Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Telefon tutucu ??

Motovento
    REKLAM ALANI
    fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    ilk defa duyuyorum bu sorunu, öğrendiğim iyi oldu ama. ben kendi telefonuma özel yaptım... fotonun çekildiği tarih 8 ekim 2020.. yani 1 hafta sonra 2 senelik olacak halen daş gibi sağlam şekilde kullanıyorum.

3,5mm alçıpan vida
    1cm kalınlığında 9cm x 17cm ebatında mdf plaka
    duvar prizinin içindeki yay görevi gören metal
    2 tane 2mm sac metal plaka
    1 tane metrik 5 civata ve somun.

çok profesyonel bir telefon tutucusu yaptım :D (tekeri dönsün yeter misali arge çalışması yapmadan bir kaç saatte yaptım hemencecik)

edit: duruş itibari ile titreşimi telefona vermiyor, çok sallanıyor ama titreşim yok telefonda, bunun hesabını yapmamıştım ama şansıma tasarım şekli yüzünden titreşimden muaf oldu.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    domicik 400 ug
    2 telefon çöp ettim. iphone 6 plus ve normal iphone 6 arka kameraları inanılmaz kötü örnek foto atardım ama şu an uğraşamicam. inanılmaz blurlu ve hiçbir şey net değil. kimse ne attığımı anlamıyor ama önde problem yok. ben direkt motosiklet buna sebep oldu diye yorumluyorum

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı okanbagiscan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben titreşimden kameranın bozulmasından çok binlerce liralık telefonu 100 150 tl tik bir aparata emanet etmeye korkuyorum.Yolda kırılıp düşse gider telefon.
    Benim telefon tutucuyu hatirliyor musun bilmiyorum, telefon tutucuyu plastik kelepce ile tutucunun bagli oldugu bara bagladim arkadan. 3 kere telefon tutucu kirmis biri olarak soyleyeyim plasik kelepce olmadan yola cikilmaz
    espresso bunu beğendi.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Alıntı gurcanozturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim telefon tutucuyu hatirliyor musun bilmiyorum, telefon tutucuyu plastik kelepce ile tutucunun bagli oldugu bara bagladim arkadan. 3 kere telefon tutucu kirmis biri olarak soyleyeyim plasik kelepce olmadan yola cikilmaz
    Ben de 2 kere telefon tutucu kırdım, Gürcan'a katılıyorum. Hatta 5-10 tane plastik kelepçeyi sürekli motorda tutuyorum lazım olursa diye sele altı bagajda duruyor sürekli.

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Bana verdin ya kelepçe.Tamam düşme işini yan lastiklerden kelepçe atarak çözdükte hala titreşimden kamere bozulma riskini çözemedik.Telefonlar ateş pahası başına bir şey gelirse yenisini alamayız.
    Ben montun iç cebine koyuyorum.Navigasyon için intercom daha mantıklı.Gözünün önünde durduğu gibi olmasada en azından kulağına şuraya dön falan diyor.

Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı okanbagiscan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bana verdin ya kelepçe.Tamam düşme işini yan lastiklerden kelepçe atarak çözdükte hala titreşimden kamere bozulma riskini çözemedik.Telefonlar ateş pahası başına bir şey gelirse yenisini alamayız.
    Ben montun iç cebine koyuyorum.Navigasyon için intercom daha mantıklı.Gözünün önünde durduğu gibi olmasada en azından kulağına şuraya dön falan diyor.
    Biliyorum

- Ic cebine koyma, dusersen kaburgani kirar.
    - Kullandigin telefon tutucu esnek ise cok sorun yaratmayacaktir, iPhone'un teknik ozelliklerini cok arastirmiyorum, muhtemelen optik goruntu sabitleyicisi titresimden dolayi bozuluyordur, ki cok normal. Sert suspansiyonlu mototosikletlerde sorun cikarma olasiligi daha yuksek gibi.

