Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motor başlangıcı

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhabalar , yaşım 19 A2 ehliyet almayı düşünüyorum yakın zamanda. Başlarda yapmam gerekenler neler fiyatlar çok uçuk düşük bütçeli motorlar nelerdir bu konuda biraz yardımcı olur musunuz teşekkürler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    dostum direk ekipman hariç motora ayırdıgın max bütçe verirsen daha iyi yardımcı olabiliriz.
    MrOracle bunu beğendi.

Motor için 60 bin TL ye kadar bütçem var öğrenciyim zaten çok fazla da fiyat veremem malum

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rtr 200
    ns200

bence bu 2si iyidir o bütçeye göre
    MrOracle bunu beğendi.

OnixsyS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 500R
    yıl sonu gelmeden herşey zamlanacak yine ehliyete yeni yıl girmeden yaızlırsan belki 2022 fiyatından gireiblirsin geçenlerde 2023 ehliyet fiyat listesi atmışlardı bir gruba 3 kata yakın zamlandıgı görünüyordu ne kadar doğrudur bilemem ama ehliyeti almadan ekipmanlarınıda motorunuda alabilirsin arndiol un söyledigi motorlar güzel motorlar

elime geçen fotoğraf böyle ama ne kadar gerçek bilemem
    MrOracle bunu beğendi.

BOO_74 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400UG tour ‘22, Xmax 250 '19
    Cub tipi motorlara da bakabilirsin, 100cc, 24-25 bin civarı sıfırını bulursun. Kalan bütçenle kıyafetini çadırını vb düzer, yurtiçi-dışı gezmeye paran kalır. 100cc de İşini görür, gezdirir, öğrenci cebini yormaz.
    İleride daha kalıplı daha kuvvetli makinelere bakarsın.

Tüm paranı motora verirsen duran motoru seyredersin, canın sıkıldıkça da yıkarsın belki …
    MrOracle bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda Cbr 500R
    eski kasa cbr250 de bakabilirsin temiz bulabilirsen
    MrOracle bunu beğendi.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Alıntı BOO_74 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cub tipi motorlara da bakabilirsin, 100cc, 24-25 bin civarı sıfırını bulursun. Kalan bütçenle kıyafetini çadırını vb düzer, yurtiçi-dışı gezmeye paran kalır. 100cc de İşini görür, gezdirir, öğrenci cebini yormaz.

Tüm paranı motora verirsen duran motoru seyredersin, canın sıkıldıkça da yıkarsın belki …
    Ben de ekleme yapayım, tüm parayı motora ayırmayın, zaten genç bütçesi ile r25 gibi çok havalı(!) motorlar zor, genliktir, hava atmak da bir ihtiyaç, hava atma kısmını ekipmanlarınızla ve de uzun uzun gezeren yapın derim. Yani tam ekipman toplayın, bir tek kafaya kaskı giyip yola çıkmak olmaz, kask dışında da giyilmesi gereken tonla ekipman var, ucuzundan bile olsa hiç olmamasından iyidir deyip hepsini bütçenize göre toplayın.
    Yolda giderken bmw s1000rr gibi havalı genç motorları sürenlere rastlıyorum, gayet havalı havalı gidiyorlar yolda ama ekipman olarak bir tek kafalarında kask varsa, ellerinde ediven bile yoksa aslında hiç havalı görünmüyorlar, tam ekipman giyinmiş ama ybr ya da cub süren motorcular aslında daha havalı.
    MrOracle bunu beğendi.

Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de ekleme yapayım, tüm parayı motora ayırmayın, zaten genç bütçesi ile r25 gibi çok havalı(!) motorlar zor, genliktir, hava atmak da bir ihtiyaç, hava atma kısmını ekipmanlarınızla ve de uzun uzun gezeren yapın derim. Yani tam ekipman toplayın, bir tek kafaya kaskı giyip yola çıkmak olmaz, kask dışında da giyilmesi gereken tonla ekipman var, ucuzundan bile olsa hiç olmamasından iyidir deyip hepsini bütçenize göre toplayın.
    Yolda giderken bmw s1000rr gibi havalı genç motorları sürenlere rastlıyorum, gayet havalı havalı gidiyorlar yolda ama ekipman olarak bir tek kafalarında kask varsa, ellerinde ediven bile yoksa aslında hiç havalı görünmüyorlar, tam ekipman giyinmiş ama ybr ya da cub süren motorcular aslında daha havalı.
    Hocam olmazsa olmaz ekipmanlar nelerdir bende yeniyim bilmedigimden soruyorum guvenlik ve koruma icin sunlar cok onemli diyebileceginiz
    MrOracle bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Alıntı Byusufs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam olmazsa olmaz ekipmanlar nelerdir bende yeniyim bilmedigimden soruyorum guvenlik ve koruma icin sunlar cok onemli diyebileceginiz
    yukarıdan aşağıya sıralayayım:
    Kask
    kaskın içine kafaya giyilecek buff (kaskın terden kokmasını önlemesi bir yana kaskı giyerken kulaklar katlanmaz daha rahat olur)
    boyuna geçirilmiş buff (boyunda içeri rüzgar girmesini önler ama en önemli özelliği yazın arı, sinek böcek girip kaza yaptırmasını önler)
    Korumalı mont
    korumalı montun sırt koruması ekstra satılıyorsa sırt koruması
    korumalı eldiven
    korumalı pantalon. en makul fiyatlılar içinde kevlar katman olan korumalı kot pantalonlar, diz korumaları da oluyor.
    Korumalı bot. Bu da kask kadar önemli, ayak bilekleri kırılırsa tamiri zor, ortepedi doktorlarını saatler sürecek ameliyatlarla yormayın, özellikle bilekleri iyi koruyan motosiklet botu kullanın. Normal bot o kadar korumaz, ille motosiklet için üretilmiş olsun. Korumalı pantalon ile birlikte kaval kemiğini de koruyan uzun botlar hele daha iyidir.

Bu listelediklerimi 120cc scooter sürenlerin bile hepsii giymesi lazım. 50km hızla canınızı korur. 120 ile giderken ekipman da garanti korumaz zaten. Motorun tipi falan önemli değil, en basit motosiklet bile asfaltta 50km hız yapıyor.

En pahalı kaskı ve montu alıp başka ekipman almamak yerine ekipman bütçesini de hepsine yaymak mantıklı. Hiç olmamasındansa ucuz da olsa koruma olması iyidir.
    Byusufs, MrOracle ve erensel bunu beğendiler.

Motosikleti
    Honda Cbr 500R
    felsefe yapıyomuş gibi olsamda
    kendine değer verdiğin kadar ekipman giyebilirsin scooterla yarış botu giyende var sadece kaskla kendine güvenen racingcilerde
    sonuçta sadece kazada işe yarayacak ekipmanlar ölürsen sıkıntı yokta ya ölmezde sakatlanırsan?
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Alıntı OnixsyS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    felsefe yapıyomuş gibi olsamda
    kendine değer verdiğin kadar ekipman giyebilirsin scooterla yarış botu giyende var sadece kaskla kendine güvenen racingcilerde
    sonuçta sadece kazada işe yarayacak ekipmanlar ölürsen sıkıntı yokta ya ölmezde sakatlanırsan?
    scooterlar yarış botu değil ama upuzun adventure botu giyiyorum. Hatta dünya turu yapanlar gibi giyiniyorum. ekipmanlarım pahalı markalar değil ama olabildiğince eksiksiz olmasına dikkat ederek almıştım.

scooter da olsa otobana çıkınca 120-130km hızlara çıktığım oluyor ama zaten 30km hız bile bir insan için bir yere çapınca öldürebilecek bir hız. Şehir içi, yakın yol, ara sokak falan dememek lazım.

Teşekkür ederim yorumunuz için

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:56 ----------

Alıntı OnixsyS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yıl sonu gelmeden herşey zamlanacak yine ehliyete yeni yıl girmeden yaızlırsan belki 2022 fiyatından gireiblirsin geçenlerde 2023 ehliyet fiyat listesi atmışlardı bir gruba 3 kata yakın zamlandıgı görünüyordu ne kadar doğrudur bilemem ama ehliyeti almadan ekipmanlarınıda motorunuda alabilirsin arndiol un söyledigi motorlar güzel motorlar

elime geçen fotoğraf böyle ama ne kadar gerçek bilemem
    https://i.hizliresim.com/jnmlpet.jpg
    yıl sonu gelmeden yazılmam daha doğru gibi teşekkürler bilgilendirdiğiniz için

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:57 ----------

evet çok haklısınız bunları da göz ardı etmeyeceğim şimdiden bakıyorum ekipmanlara teşekkür ederim yorumunuz için

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:58 ----------

Alıntı BOO_74 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

malum öğrenciyiz dediğiniz gibi cep yormaması lazım duran motoru seyretmekte manasız teşekkür ederim yorumunuz için

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:59 ----------

Motor fiyakalı bir motor ise elbette kendini gösterir sesiyle tipiyle fakat bence dediğiniz gibi ekipman iyiyse ve renkleri de motorla uyumluysa ikisi bir arada daha güzel oluyor teşekkür ederim yorumunuz için
    espresso bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)