Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345 SonuncuSonuncu

Reflektörlü Yelek

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda Integra
    Arkadaşlar merhaba

reflektörlü sarı neon nolan kaskım var yelek olayına gerek varmı acaba ,arkada çanta olduğu için yelek görünmüyecek
    bilgisi olan varmıdır herşey ülkede karmakarışık net birşey yok
    ozanturk bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Alıntı gurcanozturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Su an bir Honda servisindeyim, 3 tane de trafik polisi arkadas var onlarla konustuk bu konuyu.

- Kadikoy'de dun aksam 20'ye yakin kisinin motosikletini baglamislar yelek sebebiyle.
    - Ben her ne kadar sadece acik kaskta gozluk istendigini zannetsem de kapali kaskta da gozluk istenebilir deniyor gunduz gunesi kesmek icin. Kendi gunes vizoru olanlarda aranmiyor dediler.

- Yelek konusunda belirsizlik devam. Kendi aralarinda bile anlasamadilar ama genel kani soyle
    * Monttaki seritlerin yetmeyecegini soylediler. (Kendi montlarinda kollarinda boydan boya reflektif serit var mesela)
    * Bu konunun ilk mesajindaki reflektorlu seritlerin yetebilecegini soylediler.
    * Yelek en mantiklisi dediler.
    Bu konunun ilk başında linki olan reflektörlü şerit de zorlasak yelek bu diyebiliriz gibi. Yani biraz fazla küçük bir yelek ama yelek olduğuna yemin edebilirim. String yelek denebilir bak bunlara.
    Yasata bunu beğendi.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosiklet kulüpleri ne yapacak onu merak ediyorum. Reflektif yelek zorunlu, kendı yeleklerı uygun degıl :D
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosiklet kulüpleri ne yapacak onu merak ediyorum. Reflektif yelek zorunlu, kendı yeleklerı uygun degıl :D
    Onlar da reflektörlü sarı yelek şeklinde klup yeleği yaparlar sanırım.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Onlar da reflektörlü sarı yelek şeklinde klup yeleği yaparlar sanırım.
    sanmıyorum. MC - MK olmayan kulupler genelde reflektif yelek kullanıyor. cok görüyorum anca özellikle MC'lerin tüzüklerinde yazan yeleği değiştireceklerini sanmıyorum.

Gerçek kulüp ismi vermemek adına diziden betimlemek isterim. Sons of Anarchy'de cruiser üstündeki tiplerin yeşil yelek giydiğini düşünsene :D
    birbilent, tommygun ve YsNLzTrK bunu beğendiler.
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sanmıyorum. MC - MK olmayan kulupler genelde reflektif yelek kullanıyor. cok görüyorum anca özellikle MC'lerin tüzüklerinde yazan yeleği değiştireceklerini sanmıyorum.

Gerçek kulüp ismi vermemek adına diziden betimlemek isterim. Sons of Anarchy'de cruiser üstündeki tiplerin yeşil yelek giydiğini düşünsene :D
    Sarı yelek giysinler yeşil yelekten daha çok yakışır.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:21 ----------

arndiol ve M.balibey bunu beğendiler.

DickName - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2-Sürücünün hatası yüzünden aracı trafikten men etmek nedir?
    Eğer araç kendi başına gidebiliyorsa, otonom bir araçsa dediğiniz doğru.
    Adı üzerinde "trafikten men". Yani hatalı sürücünün trafiğe çıkarılmaması demek.

---------- Mesajlar birleştirildi - 04:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 04:15 ----------

- Ben her ne kadar sadece acik kaskta gozluk istendigini zannetsem de kapali kaskta da gozluk istenebilir deniyor gunduz gunesi kesmek icin.
    Bu çorbacı ağbiler prezervatif kontrolü yapsa düz olanını beğenmez, gıdıklaması için üstüne bir de tırtıklısından taktırırlar.