Apple'in bu konuda aciklamasi var, okumanizi oneririm.

https://support.apple.com/en-us/HT212803

"High-power or high-volume motorcycle engines generate intense high-amplitude vibrations, which are transmitted through the chassis and handlebars. It is not recommended to attach your iPhone to motorcycles with high-power or high-volume engines due to the amplitude of the vibration in certain frequency ranges that they generate. Attaching your iPhone to vehicles with small-volume or electric engines, such as mopeds and scooters, may lead to comparatively lower-amplitude vibrations, but if you do so a vibration dampening mount is recommended to lessen the risk of damage to your iPhone and its OIS and AF systems. It is also recommended to avoid regular use for prolonged periods to further lessen the risk of damage."

Daha teknik bir seyler okumak isteyenler icin ise iFixit'in ilgili yazisina bakabilirsiniz.

https://www.ifixit.com/News/55673/ip...s-focus-damage
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    yamaha mt-25
    Ben decotlon'dan gidona sabitlenen aslinda bisiklet icin olan telefon tutucu kullaniyorum. Az yer kapliyor, metalik saglam ve calinma derdi yok. Mengene gibi telefonu tutucuya sikistiriyorsunuz. Titreme sorunu yok.

Sorun iphone gibi belirli bir markaya ait değil. Ois yani mekanik görüntü sabitleme özelliği bulunan tüm telefon modellerinin kamerası motosiklet telefon tutucu ile bozulmakta. Tutucuya göre kısa veya uzun sürebilir ama kesinlikle bozulur. Kullandığınız telefonun ois mekanizması özelliği olup olmadığını kontrol edip ona göre kullanın.
    espresso, chetaq ve xtrafrozen bunu beğendiler.

Motosikleti
    falcon flash 100
    Alıntı impetum adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sorun iphone gibi belirli bir markaya ait değil. Ois yani mekanik görüntü sabitleme özelliği bulunan tüm telefon modellerinin kamerası motosiklet telefon tutucu ile bozulmakta. Tutucuya göre kısa veya uzun sürebilir ama kesinlikle bozulur. Kullandığınız telefonun ois mekanizması özelliği olup olmadığını kontrol edip ona göre kullanın.
    Telefonumuzun ois özelliği olup olmadığını nasıl anlayacağız?

Mesela benim telefonum Samsung a52 bunda o özellik var mı?

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Alıntı yaşlıveacemi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Telefonumuzun ois özelliği olup olmadığını nasıl anlayacağız?

Mesela benim telefonum Samsung a52 bunda o özellik var mı?
    Var görünüyor.

https://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_a52-10641.php
    gurcanozturk ve yaşlıveacemi bunu beğendiler.

Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı killingroad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Var görünüyor.

https://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_a52-10641.php
    Ekleme yapayim,

yaşlıveacemi ve espresso bunu beğendiler.

Kergit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X Max 250
    Hocam aman dikkat bim den alınan tutucu yüzünden telefonum uçtu
    1800 tl'lik zarara girdim 250 tlden kaçarken

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    https://www.motomax.com.tr/sp-connect-motosiklet-ayna-baglanti-seti
    şundan kullanıyorum
    yaklaşık 6 yıl oldu senede ortalama 25-30 bin km yapıyorum ve iphone telefon kullanıyorum
    Dünyanın en çok titreşime sahip motosikleti tenere 660 la 3 sene kullandım. 1.5 sene mondial driftle kullandım
    son iki senedir tracer 700 le kullanıyorum ve hiç bir sorun yaşamadım.
    sorun yaşayanların tamamı telefon tutucuyu gidona bağlayanlar.
    telefon tutucuyu ön göğüse veya ön camın olduğu yere monte ederseniz hiç bir sıkıntı yaşamazsınız

AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Telefon tutucuya takılı telefonla 8-9 saat yol yaptığım oldu. Arıza ile karşılaşmadım. Şu anda kullandığım motorda 3 yıldır telefon tutucu yoktu. Bugün aşağıdaki gidon ara çantasını aldım. Yapısı gereği titreşimleri telefona yansıtmayacaktır.

