika" diye calip oynuyor. Halbuki basligin taa basinda "yapilir da, uretilir de, ama nasil satacaksiniz?" yazmistim. Durum acik secik ortadayken mutlak bir yandas olarak "Uretmek zordu, yapildi, gerisi kolay, bir sekilde satilir" argumanina sarilmayi tercih ediyor.

Motosikleti
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ege Cansen demis ki proje zarar ettikce millete fabrika gezdirirler. Bunu, dibi olmayan para cukuru haline gelmis bir projeyi zorla ittire kaktira devam ettirmek icin imaj calismasi yapilmasina ornek olarak gostermis.

Bakin ATP bile "Hani yapamazlar dediydiniz, ahanda yaptilar. Hani fabrika yok dediydiniz? Ahanda fabrika" diye calip oynuyor. Halbuki basligin taa basinda "yapilir da, uretilir de, ama nasil satacaksiniz?" yazmistim. Durum acik secik ortadayken mutlak bir yandas olarak "Uretmek zordu, yapildi, gerisi kolay, bir sekilde satilir" argumanina sarilmayi tercih ediyor.
    Ulan hasmetlimiz kafana atp kadar taş düşsün. Olmaz deme ameriga ya gelecek yakında alırsın artık bir tane..

Yazılanları ben de okudum sen de okudum herkes okudu. Yılan dili gibi kıvrak klavyen var

Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı Ahmet Turan Peker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ulan hasmetlimiz kafana atp kadar taş düşsün. Olmaz deme ameriga ya gelecek yakında alırsın artık bir tane..

Yazılanları ben de okudum sen de okudum herkes okudu. Yılan dili gibi kıvrak klavyen var
    Asıl kıvıran ve seçici geçirgen davranan sensin. Sanki tüm eleştiriler saçmaymış gibi yazıyorsun. Zaten "başka hükümet yapsaydı böyle yazmazdınız, bundan yüzde yüz eminim" yazmıştın. Kişi herkesi kendi gibi bilirmiş. Herkes senin gibi kabileci değil ki...

Keşke Amerika'ya gelse, ama Renault ve Fiat'ın bile tutunamadığı piyasada zor... Gelirse de maliyetinin çok altına satılacaktır. Velhasıl sayenizde lüks sayılabilecek bir araca binmiş olurum N'olacak yahu, geçmediğiniz köprüye ve tünele, kullanmadığınız hava alanına, yanına bile yaklaşamadığınız saraya, bir sürü özel uçağa ve onbinlerce makam aracına bir ton para veriyorsunuz, benim SUV'me biraz vermişsiniz çok mu?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)