AleniDesais - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Primavera150 - KTM DUKE 390 2020
    yasada vb. ibaresi bulunduğu için polisten korur bence. bende aynısından aldım trendyoldan gecede cayır cayır parlıyor. tek sıkıntısı bazen çıkarınca sarmaş dolaş oluyormuş gibi oluyor keşke düz mühendis yeleği mi alsaydım diyorum. ama şuan memnunum yelek giymek istemiyordum işin açıkçası.
    birbilent bunu beğendi.
    tekeriniz yere sağlam bassın...

ahmetmert58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Nc 700 S
    Alıntı AleniDesais adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yasada vb. ibaresi bulunduğu için polisten korur bence. bende aynısından aldım trendyoldan gecede cayır cayır parlıyor. tek sıkıntısı bazen çıkarınca sarmaş dolaş oluyormuş gibi oluyor keşke düz mühendis yeleği mi alsaydım diyorum. ama şuan memnunum yelek giymek istemiyordum işin açıkçası.
    bende aldım hocam. daha giymeye fırsatım olmadı attım çantaya duruyor. zaten şantiye ortamında çalışıyorum üstümde günün yarısından fazlasında yelek var. bıktım yani yelek giymekten. basit bir hırka alırken bile üstümüze giyip nasıl durduğuna bakıyoruz ki bu sarı yeleklerde çok faydalı olmasına rağmen pekte estetik durmuyor. bence güzel bir alternatif oldu bu. gayet basit ve nazik olmuş. bazı motosiklet ekipmanı satan firmalar var şimdi isim vermeyeyim ama buna çok benzer ürünleri 200 tl civarına satıyor. hiç gerek yok bu gayet yeterli.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Alıntı DickName adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eğer araç kendi başına gidebiliyorsa, otonom bir araçsa dediğiniz doğru.
    Adı üzerinde "trafikten men". Yani hatalı sürücünün trafiğe çıkarılmaması demek.

---------- Mesajlar birleştirildi - 04:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 04:15 ----------

Bu çorbacı ağbiler prezervatif kontrolü yapsa düz olanını beğenmez, gıdıklaması için üstüne bir de tırtıklısından taktırırlar.
    Tamam işte. Adam motosikletle gidiyor. Cezayı yedi. Araç trafikten men, ehliyet adamda duruyor.
    Adam gitti arkadaşının motorunu aldı, veya parası var gitti kendine başka motor aldı, ehliyeti var, bindi gitti. Kontrol noktasına denk gelse sorunsuz da geçecek. Şimdi bu sürücüyü trafikten men mi etmiş olduk aracı men ederek?
    May the Force be with McLaren Mercedes

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    Ben zaten yıllardır giyiniyorum. çok faydalı bir ekipman bence. zorunlu olması güzel oldu.

whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Alıntı satoyama adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben zaten yıllardır giyiniyorum. çok faydalı bir ekipman bence. zorunlu olması güzel oldu.
    Bir devlet büyüğünün sigara ve alkolden nefret edip bunlara hiçbir gerekçe yokken hunharca zam koymasını haklı bulanların yorumlarına benzettim.

Motosikleti
    Lambretta V200 Special, Peugeot Django 150 Sport
    Dün Bebek'te trafik polisi çevirdi, Ehliyetinizi kontrol edip gönderelim hemen, dedi. Sarı yelek uygulamasını sordum, bilmiyorum deyip yanındaki polise sordu, o da başlamadı, gelen bir talimat yok, dedi.

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı birbilent adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dün Bebek'te trafik polisi çevirdi, Ehliyetinizi kontrol edip gönderelim hemen, dedi. Sarı yelek uygulamasını sordum, bilmiyorum deyip yanındaki polise sordu, o da başlamadı, gelen bir talimat yok, dedi.
    Benim bildigim kadariyla;

Herhangi bir yasa, bakanlar kurulu tarafindan onaylandiktan sonra resmi gazetede yayinlaniyor ve yasayi uygulayacak olan bakanliklara, bakanliklar da udurluklerine gonderir. Mudurlukler vs kendi bunyelerinde kanuna uygun olarak yonetmelik yazar. Yonetmelikler sube mudurluklerine gonderilir, buradan da ilgili dairelere/bolumlere resmi yazi yazilir.