espresso bunu beğendi.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Alıntı AzÇok adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Telefon tutucuya takılı telefonla 8-9 saat yol yaptığım oldu. Arıza ile karşılaşmadım. Şu anda kullandığım motorda 3 yıldır telefon tutucu yoktu. Bugün aşağıdaki gidon ara çantasını aldım. Yapısı gereği titreşimleri telefona yansıtmayacaktır.

https://productimages.hepsiburada.ne...pg/format:webp
    güneş görürse telefon sıcaktan dolayı kapanıyor bu diğer kapalı telefon tutucularda aynı
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600

böyle şeyler kullanmak riskli, navigasyon açık şekilde bu paketin içinde telefon ateş gibi oluyor, dikkat edin. başıma geldi benim çünkü, gideceğim yere vardım ve telefonu çıkarttıktan sonra sıcaklıktan ötürü elim ile zor tuttum telefonu hatta tam tutamadım elle ve hemen kapattım ve soğuması için bir yere bıraktım bekledim... fakat o ısıda telefonum nasıl patlamadı hayret ettim. çünkü lityum ion bataryalar 40 dereceden sonra patlama riski oluyor diye biliyorum. rakam doğru olmayabilir.

şimdi hatırladım benim telefonun batarya lityum polimer gerçi ama bilmiyorum, o patlamıyor mu bilmiyorum

AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    güneş görürse telefon sıcaktan dolayı kapanıyor bu diğer kapalı telefon tutucularda aynı
    Alıntı fatih.met adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    böyle şeyler kullanmak riskli, navigasyon açık şekilde bu paketin içinde telefon ateş gibi oluyor, dikkat edin. başıma geldi benim çünkü, gideceğim yere vardım ve telefonu çıkarttıktan sonra sıcaklıktan ötürü elim ile zor tuttum telefonu hatta tam tutamadım elle ve hemen kapattım ve soğuması için bir yere bıraktım bekledim... fakat o ısıda telefonum nasıl patlamadı hayret ettim. çünkü lityum ion bataryalar 40 dereceden sonra patlama riski oluyor diye biliyorum. rakam doğru olmayabilir.

şimdi hatırladım benim telefonun batarya lityum polimer gerçi ama bilmiyorum, o patlamıyor mu bilmiyorum
    Sanırım dandik telefon kullandığım için veya telefonumda neredeyse hiç bir uygulama olmadığı için telefonumda aşırı bir ısınma veya veya kapanma olmadı. Navigasyon kullandığım zaman biraz ısınsa da uzun süre kullanmadığım için sorun olmamıştır. Yine de güneşten, ısınmadan korumak için dikkat etmek lazım.

Motosikleti
    Honda Forza 250

Ayni cantadan ben de kullaniyorum, ivir zivir koymak icin ideal. Ama telefon kismini kullanmiyorum, cunku haritaya bakmak istersem kafami cok egiyorum, gozumu yoldan ayirmak zorunda kalmak hosuma gitmiyor, cok onermiyorum. Onun yerine motosiklet icin navigasyon/telefon bari aldim, ona taktim telefon tutucuyu. Cantannin telefon kismini ise ivir zivir koymak icin kullaniyorum. Islak mendil filan.

tommygun ve sodalimon bunu beğendiler.

Vista86 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 700
    Telefon uzun süreli navigasyon cihazı olarak kullanmak için yapılmamıştır. Toz, toprak, güneş, yağmur, titreşim uzun yolculuklarda telefona zarar verir. Şehir içi adres arama hariç motosiklette navigasyon cihazı kullanmak daha doğru. Fiyat mukayesesi önemli değil, dağ başında arıza yapmış bir telefonla kalma tehlikesi var.
    sodalimon bunu beğendi.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    iPhone yaşlı telefonu görüşüm doğrulandı bir kez daha. Kapalı ekosistem, özelleştirilme sınırlı, bozması zor, kullanımı kolay. At cebe, tin tin tin bastonla yürü gez. İçindeki donanım ne olursa olsun, zengin ve yaşlı işi.
    espresso bunu beğendi.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)