Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Motosiklet Parçaları Daha Dayanıklı Olarak Üretilse

Motovento
    REKLAM ALANI
    Psyduck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar 400
    Bu dediğin yurtdışında da pek geçerli değil. Adamlar için araba zaten ucuz bir araç. Ömrünü bitirince genelde bizim gibi 2. el piyasasında satmakla da uğraşmıyorlar. Hurdalığa satıp yenisini alıyorlar. Özellikle Amerika'da işçilikler pahalı. Sorunsuz olsun, tamir ettirmekle uğraşmayayım diye japon alıyorlar. Bozulunca atıp yenisini alacakları süre kısa olmasın diye. Ama sen kafanın rahat olmasını, sorun yaşamak istememeyi fakirlik olarak değerlendiriyorsan ona bir şey diyemem tabii.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Alıntı Mr.wind adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ahah japon tercih edenler fakir oluyor cümlesi sanki bizim ülkeye ait değil gibi 95 model Broadwaye yemeden içmeden 15 asgari ücret gerekiyor.

Haşmet bey "Fakirlik" ve "Japon taşıtları" kavramlarini tek bir insanda hayal edebilmek için kaç sene yurtdisinda yaşamak gerekiyor?

Benim beynimde fakirlik deyince; pazardan çürük sebzeleri toplayan insanlara, işlerindeki öğle yemeğini yemeyip eve götüren işçilere ait resimler çıkıyor.

Olmuyor yani hayal edemiyorum
    Fakir olduğunu kabullenmiyor insanlar, fakir olmak için ille pazardan çürük sebze toplayacak kadar fakir olmak anlıyorlar.
    Kabullenin işte, farkirsiniz, hepimiz fakiriz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:20 ----------

Alıntı Psyduck adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu dediğin yurtdışında da pek geçerli değil. Adamlar için araba zaten ucuz bir araç. Ömrünü bitirince genelde bizim gibi 2. el piyasasında satmakla da uğraşmıyorlar. Hurdalığa satıp yenisini alıyorlar. Özellikle Amerika'da işçilikler pahalı. Sorunsuz olsun, tamir ettirmekle uğraşmayayım diye japon alıyorlar. Bozulunca atıp yenisini alacakları süre kısa olmasın diye. Ama sen kafanın rahat olmasını, sorun yaşamak istememeyi fakirlik olarak değerlendiriyorsan ona bir şey diyemem tabii.
    Fakirlik işte aman masraf çıkmasın kafam rahat olsun demektir. Niye kabullenmiyorsunuz ki? Ben mesela aman kafam rahat olsun ekstra masraf çıkmasın diye dert edecek kadar fakirim. Zengin ekstra masraf çıkmasını dert etmez, onun kafası zaten rahattır, pahalı ve masraflı bir araç alırken de bu kafa rahatlığı ile alır. Biz fakir olduğumuz için ekstra masraf çıkmasın, işletme maliyeti de dert olmasın diye uğraşıyoruz. Zengin olsak dert etmeyiz, ducati aldık, arıza mı çıkardı, göndeririz servise veririz parasını neyse düzeltirler deriz, kafamıza dert etmeyiz.
    hasmet, Motoseverrr, arican ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Mondial 100 SFC Snappy xi
    Önemli olan gönül ve zihindeki zenginlik...
    Hayatı dolu dolu yaşamak. Bana göre.
    Motoseverrr, espresso ve ufoz bunu beğendiler.

Motoseverrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200 15"
    Alıntı arican adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Önemli olan gönül ve zihindeki zenginlik...
    Hayatı dolu dolu yaşamak. Bana göre.
    Kimi insanlar vardır ona en iyisini versenizde mutlu olmaz olamaz, kimileride vardır sadece onun varlığını bilmek bile yetiyor.
    espresso bunu beğendi.

cbr1100 xx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ HAYABUSA 2021 BLACK EDİTİON
    Devam etmenin sana faydası olmaz....

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:08 ----------

Alındığına göre faydası olur umarım....
    Büyük aşklar yolculuklarla başlar ama önce güvenlik....