Bir cok sube mudurlugunde henuz resmi yazi yoktur, ben gordugum polislere sordugumda, yelekle ilgili yazi henuz gelmedi demislerdi, kask icine gozluk yazisi gelmisti, polis bana telefonundaki uygulamadan gosterdi resmi yaziyi.

DickName daha bilgili yanilmiyorsam bu yazilar konusunda.
    birbilent bunu beğendi.

DickName - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    DickName daha bilgili yanılmıyorsam bu yazılar konusunda.
    Kanun, tüzük, yönetmelik gibi mevzuat -içinde aksı bir hüküm yok ise- Resmi Gazetede yayımlandıktan sonra yürürlüğe girer. Ayrıca bir bildirime gerek yoktur.
    Ancak bazı kanunların nasıl uygulanacağı kanundan sonra çıkarılacak yönetmeliğe bırakılabilir. Ki bu yelek işi zaten yönetmelik ile uygulamaya konulduğundan ek bir yazı ve talimata gerek yoktur.
    Mevzuatı bilmemek sıradan vatandaş için bile o mevzuata karşı yükümlülüğü ortadan kaldırmadığına göre "polis ağbiye" yazı gelmemesi o kuralın uygulanmayacağı anlamına gelmez.
    Sadece "çorbanın" evsafını değiştirir. Mercimek ise kelle paça olur, tuzlama olur, işkembe olur.
    killingroad, espresso ve gurcanozturk bunu beğendiler.

OnixsyS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 500R
    hiç yelek çevirmesine filan giren yokmu deneyimliyen, montun arkasındaki reflektörler filan olur ya diyen oldumu, ona göre montun arkasına reflektif bant çekicem deri monta hiç yok

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Alıntı OnixsyS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hiç yelek çevirmesine filan giren yokmu deneyimliyen, montun arkasındaki reflektörler filan olur ya diyen oldumu, ona göre montun arkasına reflektif bant çekicem deri monta hiç yok
    Monttaki reflektörleri beğenilmeyen arkadaşım oldu. Kabul etmediler.

Bu akşam Bostancı sahilde İDO iskelede klasik çevirme vardı. 2 tane trafik ekip + 2 tane de motorlu polis vardı. Yeleği geçtim, artçısıyla duble kasksız geçen 3 motor ben saydım, öyle dikkatle de takip etmedim gözüme çarptı muhabbet esnasında. Kimseyi cesaretlendirme amacıyla söylemiyorum, ben giydim iyrenç şeyi =) Genelde akşam yemeği saati trafikteki kuryelerin de hemen hepsinin giydiğini görüyorum, demek ki bakılıyor.

elessartt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    2021 yılında çıkan kanuna göre, şoförün araç içinde sigara içmesi de yasak. Fakat klasik olarak ilk bir kaç kez uygulandı ve çöp oldu gitti. Yelek için çıkarılan yasa da böyle açıkcası.
    birbilent bunu beğendi.

yamtareroglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Satıldı :(
    Arkanıza şu araçlarda bulunan üçgen reflektörden bantlasanız ceza keserler mi acaba..

siyanoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Düzgün bir elektrik ve ışık tesisatı olan motorun üstündeki adamı görsen ne görmesen ne ,farı parkı yanmıyorsa yeleğe gelene kadar zaten ciddi bir suç ve ihmal vardır .Kıçından duman atan ata binmiyorsa bu adam motosiklete binmiştir. Tırların dorsesine de fosforlu şerit zorunluğu var ama karşıdan gelen yav tırcıyı göremedim onlarda yelek giysin demiyor. Yine ülkemin lastik kanunlarından biri çek istediğin yere uzasın.
    birbilent ve killingroad bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)