Motosikleti
    cb250r
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fakir olduğunu kabullenmiyor insanlar, fakir olmak için ille pazardan çürük sebze toplayacak kadar fakir olmak anlıyorlar.
    Kabullenin işte, farkirsiniz, hepimiz fakiriz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:20 ----------

Fakirlik işte aman masraf çıkmasın kafam rahat olsun demektir. Niye kabullenmiyorsunuz ki? Ben mesela aman kafam rahat olsun ekstra masraf çıkmasın diye dert edecek kadar fakirim. Zengin ekstra masraf çıkmasını dert etmez, onun kafası zaten rahattır, pahalı ve masraflı bir araç alırken de bu kafa rahatlığı ile alır. Biz fakir olduğumuz için ekstra masraf çıkmasın, işletme maliyeti de dert olmasın diye uğraşıyoruz. Zengin olsak dert etmeyiz, ducati aldık, arıza mı çıkardı, göndeririz servise veririz parasını neyse düzeltirler deriz, kafamıza dert etmeyiz.
    Ahah fakiriz tabi espresso hocam o degil mesele. Bir kere yasayacagimiz su hayatin rezilligi zaten yeterince koyuyor. Hasmet in Fakirlik kriteri olan Toyotaya bile ulasamadigimiz gercegini duymak cok sinir bozucu.

Yanlis anlama Hasmet senle ilgili degil. Yirt disinda yasayan arkadaslarla da gorusunce psikolojim bozuluyor.

Yurtdisinda yasayan bireyin fakirligimizi hatirlatmasi hele en sevdigim.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Japon alan fakirdir dememiş ki, fakirler Japon alır demiş.
    Aslında Alman otomobillerine çakmış da işte Japon'a laf edilmiş gibi anlaşılmış.

Motosikleti
    cb250r
    Alıntı killingroad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Japon alan fakirdir dememiş ki, fakirler Japon alır demiş.
    Aslında Alman otomobillerine çakmış da işte Japon'a laf edilmiş gibi anlaşılmış.
    Tamam iste bizde dedik ki;

Biz fakir degiliz. Fakir bile degiliz. Fakirlik mertebesine ulasabilmemiz icin önümde baya bi yol var.

Kendimi klonlarsam, ikimizde ayni tempoda calismaya devam edersek bi 3-5 yila fakirlik seviyesine ulasabilecegim insallah. Zor ama imkansiz degil. Allah nasip eder insallah
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Tamam iste bizde dedik ki;

Biz fakir degiliz. Fakir bile degiliz. Fakirlik mertebesine ulasabilmemiz icin önümde baya bi yol var.

Kendimi klonlarsam, ikimizde ayni tempoda calismaya devam edersek bi 3-5 yila fakirlik seviyesine ulasabilecegim insallah. Zor ama imkansiz degil. Allah nasip eder insallah
    3-5 yıl sonra fakirlik seviyesinin geleceği noktayı düşünürsek imkansız da olabilir.

Motosikleti
    cb250r
    Alıntı killingroad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    3-5 yıl sonra fakirlik seviyesinin geleceği noktayı düşünürsek imkansız da olabilir.
    Ahah hadi be tüh.. bi an acaba dedim. ciddi ciddi dusundum acaba yapabilirmiyim diye. Gulumsedim falan, hayal ettim birgun bende fakir olacagim, basaracagim dedim. Bos hayallere kapildim kendimi kandirdim biliyorum.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Ahah fakiriz tabi espresso hocam o degil mesele. Bir kere yasayacagimiz su hayatin rezilligi zaten yeterince koyuyor. Hasmet in Fakirlik kriteri olan Toyotaya bile ulasamadigimiz gercegini duymak cok sinir bozucu.

Yanlis anlama Hasmet senle ilgili degil. Yirt disinda yasayan arkadaslarla da gorusunce psikolojim bozuluyor.

Yurtdisinda yasayan bireyin fakirligimizi hatirlatmasi hele en sevdigim.
    2009'da 2006 model toyota yaris alabilmiştim ki o zamanlar da fakirdim, hepsini kredi çekip anca ikinci el toyota hem de toyota'nın en ucuz 1.0 motorlu arabasını alabilmiştim. 12 yıl kullandıktan sonra geçen yıl bu zamanlar reno clio aldım yaris'i satıp, clio'ya binince kendimi daha fakirleşmiş hissettim. Artık en az ayda bir sanayiye gidiyorum hem de, toyota varken yılda bir periyodik bakım için giderdim sadece. demke ki clio sahibi olmak için daha zengin olmak mı lazım tam anlamadım bu işi.

Hepimiz fakiriz, daha da fakirleşiyoruz.
    Mr.wind bunu beğendi.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    İyi de Japon motosikleti kullanmakla fucker olmanın ne ilgisi var?
    espresso bunu beğendi.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)